De ielfl van eenret VARKEN,ofgelieel Halt! Wilt ge geld verdienen? Ouderdomsverzekering en Staatspensionneering. Uit de hand ts koop: Advert,en tien. Jhr R. DE MURALT en Voorradig Engelsche kolen. Ruhr Smee Antraciet Geklopte Gascokes. Stoofbriquetten. Zaaitarwe en Gerst, ook Pootaardappslsn Vraagboekjes. - In een tijdsverloop van 10 dageD, zijn te Parijs vijf bomaanslagen gepleegd, die wel materieele schade aangericht, maar geen [mensehenlevens gekost heb ben. Hetgeen niet belet, dat de Parij- zeuaars zich vrij ongerust beginnen te maken over deze herhaalde aanslagen. Een der bommen sprong voor de wo ning van den dagbladredacteur Massard, drie andere werden in de rue de Berry, op de Avenue Kleber en op het starion van Neuilly gevonden. Gelukkig nog voor zij schade konden aanrichten. De vijfde aanslag werd Vrijdagavond gepleegd, en zeer waarschijnlijk is de bom ontploft op een plek, die niet be doeld was. De huisgenooten van dokter Pourissot, die op de Quai d'Orsay een woning op een tweede verdieping in ge bruik heeft,jwerden plotseling opgeschrikt door een heftige losbarsting aan den voorkant van het huis, waardoor de studeerkamer van den dokter zich be vindt, die toevallig afwezig was. De keukenmeid en het kamermeisje gingen kijken, en zagen, dat een ijzeren raamluik door de ontploffing uit de heng sels was gelicht, en dat de kamer vol glasscherven lag. Twee vogelkooien la gen op den vloer, en de papegaaien, die ze bewoond hadden, waren dood. Bovendien was de leuning van een fauteuil verbrijzeld. Het is echter bijna zeker dat de aan slagpleger zijn bom, waarvan de rooken- ke lont ook nog werd teruggevonden, een verdieping te laag heeft geworpen, en dat de helsche machine feitelijk be stem was voor den inspecteur van den Wester Staatsspoorweg, Barbe geheeten, die een verdieping hooger woont. Van den dader is nog geen spoor ge vonden, ofschoon de politie met koorts- achtigen ijver naar hem zoekt. Te Dongen had een ernstig onge luk plaats. Een landbouwersknecht was op zolder bezig hooi te steken. Door het struikelen viel hij van den zolder en kwam met het hoofd op een stuk ijzer terecht. Dood werd hij opgenomen. Onder Dedemsvaart is een vrouw in de Dedemsvaart gevallen en verdron ken. De overledene laat 4 kinderen na. - Te Utrecht viel een 3jarig kind in een onbewaakt oogenblik, in een kuip met waterl Toen men het ongeval be merkte, was redden te laat. De kleine was helaas verdronken. Eenige weken geleden stierven uit dat gezin twee kinderen tegelijk aan een gevaarlijke ziekte. - Op het Buiten-IJ is te water ge raakt en verdronken een 21 jarig persoon uit Schellingwoude. Een procuratiehouder eener hout- koopersfirma van Zaandam kwam dezer dagen te Amsterdam tot de minder'.aan- gename ontdekking dat zijn handtaschje een flGOO bevattende, voor een ander, was verwisseld, hetwelk niets dan waar deloos papier bevatte. De portefeuille werd eenige dagen later in Haarlem teruggevonden. Thans is de politie er in geslaagd, ook de ont vreemde citybag op te sporen. Zij was verstopt in het privaat van een café. De citybag was stuk gesneden, blijk baar om den inhoud er uit te halen. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid d«»r Redactie) Mijnheer de Redacteur! Met een bepaald genoegen las ik de vorige week het weekblad van den heer Van Oyen, inzonderheid dat gedeelte gewijd aan „geïmporteerde burgemees ters". Bij het leuke woordje „geïmporteerde", dacht ik onwillekeurig aan den land bouw. Als men op dit gebied, hetzij vee, hetzij zaaigranen importeert, dan doet men dat met geen andere bedoeling dan om het bestaande te verbeteren, te veredelen. Dit overgebracht op destrek king van het bewuste hoofdartikel, dan komt men onwillekeurig tot de slotsom dat die aanduiding in verband met wat de praktijk leert, een zeker rake zet is. Maar er is een jammer bij, nl. dat de zegsman van den redacteur geen juist beeld heeft gegeven van de Groedsche toestanden. Anders had die peisoon eerstens niet laten neerschrijven dat het in Groede onder het bi rgemeesterschap van wijlen den heer G. goed is gegaan, in dien zin, dat men niet tevreden was, afgedacht van de omstandigheid dat men zich on tevreden liet maken. Ik weet wel, dat in den Raad door iemand, daarin bijgestaan door een mede lid, de goede hoedanigheden van diens bestuur zijn geconstateerd, doch helaas te laat, immers, nü het verscheiden van den burg. Doch tijdens zijn leven is hij door de burgerij in doorsnee minstens even ge haat als hij die hem heeft opgevolgd, ondanks dat burg. G. verre van de kerk plat liep en nimmer eenige festiviteit, ook niet ten tijde dat verreweg het gros der bevolking deze wilden vieren, heeft geweigerd. Het is niet noodig hierop dieper in te gaan, daar ieder wel weet waar de schoen wrong. En tweedens geeft de berichtgever blijk wat kort van memorie te zijn door iets verder te laten afdrukken, dat de onveiligheid in Groede zoo erg is ge worden, dat buitengewone politie-maat- regelen noodig zullen zijn. Hoe heb ik 't nu, zou ik dien bericht gever willen vragen. Het is immers nog zeer kort geleden dat in den Raad, de hoogste corporatie in de gemeente, voor wiens adviezen men ongetwijfeld respect moet hebbent is besloten om de voorgestelde, ja offici eus toegezegde traktementsverhooging van den gem.-veldwachter van de hand te wijzen, alleen onder het motief dat er geene buitengewone politiedien sten te verrichten zijn en dus verhoo ging onnoodig is. Misschien doelt de berichtgever op de omstandigheid, dat de veldw. een paar nachten het huis van een der wethou ders heeft moeten bewaken om te voor komen dat men diens effecten zou weg kapen. Maar dat is toen niet een maat regel van duurzamen aard. Alleen is 't een wonderlijke speling van het noodlot dat de sterkste bestrijder van die ver hooging nu juist zulk een bijzondere bewaking noodig had. De veiligheid is dan nu gewaarborgd gebleken. Mogelijk dat in den Raad nu een proefondervin delijke stem de stemming kan doen ver anderen. Een vriend van wijlen Burg. G. Groede, Oct. 1910. CORRESPONDENTIE. Abonnementsgeld ontvangen van W. F. B. te Oud-Beierland tot 1 Jan. 1911. Aan v. S. te Ylissingen. Zendt post wissel h f 0.75. Asu. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. Oct. voorin, nam. 7.48 9.18 10.11 8.12 9.37 10.35 Woensdag 26 Donderdag 27 Vrijdag 28 Woensdag 26 Oct. Zonsondergang 4.42 Voer- en rijtuigen en rijwielen moeten dus 5.12 's av. zijn verlicht. Nieuwe Maan Woensdag 2 Nov. 's morg. 6.08. Handelsberichten. IJzendijke, 22 Oct. Nieuwe tarwe f 9.75 Rogge f 6. Wintergerst f 7.75 Haver f 6.75 Erwten f 15. Rotterdam 24 Oct. Tarwe, per 100 Kg. f9.— Essex f 10.50 Haver f 6.75 Chevaliergerst f 8. Bruine boonen f10. Witte f 11. Aardappelen Z. blauwe f 3.00 bonte f 2.90 Z. Eigenheimers f 3.00 Fr. f 2.90 Veemarkt. Koeien en Ossen 35 tot 38 c., Kal veren 50 tot 55 c., Schapen 20 tot 25 c., Lammeren tot c., Varkens 27 tot 29 ct., id. voor export 27 a 28 c. alles per 1/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.72 Eng. 1 pd. St. f 11.98 N-Am. 1 Dollar f 2.445 a f 10.25 a f 6.25 a f a f a f 15.50 a flO.- a f 11.50 a f 7.10 f 8 25 f 12.50 f 13.— f 3.25 f 3.00 f 3.20 f 3.00 De ondergeteekende betuigt zijnen hartelijken dank aan allen, die hem op 20 October blij ken van belangstelling gaven. J. I. DU BOIS Iz.z., Nieuwvliet. Mej. WEIJKMAN Tazelaar te Bres kens vraagt tegen Mei wegens huwelijk der tegenwoordige. De notaris H. G. Hammacher te Groede is voornemens om op des nam. te half 5 ure, in het koffie huis van F. Besemer aan de Haven te Breskens, krachtens art. 1223 B.W., ten verzoeke van den lsten hypothe- cairen crediteur, in het openbaar te verkoopen en AANHOORIGHEDEN op erfpachtsgrond van het Waterschap Baarzatide, te Breskens, bezuiden de Haven, kadastrale Sectie D no. 1099. Verhuurd tot Mei 1911 tegen ƒ172.- 's jaars. Nadere inlichtingen geeft genoemde notaris. ZEGT HET VOORT. van Zierikzee zal, op uitnoodiging van de afd. Schoondijke van den Bond voor Sraatspensionneering, als spreker optreden bij J. J. VAN ROSE VELT op Zaterdag 29 October, des avonds 7 uur. Onderweri' Toogang wrij voor mannen en vrouwen. HET BESTUUR. waarin thans wordt uitgeoefend het VRACHTRIJDERSBEDRIJF, op en met 28 aren 85 centiaren ERF en TUIN, te C a d z a n d. Te aanvaarden Januari 1911. Te bevragen bij den notaris HAM MACHER te Groede. wegende plm. 170 Kilo's, bij J. BENTSCHAP KNOOK, te Groede aan Zee, 44 4» 4» Breskens. Aanbevelend, J. H. VALK. Koopt dan uw Schoenwerk bij ondergeteekende. Ruim HONDERD paar schoenen worden aan spot prijzen opgeruimd, waaronder vele mooie chroomlederen artikelen. SIGAREN nergens koopt ge ze lek kerder en geuriger dan bij ondergetee- kende SCHRIJFBEHOEFTEN? nergens goed- kooper kunt ge terecht dan bij onder geteekende. Minzaam aanbevelend, J. I. BRAKMAN-Voogdt, Gareel- en Schoenmakerij, Molenstraat, GROEDE. N.B. Aan 't zelfde adres een weinig gebruikt en nog zoo goed als nieuw RIJWIEL te koop voor spotprijs. Bij bestelling verkrijgbaar: Flakkeesche Zuidhollandsche EIGENHEIMERS, in groote en kleine hoeveelheden. A. LEENHOUTS, Breskens. C. DIELEMAN, Breskens.

Breskensche Courant | 1910 | | pagina 3