Binnenland. Gemengd. te kunnen vinden nu reeds een wijzi ging voor te stellen van de regeling eerst in 1906 vastgesteld en waarover de praetyk nog geen uitspraak heeft gedaan. Bovendien meenen Ged. Staten dat het niet op hun weg ligt een onder* zoek in te stellen als door interpellant wordt verlangd. Overeenkomstig de voorstellen van Ged. Staten werd besloten tot aanbou ding van a. een verzoek van E. Huijghe- baert om een renteloos voorschot voor deu aanleg van een electrischen tram weg van Knocke naar Breskensb. een verzoek van de stoomtram-maatschahpij Breskens Maldeghem om een renteloos voorschot voor den aanleg van een stoom tramweg van Oostburg naar Cadzand. De verschillende voorstellen van Ged. Staten werden naar de afdeelingen ver zonden. De volgende bijeenkomst wordt ge houden op Vrijdag 16 Juli, des voor middags 10 uur, om daarin o.m. een buitengewoon lid van Ged. Staten te verkiezen. BRESKENS, 9 luli 1909. Tot waterbouwkundig ambtenaar aan den Nieuwehavenpolder is benoemd de heer Jac. Salomé J.Phz. alhier. Door den heer A. C. van Bezooijen is ontslag genomen als ouderling van de Ned. Herv. Kerk alhier. Als voorlezer-voorzanger bij de Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd de waarnemende functionaris D. Crinse. De ontvangsten der Stoomtram- Maatschappij Breskens Maldeghem heb ben bedragen over de maand Juni 1909 /6979.7S en over Juni 1908 /6956.10. Sedert 1 Januari 1909 ƒ84768.64 en over dat tijdvak 1908 ƒ83445.00 Met ingang van 17 dezer is de wachtmeester J. Pape alhier op verzoek overgeplaatst naar de brigade Zeven bergen. Bij den einduitslag van den 10- daagschen schietwedstrijd te Vlissingen is van de korpsprjjzen op 100 M. de 3e prijs behaald door „President Steijn" van Oostbarg met 398 p. In den eerewedstrijd 200 M. M 95. werd de eerste prijs behaald door L. Bootsgezel alhier, met 46 p., op de per soneels baan de 2e door denzelfden met 88 p., de 6e door P. Versprille te Groe- de met 86 punten. Op de jubileum-baan 3e prijs Boots gezel voorn, met 170 p., 13e Versprille voorn, met 161 p. Vrije baan 200 M. 95 M 6e prijs Boots gezel 88 p., vrjje baan 100 M., le prijs Bootsgezel 178 p. Dagmedaille op de baan 100 M. o. m. Bootsgezel met 59 p. Tot deurwaarder bij de arr.-recht- bank te Middelburg ter standplaats Oost burg is benoemd de heer Adr. Brevet, deurwaarder bij het kantongerecht aldaar. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft herbenoemd als lid der Gezondheidscommissie te Oostburg, de heer dr J. Doyer te Aardenburg. Als dijkgraaf van den Nieuwe havenpolder is herbenoemd de beer P. J. de Badts te Schoondyke. Sluit. Zondag 11 Juli zal hier een groot turnfeest plaats hebben, te geven door de turnclub van het Gilde der Am bachten van Brugge. De club zal te 3 uur met een expres boot aankomen, te 4 uur met het muziekgezelschap „Apol lo" van hier, een wandeling door de gemeente maken en vervolgens een uit voering op de markt geven. De Belgitche loodsdienst zal vier nieuwe lichtboeien op de kusten laten plaatsen. Deze boeien gevuld met gas ontvlammen automatisch 's avonds en dooven zich zelf uit op het uur dat men zelf kan bepalen. Zy zijn voorzien van een klok in beweging gebracht door de golven zelf. Deze nieuwe boeien zullen geplaatst worden op den Broesbank, den bank Den Oever voor de Panne (Adinkerke) het passe van "den Stroombank voor Ostende (Zand) en den bank van Middel- kerke. Raadsverkiezingen. Slnit. Bij de Donderdag gehouden stemming voor 3 leden van den Ge meenteraad brachten van de 346 kie zers 839 geldige biljetten in, zoodat de volstrekte meerderheid 170 bedroeg. Herkozen werden de heeren dr B. Brand met 185 en J. C. Stern met 180 st., terwyl herstemming moet plaats hebben tusschen de hh. J. N. Metz (aftr.) met 166 en P. Aloregts met 145 st. School- on Kerknieuwe. Ned. Herv. Kerk. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft op zijn verzoek aan den heer J. F. de Later, pred. te Tholen, na veertigjarigen dienst- tyd eervol emeritaat verleend, met in gang van 15 Sept. e.k. Dr. J. Th. de Visser, predikant te Amsterdam, gekozen tot lid van de Tweede Kamer, heeft het voornemen Zondag 5 Sept. a.s. des avonds in de Nieuwe Kerk aldaar zijn afscheid te preeken. Ger. Kerk. Beroepen te Ter Neuzen ds Joh. Jansen te Burumte Herwijnen de heer A. D. Vermet, prop. te 's Heer Arendskerke. Bedankt voor Hoek door den heer W. L. Korfker, cand. te Zaandam. Een vrouw te Urk, had haar kind van ongeveer 5 weken by zich te bed genomen en toen zy ontwaakte, kwam zy tot de ontdekking, dat zij haar kind misschien doodgelegen had, het althans dood vond. Te Zelhem had een landbouwer 't ongeluk onder een wagen met hooi te geraken, met het treurig gevolg, dat de dood onmiddellijk intrad. Te Martenshoek is een driejarig meisje onder een beladen wagen geraakt. Byna onmiddellyk trad de dood in. Te Tilburg kwam zekere G. B.t oud 21 jaar, in een herberg. Wijl hij reeds in beschonken toestand verkeerde werd hem op zijn verzoek geweigerd nog meer sterken drank te verstrekken. Hierover in woede ontstoken, verbrij zelde hij eenige ruiten van het koffie huis, waardoor twist tusschem hem en de herbergbewoners ontstond. Wat er by dien twist is voorgevallen, ligt voor alsnog in het duister. Een feit is, dat eenigen tyd later G. B. op ongeveer 300 passen van de herberg in stervenden toestand met een diepe wonde in den linkerbovenarm werd aangetroffen. Door vre.iselijk bloedverlies uitgeput, gaf hy eenige oogenbiikken later den geest. De politie, die onmiddelijk ter plaatse was, nam het lijk in beslag en arresteerde de herbergbewoners. Of schoon het onderzoek nog in vollen gang is en men nog niet weet wie de dader is, meent men toch hem onder de lieden uit het koffihuis te zullen vinden. Een groot aantal getuigen waren op het bureau aanwezig. Er zijn zware vermoedens tegen den tweeden zoon van de weduwe De Br. Na het verbryzelen van de ruiten had C. B. zich verwijderd, doch was daarna teruggekeerd. Hij werd toen door De Br. opgewacht en verwond. In den nacht van Zondag op Maan dag is de brandkast in het station Harmeien gestolen. Het bedrag van hot daarin aanwezige geld is nog niet bekend. Van dader of daders geen spoor. Tusschen 12 en 4 uur, een tijd, waar in bedoeld station onbewaakt is, hebben inbrekers door het uitsnijden der groote deurramen zich toegang weten te ver schaften tot de bureau's. Alle laden en kasten zijn daar open gebroken, terwijl ten slotte de brand kast, welke vermoedelijk de pogingen om haar te forceeren, te goed doorstond, gewoonweg medegenomen werd. Blijk baar hebben de inbrekers, want het staat vast dat er meer dan éen is ge weest, de brandkast per kruiwagen te willen vervoeren. Deze schijnt echter onder den last bezweken te zijn, want in elkaar gezakt werd hij teruggevonden in de nabyheid van het station. Ook is nog getracht het station in brand te stekenmen vond althans een hoop brandbare stoffen, papier, hout, etc. welke reeds eenigen tyd gebrand schenen te hebben. Rijks- en gemeentepolitie waren gis teren bezig deu ganschen omtrek af te zoeken. Men verdenkt van dezen bru talen diefstal een bende zigeuners, welke zich daar in den omtrek ophoudt. Zondagavond heeft de Westland- sche stoomtram, komende van Kykduin, midden in het dorp Loosduinen een vijf jarig knaapje overreden. Het kind war terstond dood. Een schippersknecht varende boord van een tjalkschip is bij he halen van de kluiverfok overhoor vallen en verdronken. Het onge' schiedde tusschen de Boontjes e lingen. De verdronkene, 19 jaa afkomstig van Groningen. Te Haarlemmermeer is 7 middag het gezin van eer plotseling ernstig ongesteld twee kinderen van 2 en 3 overleden, het eene des avonds en hetg.j( andere 's nachts. De ouders zijn hedenLe iets beter. Alleen het jongste kind (een zuigeling) is vry gebleven van on gesteldheid. Vermoedelijk heeft- spijshe of drank vergiftige bestanddeelen bevat,so Het lyk van een conducteur by de posteryen wonende te Stavoren, die se- - dert Donderdag werd vermist, is gister-en morgen gevonden in een sloot bij Enk-ia huizen. in Te Oostzaan is een 3-jarig meisje in een sloot verdronken. 'O Te Zaandyk had een metselaars- n knecht, werkzaam aan den opbouw van o een nieuwen schoorsteen het ongeluk b door een misstap te vallen, met het ge volg, dat hij onmiddelyk overleed..; Bij het hooiladen in de Maaskemp te Gennep, geraakte een 25-jarig per soon onder een zwaar geladen kar hooi. Een wiel ging hem over het lichaam, met het gevolg, dat de ruggegraat werd gebroken. Naar het hospitaal vervoerd bleek hij reeds overleden. Bij een steenkolenhandelaar aan de Boompjes te Rotterdam drongen gisterenavond drie kolenwerkers het kantoor binnen en wilden, wegens een geldquaestie, den patroon te lijf. Deze verdedigde zich met een geladen revol ver en loste enkele schoten, waarop de aanvallers de vlucht namen. In de Houthaven te Amsterdam is het beurtschip van Zaandam tegen een ander vaartuig geloopen. De schip per en zijn knecht sloegen overboord. De laatste werd alleen gered. Het 5jarig dochtertje van een schipper, liggende aan den Westkor dijk te Rotterdam is van de slee' te water gevallen en verdronken lykje werd een half uur later vader opgehaald. Woensdagmorgen werkman, werkzaam Machinefabriek te We De man was op Vecht, welke bnr den. Hij liep Bussum kom' niet, dat va- richting A passeeren Hij w Het romp

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2