DiülricU-iV ieu Provinciaal Hieuw*. G^menyrd geheel 210 menschen op de verbandsta- tions en in de ziekenhuizen met ver wondingen aangemeld. Van de Berlijn- sche politie zijn in het geheel 4 officie ren en 60 man gekwotst, van wie zes zwaar gewond. BRESKEN3. De milicien-korporaal J. van Haneghem is met ingang van gis teren op Bergen op Zoom gedirigeerd ten einde aan den cursus tot opleiding voor milicien-sergeant aldaar deel te nemen. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende hulpkanto ren, werd gedurende de maand Sept. in de spaarbank ingelegd f 11490.601/2te rugbetaald f9572.66. Het laatste aan dat kantoor uitge geven boekje, draagt het nummer 5478. De brievenbesteller A. P. Moggré te Vlissingen, vroeger te Breskens, is bij hot laatstgehouden examen gelijktij dig geslaagd voor de betrekkingen van hoofdbrievenbesteller, conducteur der posterijen en assistent. School- en Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Oostburg door ds B. Nieuw- burg te Winkel. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Culemborg door ds H. Snij- dpr te Groede. Wegens dikken mist is de vorige week de nachtmailboot Prinses Juliana aan den mond der Schelde in aanvaring ge weest met de Prinses Clementine naar Antwerpen stoomende. Zoodra men de slag der aanvaring te Vlissingen hoorde, is de Belgische loods- moiorboot uitgevaren om hulp te bieden daar algemeen gedacht werd, dat de Prinses Clementine zou gezonken zijn. In een paar oogenblikken was de mo torboot langszij de Prinses Clementine, nog voor dat de Prinses Juliana zich had rond geworpen. Gelukkig was het ongeluk zoo erg niet en moesten de manschappen geen gebruik maken van de motorboot. Daardoor is weer eens te meer het nut der motorbooten bewezen, niet al leen voor het bemannen van loodsen op de schepen, maar ook voor in geval van nood, dadelijk uit te varen en hulp te bieden. Moest de Prinses Clementine echter in eenige minuten gezonken zijn, de motorboot had onmogelijk al de man schappen kunnen opnemen en mensehen- levens waren te betreuren geweest 1 De schade die de mailboot Prinses Juliana heeft opgeloopen bij de aanva ring met het Belgische stoomschip Prin ses Clementine beloopt ongeveer f 10 000. De Prinses Juliana is na voorloopige reparatie in de vaart gebleven en zal deze week, wanneer het schip toch moet opleggen, verder worden gerepareerd. Zaterdagmorgen is een 18-jarig meisje te Vlissingen in het Dok bij de ligplaats van Hr Ms. „Bever" te water geraakt doordat zij, te dicht langs den kant loopende, uitgleed. Het meisje werd gered met een sloop van een der loodskotters, nadat eerst de politie-agent Abrahamse het kind uit het water had getrokken, waarvoor genoemde agent zich langs den kaaimuur had laten zak ken. In 't begin dezer week had een zekere B., uit een Belgische grensplaats die met de provinciale boot naar Wals oorden overmoest, zich wat te lang te Vlake in de wachtkamer opgehouden. Toen hij zich dan ook van den tijd vergewiste, bemerkte hij tot zijn niet geringe verbazing, dat het uur al ver gevorderd was en" bovendien de omni bussen reeds vertrokken waren. Onmid dellijk begon hij het op een loopen te zetten. Bij de Schorebrug komende zag hij met leede oogen dat deze voor zijn neus werd opengedraaid. Eenige goedgezinde lieden brachten hem aan het verstand, dat hij evengoed langs dezen weg en vervolgens over de sluizen de boot kon bereiken. Onderweg zag hij twee fietsen tegen den dijk liggen. Op hetzelfde oogenblik^ vloog hem een prachtig idee door het brein. Hij liep naar een in de nabij heid zijnden wegwerker, deelde deze ge. jaagd den toestand, waarin hij verkeer de mode en verzocht hem een der rij wielen te mogen gebruiken. Zonder ech ter op 's mans goedkeuring te wachten nam hij fluks een der wielen en reed in grooten haast naar het einde van den weg. Daar aangekomen, zette hij de fiets neer en ijlde in de richting van deslui. zen van waar hij de boot nog zag lig. gen. Eensklaps werd hij op hardhandige wijze vastgegrepen door den eigenaar van de fiets. Met geen mogelijkheid kon hij det gebeurde aan het verstan 1 bren gen en hem allerminst doen gelooven dat hij een diof was, tot dat een veld wachter, na onderzoek der papieren, de zaak suste. Inmiddels was de boot weg. In een huis aan de Maaskade te Rotterdam zijn door de politie valsehe munters ontdekt. JSen Italiaan, een Hongaar en een vrouw. De Italiaan en de vrouw zijn gearresteerd, de Hongaar ontkwam. De politie vond 20 valsehe kwartjes en gereedschap ter vervaardi- ging van valsehe munt. Vrjjdagnacnt hebben zich bij een officier en bij een officier en bij een 30- tal onderofficieren en manschappen van het le reg. huzaren te Amersfoort ver schijnselen van hevige diarrhee voorge daan. Volgens vermoeden, doordat er iets verkeerds in het voedsel heeft gezeten. Bij de manoeuvre op Woensdag was het eten (versche aardappelen, andijvie en vleesch door elkaar) in een hooikist medegevoerd en op het terrein genuttigd. Men tracht de oorzaak van de ziekte verschijnselen, die gelukkig geen nadee- lige gevolgen hebben, op te sporen, wat zeker niet gemakkelijk zal zijn. Op de tramlijn Zuidlaren Gronin gen is een 7jarig meisje, dat op een goederentram geklommen was, daaraf gevallen en door den volgenden wagen overreden. Het kind was op slag dood. Een stoutmoedige onderneming ia de reis van den blinden heer M. Jonker, die 15 October met de „Potsdam" van de Holland Amerikalijn voor eenige we ken naar Amerika vertrekt om een studiereis op blindengebied door dat land te maken. Bezocht zullen worden blindenscholen, o. a. die te Boston. Ook hoopt de heer Jonker met zijn lotgenoote, de beroemde Helen Keiler, een onderhoud te hebbeu. De heer Jonker, die totaal blind is, zal geheel door Amerika reizen. Na zijn terugkomst hoopt hij lezingen te houden over het blindenwezen en verslag van zijn reis en wederwaardigheden te ge ven. De 84jarige gemeentebode te Hoorn die dezer dagen zijn verjaardag vierde, had een taart uit Amsterdam ontvangen waarvan de gever zich teekende„Een oude kermisklant." Zijn bejaarde echtgenoote en het dienstmeisje aten van de taart en wer den eenige oogenblikken later zeer onwel. De vrouw is des nachts overleden. Geheel Hoorn is begaan met het treu rige lot van den algemeen geachten heer Markus, die op zoo'n verschrikke lijke wjjze, zijn meer dan 80jarige echt genoot moest verliezen. Algemeen spreekt men zjjn afschuw uit over hem, die op zoo wreede wijze ingreep in het rustige leven dier twee brave ouden van dagen. Na het gebeurde begint men te besef fen, dat reeds verleden jaar een aanslag op die twee levens is gedaan. Ook toen heeft de familie Markus een taart thuis gekregen, waarvan, behalve de man en de vrouw, ook eenige neefjes en nichtjes hebben gegeten. De heer Markus en oen paar kinderen zijn toen ongesteld ge weest, doch dit was niet van dien aard dat men aan een vergiftiging dacht. Wel heeft de heer Markus een vooroor deel tegen taarten opgevat, waarom hij dan ook nu niet van de taart heeft ge geten, die er anders smakelijk genoeg uitzag. Na het gebeurde van gister, zoekt men echter verband tusschen dat her haald zenden van een taart. Zeer waar schijnlijk is het, dat ook die van ver leden jaar is vergiftigd geweest, doch ziende, dat toen het gewenschte resul taat niet is verkregen, heeft men nu tot krasser middel zijn toevlucht geno men, om met meer succes een aanslag te doen op de levens van het echtpaar Markus. Sterk vermoeden is er, dat beiden moesten worden getroffen. Het bege leidend schrijven, onderteekend „een kermisreiziger," is blijkbaar een truc van den dader, om de aandacht van hem af te wenden en om te maken, dat men in andere richting zou gaan zoeken. De toestand van het dienstmeisje van den heer Markus, dat ook van de taart heeft gegeten, is zoodanig, dat men ook voor haar leven vreest. Ze lijdt hevige pijnen. De verschijnselen wijzen op ar senicumvergiftiging. Zondagavond is het dienstmeisje over leden. Als verdacht de zender van de ver giftigde taart te zijn, is Zondagavond een zekere J. J. B. in arrest genomen. Een 8jarig knaapje te 's Hertogen bosch geraakte door het najagen van een kikker te water en verdronk. In eon magazijn van spiegels, schil derijen enz., op de Hoogstraat te Gouda, was een spiegel ontvreemd, waarvan men by de politie aangifte deed. Deze toog onmiddellijk op onderzoek uit, maar het gelukte niet zoo spoedig den dief te ontdekken. Inmiddels zag een agent die in burgerkleedingj in de deur van het politiebureau stond, een man op hem afkomen, die een grooten spiegel op den ru{> droeg. Reeds dadelijk wekte dit het vermoeden bij den dienaar van den Hermandad op, dat dit de gezochto wel eens kon zijn. De man liep intusschen de stoep op en vroeg of hij hier aan de bank van leening was, want hij wilde den spiegel dien hij bij zich droeg, beleenen. De agent noodigde hem daarop uit binnen te komen, waarna al spoedig bleek, dat de spiegel werkelijk van diefstal uit het magazijn afkomstig was. De dief viel nu door de mand en bekende en werd tegelijk door de politie ingerekend, nadat men zijn last, echter zonder be- leenbriefjes, in ontvangst genomen had. Een grappenmaker had hem op zijn vraag waar de bank van leening was, dat „groote huis" op de Markt gewezen, waarop hij argeloos in het hol van den leeuw liep. Een 60jarige stucadoor te Scheve- ningen is op een bouwwerk van een steiger gevallen en zoodanig verwond, dat hij kort na aankomst in het zieken huis is overleden. Op het rangeerterrein te Roozon- daal werd een arbeider door een losse locomotief de beide beenen boven de knie afgereden. Na eenige oogenblikken van smarte lijk lijden stierf de ongelukkige, een vrouw met 6 kinderen achterlatende. Zondagavond is op den Dam, voor het paleis te Amsterdam een agent van politie ernstig mishandeld. Drie beschon ken personen die nachtrumoer maakten, werden door hem tot kalmte aange maand. Toen zij hieraan niet voldeden en de agent een hunner, die doorging met schreeuwen, wilde arresteeren, werd hij door het drietal aangevallen. Hij kreeg daarbij een trap tegen de buik, waardoor hij achterover vielhier na werd hij verder bewerkt. Burgers die ter hulp kwamen, ontzetten hem. De man werd per rijtuig naar het Binnen gasthuis vervoerd, waar bleek, dat arm en schouder gekwetst waren. Na ver bonden te zijn, werd hij naar zijn wo ning vervoerd. Een der daders werd gearresteerd en naar een politiebureau gebracht. Een adjunct-inspecteur van politie hoorde Zaterdagnacht in het Florapark te Haarlem surveilleerend, drie schoten vallen in de richting van den Hout. Oogenblikkelijk toog hij op onderzoek uit en werd hem medegedeeld door een waker in dienst van den Particulieren Nachtveiligheidsdienst, dat in de Wil- helminalaan, onder Heemstede tot drie maal toe op hem was geschoten, zonder dat hij evenwel geraakt werd. Hij kon geenszins vermoeden, door wien dit was geschied. De adjunct-inspecteur en een agent van politie hebben daarop een deel van den Hout doorzocht, zonder iets ver dachts te vinden.

Breskensche Courant | 1910 | | pagina 2