om den kellner te roepen het vol gende oogenblik waren de beide nieuwe kennissen gevlogen met de portefeuille 1 In die portefeuille bevond zich 160 dollar aan Amerikaansch geld, een cheque op de Bank van Orleans, ter waarde van bijna 85 dollar, een notitie boek en drie briefkaarten. De bestolene kon aan de politie een signalement van de dieven opgeven. De eerste, de Amerikaan, was van mid delbare lengte en van middelbaren leef tijd, droeg een stroohoed, hoogen boord, een dasspeld met blauwen steen, zwart costuum met licht vest. Hij had oen bruine snor. De ander, de Ier was zwaargebouwd, klein van stuk, eveneens van middelbaren leeftijd, had een kaal geschoren gelaat en was gekleed met breedgeranden hoed en bruin pak. In de Kalverstraat te Rotterdam woont de 47-jarige los werkman D. Bosman, een eerste ruziemaker. Zoo had hij ook een vete tegen zijn buur man, den 28-jarigen metselaar A. R. Persoons. Zaterdagnacht, omstreeks half drie zag hij dezen Persoons aankomen, greep een revolver, vloog hem tegemoet en loste a bout pnrtant een schot op hem. De kogel ging P. door de hand, vervolgens door den buik in de richting van de hartstreek. De get.roftene stortte ter aarde, werd met den meesten spoed per brancard naar het ziekenhuis ver voerd, doch was daar te 5 uur reeds overleden. De moordenaar werd onder grooten toeloop van omwonenden in zijn woning gearresteerd. Men was zoo verbiiterd op hem, dat men her haaldelijk trachtte hem aan de handen der politie-agenten te ontrukken. Deze moesten dan ook herhaaldelijk van de sabel gebruik maken om den arrestant te behouden, die naar het politie-bureau aan den Oppert werd overgebracht. lijf, dat hij geruimen tijd niet kon d loopen. o Gistermorgen is te Zwolle, tus. schen de Kamperpoortenbrug en den Jufferwal, de 12-jarige J. H. R., uit Zandpoort, logeerende bij de familie Muntstege aan de Hoogstraat, aldaar d door het omkantelen van een mand v van een wagen met groenten gevallen, li waarbij de raderen vae den wagen over zijn borst gegaan zijn. Hij werd bij dr. Spanjaard aan den Eekwal binnengebracht en behandeld, - Een uur later ongeveer is de knaap ten j huize van dr. S. aan de bekomen ver wondingen bezweken. j Door de tram Zuidlaren Gronin- gen is, naar de Pr. Gr. Ct. meldt, gis- k termiddag even voorbij het café de Passage te Helpman een 12-jarig meisje van Streurman, koetsier bij de wasch en strijkinrichting van den heer Engel- kens, overreden. De wagen ging over het hoofd van het kind, dat onmiddel lijk dood was. In de spoorgracht te Martenshoek (Gr.) is gisteravond een meisje van 11 -jaar, van J. J. aldaar, verdronken. Maandagavond is te Arnhem van een bierbrouwerij, die ijs laadde doordat een partijtje weggleed, in den Rijn ge vallen en verdronken. Aan de Kralingsche Plas onder Rotterdam is een man bewusteloos langs den weg gevonden. Overgebracht naar een politiepost bleek hij overleden, bljjk, baar door de warmie bezweken. Aan de werf Wilton is bjj het te water laten van een schip een scheeps bouwer in het water gevallen en ver dronken. Gisterenmiddag sprong v. d. B. van de ponton te water, om in de ha ven te gaan zwemmen. Maar in plaats van te zwemmen zou hij verdronken zijn indien A. de Munck hem niet met een haak had opgepikt. Deze knaap schjjnt een onbedaarlij- ken lust in het water te hebben, want dit is nu reeds de derde maal dat hij uit zulk een benarde positie is gered. Woensdagavond had voor een tamelijk opgekomen publiek het aange kondigde muziek-concert alhier plaats. De nummers voor piano namen het grootst gedeelte van het programma in beslag en bevielen ook het beste. De heer Wisse, onze dorpsgenoot, thans leerling aan het conservatorium te 's Gravenhage belooft een uitstekend pia nist te worden. Tamelijk gemakkelijk ging hij over verschillende technische moeilijkheden heen, als b.v. voorkomen in het „Scherzo" van Chopin en de Rhap- sodie van Liszt. We hopen nog meer van dergelijke uitvoeringen te genieten en alsdan op nieuw de goede vorderingen van den pianist te constateeren. Aangenaam werd door medewerken den het programma afgewisseld met goedgeslaagde nummertjes voor viool en zangstukjes met een goede baritonstem ten gehoore gebracht. St. Kruis. Donderdagmiddag kwam de raad in voltallige zitting bijeen. Na enkele mededeelingen over de ge meente-begrooting 1910, kwam het vnnrnnamste punt aan de ordebenoe- van een gemeente-secretaris en 7 met ingang van 1 October a.s. cle 5 sollicitanten, waarbij n in' voor kwam de heer Wijffels te Aardenburg, was door B. en W. eene aanbeveling opgemaakt, bestaande uit de heeren J. J. van der Hooft te Aar denburg en P. de Hullu te Oostburg. Bij eerste en eenige stemming werd met algemeene stemmen benoemd de heer van der Hooft. Daarna werd de vergadering gesloten. Een achtjarig knaapje J. R. te Middelburg is vermoedelijk bij het over zetveer aan het kanaal spelende te wa ter geraakt en eenigen tijd daarna le venloos opgehaald. Te Souburg heerscht onder de var kens in grooten getale de vlekziekte. Meerdere varkens zijn gedurende deze week gestorven. Uit vrees voor verde re sterfte zijn reeds verscheidene dieren geslacht geworden. Twee zoons van den landbouwer A. te Oudeburgsche Sluis nabij Zuid- dorpe, gingen Maandagavond, toen hun arbeid op het land afgeloopen was, in de nabij hun erf gelegen kreek een bad nemen. Pas waren beiden te water of de twintigjarige Victor riep om hulpen verdween op hetzelfde oogenblik in de diepte. Zijn broeder, die hem trachtte te redden, liep groot gevaar van zelf te verdrinken. Gelukkig werd deze tijdig gered door een anderen broer, die met een vaarbak hem ter hulp kwam. Dadelijk werd nu Victor opgevicht, die ongelukkiglijk reeds opgehouden had te leven. St. Kruis, 8 Aug. Even over de grens heeft alle jaren een wedstrijd plaats in visschen, in de Blokkreek, waaraan dit jaar werd deelgenomen door een 180 visschers, zoowel Belgen als Hollanders. De heeren Ed. Lippens en Anth. de Bruijne behaalden daarbij een prijs res pectievelijk van 15 en 5 frs. School- en Kerknieuws. islaagd voor handteekenen I. o. de heer G. den Toom te Aardenburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen (toez.) te Renesso-Noordwelle'ds Vorster te Olde- berkoop. (jrenieiitjx! Te Twisk (N.-H.) is een zevenjarig knaapje te Benningbroek, dat een deel van zijn zomervacantie bij familie door bracht, bij hengelen in het water ge vallen. Toen het op het droge was gehaald, beproefde de geneeskundige te vergeefs de levensgeesten bij het knaapje weder op te wekken. Er schijnt dezen zomer weer evenals enkele jaren geleden een in ternationale dievenbende op Amsterdam te zijn neergestreken. Althans Dinsdag middag heeft een Amerikaan, een onder wijzer uit Marion in den staat Indiana, bij de politie aangifte gedaan dat hem vermoedelijk door een Engelschman en een Ier, met wie hij in gezelschap was geweest, een portefeuille, inhoudende een aanzienlijk bedrag aan geld en cheque was ontstolen. De diefstal moet gepleegd zijn in een restaurant in de Kalverstraat. Nader verneemt het Hbld. omtrent deze zaak het volgende Enkele dagen geleden werd de besto lene te Amsterdam op straat aange sproken door een Amerikaan, die hem den weg vroeg naar „Flora" en na een eindje met het slachtoffer opgewandeld te hebben in een sigarenwinkel op het Rembrandtplein verdween. Den volgen den avond ontmoette de bestolene zijn kennis van den vorigen dag in een prentbriefkaartenwinkel in de Kalver straat en Dinsdagmorgen op het Damrak voor Cook. Samen gingen ze naar het postkantoor, waar de bestolene brieven moest posten en postzegels koopen. Beiden gingen den verkeerden ingang uit, en vlak voor hen liep een, die zijn portemonnaie verloor. De Amerikaan- sche onderwijzer raapte de beurs op, waarop de verliezer, die een Ier bleek te zijn, zich uitputte in dankbetuigin gen en liet zien, dat er ringen met smaragden inzaten. Met hun drieën wandelden zij op, en onderwijl vertelde de verliezer van zooeven, dat hij een erfenis van f300.000 pond had gekre gen uit Seattle (in Washington) en nu verschillende vrienden wou gedenken. Hij toonde een krant, waarin over de erfenis gesproken werd en die ten name bleek te staan van Patrick Flinn. Ook liet de derde nog een bruine portemon naie zien vol Fransch bankpapier. Men ging naar „Novum" en van daar op uitnoodiging van den eersten „kennis" naar „Polen," waar deze beweerde te logeeren. Hier gebruikte men iets, de Amerikaansche onderwijzer legde zijn portefeuille op tafel en draaide zich om Te Spijk had Maandagmiddag een droevig voorval plaats. Een werkman bezig zijnde mot een stoomdorschma- chine, werd door een vliegwiel zoodanig getroffen, dat hij onmiddellijk aan een hersenschudding oveileed. De man was gehuwd en vader. Een 16-jarige jongen te Gelder- malsen, begaf zich na het middagmaal per fiets, naar de huisgenooten meenden, naar zijn werk. Eenige uren later wer den van een stoomboot af op de Linge, aan den Lingedjjk, fiets en kleederen ontdekt, die aan bovengenoemden jongen toebehoorden. Op de akkers onder De Bilt schoot de bliksem in een arbeiderswoning, door den schoorsteen naar binnen. De man, vrouw en drie kinderen zagen het, maar hoorden niets. De man werd achterover geworpen en de vrouw sloeg voorover op de tafel. De bliksem, die schijnbaar geen uitweg kon vinden, doorliep het geheele huis. Een doek, dat van den kinderwagen was gevallen, begon te branden, terwijl een parapluie, die aan het kabinet hing, ontvlamde. De blik sem is zelf gegaan in een gesloten blik ken sigarenkistje, in het kabinet staande, waarin het gaatjes sloeg ter grootte van een erwt en een haverkorrel. Ver volgens is de bliksem door den muur en door de deur naar buiten geslagen waar een jonge kat werd doodgeslagen. Den man is de schrik zoodanig op het Maandagavond is tusschen Laren en Blaricum een man door de tram overreden. De ongelukkige was ter stond dood. Het lichaam was zeer verminkt. Een 8jarig knaapje te Purmerveld die op weg naar school was is doordat hij zich nog eens eerst naar het water begaf, verdronken. Een vijfjarig meisje viel al spe lende in de Flierbeek, bij Amersfoort en zonk onmiddellijk. Na eenige oogen- blikken dreggen werd het kind opge haald, maar de levensgeesten bleken reeds geweken. En bij het zwemmen in de Luntersche beek werden een 21- jarig en een 20jarig persoon door den sterken stroom meegevoerd. De ingestelde pogingen tot redding mochten niet baten, zoodat beide man nen verdronken. Te Simpelveld (L.) is een spoor wegbeambte onder een trein geraakt, waarbij hem de beide beenen werden afgereden. De ongélukkige, vader van een talrijk gezin, was terstond dood. Een meisje to Bergum, dat Zater dag bij het uitwijken voor een kar on der de tram geraakte en beide beentjes werden afgereden, is in het ziekenhuis te Leeuwarden overleden. Te Roosendaal is het kofflhuis van K. met den geheelen inboedel een prooi

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2