Timmermanszaak 250 Canadabomen, ipenbare ierkooping Burgerl. stand. Rechtzaken. SI an delsberichten. Ad verten tiën. gedruipte HONIG, den buit hadden, daar hun 80.000 roe bels in handen vielen. Drie soldaten en een wachter werden vermoord, ter wijl 10 man ernstig gewond werden. De bandieten sneden de telegraafdra den door en namen vervolgens de vlucht op een locomotief. Een 5-jarig knaapje, dat gisteren middag in de Sarphatistraat te Amster dam op de treeplank van een bijwagen der tram was geklommen, viel daar af, toen de tram zich in beweging stelde, en kreeg een wiel van dien wagen over de rechterhand, waarvan de vingers nagenoeg verbrijzeld werden. Nadat in het militair hospitaal de eerste hulp was verleend, is het kind naar een gasthuis vervoerd en aldaar opgenomen. Zaterdagmiddag had een 20-jarige schippersknecht aan boord van de „Alle- gonda Johanna 2" te Lobith welke be zig was het anker op te draaien, het ongeluk daarbij over boord te vallen en te verdrinken. Te Roosendaal (N.-Br.) ontstond in het gezin van een arbeider eenige oneenigheid onder de huisgenooten. Ter wijl de vrouw zich even verwijderde, maakte de man door verworging een einde aan zijn leven. In de buurtschap Varssel (G.) was de zoon van een landbouwer, bezig plag gen te halen van de hei. Toen hij ach terwaarts van de kar sprong, drong de steel van de greep, welke rechtop in den grond stond, hem van achteren in het lichaam, en wel zoo diep dat de ingewanden ernstig beschadigd werden. Onder hevige pijnen werd de ongeluk kige naar het Ziekenhuis te Arnhem vervoerd. In de Schie te Overschie is het lijk van een onbekenden man drijvende gevonden, naar schatting 82 a 88 jaar oud. Een vrouw te Alblasserdam werd door een vlieg in her been gestoken. Het lichaamsdeel zette op en men riep de hulp in van een dokter, die bloed vergiftiging constateerde. 'i Een cadet van de Koninklijke Mi litaire te 's Gravenhage met verlof zijn de maakte Vrijdagvoormiddag een wan delrit op den. Ouden Scheveningschen weg. Eensklaps schrikte zijn paard en wierp den ruiter van zich af, zoodat de ze vrij ernstig aan de knie werd ge wond en hij per tram naar zijn woning moest worden vervoerd. Het paard was intusschen op hol ge slagen en rende in zijn vaart een wiel rijder omver. Deze werd bewusteloos opgenomen en naar een ziekenverpleging overgebracht. De arts constateerde den dood door schedelbreuk. De ongelukki ge laat een vrouw en zes kinderen na. Te Hagen in Gelderland is eenf eigenaardige ziekte ingetreden, n.l. de kinderververlamming. Er zijn in éen dag niet minder dan 28 gevallen aangegeven. In het geheel zijn 10 gevallen met doodelijken afloop voorgekomen. Op last van den minis ter zijn eenige dokters uitgenoodigd tot het instellen van een bacteriologisch onderzoek naar den oorsprong der ziekte. Een koe van de wed. van Rozen te Appelscha had den geheelen zomer een wondje aan een der tepels. Meer malen werd een middel aangewend om het te genezen, maar het was en bleef een wondje. De koeien liepen daags in de weide en 's nachts werden ze op stal gebracht tot ze dezen nazomer nacht en dag in het land bleven. Wat geschiedde nu? Een paar dagen nadat de beesten de stal voor goed had den verlaten, vond men een dikke slang in den stal. Het wondje aan den tepel der koe genas spoedig toen de koe in het land liep. Men vermoedt dat de slang de koe geregeld gemolken heeft. Te Haarlem had Vrijdagavond aan de Melkbrug een ongeluk plaats. Terwijl de brugwachter de brug toe draaide, weid hem plotseling toegeroe pen „stop er zit een meisje tusschen de brug", en bij onderzoek bleek een 12jarig meisje met haar voetje tusschen de sluiting der brug te zijn gekomen, met het gevolg, dat de teentjes van haar voet afgewrongen waren. Zij werd naar het Gasthuis vervoerd. De oorzaak schijnt te moeten gezocht worden, dat de hekken vlak tegen de sluiting der brug liggen. Een vrouw raapte de teenen op, deed ze in een zakje en bracht ze naar de deerlijk verschrikte moeder van het ar me meisje. Te Amsterdam is een driejarig kind uit een derde verdieping gevallen het werd met gebroken schedel dood opgenomen. Een man te Groesbeek had het ongeluk van den zolder te vallen. Hij kwam zoodanig terecht, dat hij aan de gevolgen is overleden. Te Nieuw Vennep is het lijkje opgevischt van een pasgeboren kind. Een kind van 17 maanden te Apel* doorn is spelende in een sloot geraakt en verdronken. Te Groningen is bericht ontvan gen dat een gezagvoerder van éen daar thuis behoorend schip, op reis van Huil naar Denemarken overboord gesla gen én verdronken is. Een inwoner van Delft, die Vrijdag onder Pijnacker had gevischt en de ge ringe vangst wilde aanvullen door bij een watermolenaar wat visch te koopen werd door een der jmolenwieken getrof fen. Hij bekwam een gebroken sleutel been, gebroken rib en hersenschudding, zoodat voor zijn leven gevreesd wordt. Een heer te Woelde (N.-Br.) was Vrijdagmiddag in zijn woning bezig met de gasleiding. Eensklaps had een hevige ontploffing plaats, waarbij hij op slag gedood werd. Te Leeuwarden werd Vrijdagna middag een metselaar ernstig door een losgebroken stier verwond. De man is eenige uren daarna in het St. Bonifacius- hospitaal overleden. Een arbeider, die te Ben nebroek met een lift van vier hoog naar bene den sloeg, is te Haarlem in de Maria stichting aan de gevolgen overleden. Breskens. Huw.-Voltr. 19 Aug. A. C. Hoogerwerf, 20 j., jm. en E. M. deVeij, 20 j., jd. 2 Sept. G. S. Eekman, 30 j., jm. en M. E. Schippers, 25 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Maria, d. van J. van Lare en C. Faas. 28, Abraham, z. van C. F. de Munck en S. la Gasse. 24, Pieter, z. van A. Schaap en C. Boeije. 26, Jacob Pieter, z. van I. Buijze en M. J. du Rie. 27, Jannis, z. van P. de Vos en M. Oosterling. 2 Sept. Eliza beth Janna, d. van M. Eijke en J. van Houte. 8, Ad'iaan Izaak, z. van Abr. de Smit en O. Labijt. 12, Pieter, z. van P. de Visser en N. Risseeuw. Overlijden. 4 Sept. Maria van Geij- ten, 77 j., wed. van P. de Vos. 6, Izaak Marinus van den Broecke, 8 j., z. van Jannis en Joh. P. de Meyer. Hoofdplaat. Huw. Voltr. 12 Aug. Pe trus Johannes ten Haken, 32 j., jm. en Paulina van Overmeire, 29 j., jd. 26, Victor Clement Maes, 24 j., jm. en Cor nelia Johanna Maria Smits, 22 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Cyrillus, z. van Fl. A. Cromheecke en E. Ocké. 22, Ca- rolus Ludovicus, z. van P. L. van den Bossche en A. C. Sijnesael. 27, Pru dent August, z. van A. de Schepperen E. C. Fleurbaeij. Overlijden. 8 Aug. Francina de Voogdt, 69 j., echtg. van Judocus Pielaet. 24, Eduardus Albertus Pateer, 69 j., ongeh. Sluis. Huw.-Voltr. 3 Augustus. Leo pold Pieter Leon Clement Gustaf Sep- tine Fonteijne, 24 j., jm. en Alisia Ali- da Maria de Rijcke, 23 j., jd. 26, Edu ardus Bernardus Matthijs, 33 j., jm. en Dolphina Romania Mabesoone, 31 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Alice Marie, d. van Cl. Tresonie en R. Ferbuijt. 4, Hen dricus Anthonius, z. van J. F. Boogaard en A. Delmé. 7, Hendricus Leopold us, z. van J. B. Vijnckier en A. Ph. Ca- niere. 23, Maria Hermina Mathilda, d. van C. J. van Vooren en E. Ph. Sehae- ken. Overlijden. 5 Aug. Elizabeth Cornelia de Roo, 84 j., wed. van Pieter A. Pie- terse. 10, Celina Maria Lekens, 14 d., d. van Jacobus Bernardus en L. M. Claeijs. 16, Hendricus Leopoldus Vijn ckier, 9 d., z. van Jacobus Bernardus en A. Ph. Caniere. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Ter openbare terechtzitting van bo vengenoemde rechtbank werd Vrijdag behandeld de zaak tegen J. W., 29 j., lijnwerker, geboren te Wemeldinge, wo nende te Biezelinge. Deze lijnwerker wordt beklaagd, dat hjj op 1 Juli 1909, op het stationster rein te Goes als beëedigd spoorwegbeamb te belast met de leiding van het ver voer van eene lorrie over den spoorweg terwijl, de, op de dienstregeling voorko mende sneltrein D 83, die niet stopt te Goes, ieder oogenblik kon worden ver wacht, en reeds zoowel het inrijd- als het uitrjjdsein voor den trein op veilig waren gesteld, roekeloos bovenbedoelde lorrie heeft trachten over te brengen op het spoor, waarop hij wist, dat genoem de sneltrein elk oogenblik kon passee- ren en reeds die lorrie met twee wie len op dat spoor had gebracht, terwijl de beide andere wielen nog in het zand stonden, toen genoemde sneltrein in volle vaart naderde, de voorste locomo tief van dien trein de lorrie greep, in stukken reed en meesleurde tot een volgenden wissel, die tengevolge daar van werd verbroken, waardoor die wis sel is omgeslagen, en de tweede locomo tief van den sneltrein met den daaraan gekoppelden bagagewagen zijn ontspoord. Het Openbaar Ministerie, dat zes ge tuigen, waaronder éen deskundige, had gedagvaard, vroeg veroordeeling tot eene maand gevangenisstraf. De verdediger mr Adriaanse pleitte vrijspraak. IJzendijke, 11 Sept. Jarige tarwe f 16.- h f 16.25 Nieuwe rogge f 5.75 a f 6.25 Haver f 9.- a f Koolzaad f 9.- a f 9.75 Paardeboonen f 9.— a f Kroonerwten f 12.75 a f13.- Rotterdam 13 Sept. Tarwe, per 100 K.G. f 8.00 a f 10.00 id. voor de bakkerij f 11.— a f 12.50 Wintergerst f 8.50 a f 8.75 Rogge, H.L. f' 5.25 a f 5.90 Erwten f12.- a f12.70 Haver per 100 K.G. f 7.— af 8.— Aardappelen, Z. blauwe f 2.20 a f 2.40 Zeeuwsche bonte f 2.30 a f 2.40 Eigenheimers f 2.20 a f 2.40 V eemarkt. Koeien en Ossen 32 tot 37 c., Kal veren 35 tot 42 c., Schapen 18 tot 19 c., Lammeren 22 tot 24 c., Varkens 26 tot 28 ct., id. voor export 21 a 24 c. alles per V2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.42 a f47.85 Eng. 1 pd. St. f 11.98 af 12..07 N-Am. 1 Dollar f 2.45 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 15 Sept. 1.27 1.51 Donderdag 16 1.51 2.15 Vrijdag 17 2.18 2.42 De ondergeteekende maakt bij deze bekend dat zijne als voorheen op denzelfden voet wordt voortgezet. Minzaam aanbevelend, A. P. VAN DE SANDE. Breskens, Sept. 1909. Puike zuivere ook in de raten, bij H. DE HONDT, Groede. VAN te Hoofdplaat, voor de Familie BUSSCHAERT, Zaterdag 2 October 1909. Notaris Zijlstra.

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 3