Rechtzaken. Burgerl. stand. Gemengd. Binnenland. zij waren uitgegaan. Hoe hebben de twee dames het ge maakt in haar afwezigheid Mejuffrouw Chambillie vertelt o. a.Van af het oogenblik van onze aanhouding hebben wij bloot gestaan aan de vuile moppen van de agenten van politie. Toen ik 'mijn onschuld staande hield, en zeide dat ik onmogelijk kon gedaan hebben wat men mij verweet, want dat ik op het punt stond te trouwen, ging een agent mij tutoyeeren en antwoordde: Ja liefje, ik heb je opgepakt om je hu welijk te verhinderen. Ik wil je zelf trouwen, en als je wilt, dan beb je maar éen woordje te zeggen. Aan nog veel grover beleedigingen heeft mejuffrouw Chambillie bloot ge staan. Zij schaamt zich, alles te ver halen, wat zij heeft moeten hooren. Dergelijke ondervindingen heeft me vrouw Fromans opgedaan. De twee dames zullen, op raad van haar advokaat, voor den burgelijken rechter schadevergoeding vragen voor het haar gedane onrecht. Nog drie andere vrouwen, onder der gelijke verdenkingen in hechtenis geno men als de dames Fromans en Cham billie, zjjn in vrijheid gesteld. Yan deze drie zit er een gevangen sedert 6, twee sedert 9 Augustus. De bewij zen tegen haar schuld zijn niet beter steekhoudend gebleken, dan die tegen de andere twee vrouwen. De minister van justitie en de minis ter-president hebben inlichtingen ge vraagd naar deze geschiedenissen. Men' heeft hier blijkbaar niet te doen met een zedenschandaal, maar met een schandaal der zedenpolitie. Het is voor vrouwen gevaarlijk in het bois de Boulogne. van het Julianafeest die een tekort aan duidt van ruim ƒ4.— De voorz. zeide dat hij van het te kort geen kennis droeg, omdat geen re kening is ingekomen. Dhr Reepmaker beweerde dat de re kening wel aan het Gemeentebestuur is ingezonden. Vervolgens kwam in behandeling de gem.-rekening dienst 1908, bedragende: in ontvang ƒ29188.011,'2 en in uitgaaf ƒ27160.58ll2 en sluitende met een batig slot van ƒ2022.48. Dhr Van Oyen merkte op naar aan leiding der rekening dat uit de bijlagen blijkt dat gedurende het jaar 1909 door 4 verschillende personen is ontsmet. Hij wenschte daarin thans verandering te brengen en verzocht B. en W. een voor stel aan den raad te doen tot het be noemen van een vasten ontsmetter te gen eene voldoende bezoldiging hetzij per jaar of per ontsmetting. Hij wensch te ook, dat bjj elke ontsmetting toezicht wordt gehouden bijv. door den veld wachter, die de ontsmetting kent. Hij heeft vernomen dat de ontsmetting ten minste drie uren duurt en bij de laat ste ontsmetting was de ontsmetter nog binnen drie uren terug. De geneeskun digen schijnen hier geen toezicht by ontsmettingen te houden wat overigens wel wenschelijk en zelfs hoogst noodza kelijk is in het belang der volksgezond heid. Omtrent den post der rekening aan leg en vernieuwing der bestrating merk te dhr Van Oyen nogmaals op, dat aan trottoirtegels 11000 K.G. cement te weinig is geleverd. Hij vroeg of B. en W. den aannemer daarvoor hebben ge kort. Verder gaf hij te kennen dat er van den aanleg der bestrating niets deugt; men vindt er twee goten en twee geu len on daarenboven is de straat veel te laag gelegd waardoor de aannemer be voordeeld is wat betreft de aanvoer van zand. Hij stelde daarom voor die reke ning niet goed te keuren. Met 5 tegen 2 st. werd de rekening goedgekeurd tegen stemden Van Oyen en Reepmaker. Dhr Reepmaker merkte nog op dat voor het afslaan der tamme kastanjes ƒ1.50 is betaald terwijl de kastanjes nog voor hem zijn die ze afslaat. Hij heeft vernomen dat de kastanjes ad 3 voor 1 cent worden verkochteen aar dige verdienste dus. De voorz. zeide dat de kastanjes wor den afgeslagen voor dat ze rijp zijn en dus niets waard zijn. Daarna werd de begrooting voor het dienstjaar 1910 aangeboden. F. de Mul., 27 jaar oud, mossel- visscher, geboren en wonende te Phi lippine, had reeds enkele malen pogin gen aangewend om verkeering aan te knoopen met een zekere C. F., werkster van beroep en eveneens wonende te Philippine, die evenwel hiervan niets wilde weten, hetgeen zij hem reeds bij gelegenheid der kermis had gezegd, waarop de verdachte haar had geant woord, dat, indien zij niet aan zijn wensch voldeed, er bloed zou vloeien. Dinsdagavond omstreeks 9 uur is de verdachte naar de herberg van den va der van het meisje gegaan, na zich Zaterdag te voren een revolver, waarop 5 scherpe patronen, te hebben aange schaft. Na in genoemde herberg een paar i.- 1 glazen bier te hebben gedronken, ver zocht hij de in de hérberg aanwezige moeder van de geliefde om een onder houd, in verband met de verkeering met haar dochter. Deze evenwel, weigerde hem aan te hooren, waarop De M. haar plotseling op zijde duwde en den zich in de her berg bevindenden trap opliep, welke naar den zolder voert en waarop op dat oogenblik haar dochter te bed lag. De moeder volgde hem en wilde hem, bovengekomen zijnde, terugduwen, waar op de verdachte de vrouw bij de keel greep en, de revolver op haar richtende, daaruit 2 schoten loste, waarvan 1 de linkerwang trof. Daarna loste De M. andermaal 2 scho ten op het bed, waarin de dochter lag, zonder haar evenwel te treffen. Door de voortdurende worsteling raakte De M. zijn revolver kwijt, waar op toen nog 1 scherpe patroon zat en gelukte het moeder en dochter te ont komen. Bij het verhoor door de marechaussee zeide De M. spijt te hebben, dat hij de beide vrouwen niet had doodgeschoten. Hedenmiddag is hij gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Middelburg overgebracht, ter beschikking van de justitie aldaar. De uitslag der loting voor de Na tionale Militie der gemeenten Eede en St. Kruis is als volgt 1 C. Frans, t. kl., 2 E. Marteijn, 3 F. Dhont, 4 E Dhaenens, brd., 5 P. de Backere, 6 C. H. Rodts, 7 F. P. Nagel, 8 J. dé Vreeze, 9 C. Maes, 10 J. J. B. Bonte, St.-K., 11 B. van den Dorpe, 12 P. I. Manneke, St.-K., 13 A. Steenkiste, 14 E. B. van den Bunder, St.-K., 15 J. de Goether, 16 C. F. de Schoolmeester, 17 A. E. de Smet, St.-K., 18 P. J. Du- thoy, St.-K., 19 A. P. de Lijzer, St.-K. Met ingang van 1 Oct. a.s. is be noemd tot lichtwachter bij den Rijks- Waterstaat de sluisknecht H. van de Sande te Veere. Breskens. Op verschillende plaatsen in onze gemeente is de bekende waar schuwing „kookt uw drinkwater en uw melk" aangeplakt in verband met het voorkomen van Aziatische cholere te Rotterdam en enkele andere plaatsen. Daar de haven een rijkshaven is en verbinding heeft vooral met Rotterdam, zij de grootste voorzichtigheid aanbe volen. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Heden Vrijdag is veroordeeld wegens niet voldoen aan een bevel van een ambtenaarC. J. L., 25 j., arbeider te Oostburg tot ƒ10 of 10 d. hechtenis. Biervliet. Huwelijks-Voltr. 5 Augus tus. Andries Johannes Adriaansen, 28 j., jm. en Suzanna Adriana de Meijer, 23 j., jd. 12, Pieter Jannis Wadde van Roon, 22 j., jm. en Johanna Naeije, 23 j-, jd- Geboorten. 8 Aug. Suzanna Maria, d. van P. H. Verbuijt en S. M. Boekhout. 14, Maria Amelia, d. van J. B. van Voo- ren en |P. M. Hamelijnck. 17, Maria Elisabeth, d. van P. J. de Meijer en K E. de Vogelaar. 26, Jacobus Adriaan z. van A. van Blankenberg en N. Krot ké. 26, Amandus, z. van A. Verbet en R. Boerjan. 28, Maria Stephanie, i van A. J. de Burck en S. Beens. Overlijden. 1 Aug. Pieter Maartena 81 j., wedn. van A. C. Casteleijn. 4 Johannes Bernardus Claeys, 58 j., echtg van N. van Hyfte. 26, Sophia Alber' tina de Windt, 69 j., wed. van E. Haers, Sedert eenigen tijd verdacht met in Brussel een Hollandschen partlculiei van het frauduleus invoeren van sac charine. Donderdag had controleur Li got vernomen, dat de smokkelaar dea volgenden dag in een café op den Bou levard du Hainaut zou komen. Door 2 agenten geholpen, stelde zich de amb tenaar in de buurt van het café verdekt op. En werkelijk, Vrijdagmiddag om 4 uur zagen de controleur en de agenten hem verschijnen. Hy werd onmiddellijk aangesproken en verhoord, wat tot ge volg had dat onze landgenoot zoodanige bekentenissen aflegde, dat door de poli tie voor meer dan 20.000 frs frauduleus ingevoerde saccharine in beslag kon ge nomen worden. De man, die geen en kel indentiteitspapier bezit, en in de gevangenis is opgesloten, verklaart ge boren en gedomicilieerd te zijn te Rot terdam. Hij gaf ook een naam op, doch de politie gelooft dat hij haar wat op de mouw spelt. Een 15jarig meisje te Oudemirdum, kreeg een puistje in het aangezicht. Zij krabde het open en overleed aan bloed vergiftiging. Een gezelschap Belgische heeren, dat jaarlijks even over de grens te Sit- tard, in de Duitsche grensplaatsen Tud dern, Wehr en Havert ter jacht gaat, keerde gisterenavond met hun automo biel terug, toen nabij de grens een 12- jarige jongen uit Bartscheid-Aken, die bij zijn familie in Tuddern de vacantie doorbracht, onder de in vliegende vaart voorbijsnellende automobiel geraakte. De weg is daar smal en de jongen kwam juist uit een poort geloopen. De machine ging den armen jongen over hoofd en schouders er daar er in de na bijheid geen dokter te halen was, werd de gewonde in de automobiel opgenomen en naar Sittard getransporteerd. In het hotel du Limbourg werd dr Joosten uit Sittard ontboden, wiens hulp echter tevergeefsch was, daar de jongen aan de gevolgen is overleden. Een stucadoor te Meijel (L.) die in den avond van 22 Augustus met een mes levensgevaarlijk werd verwond is Maandag aan de gevolgen daarvan overleden. De justitie van Roermond heeft gisteren een onderzoek in loco ingesteld en het lijk van den verslagens doen onderzoeken. De vermoedelijke dader is in de gevangenis te Roermond opgesloten. Een 25-jarig persoon te Delfzijl is in een sloot geraakt en verdronken. Een 7-jarige knaap, woonachtig in de 2e Spaarndammerstraat te Amster- BRESKENS, 3 September 1909. Aan het postkantoor Breskens en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Aug. in gelegd 8695.201/2terugbetaald 11940.89: Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje, draagt het nummer 5269. Aardenburg, 81 Aug. Heden avond kwam de Gemeenteraad alhier in vol tallige zitting byeen. De notulen der vergadering van 23 Aug. j.l. werden aangehouden op voor stel van den heer Van Oyen, omdat de stemming voor den secretaris niet juist was weergegeven. Hy wenschte ook de vernietiging der tweede en derde stemming opgenomen te zien, omdat hy van oordeel was dat de benoeming niet overeenkomstig het daaromtrent bestaande voorschrift was geschiedt. De verpachting van het jachtrecht werd goedgekeurd, nadat de heer Van Oyen als zijne meening had te kennen gegeven dat voor het houden der ver pachting machtiging had moeten wor- der^gevraagd aan den Raad. De voorz. antwoordde daarop dat B. en W. thans de Verpachting ter goed keuring voordragen. Is de raad van een ander gevoelen, dan moet hij zijne goed keuring onthouden. De goedkeuring werd verleend met 4 tegen 8 stemmen. Jaarlyksche pachtsom ƒ30.— Dhr Reepmaker vroeg thans het woord om te spreken over de rekening

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2