Zoutevisch, een flink Woonhuis, Gevestigd te Middelburg Ditsiiei voor ooitalMe; Doktor H. REILINGH. Puike Lijnkoek, Merk U, L„ mooie groote Drogevisch, (iemeimd Handelsberichten. Ad verten tiën. Loskads P 264* In voorraad: k k Gijsouw, Paardenboonen, HAVER, Lucern en Klaver, HAVER, Paardenboonen, HAVER, 1| maj0) dat de rekening met een zeer groot batig saldo sloot. De commissie van die tentoonstelling beef in der tjjd besloten van dat batig saldo eene muziektent te koopen en die de gemeente ten geschenke te geven. Maandagmorgen is die tent aangekomen, lel zoodat het muziekgezelschap „Apollo" ia: t,aar juist denzeltden dag, ter gelegen heid der verjaardag van Koningin Emma, kon inwijden. De tent valt zeer mede, doch door velen wordt de plaats, waar zij opgesteld is, niet de beste ge acht. Mocht dit waar blijken, dan kan zjj ten allen tijde verplaatst worden, want het is geen „vaste" tent. - Bjj het te. 's Gravenhage op 28 Juli 1.1. gehouden examen ter verkrij ging eener akte van bekwaamheid voor de betrekking van gemoente-secretaris of van ambtenaar ter secretarie is o.m. geslaagd de heer J. Maarleveld, onder wijzer en volontair ter secretarie te Biervliet. - A.s. Maandag 9 Aug. zal de Com missaris der Koningin een officieel be zoek brengen aan de gemeenten Bres kens, Nieuwvliet, Groede en Schoondijke. Z.Exc. zal te Breskens arriveeren met de prov. boot vao 10.20 u. en ten raad- huize voor ieder, die zulks verlangt, te spreken zijn. - Den 9 Juli j.l. vertrok schipper van Hoeve, afkomstig uit Moerbeke (België) met z(jn schip Niamoor, uit de haven van Cadzand naar Vlissingen. Even buiten de haven kreeg het schip aan bakboord Jzulk een zware zee, dat het roer defect werd. Een volgende zee deed het schip op een steenen dam stooten, waardoor het ontredderd werd. Op het hulpgeroep van den schipper, ging de pas aan de haven te Cadzand gestationneerde reddingsvlot zoo spoedig mogelijk uit. Aan de bemanning dezer boot mocht het, met gevaar voor eigen leven, gelukken, het schip vlot te bren gen, dat vervolgens met behulp van eon man der reddingsboot te Ylissingen werd binnengebracht. De reddingsboot was bemand als volgt: C. van den Heuvel, schipper,W. J. van den Heuvel en Jac. van den Heuvel, (die bjj verhindering van een paar mannen der vaste bemanning in vielen) Joh. Baas, Jac. Missielje en A. la Gasse, allen roeiers. Het bovenstaande, dat tot nog toe door geen enkel nieuwsblad werd opge nomen, verdient echter wel vermelding, omdat daardoor weer overtuigend wordt aangetoond, hoe noodig de reddingsvlot aan de haven te Cadzand en hoe wak ker de bemanning is om redding te bie den, waar ze wordt verlangd. - Woensdagmorgen, ontdekte men van het teZierikzee gestationneerde vis- scherijpolitievaartuig in het Engelsche vaarwater onder de gemeente Kats (N. Bev.), een in nood verkeerend vaartuig. Nabij gekomen, bleek het te zijn het houten tjalkschip „Op hoop van Zegen schipper P. Heijdens, van Vlissingen ko mende. Aan boord waren 14 personen, waaronder ook kermisbezoekers. De mast van het schip was overboord en men verkeerde alzoo in grooterï nood. Niette genstaande den hevigen storm en hooge zeeen, mocht men er in slagen, het schip op sleeptouw te krijgen en behou den te Wemeldinge binnen te brengen Op het politievaartuig bevonben zich slechts twee personen, nl. J. M. Verkam men en Jan Visser, aan wie eere voor hunne moedige redding moet worden toegebracht. Hedenmiddag geraakte bij het spe len met scheepjes in de haven een jon getje van D. H. te water. Spoedig was het ventje in de diepte verdwenen, doch door tijdig toegesnelde hulp van Jan en Jac. Pleijte werd de knaap bij tyds op het drooge gehaald. School- en Kerknieuws. Geslaagd voor de hoofdacte te Arn hem de heer A. Frelier (van Groede) te Leerdam en te Breda de heer A. A. C. van den Berg te Aardenburg. Geslaagd voor de acte Fransche taalJ. A. Hoste te Driewegen (Zuid- Bev.) vroeger te Groede. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Scher- penisse ds L. Aalders te Westkapelle. Aangenomen de toezegging van be roep naar Nieuw Buinen door ds J. van der Vlugt te Vrouwepolder. Gisternacht is de oudste zoon in het gezin H. te Oirschot aan de ge volgen eener vergiftiging overleden. Tengevolge van het oten van bedorven vleesch, gekookt in een koperen pot. Te Dinteloord is een 16-jarig meisje bij het scheppen van water aan de slui zen van Mark en Dintel daarin gevallen en verdronken. Door den sterken stroom is het lijk gedreven in het Volkerak. Te Gastel bij Rozendaal is een 14 jarige zoon van een landbouwer van het dak eener in aanbouw zijnde schuur gevallen, tengevolge waarvan hij de ruggegraat brak en aan de gevolgen overleed. Te Nijmegen is een metselaar uit een dakgoot gevallen en aan de gevol gen overleden. In de Polanenstraat te Amsterdam geraakte een 6-jarig knaapje, die achter op een rijtuig was geklommen, met het rechterbeen tusschen de spaken van een der wielen, waardoor dat been ter hoogte van de knie werd afgekneld. In het St. Andrieskwartier te Antwerpen heeft een 16jarige jongen zijn broeder van 14 jaar bij ongeluk ge dood. De jongens waren zonen van eene we duwe, vrouw Kessels, die ziek te bed ligt. Zij waren aan het schermen, de oudste met een mes, de jongste met een pook, toen August eensklaps zijn mes in de zijde van zijn broeder stiet. Hevig bloedend wankelde hij naar 't bed zijner moeder en zonk daarop neer terwijl de oudste verschrikt het huis uitliep. Het slachtoffer werd door buren naar het St. Elizabethshuis gebracht, waar bleek dat de long doorboord was. De justitie was weldra ter plaatse en stelde een onderzoek in. August, die bij zijn getrouwde zuster in de Vlierstraat werd aangetroffen, is in ver hoor genomen, doch voorloopig op vrije voeten gelaten. De dader is de eenig overlevende van een vreeselijk ongeluk, dat eenige maanden geleden te Capellen plaats had. Een bierwagen werd op den overweg door een trein te pletter gereden, waarbij de voerman werd ge dood, maar August Kessels, die als voer mansjongen op den wagen zat, bleef als door een wonder ongedeerd. Sedert het ongeluk was de knaap evenwel niet goed bij het hoofd. Bij het nederdalen in de mijn schacht op de Victoria te Kupferdrek zijn 7 personen naar beneden gestort en verpletterd. Te Herkingen heeft zich een ge val van bloedvergiftiging met doodelij ken afloop voorgedaan. Een juffrouw bekwam een verwonding aan de hand, waarna hand en arm spoedig opzwollen. Een ontboden geneesheer constateerde bloedvergiltiging, doch 't mocht niet meer gelukken de vrouw in het leven te houden. Te Haarlem is een gevangene los gelaten diri nog eenigen tijd tegoed had. Van de vergissing heeft hij een zooda nig gebruik gemaakt dat hij nog niet te vinden is. Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Woensdag 4 Aug. 2.50 3.14 Donderdag 5 3.28 3.52 Vrijdag 6 n 4.04 4.32 Rotterdam 2 Aug. Tarwe, per 100 K.G. f 13.50 a f 15.25 Rogge, H.L. f 6.70 a f 7.15 Haver per 100 K.G. f 9.75 a f 10,15 V eemarkt. Koeien en Ossen 88 tot 38 c., Kal veren 40 tot 45 c., Schapen 18 tot 25 c., Lammeren 25 tot 30 c., Varkens 24 tot 27 ct., id. voor export 22 a 23 c. alles per K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.42 a f47.85 Eng. 1 pd. St. f 11.98 af 12..07 N-Am. 1 Dollar f 2.45 V Heden overleed na een lang durig en smartelijk lijden ons ge liefd dochtertje MARIA CATHARINA, in den jeugdigen leeftijd van slechts 5 maanden. C. WISSE. J. WISSE de Smit. Breskens, 3 Aug. 1909. rJ7e koop aangeboden staande in de 3e Zandstraat te Breskens. Te bevragen bij P. VAN VELZEN. TE CONSULTEEREN alle werkdagen I3. Donderdags II3. uit zuiver lijnzaad geslagen, 31/3.» °/o Eiwit, 12 Vet. Stoom- en Windmolen „De' Kruisdijk", GROEDE. De Notaris H. G. Hammacher te Groede is voornemens om op Vrijdag 13 Augustus 1909, des namiddags te 5 ure, ten verzoeke van den heer Abe. LUTEIJN te Bres kens, ter na te melden plaatse in het openbaar te verkoopen 2 Heet. (4 gem.l Vl2 Heet. (3 gem.) en 3 Heet. (6 gem.) 2e snede, alles wassende in den polder Oud Breskens, gemeente Breskens. Vergaderplaats aan den Slikkenburg- schenweg. ZEGT HET VOORT. De Notaris H. G. Hammacher te Groede is voornemens om op Zaterdag 7 Augustus 1909, des namiddags te 4 ure, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen A. B. ALBREGTS, ter na te melden plaatse in het openbaar te verkoopen 2.1365 Heet. of 4 Gem. 248*/2 R. en 0.3690 Heet. of 250 R. alles wassende in de gemeente Cadzand, behalve 0.5100 Heet. of 346 R. wassende in de gemeente Retran- chèment. Vergaderplaats aan de boonen langs den Langen Strengweg, nabij het bad huis Cadzand, alwaar ook de haver te Retranchement zal worden verkocht. ZEGT HET VOORT. Prachtige mooie blanke 37V2 cent per K.G. 50 ct, per K.G. BOSJES, 20 aan een bos, 20 ct. en 8 cent. C. A. WESDORP, Breskens.

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 3