Soirêe Amusante In lossing: Prijskamp niet le Maart Prijskamp op het Blllaid Puike Nieuwjaarswafeltjes, Ruhrkachel- en Smeekoien, Lokaal BESEMER, Braskais. Buitengewone voorstelling la Raai 15 cent, 2a Ban 50 cent. Advertentiën. W achtende 26 December, Prijskamp als gewoonte In lossing: Woensdag 28 Dccsmber, VERKOOPING Yr BROEKKAPPEN In voorraad: Engelsche kolen. Ruhr Smee Antraciet Geklopte Gascokes. Ongeklopte 7.41 sen 1 j - Te Arasterdam is in de Sarphasi- )n [itraat een 70jarige man door oen tram en, verreden. De [gewonde werd naar een n ti( jstlrais gebracht, waar hij overleed. ie zj- De 65-jarige echtgenoote van een Waj mdbouwer te Tongeren is in de kelder aal d evallen en eenigen tijd daarna aan de loeit evolgen overleden, aa praa - Met het stoomschip „Batavier IV" ir f wam Zaterdag te Rotterdam uit Enge- tukj id(1 aan een transport van 56 mijn- aarden. Door den orkaan, die Zater- n de agnacht in de Noordzee woedde had- i, e en de paarden veel te verduren. Bij ledi aukomst waren er enkele dood, terwijl ggei ndere, die niet meer konden opstaan, zaa rgemaakt moesten worden. d wat - In Whitechapel te Londen werd kei, Jaterdagmorgen groote opschudding ver- jk d waakt. Een honderdtal politieagen- iliti [en waren daar op jacht naar een aan- lal gewapende bandieten, die twee poli- daltie agenten doodschoten en drie verwon- iteq ien. Het troepje roovers bestond den- gen lelijk uit drie man en een vrouw. De ideejechelmen hadden in Hounsditch een huis gehuurd naast den winkel daJvan den juwelier Harris. Sinds een paai woek of drie hielden zij de vensterblin hak den van hun woning gesloten. De politie, die hierdoor verdenking gon te krijgen en begon op te letten, helfhoorde in den Zaterdagnacht, om eon aar of half twaalf, geklop en gehamer in het geheimzinnig gesloten huis. Naar allen schijn waren de bewoners bezig gat in den muur tusschen hun wo ning en den juwelierswinkel te breken. Drie sergeants en twee konstabels van de politie der City deden daarop een inval in het verdachte huis. De inbrekers stormden naar buiten, met hun revolver in de hand, en zes banner schoten stiokten vjjf politieman nen ter aarde, sergant Tucker was on middellijk een lijk. De vier andere man nen werden naar het ziekenhuis ge bracht, waar ook de konstabel Chaot spoedig overleed. Allen waren onge huwd. De City-politie omsingelde nu straat, waar de moord had plaats Zij vond een groot gat in den muur, grenzende aan den met juweelen gevulden winkel. Een groot aantal agenten bleef den ganschen nacht naar ds ontsnapte boeven zoeken. Men ver onderstelt, dat zij zich in de buurt ver borgen houden, en nog in het bezit zijn van ammunitie. De omsingelende poli tieagenten hebben thans ook revolvers en daarvan zullen ze misschien wel ge bruik moeten maken ook. De boeven, waarop thans gejaagd wordt, kunnen niet ontsnappen. Zij behooren tot een gevaarlijke inbrekersbende. - Een hevige storm heeft aan de lust bij Dover gewoed. De mail- en passagiersdienst tusschen Calais en Dover moest worden gestaakt. De storm richtte nog al wat schade aan pier en golfbreker aan. Ook andere Itustplaarsen werden geteisterd. Te Cowes op Wight, stond het water in sommige straten en bootjes voeren er rond. Het was het hoogste gety in ja ren daar waargenomen. Er worden ver schillende scheepsongelukken gemeld. In het binnenland veroorzaken de aan houdende regens veel schade en over last. Duizenden acres land staan in West-Sussex onder water. Het lager land om Pulbrobough lijkt een meer, op sommige plaatsen staat het water 10 tot 12 voet diep. En intusschen was sen de rivieren nog steedsook in de Thames-Valley begint de toestand zeer ernstig te worden en van andere deelen van Engeland komen dergelijke berich ten. Op sommige plaatsen is het treinver keer geheel onderbroken. Bij Harwich is een stoom sloep in aan varing gekomen met een onderzeesche boot. De sloep zonk binnen enkele mi nuten, maar de meeste opvarenden kon den zich redden door over te springen op een in de nabijheid zich bevindend handelsvaartuig. Vijf opvarendon wor den vermist en zullen waarschijnlijk verdronken zijn. Om een uur of vier Vrijdagmiddag heeft een dief in de drukke Kalverstraat te Amsterdam een brutaal stukje uitge haald. Met een steen wierp de man de ruit in van den goudsmidswinkel der firma Spijer en nam uit de etalage eenige voorwerpen weg. Hij werd echter onmiddellijk gegrepen en overgebraciit naar het politiebureau. Daar werden de gestolen voorwerpen hem ontnomen. Hij gaf op den diefstal gepleegd te heb ben om voor de opbrengst van het ge- stolene een negotie te beginnen. Men vermoedt echter, dat- de man aldus heeft gehandeld om onder dak te komen. 395" Staatsloterij. Collectie Zeeland. Trekking Maandag 19 Dec. ƒ45. 1482 1926 1928 4058 4120 5368 5375 5386 10028 10030 10691 11105 15525 Hocgwatergetij Breskens. DAGEN. vooral, nam. Woensdag 21 Dec. 4.32 4.56 Donderdag 22 5.10 5.34 Vrijdag 23 5.54 6.18 Woensdag 21 Dec. Zonsondergang 3.44. Voer- en rijtuigen en rijwielen moeten dus 4.14 's av. zijn verlicht. Laatste Kwartier Vrijdag 23 Dec. des rnorg. 10.56. ffiaadelsberïcfiteii. IJzendijke, 17 Dec. Nieuwe tarwe Rogge Win tergerst Zomer Erwten Haver Paardeboonen f 10.— a f 10.50 f 6.25 a f 6.50 f 8.50 a f 8.25 a f 15.— a f 6.50 a f 7.- a f 8.80 f 8.50 f 16.— f 6,75 f 7.25 Rotterdam 19 Dec. Tarwe, per 100 Kg. f 8.25 a f 9.50 Essex f 10.50 a f 11. Haver f 6.50 a f 7.10 Bruine boonen f 12. a f 12.75 Witte f 11. a f 13.— Aardappelen Z. blauwe f 3.75 af 4.— bonte f 3.50 a f 3.75 Z. Eigenheimers f 4.00 a f 4.20 Fr. f 3.50 a f 3.75 V eemarkt. Koeien en Ossen 36 tot 38 c., Kal veren 45 tot 62 c., Schapen 16 tot 24 c., Lammeren tot c., Varkens 27 tot 28 ct., id. voor export 25 a 26 c. alles per 1I3 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.67» Eng. 1 pd. St. f 12.08 N-Am. 1 Dollar f2.44 De Ontv.-Griffier van het Waterschap OUD EN JONG BRESKENS maakt bij deze alsnog bekend, dat hij op Zater dag1 24 Mee. a.s., ten huize van F. J. J. Besemer te Breskens, van 24 uur Zitdag zal houden ter betaling van erfpacht van genoemd Waterschap. De Ontv.-Griffier, H. J. WEIJKMAN Jz. le kwaliteit Zoutevisch 30 cent per K.G., gezouten Schelviseh zonder koppen 20, Stokvisch eerste soort 521 /2, Marga rine 70, alles per K.G. Mooie reuzel of inmaakpotten, concurroorend. Mooie Bokking, pas aangokomen, groot en versch. KEES, Breskens. Het BESTUUR der Schiet- vereeniging „GROEDE" van de Afd. Volksweerbaarheid maakt den Leden bekend, dat op 2e Kerstdag a.s., een onderlinge schietwedstrijd zal gehouden wor- .den met margapatronen bij A. BOS- SCHAART. Te beginnen des nam. te 1 uur. Inleggeld 25 cent per schutter. VLIEGER, Secretaris. op le Kerstdag, by J. LUTEIJN te Groede. Loting 6 uur. op Maandag 26 December, des avonds 5 uur, bij W. PLEIJTE te Breskens. op 26 December, begin 5 uur. A. A. FENIJN. op Maandag den 2en Kerstdag 's avonds half 7 ure, bij Anth. BOSSCHAART, Café „Witte Leeuw" te Groede. Entrée 50 cent. Na afloop vrij BAL. Ëngelsche en ltuhrkolen DE VUIJST, Breskens. 12 cent per ons. Wed. VAN DE WOESTEIJNE, Breskens. tot a.s. Vrijdagavond. Breskens. VROON. slechts een enkele door de Nederlandsche Tooneellisten Directie Jon. BAKKER. opvoering van of de Kaartlegster van 'Zuidwijk. Tooneeispel in 6 bedrijven. Gevolgd door een kluchtspel. ENTREÊ Na afloop BAL. Aanvang des avonds 8 uur. te W aterlandkerkje. De Notaris Zijlstra te IJzendijke is voornemens des namiddags 2 ure stipt, te Water- landkerkje, ten huize van Mej. de Wed. TROMP-Risseeuw publiek te verkoo- pen voornamelijk bestaande mahoniehouten Linnenkast, Uittrektafel, Bureau, Stoelen, Penanttafeltje, Spiegels Schil- derijon. Lampen, Kachels, Va-g zen, Koper-, Glas- en Aardewerk, Koolbak, Vloerzeilen, Vloerkleed, Tafelkleed, Regulateur, Klokken, Por- celein Theeservies, Glas- en Aarde werk, 8 Kippen, 1 Haan, (zwarte Minorca's), Vlag, Gereedschap, Plui- menbed, Sponsbed, steenen Varkens- bak, Stuikmachine, Smidgereed schap) enz. •■joiu loq of 90p nep '[im qota of spy Door de vele regen der laatste dagen zijn de wegen en paden voor wielrijders slechtde broeken worden vuil en rot, daarvoov is een afdoend middel en dat is FEIJTER'S (merk FELUZA gedep.) te koopen, ze zijn sterk, sierlijk en zoo goedkoop, dat niemand ze .voor die prij zen kan ieveren, dus geen vooroordeel, maar zoek het voordeel van je porte- monnaie. Aanbevelend, M. DE FEIJTER, Groesche Rijwielhandel. Alle soorten rijwielen, naaima chines enz. beneden alle con currentie verkrijgbaar. BRESKENS. Aanbevelend, VROOM.

Breskensche Courant | 1910 | | pagina 3