Puike Zaaigranen A. Rechtzaken. Gemengd, Laatste Berichten. 39Iste Staatsloterij Handelsberichten. Advertentiën. A lli ier verkrijgbaar als Tarwe, Witte Monarch, Yerbete de Wilhelmina. dichte, werkelijk genietende menschen- massa. Zoo naderde het einde van dit drie- sch feest, waaraan de vice-voorzit- de heer Bakker, door afwezigheid den heer Van Oyen, nasr de Kamer- ag vertrokken, de laatste stoot gaf haar te ongeveer 6 uur officieel te en met eene rede waarin hij ander- de dank van het bestuur der raaat- ppij vertolkt aan elke corporatie en ieder die op eenigerlei wjjze een ïtje had bijgedragen tot het groot as van deze tentoonstelling, den avond gaf het muziekgezel- p van Morks het tweede gedeelte het concert in de verlichte tent op ïarkt. Ook hierover was elkeen, en het minst de kenners, vol lof. En hiermede behoort ook dit feest, we zouden het ook wel kunnen noemen het slot der rij feesten waarvan in kor ten tijd Oostburg de gastvrouw was, tot het verledene. Het organiseeren van zoo tal van festiviteiten moge kostbaar zijn, de weerslag op verschillende categoriën van ingezetenen doet de schaal toch ook weer naar de creditzijde overslaan, en zoo stapt men licht over velerlei bezwaren heen. Oostburg, dat te dezer opzichte aan vankelijk niet onbestreden deze feesten ten einde bracht, heeft dit maar al te zeer ervaren, want, trots de weinige deelneming aan het festifal was een onafzienbare menschenmassa op de been, die het succes van dit driedaagsch feest niet weinig verhoogde. Voor we de pen nederleggen ook een woord van dank onzerzijds voor de be reidwilligheid waarmee men ons ten dienste stond en voor de gewenschte inlichtingen die men ons, zoo noodig, verschafte. Met ingang van 1 Oct. a.s. is ver plaatst de rijks-ambtenaar K. Sinko van Aardenburg naar Breskens. Sluis. Maandagmorgen had vrouw B. het ongeluk een petroleumlamp, die op den schoorsteenmantel stond, omver te stooten. De lamp viel op de brandende kachel, de olie vatte vlam en ook de kleeren der vrouw vlogen in brand. Op haar hulpgeroep kwam een buurvrouw toegesneld, die een zak om de vrouw sloeg en zoo de vlammen doofde. Niet alleen is de vrouw zeer erg aan armen en gelaat gewond, maar ook in den mond kreeg ze zulke hevige brandwon den, dat ze enkel door een strootje voedsel tot zich kan nemen. Dadelijk werd geneeskundige hulp in geroepen en de patient zoo goed moge lijk verbonden. - De nachtmailboot „Koningin Wil helm i na" werd Vrijdagmorgen ter hoogte van Nieuwesluis door een dikken mist overvallen. Bij de poging om op de laven te Vlissingen te komen liep het Mhip op den Oostberm, doch kwam een kwartier later met eigen kracht vlot. Daarop werd het anker uitgeworpen en toen dit later opgehaald werd, bleek hot dat dit anker was vastgeraakt in oen ander anker, hetwelk daarom moest worden afgehakt. De „Koningin Wilhelmina" kwam daarna om halfacht met assistentie van oen havenbootje op de haven. School- en Kerknieuws. Tot hoofd der chr. school te Domburg is benoemd de heer J. D. de Graaf, on derwijzer met hoofdacte aan die school, vroeger onderwijzer aan de openbare school te Breskens. As. Zaterdag houdt de onderw.- vereeniging in het arr. Vlissingen hare najaarsvergadering te Breskens. De heer G. Jurrij van Vlissingen zal het punt „onderwijs in vreemde talen naar de methode-Gouin" inleinen, ter- wijl de heer A. A. Mol van Retranche- ment zal spreken over beperking der leerstof. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. De lijnwerker J. W. te Biezelinge is in zake het ongeluk van den mailtrein op 1 Juli te Goes, veroordeeld tot 7 da gen gev.de eisch was 1 maand. Te Bussum geraakte een vijfjarig knaapje al spelende te water. Een loodgieter die in de nabijheid aan 't werk was, begaf zich gekleed te water en bracht het kind spoedig op 't droge. Evenwel waren de levensgees ten reeds geweken hoewel een dokter nog geruimen tijd trachtte deze weder op te wekken. Bij de juweliersfirma Spijer in de Kalverstraat te Amsterdam kwam Vrij dagavond een jongmensch dat verzocht een collectie gouden armbanden in de prijzen van f 40 tot f 100 te zenden ten kantore van den heer "Westendorp, Hee rengracht 442. De bediende der firma Speijer die zich in den winkel bevond, toen de ongeveer 25-jarige jongeman de besteliing deed, bracht Zaterdagmorgen het pakje, inhoudende ruim f 1000 aan gouden armbanden, ten kantore van de firma Westendorp. Juist wilde hij aan kloppen, toen dezelfde jongeman den bediende reeds met den uitroep „o, is u daar, geeft u mij het pakje maar hier, tegemoet kwam. Hij voegde er bij, dat het kantoor der firma nog niet geopend was en dat hij het pakje wel verder verzorgen zou. Geen kwaad vermoe* dende, gaf de bediende het pakje over, toen op hetzelfde oogenblik een jong mensch, werkzaam op een der kantoren, dé trap af naar beneden ging. Gelukkig wekte dit de bevreemding van den knecht van den heer Speijer op, althans 'hij hield den laatst aange komen jongen man staande en vroeg dezen „of het kantoor van den heer Westendorp reeds geopend was. „Wel zeker," antwoordde de aangesprokene, „gaat u maar naar boven en klopt u maar aan." Natuurlijk keerde de ont stelde knecht, die wel begreep, dat hier iets niet in den haak was, op z(jn schreden terug, liep den jongen man, die zich in het bezit van het pakje be vond, achterop, en verzocht hem het pakje terug te geven. Hierop vervoegde zich de bediende ten kantore van den heer Westendorp, die verklaarde niets van een bestelling van armbanden af te weten. De oplichter heeft dus eenvoudig van de omstandigheid gebruik gemaakt, dat zich in het huis eenige kantoren bevin den, nam in de gang een houding aan als behoorde hij werkelijk tot bet per soneel der firma en zou in zijn niouwe truc uitstekend geslaagd zijn, indien toe valligerwijs geen derde voorbij gegaan zou zijn. Onder Franeker is een vrouw die te vroeg uit de tram stapte tusschen de treeplank en het perron bekneld ge raakt en onmiddellijk gedood. Te Rotterdam heeft een treurig ongeval plaats gehad. Juist bij het uitgaan van een school in de Oldebarne- veldstraat, passeerde daar een groote automobiel-vrachtwagen. Niettegenstaan de de waarschuwingen van den machi nist-bestuurder klommen de jongens op en af den wagen met het ongelukkig gevolg, dit een 12-jarige- jongen het zoontje van den inspecteur van het loodswezen, er afviel. Het achterwiel van den zwaren wagen ging hem juist over het hoofd. Door toeschouwers werd de jongen dadelijk opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht waar hij echter even na aankomst den geest gaf. De smart der ouders, wier eenigst kind het moet zijn, is onbeschrijflijk. Een 7-jarig meisje, dat Dinsdag middag aan de Oude Schans te Amster dam te water raakte en dat, nadat de levensgeesten weder waren opgewekt, naar het Binnengasthuis werd vervoerd, is aldaar overleden. Op het etablissement Feijenoord, is een 14jarige plaatwerkersjongen, werkzaam aan boord van het. op stapel liggende stoomschip Waalwijk van een 4 meter hooge stelling in het ruim ge vallen. Bewusteloos werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Te Goidschalkoord is de veehan delaar J. van Vliet, bij het oversteken van den overweg onder de gemeente Mijnsheerenland, door eene locomotief der Rotterdamsche Tramwegmaatschap pij aangereden en aan de gevolgen over leden. Per Telegraaf. 's GRAVENHAGE, 21 Sept. De zitting der Staten-Generaal is heden- namiddag namens H. M. de Konin gin geopend door den minister van binnenlandsche zaken mr Th. Heems kerk. O. m. kondigde de regeering haar voornemen aan tot het instellen eener Staatscommissie tot onderzoek eener grondwetsherziening. Behalve verschillende andere fi- nanciöele ontwerpen kondigde de regeering eene voorloopige verhoo ging van invoerrechten aan in af wachting van de indiening van eene algemeene herziening dezer tarieven, die nog in dit zittingjaar zal inge diend worden in verband met het aanzienlijk tekort der begrooting voor 1910. Collectie Zeeland. Trekking van Maandag 20 Sej ƒ70. 2381 5580 8697 13031 NIETEN. 2278 2316 2320 2321 2373 3459 3499 5504 5576 5582 7314 8688 8726 13022 13042 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. Woensdag 22 Sept. 5.5Ö Donderdag 23 7.- Vrijdag 24 8.15 IJzeadijke, 18 Sept. Jarige tarwe f 16.- Af Nieuwe rogge f 5.75 a f Haver f 9.- a f Koolzaad f 9.— af Paardeboonen f 9.— af Kroonerwten f 12.75 a f Rotterdam 20 Sept. Tarwe, per 100 K.G. f 9.00 a f Wintergerst f 8.00 a f Zomer f 8.25 a f Chevalier,, f 9.25 a f Rogge, H.L. f 5.50 a f Erwten f 12.50 a f Haver per 100 K.G. f 7.— af Karwijzaad (50 K.g.) f 15.30 a f Koolzaad p. mud (66 kg.) f 9.40 a f Aardappelen, Z. blauwe f 2.20 a f Zeeuwsche bonte f 2.20 a f Eigenheimers f 2.20 a f Veemarkt. Koeien en Ossen 25 tot 86 c., veren 30 tot 40 e., Schapen 16 t c., Lammeren 22 tot 24 c., Varker tot 28 ct., ld. voor export 28 a alles per lj2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.42 k f47.85 Eng. 1 pd. St. f 11.98 af 12..0 K-Am. 1 Dollar f2.45 1 Zoo de Heer wil hoopt onzi liefde Vader, Behuwd- en Grootvac IZAaK HAARTSEN, den 23 September zijn 75sten w jaardag te gedenken. Zijne dankbare kinde behuwd- en kleinkindi G roede, Sept. 1909. Op Vrijdag 24 September hooot onze geliefde Vader, Behuwd Grootvader JACOBUS DE WINDE, zijn 70sten geboortedag te denken, waarbij wel als bijzonder geldt, dat hij zijn geheele leven in nu nog door hem bewoonde huis h gewoond. Uit naam zijner dankbare kinde Abr. DE WINDE. BRESKENS.

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 3