A ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT hi veifal oit Rossi No. 1426. Woensdag 14 Juli 1900. 18® Jaarg. Buitenland. Binnenland. FEUILLETON. >01 )lvJ 3oJ i!iti;sknsini; courant, Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor Belgie ƒ0.625 en voor Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Ahonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. it Dit hliul verschijnt eiken Dinsdag;- en Vrijdagavond bij den uitirever C. DIEEEMA.V te lireskens. >r ;bai tej Tl lil het arsenaal te Toulon heeft in de i nacht van 6 op 7 Juli een zeer geheimziunihe aanslag plaats gehad. De dienstdoende gendarme Castelli deed ge heel alleen de ronde in het arsenaal, waar vroeger het bagno stond, toen hij plotseling uit den buiten dienst gestel den kruiser „Magenta" een in grijs lin nen gekleed matroos, die een vrij groot pak droeg naar beneden zag gaan. De man wierp dat pak in een schuit, waarin zich twee man in burgerkleeding bevon den. De gendarme sommeerde daarop de drie mannen uit de schuit te komen zij roeiden echter weg, waarop de gen ii darme in een andere schuit sprong. De onbekenden roeiden terug, overvielen hein, en een hunner sloeg hem meteen knuppel op het hoofd, terwijl de beide anderen hem met een mes wonden toe brachten aan den schouder en de dij. De gendarme viel een oogenblik in zwijm en de aanvallers, die dachten dat hij dood was, wierpen hem in het water. De man kwam echter weder bij, hield zich vast aan een houtvlot en slaagde erin aan wal te komen bij een wachthuis. Toen hij het gebeurde meedeelde, werd onmiddelijk alarm geslagen, er werden patrouilles uitgezonden om de boosdoeners op te sporen, echter zonder resultaat. Het merkwaardigste in deze geschiedenis is wel, dat het geheele drama werd afgespeeld zonder dat één der talrijke schildwachten in het arse naal iets heeft gehoord. De gendarme verklaart immers om hulp te hebben geroepen en in de stilte van den nacht moet toch wel een plomp zijn gehoord, toen hij in het water werd geworpen. Bovendien is het vreemd, dat de gen darme geen gebruik heeft gemaakt van zijn revolver. Was dit geschied, dan moest het de aandacht van de schild wachten hebben getrokken. Vice-admi- raal Marquis heeft een zeer nauwlettend onderzoek in deze geheimzinnige zaak gelast. Te Frankfort is Zaterdag eene tentoonstelling geopend van zeer nieu- werwetsche vinding, n 1. van de lucht vaart. In de zaal trekken een gepantserde automobiel, die tot vervolging van bal lons dient, ballongeschnt, dat straks de nieuwste vinding zal vernielen en den koenen schippers een afgrijselijken dood bezorgen, het meest de aandachtvoor de rest is meest alles techniek, werk plaatsen, motoren, schuitjes, schroef- modellen etc. Dien dag werd een groot aantal vrije ballons opgelaten om de luchtvaartten toonstelling plechtig in te wijden, waarbij een geheel nieuwe, „Ila" go- doopt, ook zijn geluk in hooger sferen zal trachten te vindon. Duitschland neemt in alles uiteraard de eerste plaats in op deze internatio nale tentoonstelling, Frankrijk speelt geen groote rol en Engeland weet wel wat het beter doen kon. Ook Neder land is niet vertegenwoordigd, maar dat neemt mijn bedachtzame landgenooten niet kwalijk, tenminste op dit gebied er valt voor ons nog slechts te leeren, tenminste tot een stijf of halfstijf stel sel heeft gezegevierd en voor altijd zijn nut zal bewezen hebben. Voor toepasselijke vermakelijkheden is goed gezorgd een negerdorp uit Se negal, luchtscheep-caroussel, luchtreizen, echt en in panorama's en een groote waterplas, met echte schepen die een oud-Hollandschen dans met lucht-colle- ga's aanvangen en waarbij telkens 2 schepen volgens het program vergaan moeten in elk gevechtaan genoegen dus geen gebrek. Om de exposanten en deelnemers in hun streven te steunen, zijn er vele en groote prijzen uitgeloofd, waarbij de Mij Zeebad Scheveningen met een prijs van ƒ1000 voor den dag kwam voor het eer ste schip, dat van hier naar Schevenin gen komt gevlogen. Het slechte weer der laatste dagen heeft alles zoo tegengewerkt, dat van klaarzijn nog geen sprake kon zijn. Maar dat zal alles wel komen. Men is hier voor geen klein geruchtje vervaard. Later, als de groote „bestuur baren," vliegers etc. hun prestaties zul len begonnen hebben en de cyclus van lezingen die door geleerden van naam in het theater der Ila gehouden worden, ons een juist theoretisch beeld van het hoe en wat verschaft hebben, zal er meer over deze hoogst interessante tentoonstelling te zeggen zijn. Nu dus maar in afwachting van den nationalen held Zeppelin. Het overwegend sombere, regen achtige weder duurt overal voort. De luchtdruk is wat gestegen, maar verbe tering wordt nog niet verwacht. De Beiersche Alpen zijn bedekt met sneeuw. Op den Zugspitz is 15 cM. sneeuw ge vallen. Boven 1800 M. zijn de tempe raturen gedaald tot boneden nul. In Boheme en Oostenrijk is het weer ver anderlijk, regenachtig, met ietwat ver hoogde temperatuur. In Zuid-Tirol is hot onbestendig en warm. In Zwitser land heerscht ruw, bewolkt weder met regens. In de hoogere regionen valt sneeuw. In Colorado, Ohio, Missouri en Mexio hebben overstroomingen voor honderd duizenden dollars schade aangericht. Pattensburg (Missouri) en Hidalgo Mexico zijn volkomen verwoest. Verscheidene honderden menschen hebben geen dak boven het hoofd. An deren, die naar de kust van de stille Zee op weg waren, kunnen tengevolge van grondverschuivingen en overstroo mingen in Colorado niet verder. Er zijn treinen met levensmiddelen naar de noodlijdende streken uitgezonden. Van bevoegde zijde wordt medege deeld dat de gezondheidstoestand van H. K. H. Prinses Juliana in alle opzich- 1—"t- 116. De beschroomdheid harer kinderlijke jaien scheen als bij tooverslag geweken en in haar geest weerklonken de zon derlinge vragen van den ouden Abra ham Cohn, die haar zoo wonderlijk had den aangedaan. Eensklaps klonk het uit haar mond, alsof de woorden door een kracht, ster ker dan de hare, over haar lippen wer den gedrevenGij hebt mij nog nim mer iets verteld van mijn moeder, pa pa 1 De hand der verpleegster raakte waarschuwend haar schouder aan en toen zij de Duitsche kalme vrouw naar een ander vertrek was gevolgd, ver maande deze haar op ernstigen toon. Gjj moet die vraag niet meer doen, al thans vooreerst niet, - het schijnt, dat de zieke ongaarne over familiezaken spreekt. Later is er tijd genoeg, om treurige en verborgen zaken te bespreken. Zoo raadde de waakzame vrouw en het meisje gehoorzaamde, ofschoon de vraag, die zij zooeven gedaan had, dui zend malen door haar, ntiar de beant woording daarvan dorstend, hart was gegaan. Abraham Cohn was het geweest, die het denkbeeld geopperd had van een zeereis en die alle pogingen van den kranke, om te spreken, gestreng verbo den had. Hij mag op geenerlei wijze in opwinding raken had de geneesheer gezegd. Tot zijn volkomen herstel is rust en stilte noodig en daarna algehee- le verandering van omgeving. Door het eerste, zoo had de bedachtzame grijs aard overlegd, zal zijn ongelukkige doch ter, althans vooreerst, gespaard bljjven voor de ontdekking van de duistere ge heimen, die met haar geboorte zjjn saamgeweven, en door het tweede ontloopt hij misschienDe fluiste rende toon van den ouden dokter was hier in een onverstaanbaar gemompel weggestorven en zijn tanden hadden van vrees geklapperd. Terwijl Marguerite Waldberg, door onrust verteerd en het hoofd van ge dachten vol in haar rozentuin op en neder ging, richtte zij het oog onwille keurig naar de verlichte vensters van Boris Milutin. Ofschoon gravin de Berg en Vera haar vaak vergezeld hadden op haar wandelingen in den tuin, wanneer zij een oogonblik verpoozing zocht voor een doorwaakten nacht aan het ziekbed van haar vader, de slagboom door dezen opgeworpen tusschen haar en Boris Mi lutin had zjj nog niet overschreden. Wat mocht toch de oorzaak van haars vaders ai keer zijn Was het een mis daad, een vloek, een familiehaat, of rustte een vlek op de eer van den Rus? Waarom toch was die naam vervloekt Als zij aan hem dacht, zooals zij hem gezien had, op den avond in den schouwburg, toen hij ridderlijk haar .ter zijde sprong, of wanneer zij zich herinnerde hetgeen Vera haar ver teld had van zijn moed en zijn helden daden in den oorlog, dan wéerklonk het luide in haar hartOnmogelijk 1 Zijn hart kan niet slecht zijn Wanneer gravin de Berg sprak over den kolonel, dan luisterde Marguerite, zij, die nooit een moeder had gekend, ademloos toe, en in haar fantasie zag zij dien ridder zonder smet of blaam de daden van den levenden Boris toe. Maar wanneer zij met haar vriendin Vera hetzelfde onderwerp behandelde, dan boog zij het lieve kopje, met de gloeien de wangen, neer over de rozen aan haar voet en fluisterde (Wordt vervolgd.)

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 1