Binnenland. Tot lid van de Eerste Kamer voor Zuid-Holland vac.-van Velsen is door de Staten dier provincie benoemd de heer baron Sweerts de Landas Wy- borg, (a.-r.), burgemeester van 's Gra ven hage. De Minister van Financiën heeft in de Tweede Kamer medegedeeld dat in het ontwerp tot invoering van bescher mende de graanrechten en die op de eerste levensmiddelen niet zullen voor komen. De Minister van Justitie heeft verklaard in antwoord op de vraag hoe hij dacht over wederinvoering der dood straf met een verwijzing naar het stand punt van zijn onmiddellijken ambtsvoor ganger en van minister Loeff. Zelf ontwikkelde de minister op 1 December 1909 als Kamerlid de meening, dat de invoering der doodstraf, in be ginsel aan den Staat volmaakt geoor loofd, een vraag van utiliteit is. Ook thans wordt dit standpunt nog geheel door hem ingenomen. Wederinvoering der doodstraf acht hij op dit oogenblik nog geenszins noodzakelijk. Ook invoe ring van lyfstraffen acht de minister niet wenschelijk. Plstricts-Meuws. BRESKENS. De klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse J. J. de Buisonjé, wordt met ingang van 6 December a.s. verplaatst van hier naar Tholen. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende hulpkanto ren, werd gedurende de maand Nov. in de spaarbank ingelegd f 14445.61 te rugbetaald f 5736.28. Naar wij vernemen zal door de Afdeeling Oostburg v/d Volksbond tegen Drankmisbruik, een tentoonstelling van huisvlijt worden georganiseerd, die in den loop van 1912 te Oostburg zal wor den gehouden. OOSTBURG. Sinds geruimen tijd ondervonden verschillende inwoners on-' zer gemeente grooten overlast in den afvoer van (water op hunne perceelen, doordien enkele slooten van particuliere eigenaren, die vroeger voor waterafvoer werden gebezigd, in zoodanigen staat van onderhoud verkeerden, "dat alle wa terafvoer onmogelijk was geworden. Tot groot genoegen der ingezetenen heeft het hoofd der gemeente deze zaak ter hand genomen en zijn deze week enkele slooten achter de Nieuwstraat opnieuw opengelegd, waardoor aan dien treurigen toestand een einde wordt ge maakt. Het aantal lotelingen voor de na tionale militie lichting 1911 bedroeg voor de provincie Zeeland 2220 daarvan worden ingelijfd 712 manschappen, waarvan 500 tot volledige en 212 tot korte oefening. Voor de gemeenten in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen is het aandeel be paald al» volgt: Aardenburg 7, 5, 2, Biervliet 9, 6, 3, Breskens 6, 4, 2, Cadzand en Retran- chement 6, 4, 2, Eede en St. Kruis 3, 2, 1, Groede en Nieuwvliet 7, 5, 2, Hoofd plaat 5, 4, 1, Oostburg 5, 4, 1, Schoon- dijke en Waterlandkerkje 9, 6, 3, Sluis 10, 7, 3, IJzendyke 7, 5, 2, Zuidzande 5, 3, 2. Het eerste cijfer duidt aan het aan tal, het 2e dat voor volledige en het 3e dat voor korte oefeningen. Tot commies der posterijen en te legrafie 2e klasse is o. m. benoemd de heer S. W. Weisfeit, geb. te Aarden burg, thans 3e klasse. School- en Kerknieuws. Bij het examen in de vrije- en orde oefeningen gymnastiek zijn te Venlo o. m. geslaagd de daipes S. S. Salomé en S. F. Perduijn van Zuidzande. Ned. Herv. kerk. Beroepen te Oost burg Ds O. Kobus te Rockanje. Oer. Kerk. Aangenomen naar Vlis- singen (vac.-dr A. Kuijper Jr.) ds Fer- werda te Monnikendam. Provinciaal l'iciiws. Van anti-revolutionaire zijde wordt als candidaat voor de Provinciale Staten in het district Goes genoemd de heer J. Steketee, burgemeester van Heinkens- zand. De wed. Dommisse, geboren Janna Bosschaart, wonende te Oost- en West- Souburg, daar algemeen bekend onder den naam van „oude Janna" en die gis teren haar 101 en geboortedag zou her denken, is Woensdagmiddag overleden. De oude vrouw heeft enkele maanden voor haar dood een been gebroken,zoo dat zij den laatsten tijd te bed moest blijven. Voor den val wandelde zij bij gunstig weer eiken dag een poosje voor haar huis, omdat zij zoo graag de jeugd mocht zien spelen. Gein en^cL Te 4.10 's morgens komt te Breda een goederentrein aan uit de richting Tilburg. Dit zou Dinsdag ook het ge val zijn, maar men was nog niet gereed met het rangeeren van een anderen trein, die van Breda moest vertrekken. Het signaal stond daarom op onveilig. De machinist schijnt dit signaal niet te hebben bemerkt en is doorgereden, met het gevolg, dat zijn trein tegen den anderen aanreed, de locomotief ont spoorde en verscheidene wagens in el kander drongen. Machinist en stoker bekwamen geen lichamelijk letsel. De remmer Zander uit Feijenoord werd met veel moeite om halfacht te voorschijn gehaald. De ongelukkige was reeds dood. Een tweede slachtoffer is de rangeer der M. v. Steen te Breda. Hij was be zig met een wagen in te schakelen en werd totaal verpletterd. De conducteur, die bij den verongelukten remmer in den bagagewagen zat, is nog uit den trein kunnen springen en heeft geen noemenswaard letsel gekregen. De machinist van den goederentrein gedroeg zich na het ongeluk als een krankzinnige. Hij is naar het zieken huis te Breda ter observatie overge bracht. De justitie heeft voorloopig geen termen gevonden tegen hem pro- ces-verbaal op te maken. Te Wageningen sprong een 17jarige jongen van de tram voor deze stilstond waardoor hij zoo op den straatweg te recht kwam, dat hij met een hoogst ernstige schedelbreuk werd opgenomen. Hij is naar het ziekenhuis te Bennekom gebrachr, waar hij overleden is. Op de Achtsche steenfabriek te Eindhoven had een treurig ongeluk plaats. Terwijl een werkman bezig was aan de machine, waar de steenen ver vaardigd worden, kwam hij met zijn been bekneld tusschen de machine en wel zoodanig, dat een ijzeren pin door het been ging. Daarna werd 't been nog een paar malen om een ijzeren spil gedraaid, zoodat het zwaar verwond was. De dokter uit Best verleende de eerste geneeskundige hulp, en achtte overbrenging naar het gasthuis te Eind hoven noodzakelijk. Eenige uren na zijn overbrenging overleed hij. Een 2jarig kind te Aalten kreeg een pot met kokend water over het lichaam en is aan de bekomen brand wonden overleden. Maandagnamiddag is een 9jarige jongen door eigen onvoorzichtigheid, op de Regentesselaan te 's Gravenhage door een automobiel overreden. Hij werd naar het Gemeente-ziekenhuis overge bracht alwaar hij aan de gevolgen is overleden. Een 75jarig persoon vroeger be kend als een hardrijder, is te Harlingen door de duisternis in een^slootje geraakt en verdronken. In een kleine menagerie in het Noorden van Berlijn heeft zich Zondag avond een bloedige kamp tusschen den leeuwentemmer en een leeuwin afge speeld. De man had het dier reeds her haaldelijk geplaagd, zoodat het zeer las tig werd en Zaterdag reeds woest en wild op zijn meester aanviel. Zondagavond gebeurde hetzelfde zoo dra de temmer in de kooi kwam, vloog de leeuwin op hem at en er ontstond een sensationeele kamp tusschen mensch en dier, welke door het publiek met ontzetting werd gevolgd. De leeuwen temmer met zijn reusachtige krachten en zijn groote vlugheid bleef overwin naar, maar liet zich door het geweldige applaus van het publiek verleiden. Ein delijk na langen kamp liet hij de leeuwin los en trad naar voren om het publiek te bedanken voor de enthousiaste toe juichingen. Nauwelijks stond hij met zijn rug naar het briezende dier, of de leeuwin sprong op hem los. Zij sloeg haar klauwen in zijn hals en bracht den temmer, die voorover was gevallen, een zware wonde toe. Het woeste dier sprong op zijn slachtoffer met het plan om den ongelukkige in stukken te scheuren. Onder het publiek ontstond een gewel dige paniek, die nog grooter werd, toen eenige knechts de kooi insprongen, die eveneens door de leeuwin werden aan gevallen. Gelukkig wisten zij met ijze ren stangen het wilde dier eenigszins tot bedaren te brengen. De temmer werd stervend weggedragen. Aan het hoofdpostkantoor te 's Gravenhage is een postmisdrijf ontdekt, waarbij bleek, dat herhaaldelijk aan dat kantoor uit de in de stad geplaatste bussen brieven werden gevonden, die sporen vertoonden, dat ze reeds geopend waren geweest en daarna weer gesloten, en die blijkbaar reeds eerder aan het hoofdkantoor waren geweest. Dit gaf aanleiding tot de verdenking dat een der beambten zich brieven toe eigende, waarvan hij vermoedde, dat ze geldswaarde bevatten, en deze brieven, na ze eventueel van hun inhoud te heb ben beroofd, weer in de stadsbussen stopte. Hoe scherp er ook werd gecontroleerd, het mocht niet gelukken, den dader te betrappen. Na nauwgezet onderzoek meende men te kunnen vaststellen, in welke bestellersploeg de brievendief moest zitten, en in deze meerling heeft men zich blijkens de uitkomst hoogst waarschijnlijk niet bedrogen. Toen bedoelde ploeg in dienst kwam, werden alle bestellers gefouilleerd en daarbij bleek, dat een der bestellers, zekere H. M., brieven bij zich had, die niet in zijn bezit behoorden te zijn en daaromtrent hij geen aannemelijke ver klaring kon geven, hoe ze in zijn bezit waren gekomen. M. bleef hardnekkig ontkennen iets van de geopende brieven, die aanleiding gaven tot het vermoeden van misdrijf, te weten. Na de fouilleering werd hij aan de politie overgeleverd, die hem na verhoor ter beschikking van de justitie heeft gesteld en naar het huis van bewaring deed overbrengen. De aangehoudene is gehuwd en vader en is reeds enkele jaren in functie. - Zaterdagavond bemerkten twee commiezen te Bourtange, dat eei personen trachtten varkens naar Nei land in te voeren. De ambtenaren men 22 biggen in beslag, doch stek zich aan groot gevaar bloot. Hevig tf werd door de smokkelaars op de rij ;ervl ambtenaren met revolvers geschoten, Een commies kreeg een schampscl aan een hand en een been, waaruit jolA„ kogeltjes verwijderd zijn geworden r0ed anderen werd het hoofddeksel van hoofd geschoten. Eerst nadat ook reskt ieuw Oofd rijksambtenaren tot 9 keeren toe v ieuv hun vuurwapenen gebruik hadden ;hoo maakt, trokken de smokkelaars, die n 'ate bekend zijn, af. lem erv. VI Wo In een perceel aan de Brouwei gracht te Amsterdam is een 27jari vrouw van een trap der tweede verdi ping gevallen en was onmiddellijk doo r00(] Dinsdagmiddag wilde een 21jarij vrouw aan boord van een baggermact ne te Nijmegen uit de Waal een on mer water scheppen. Zij is daarbij water geraakt en verdronken. Een kwartier later werd haar lijk oi gehaald door het personeel der bagge machine. Vo arw omi iroc Irui anf om 'aa Een 77jarige man te Groninge geraakte per ongeluk aan de West« haven te water, doch werd onmiddelli door eenige werklui gered. Naar het;1" ziekenhuis overgebracht is de man daa f*D overleden. fogl lavi Ten huize van den smid Buiskoe 'aa' te Beerta (Gron.) was deze",week doo den zoon en den knecht een acetyleen verlichting aangelegd. Daar Woendagmiddag de verlichtinj niet goed werkte, wilde de 24jarige zooi iie. van den heer B. onderzoeken, of zici log! in een der buizen ergens ook een lel liet bevond. Hij ontstak een lucifer en be- lav ging de onvoorzichtigheid daarmede in (ro de nabijheid van den gashouder te ko fit men. Een vreeselijke ontploffing volgde. De beide gashouders vlogen uit elkaar, waar bij de stukken metaal het van den jon gen man verbrijzelden. De dood trad onmiddellijk in. Daar de gashouder zich buitenshuis bevond, werd aan de behuizing en sme derij geen schadejj-aangericht. In een voorstad van Berlijn heeft Maandagavond een reuachtige benzine ontploffing plaats gehad. In 19 zinken tanks, die op 50 M. af stand van elkaar stonden, werd daar 10,000,000 kilo benzine bewaard. Tegen 4 uur ontplofte onder verschrikkelijk geweld de eerste tank met een inhoud van 500.000 kilo, en binnen een halfuur nog drie tanks, en een ontzettende vlammenzee ontstond. Door een geluk kig toeval zijn geen persoonlijke onge lukken te betreuren. Door de kracht van de ontploffing werden van de huizen in de omgeving de ruiten vernield. De brandweer kon niets doen zij moest zich beperken tot het bespuiten van de andere tanks. Te 11 uur 's avonds waren drie groo te en vier kleine benzinetanks uitge brand. Men kon niet voorzien, wanneer de brand zou zijn uitgewoed. Maandagavond schatte men de schade reeds op 3 millioen mark. iro !tr Te Groningen heerschen kwaad aardige mazelen. In een gezin zijn vier kinderen overleden. Een boerenknecht te Stoutenburg heeft Vrijdag bij het inspannen van een paard een hevigen trap gekregen en is aan de gevolgen bezweken. Een 25jarige man te Ambt-Alme- lo is van zjjn fiets te water gevallen en verdronken. Zondag is te Nes een jongen door het ijs gezakt en verdronken,

Breskensche Courant | 1910 | | pagina 2