Pistricts-Nieuws. Provinciaal Nieuw*. Gemengd Rechtzaken. 3948te Staatsloterij. Verscheidene rijke inwoners zijn ge vlucht. Bi tin en Land. De nieuwe kwartjes zijn in omloop gebracht, maar het nieuwe is hier niet het betere, zegt de „Asser Ct." Door den broederen, platten band, aan de zijde, waar de waarde der 25 cents stukken wordt vermeld, is het onder scheid tusschen een nikkelen stuiver en een zilveren kwartje nog verminderd, waartoe ook de groote letters op het nieuwgeslagen muntstuk medewerken. Men kan dit het best zien door een stuiver, een oud en een nieuw kwartje naast elkaar te leggen. Vergissing kan nu nog gemakkelijker plaats hebben. Het grootste onderscheid bestaat in den gekartelden rand, welke ook het nieuwe kwartje omgeeft, terwijl bij de nikkelen stuiverstukjes de smalle rand glad is. Het beeld der Koningin aan de keer zijde is bij de nieuwe kwartjes fijner dan op de oude. Op 4 April 1911 zal het vergelij kend examen woiden gehouden voor 115 plaatsen als kommies der directe belastingen, accijns en invoerrechten. BRESKENS. Gisterenavond overleed de oudste ingezetene dezer gemeente, de heer Abr. van de Sande op bijna 89- jarigen leeftijd. Tot voor enkele jaren was hij voor zanger, ouderling en notabele der Ned. Herv. Gem. en lid van het Alg. Burg. Armbestuur. Met ingang van 1 Nov. is benoemd tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te Oostburg, de heer A. Bevin, commies-titulair der posterijen en tele grafie. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot lid van het bestuur der water- keering van de calamiteuse Hoofdplaat en Thomaespoldersde heeren H. J. Cammaert te Hoofdplaat en C. B. Tem merman te IJzendijke tot dijkgraaf van het Waterschap Cadzand de heer P. Erasmus Jr te Cadzand tot lid van het bestuur der waterkee- ring van het cal. waterschap Tienhon derd en zwarte de heer J. Risseeuw te Cadzand, lochter verzoekt, om tot haar te komen, n hare nieuwe woning aan zee. De generaal ging zwijgend zijns weegs, uoen de beide vrouwen, door dezelfde gedachte bezield, tegelijkertijd en als in een adem fluisterden Terwille van Bo ris 1 En in het verre Zuiden, waar de blau we golf van Sorrento in zijn saffieren wateren de schoone hemel van Italië weerspiegelt, zaten twee gelukkige men- schen hand in hand en hun gedachten verwijlde bij het beminde wezen, dat haar dagen in stille afzondering op Ni- movitch sleet, en wier lief hebbend hart, onschuldig en waar, ten laatste het wonder der liefde had kunnen wrochten en den vloek van een schuldig verleden had weggevaagd. EINDE. on tot voorzitter van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de sluizen bij Nommer Eén, de heer I de Hullu te Schoondijke. Den Milicien-sergeant Jac. Geel hoed van Schoondijke, in garnizoen te Ylissingen is heden geslaagd en aange steld als schermmeester met het geweer- Zaterdagavond werd te Vlissingen door een brievenbesteller, terwijl hij de brievenbus aan het postkantoor passeer de, opgemerkt, 'dat er een brief voor een gedeelte uitstak. Deze werd door hem er uitgenomen en daarbij bevonden, dat hjj aangegeven was voor een gelds waarde van bijna f800 en afgezonden door een groote firma aldaar. Kennis geving had overwijld op het bureel plaats. Dinsdagnacht 2 uur is de kolen- werker P. Q. te Vlissingen, die naar de mailbooien ging om daar kolen te laden in de sluis gevallen. Het duurde eeni- gen tijd eer men er in slaagde den man op te halen en toen bleek het dat de levensgeesten reeds waren geweken. Zaterdag is te Parijs een misdaad gepleegd, zooals in de annalen der cri- mineele historie nooit of zelden is voor gekomen. Twee opgeschoten jongens, de 17jarige Georges Tissiers en de 16 jarige Paul Desmarest, hebben in de woning van den eerste een banklooper vermoord en beroofd van ongeveer 20.000 francs. De moeder van Georges was Zaterdag van haar werk thuisge komen en vond de deur van haar wo ning gesloten. Zij sliep 's nachts toen hij den concierge. Den volgenden mor gen werd de deur opengebroken en vond men het lijk van den looper. Men had hem vijf steken met een mes toege bracht en in een diepe wonde zat nog een dolk. In zijn tasch vond men nog een louis en een aantal onbetaalde re keningen, waaronder een wissel op een der jeugdige misdadigers. De jeugdige daders zijn Zondagochtend te Parijs gearresteerd. Zij brachten den Vrijdagavond gezellig in een theater door en maakten den geheelen Zaterdag met de gestolen 4000 francs goeden zwier. Zondagochtend vond de politie hen in een klein hotel. Beiden beken den gezamenlijk den kassierslooper ver moord te hebben. Twee dienstmeisjes van 15 en 16 jaar, uit Leeuwarden afkomstig, zijn door de Groningsche politie uit een cir cuswagen van Corty Althoft weggehaald, waar zij door twee stalknechts waren verborgen. De jongste is aan den vader, die uit Dragten naar Groningen was gekomen, meegegeven. De andere is door marechaussee naar Leeuwarden teruggebracht. Bij het afbreken der panden in de Zwanensteeg te Rotterdam, een dwars straat van de beruchte Zandstraat, zijn een aantal ledige portemorinaies gevon den, zoo ook een Engelsch pond en een' gouden ring. Zooals bekend is, worden in die buurten herhaaldelijk bezoekers „uitgeschud." Een stoombarkas, die een groot aantal zeelieden terugbracht naar de vloot, wolko op de Hudson bij Now-Vork geankerd lag, zonk onderweg. Zestig personen werden gered. Volgens een officieel communiqué wordt het aantal slachtoffers der ramp geschat op 29. Het is mogelijk, dat 18 matrozen, die nog vermist worden, ook op de boot waren. Iemand die Zaterdagavond om streeks half negen zijn rijwiel geplaatst had naast de deur van het hulppost kantoor Stadhoudersplein te 's-Graven- hage er staat met grooto letters aangeplakt, dat het binnenbrengen van rijwielen verboden is en toen hij na een paar minuten weer buiten kwam tot de onaa gename ontdekking moest komen, dat de fiets gestolen was. Toen hij van den diefstal aangifte deed, bleek hem, dat zoowel daar als elders, klaar blijkelijk dieven in hinderlaag liggen en van elke gunstige gelegenheid gebruik maken om hun slag te slaan. Er zjjn niet minder dan zeven rijwielen gesto len geworden. Overal pakt men ze van daan, tot zelfs uit de vestibule der rechtbank. Onrustbarend stijgt het aantal diefstallen, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat opkoopers en dieven steeds gemeene zaak maken, ten einde op die wijze het achterhalen te bemoeilijken. Slechts in enkele gevallen wordt het verloren voorwerp door de politie weer gevonden en al is men er van overtuigd, dat de nieuwe eigenaar heler is, het b wijs daarvan is bijna nimmer te leveren Het dienstmeisje der vergiftigde familie Markus te Hoorn is integendeel, hoewel zeer langzaam, iets beteronde. Zaterdagmiddag ontdekte de bosch wachter van een landgoed te Zeist een vreemd persoon in een der vertrekken van het heerenhuis. Spoedig bleek, dat hij zich in de villa ophield met het kennelijk doel om te stelen. Hij werd gegrepen en door den eigenaar binnen de woning gehouden, totdat de inmid dels per telefoon gewaarschuwde politie hem kon arresteeren. Bij onderzoek werden op den aangehoudene, een 22 jarig zwerver, een viertal zilveren voor werpen gevonden welke gestolen waren uit een tegenover gelegen landgoed. Toen de politie met den dief daar verscheen had men daar de verdwijning van de voorwerpen van waarde nog niet bespeurd. De dief had op klaar lichten dag zijn slag geslagen. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Zitting van 7 Oct. Veroordeeld wegens bedreiging met zware mishandeling: A. M., 22 j., ar beider te Eede, tot 4 mnd. gev. str. mishandeling en strooperij J. .1. K., 14 j., koewachter te Breskens, tot 1 mnd. tuchtschool. mishandelingA. M., 29 j., metselaar te Oostburg, tot f 7 of 7 d. hecht. Door de Belgische regeering is de uitlevering gevraagd van Leo Meloen, 60 j., geboren te Bassevelde, vróeger wonende te Eecl - en Gent, thans wo nende te Sas van Gent, en verblijvende in het Huis van Bewaring te Middel burg op grond van een arrest van het Hof van Beroep te Gent, waarbij hij ter zake van onzedelijke handelingen met kinderen beneden den leeftijd van 11 jaar, en openbare schennis der eerbaar heid tot 9 mnd. gev. str. is veroordeeld. BurgerL stand. BIERVLIET. Geboorten. 9 Sept. Mou- rice Leon Eduardus, z. van C. de Smet en St. M. Doens. 16, Karei Mattliens, z. van K. P. de Koeijer en M. P. van Tatenhove. 30, Alica Maria, d. van V. J. Doens on E. Goossens. Overlijden. 22 Sept. Karei Mattheus, 6 d., z. van K. P. de Kooijor on M. P. van Tatcnhovo. 27, Isaac Zonnevijlle, 52 j., echtg. van S. Contant. RETRANCHEMENT. Geboorten. 20 September. Adriana Jacomina, d. van Iz. de Ridder en J. J. Cuvetier. 23, An na Wilhelmina, d. van R. J. Dusebout en M. K. Hendrikx. SLUIS Iluw.-Voltr. 7 Sept. Gijsber- tus Breur, 23 j., jm. te Dordrecht en Suzanna M. J. de Smit, 21 j., jd. 7, Willem P. J. Bogaard, 27 j., jm. en Mathilda M. de Geeter, 19 j., jd. 23, Jacobus de Nijs, 26 j., jm. te Duisburg en Magdalena S. Bril, 26 j., jd. Geboorten. 5 Sept. Frederik Hendrik, z. van D. de Smit en M. de Groote. 7, Maria Magdalena, d. van A. de Marte- laere en P. L. Tilleman. 8, Maria Louisa Rosalie, d. van A. Louwagie en L. M. van Damme. 13, Levinus Johannes, z. van I. J. van Cruijningen en E. M. Visser. Overlijden. 1 Sept. Pharailde Levina Hermans, 17 j., d. van Hendricus Jo- sephus on Vergema R. van Winsberghe. 21, Maria Louisa Hast, 4 j., d. van De siderius en O. van Renterghem. 26, I- politus Ludovicus Calon, 83 j., wedn. van M. Th. Dusarduijn. NIEUWVLIET. Geboorten. 17 Juli. Izaak Jannis, z. van I. Sonnevijlle en J. de Marree. 5 Sept. Adriaan Jacobus, z. van I. P. van der Lijke en A. A. Vasseur. Overlijden. 28 Sept. Adriaan Jacobus van der Lijke, 23 d., z. van Izaak Pie- ter en A. A. Vasseur. HOOFDPLAAT. Huw.-Voltr. 1 Sept. Jan van de Plassche, 57 j., gesch. en Neeltje Dierx, 45 j., gesch. 8, Christiaan van Poelje, 24 j., jm. en Sara de Kos ter, 22 j., jd. Geboorten. 6 Sept. George Ferdinand, z. van J. de Schepper en C. de Krijger. 14, Victorina Celina, d. van J. F. van Waes en E. R. de Vrieze. 18, Marga- retha Maria Paulina, d. van L. Martens en L R. van Weijnsbergen. 23, Maria Neeltje, d. van J. de Koster en A. P. Jacobse. 27, Maria Louisa, d. van C. Pielaet en M. T. Soulimans. Overlijden. 9 Sept. Emiel van Zeele, 28 d., z. van Augustin en M. L. de Vrieze. 26, een als levenloos aangege ven kind van C. L. Lecluijze en E. M. van der Hart. Collectie Zeeland. Trekking Dinsdag 4 Oct. 70 361 2189 2667 5973 5989 5993 6574 14228 NIETEN. 347 362 578 581 588 2147 2187 2610 2681 2725 2737 4406 5871 5886 5900 5918 5984 5991 6568 6569 6572 6582 6604 6664

Breskensche Courant | 1910 | | pagina 2