Kleeimakei en Hei, F. L. KLAASSEN, Zaai-lijnzaad, Riga-tonnen, Revelaar. Advertentiën. In voorraad Engelsche kolen. Ruhr Smee Antraciet Geklopte Gascokes. Ongeklopte ronden overdekt en wier gelaat ver- rrongen was in de vreeselijke pijnen eeds overledon. Wat betreft de oorzaak van dit zoo lievig en noodlottig ongeluk, kan men lacht vermoedens, geen zekerheid heb* en. Maar men vond in de woning een ver raad petroleumstel met toebehooren, het vermoeden is dus gewettigd, dat bowoonster, toen het petroleumstel brand geraakte, daar te dicht bij is ;ekomen, zoodat haar kleeren vlamvat en, met het bekende gevolg. - Op 10 Januari vertrok het stoom- chip Maria Russ van Hamburg naar [antes. De Noordzee inloopendo werd iet door ee.. hevigen Noordwesterstorm [vervallen. Het schip werkte zwaar en nordat het onbestuurbaar werd kwam iet dwarszee te liggen en begon het lerechrrkkelijk te rollen. Alle pogingen om het schip mot den top op zee te brengen, bleven vruchte- Daarop brak de machine, de gol ven doofden de vuren, een boot van het schip die gestreken werd sloeg stuk. Het schip zonk en 12 man verdron ken. Drie matrozen die in vertwijfeling de wrkboot hadden uitgezet en over boord waren gesprongen werden gered. - Woensdagavond kwam een bewo ner van de Oude Gracht te Utrecht op slaapkamer tot de ontdekking dat een man onder het ledikant verscho- lag. Hij telephoneerde onmiddellijk naar da. politie, sloot de slaapkamerdeur af wachtte vol qngeduld op de komst van agenten. Die waren als de wind het huis aanwezig en tot het uiter ste bereid stapte men met overweldi- gebaar de kamer binnen om den inbreker-dief bij z'n kladden te hemen. Men dook onder het ledikant waar achtig, de kerel lag met z'n beenen lang uit onder het bed. Een flksche groep.. en de politie pakte in een paar ledige schoenen. Toen kwam er een broek te voorschijnen een inbreker was er niet. Nu schoenen en 'n broek geen kerel. Oplossing van het raadselDe kinde ren van den heer des huizes waren den avond te voren naar een bioscoop voor stelling geweest en hadden daar een film gezien met een inbrekers-scène, schoenen en broek talentvol tegen elkan der gelegd, net of het de beenen en de voeten waren van een man, alles na tuurgetrouw nagebootst, je zoudt zwe ren dat er een kerel lag. Dat hadden de kinderen buitengewoon leuk gevonden, zoo leuk, dat ze 't voor de grap thuis ook eens zouden doen, om vader en moeder aan 't schrikken te maken. En dat geschiedde; de kin deren namen een broek van vader en 'n paar bottines, en arrangeerden met verrassende genialiteit beenen en voeten van een dief. Toen kropen ze in bun eigen bedje.... om af te wachten. De kinderen hebben succes gehad. Papa en mama zjjn er ingevlogen. Leelijk ook. De geschiedenis vermeldt niet, of de jongelui 's morgens ook wat hebben on dervonden. Donderdag heeft een moedwillige het onschatbaar meesterwerk van Rem brandt, „De nachtwacht" eigendom der gemeente Amsterdam, beschadigd. Ge lukkig zijn het slechts een paar schram men, met de zijde van een schoenma kersmes, die alleen de vernis hebben geraakt en niet doorgedrongen zijn tot de verf. De schrammen zullen binnen een paar dagen, gedurende welke het schilderij natuurlijk niet voor het publiek te zien zal zijn ongetwijfeld volkomen zijn gerestaureerd, zoodat er niets meer van te zien is. De schrammen loopen over de borst van Banning Koek en over de knie van dezelfde hoofdfiguur, en éen over de jas van zijn luitenant. Twee zien er uit alsof het voorwerp, waarmee de schade is aangebracht, zeer bot was, éen is waarschijnlijk met de punt veroorzaakt en gelijkt meer een rechtlijnige kras. De daad is 's middags om 1 uur geschied. De schuldige, een fatsoenlijk gekleed i man, stond op een behoorlijken afstand j van „De Nachtwacht", op eenige passen j achter hem de suppoost Dijks. Opeens j doet de man een paar haastige schreden j haalt een mes uit een leeren schede en geeft een paar krassen over het schilderij. De suppoost, een flink beambte, liep snel op hem toe, de man had zich ech ter reeds omgekeerd, met het mes op geheven, als om hem aan te vallen. Na tuurlijk kwamen spoedig meer beambten toesnellen, die den man vastgrepen, waarop de politie werd gewaarschuwd. De dader is een jonge man van 23 jaar die afgekeurd is voor den militai ren dienst, en vroeger ook bij de marine was. Zijn naam is Sigrist. Hij beweert een grief tegen het rijk te hebben. Hot is intusschen een eigendom van de ge meente Amsterdam, dat hij in zijn dolle woede beschadigde. Eon 29jarig adsistent-machinist van 'een dor stoomvaartlijnen had liefde op gevat voor de 21jarige pleegdochter van zijn zuster, doch dit meisje scheen de voorkeur aan en ander te geven. Hij had haar, toen zij door ziekte verhin derd was in betrekking te gaan 't. meisje was dienstbode te Amsterdam een bedrag van een paar honderd gul den geleend, en voor dit geld had het meisje een kosthuis in de Vrolikstraat gezocht. Toen hij dezer dagen van de reis terugkwam, gaf het nmisje hom BO gulden terug van hot geld, dat hij haar geleend had. Do adsistent-machinist be greep niet, dat zij hem mot meer terug betaalde,' en ging eens informeeren in haar kosthuis. Juist toen hij daar was, kwam daar ook het meisje, echter in gezelschap van een anderen man. Hier ovur in woede ontstoken, schijnt hij be sloten te hebben zich öp het meisje te wreken. Maandagavond bevond hij zich op den Beukenweg in haar gezelschap. Plots widrp hij haar op den grond en bracht haar met een scherp voorwerp, een mes of een dolk, een steek in den rug toe, onder den uitroep„Ik niet, dan ook een ander niet." Het meisje werd door de politie naar het O. L. V. Gasthuis gebracht. Na behandeld te zijn, stond het meisje er op, te vertrekken, ofschoon de behan- delonde geneesheer het raadzaam achtte dat zij bleef. De dader was intusschen tot bezin ning gekomen en vervoegde zich aan het gasthuis om naar den toestand van het meisje te informeeren. Daar werd hij door de nog aanwezige politie-agen- ten aangehouden 't schijnt trouwens in zijn bedoeling te hebben gelegen zichzelf aan te melden - en overge bracht naar het bureau Muiderpoort. By zijn verhoor verklaarde hij buiten zichzelf geweest te zijn, toen hij de daad pleegde. Op hem werd o.a. een zakmes aevoodeu, waarmee volgens zijn zoggen de wonde was toegebracht. De dader is in bewaring gesteld. Een vrouw in de Van Marumstraat te 'sGravenhage, moeder van zes kin deren, had een puistje aan de lip open gekrabd, waardoor bloedvergiftiging ont stond. Naar het gemeenteziekenhuis overgebracht, is de ongelukkige vrouw daar overleden. \VoeDsdagnamiddag had er een vreeselijk ongeluk plaats in de bosschen van Beusdaet bij Epen (Limb.) Bij het rooien van dikke boomwortels had een man het ongeluk ondereen dikken boom wortel te geraken, zoodat zijn hoofd verbrijzeld werd en de hersens uitspat ten. Hij was onmiddellijk een lijk. Vrijdagmorgen viel jeen 84jarige man in zijn woning van de zoldertrap. Hij werd ernstig aan het voorhoofd ver wond. Na in zijn woning voorloopig te zjjn verbonden, is hij in hoogst zorg- wekkenden toestand naar het gasthuis vervm rd. Te Duisburg hebben de Duitsche commiezen een handelaar uit Nijmegen aangehouden welke daar op groote schaal sigaren uit Holland smokkelde, welk bedrijf reeds meer dan anderhalf jaar werd uitgeoefend. Bij een caféhouder zijn 2B mille sigaren in beslaggenomen. Op deze wijze moet ruim 1B,000 mark aan inkomende rechten ontdoken zijn. Ensjczondeu. Geachte Redactie. In verband met 't geen u hebt ge schreven betreffende het tijdstip, waar op voor tien jaren bedoelde stemming alhier zou hebben plaats gehad, zij op gemerkt dat deze niet gehouden is voor 27 Dec. 1900 (den dag der stemming te Groede), maar op den 19en Febr. 1901 gelijk ons archief dit aantoont. DE KERKERAAD DER NED. HERV. GEMEENTE. Breskens, 16 Jan. 1911. We dauken de inzenders voor deze toelichting. De enkel te dier bijzaak gemaakte be merking nemen we dus gaarne terug, al kan niet ontkend worden, dat 19 Febr. toch nog is een tijdstip vóór het wette lijk voorgeschrevene, nl. op of na 1 Maart, waarop ze zich beriepen. Aan de hoofdzaak van ons betoog doet dit natuurlijk niets af. Red. 3»5,t0 ftiaatslotei'ii. Collectie Zeeland. Trekking van Maandag 16 Jan. ƒ70. 1374 1410 1936 4097 B39B 10041 10046 10730 11113 NIETEN. 1360 1373 1406 1412 146B 1494 1B00 1940 1946 4084 B378 B382 9292 10008 11140 16613 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN voorm. nam. Woensdag 18 Jan. 3.23 8.47 Donderdag 19 3.54 4.18 Vrijdag 20 4.26 4.60 Woensdag 18 Jan. Zonsondergang 4.16 Voer- en rijtuigen en rijwielen moeten dus 4.46- 's av. zjjn verlicht. Laatste Kwartier Zondag 22 Jan. vm. 6.40. Mandeisbciichtcn. IJzendijke, 14 Jan. h f10.- a f 6.25 a f 8.90 a f 8.60 a f 15.25 a f 6.75 a f 7.90 Nieuwe tarwe f 9.50 Rogge f6.- Wintergerst f 8.50 Zomer f 8.26 Erwten f 14. Haver f 6.50 Paardeboonen f7.— Rotterdam 16 Jan. Tarwe, per 100 Kg. f 9.00 a f 9.85 Essex flO.- a f 11.75 Haver f 7.- af 7.30 - Bruine boonen f 11.a f 18.25 Aardappelen Z. blauwe f 3.75 a f 4.— bonte f 3.50 a f 8.75 Z. Eigenheimers f 4.00 a f 4.20 Fr. f 3.50 a f 8.75 Veemarkt. Koeien en Ossen 32 tot 40 c., Kal veren 45 tot 65 c., Schapen 22 tot 26 c., Lammeren tot c., Varkens 26 tot 26 ct., id. voor export 25 a 26 o. aUes per t/8 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.63 Eng. 1 pd. St. f 12.06 N-Am. 1 Dollar f 2.44 Ondergeteekende maakt het publiek van GROEDE bekend dat hij zich gevestigd heeft als Hij hoopt door eene nette bediening zich ieders gunst en vertrouwen waar dig te maken. Minzaam aanbevelend, ten huize bij Wed. H. SALOMÉ. Ondergeteekende beveelt JpEqjp zich aan tot het koopen en verkoopen van Effecten en het wisselen van Coupons. Gboepe. j. LOMBAARD-de Smit. EN WE1JKMAN SCHIPPERS, Breskens. AANBEVELEND, BRESKENS. VROOM.

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 3