Binnenland. Gemengd om hulp gewend tot den Nederlandschen gezant te Berlijn. BRESKENS, 23 Juli 1909. Loting Nationale Militie. De loting voor de Nat. Militie lich ting 1910, zal dit jaar plaats hebben te IJZENDIJKE, Donderdag 2G Aug. v.m. 11 uur voor IJzendijke, 1 uur voor Schoondijke met Waterlandkerkje en I.45 voor Hoofdplaat. BIERVLIET, Donderdag 26 Aug. nam. 3.30 voor Biervliet. OOSTBURG, Vrijdag 27 Aug. 10 u. voorm. voor Oostburg, 10.30 u. voor Zuidzande met Nieuwvliet. SLUIS, Zaterdag 28 Aug. voorm. 9 u. voor Sluis, 9.45 voor Cadzand met Retran- chement, 10.30 Eede met St. Kruis en II.15 Aardenburg. GROEDE, Zaterdag 28 Aug. 2.30 u. nam. voor Groede. BRESKENS, Zaterdag 28 Aug. nam. 4 u. voor Breskens. Een handelsreiziger uit Bergen op Zoom die Dinsdag op het balcon van de stoomtram alhier stond, had het onge luk door den hevigen wind tusschen Schoondijke en Kruisdijk zijn hoed te zien afwaaien. Daar het niet mogelijk was hem te grijpen, sprong hij van de in volle vaart zijnde tram af, waarbij hij ernstige wonden aan hoofd en han den bekwam. Na te Breskens te zijn 'verbonden kon hij zijn reis per boot vervolgen. Gisterenmorgen geraakte een Bel gisch plezierjachtje op weg naar Vlis- singen beneden de Nieuwesluis aan den grond. De inzittenden maakten angsti ge oogenblikken door tot de hoogaarts BR 14 van A'or. van den Broecke inde nabijheid kwam en een lijn kon toewer pen, die werd gegrepen, waarna het jacht op sleeptouw genomen en naar Vlissingen werd opgesleept. Van den Broecke mocht de voldoe ning smaken hen van een anders wis sen dood te redden. Oostburg, 19 Juli. De hedenavond ge houden zitting van den Gemeenteraad werd door alle leden behoudens éene vacature bijgewoond. Onder de ingekomen stukken behoor de o.m. een schrijven van den minister van binnenlandsche zaken dat er voor Z.Exc. geen termen bestaan om te vol doen aan het verzoek van den raad, nedergelegd in zijn besluit van den 4 Febr. jl. tot het oprichten van eene school voor meer uitgebreid lager on derwijs te dezer plaatse of in een der gemeenten van het kanton. Wel wil de minister medewerken tot subsidieering van een zoodanige school of inrichting uitgaande van het gemeen te-bestuur. Aan de Stoomtram-Mij. Breskens-Mal- deghem werd een subsidie van ƒ375 's jaars voor den tijd van 20 jaren toege staan ten behoeve van een zijtak van die tram van Oostburg via Zuidzande naar Cadzand. De heer M. Risseeuw vond het bedrag te hoog en verklaarde zich voor ƒ200 's jaars. Eindelijk werd nog besloten tot aan schaffing van een lijkwagen en de uit voering er van opgedragen aan E. Bol- laert alhier. Cadzand. Het festival dat ten vorigen jare door de muziekvereeniging „Geduld overwint" moest afgesteld worden we gens te geringe deelneming, zou nu 18 dezer worden gehouden, en met succes. Behalve een voldoend aantal zuster- vereeuigingen, bewoog zich een massa volks op ons liefelijk drop, dat in zijn feestkleed, .waartoe eenige bewoonsters en bewoners, geruimen tijd onverpoosd werkzaam zijn geweest, er nog aantrek kelijker uitzag. De besturen der deelnemende gezel schappen werden door den voorzitter van »Geduld Overwint" de heer P. Erasmus begroet; na de aanbieding van den eerewijn stelden de gezelschappen zich op om in optocht eene wandeling door het dorp te maken. Daarna wer den op de versierde kiosk de muziek nummers uitgevoerd, waarbij zich telkens een aandachtig publiek dankbaar ge stemd betoonde. De kroonsters en kroners namen ge paard deel aan eene ringrijderij met versierde karren, verder werd er pet- fiets ring gereden, bal geworpen en ring gegooid. Op de weide van den burgemeester hadden eenige wedstrijden met hinder nissen plaats, als zeil- en ton-kruipen, touw- en hek-springen en pak-loopen, waar men zich bij de dolle grimassen om den prijs te winnen, kostelijk am- museerde. In den namiddag werd een ballon op gelaten, die statig rees, doch helaas door het haperen aan het dak van een werdplaats waardoor hij in brand vloog en de pret er van spoedig vervloog. Des avonds gaf de muziekvereeniging een concert op de kiosk en te halftien werd hot goed geslaagde feest met vuur werk besloten. Bij een landbouwer te Biervliet is deze week ingebroken en een bedrag van ƒ250 ontvreemd. De politie doet onderzoek. Een automobiel-ongeluk. De gebroeders de Hemptinne van Gent zouden Woensdagmiddag op hun ne gronden onder de gemeente Hoofd plaat gaan jagen. Ze reden derwaarts per automobiel en namen te Oostburg de boschwachtor en onbezoldigd rijksveldwachter Ch. van den Abeele van St. Kruis op. Yan Oostburg in rechte lijn naar Sasput ging het in een dolle race. Te Sasput maakt de weg een zeer scherpe bocht waarmee blijkbaar geen rekening is gehouden, althans met de zelfde vaart wilde men de draai door komen, wat vrijwel gelukte, doch even verder kwam de auto terecht in een vallei van de Gaternissekreek. Een tweetal meisjes in de nabijheid fietsende spoedden zich terstond naar de plaats en zagen daar den auto onder steboven liggen met de inzittenden ge deeltelijk er onder. Het eene meisje be gaf zich naar het gehucht om hulp, terwijl de andere zooveel mogelijk de personen hielp. Zij stond daarbij tot haar kieën in het water en modder. Spoedig kwamen eenige personen ter hulp en mocht het met vereende krach ten gelukken de van de pyn klagende personen uit hunne netelige positie te redden en werden zij op den kant van den weg gezet en gelegd. Spoedig werd om geneeskundige hulp gereden en had men het geluk dokter van Noppen te Breskens aan te treffen. Deze reed dadelijk met zijn motorfiets ter hulpe en verbond zooveel mogelijk hen die hulp noodig hadden, waarna de ze werden overgebracht naar het café van F. de Pauw. Door den geheeskundige werd vastge steld dat van een Belgischen jachtop ziener zijn arm was gebroken en zijn schouder uit het lid was, een ander moest zjjn arm verbonden worden, ter wijl de jachtopziener van den Abeele, het ergste er aan toe was. Deze lag te kreunen van pij n in de borst en kon geen geluid uitbrengen. Men verwacht te dat hij elk oogenblik den laatsten adem zou uitblazen, geiukkig was er gisterenmorgen eenige verbetering in zijn toestand waar te nemen en bestaat er eenige hoop dat hij in leven zal blij ven, hij mag evenwel nog niet vervoerd worden. De vierde inzittende persoon is er met wat schrammen en builen af gekomen. Des avonds zijn deze laatste weder per auto naar huis vertrokken en mo gelijk dat zij nu wel wat voorzichtiger zullen gereden hebben. De schade die er was gemaakt werd door hen op last van den burgemeester vergoed. De auto die niet beschadigd was werd met behulp van een paard op den weg ge bracht. Raadsverkiezingen. 9H« Sluis. Herkozen de heer J. N. Metz met 228 st. Op den heer P. Albregts waren 51 st. uitgebracht. School- en Kerknieuws. Bij het toelatings examen tot. de eer ste klasse der Hoogere Burgerschool te Middelburg zijn om, toegelaten; J. Mjjs van Oostburg en P. A. Weiman van Breskens. Benoemd tot hoofd der school te 's Heer Arendskerke de heer J. van Houte, onderwijzer te Oostburg. Tot de rijks landbouwschool te Wa- geningen is o.m. toegelaten J. C. Stern van Sluis. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Dordrecht door ds R. Toren beek te Vlissingen. Op het Kortenbosch te 's Graven- hage is een oude reeds meer dan 70-ja- rige vrouw op treurige wijze om het leven gekomen. Zij was de buren op- geloopen om haar katje op te zoeken en viel toen van de trappen naar beneden. Bij dien val brak zij den nek, zoodat zij reeds overleden was, toen de politie kwam om haar per brancard naar het ziekenhuis te brengen. Wijl dit dus niet meer noodig was werd het lijk naar de woning der overledene gebracht. In een bermsloot te Nijmegen is een 48jarige gepensionneerd Oost-Indisch militair gevallen en verdronken. De onderchef van den veiligheid) 1 dienst te Parijs, Blot, begaf zich Zatei 1 dagavond veigezeld van eenige inspec teurs, naar de woning van zekeren Dj launay om dezen, als verdacht vandiel i stallen in verschillende musea, in heck t tenis te nemen. Toen Delaunay, na gedane sommatie de deur van zijn kamer had geopend 1 wilde Blot de hand op hem leggende Maar op hetzelfde oogenblik viel een 1 schot, waardoor Blot doodelijk getroffen s ter aarde stortte. Ook een inspecteui die zich toen op Delaunay wilde wer pen werd door dezen met een revol- e verschot doodelijk gewond. s Onmiddellijk hierop sloot de moords 1 naar zich weer in zijne kamer op, maai r toen de deur was geforceerd bleek, dat I ook hij niet meer tot de levonden be- v hoorde. Met den laatsten kogel, die t hem restte, had hij zich zeiven het leven s benomen. a De beide gewonde politie-ambtenaren v zjjn tengevolge van hunne verwonding l 1 overledeh. Een jonge dame te Kopenhagen had een blauwen sluier gekocht, dien zij droeg toen zij een uitstapje in de omgeving der stad maakte. Zij werd daarbij door een regenbui overvallen en de natte sluier kwam in aanraking met haar gelasten haar oogen. Kort daarop kreeg zij hevige pijnen in het gezicht, dat geheel opzwolde oogen werden ontstoken. De dokter stelde vergiftiging vast door de blauwe verf van den sluier. De ongelukkige werd eerst blind en is ten slotte aan bloed vergiftiging overleden. Op het station Rosendaal is een arbeider van een goederentrein gevallen tengevolge waarvan hem beide beenen aan de knie werden afgereden. Do ongelukkige is in het ziekenhuis overleden. Te Mierlo (N.-Br.) bad Woensdag een treurig ongeluk plaats. Terwijl een landbouwer zich met paard en kar op den provincialen weg bevond, werd het dier eensklaps schich tig en sloeg op hol, waarbij de bestuur- der van de kar viel en tegen een boom terecht kwam, met het ongelukkig ge volg, dat de man op de plaats dood bleef. Bij de oefeningen met ontplofbare stoften van de spoorweg compagnie in het kamp van Zeist had een ongeval plaats, waarbij een sergeant ernstig en een ander sergeant licht gewond wer den. Beide gewonden moesten naar 't hospitaal te Utrecht worden overge bracht. Een 5-jarig knaapje woonachtig aan de Prinsengracht te Amsterdam viel gisterenmiddag door een openstaand raam der tweede verdieping op staat. Het kind is in bewusteloozen toestand in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Een 14 jarige jongen te Nieuw-Hel- voet is van een schommel gevallen met het noodlottig gevolg, dat hij een her senschudding kreeg en spoedig overleed. Nabij de waterverversching te Scheveningen, is aangespoeld het lijk van een jongmensch, dat vermoedelijk bjj het zwemmen in zee ia verdronken,

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2