P. Risseeuw, VELDVRUCHTEN P. Risseeuw P. C. Roest. een flink Woonhuis. Wiens vertrek Ie koop: E8i« partij Bowlaii en Wei, IpenbarG ieÉooping Burgerl. stand. Handelsberichten. Heeren Kiezers! Uit ds hand ts koop: i va 3 'School- en Kerknieuws. De heer A. J. Mulder tot dusver bui ten-gewoon opzichter bij den prov. wa terstaat in Overijssel is thans benoemd tot onderwijzer aan de chr. school te Othene (gem. Zaamslag.) 11118 nist In ge tot vai Genienyrci Zaterdagmiddag is een 27-jarige spoorwegarbeider bij het rangeeren op het emplacement van het station Apel doorn tusschen den rangeerenden trein en den buffer-stootheuvel gekomen. Hij was bijna onmiddellijk dood. De onge lukkige laat een vrouw en een kind na. Toen een werkman wonende te Hardonberg, van zijn wprk thuis kwam, had zijn vrouw een pot met soep gereed. Nadat ze daarvan genuttigd hadden, werden beiden zeer benauwd, waarom de zoon, die een weinig later thuis kwam, niet van de soep gebruikte. Ter stond werd geneeskudige hulp ingeroe pen, waardoor men hoopt beiden in 't leven te behouden. Het jonggehuwde paar, dat in de Rustenburgerstraat te Amsterdam bijna door gas was gestikt, is naar het Bin nengasthuis overgebracht. De vrouw verkeerd nog in bedenkelijken toestand, de man maakt het vrij goed. Zaterdagavond speelde een 5-jarig knaapje aan de Nassauhaven te Rotter dam en boog zich te ver voorover en viel te water. Eenige burgers en poli tie trachtten den knaap weer op het droge te brengen, hetgeen eerst na 10 minuten gelukte. Tevergeefs trachtte men toen nog de levensgeesten op te wekken. Donderdag had in de mijn „Laura" en „Vereeniging" te Eijgelshoven een droevig ongeval plaats. Een mijnwerker kreeg een zwaar stuk hout op het hoofd. De man bekwam zulke inwendige kneu zingen, dat hij reeds was overleden, vooi hij het hospitaal had bereikt, waarheen men den ongelukkige had overgebracht. Op de Gedempte Botersloot te Rotterdam had een aanrijding plaats tusschen een handwagen, en een ijswa- gen. Achter een tramwagen wegrijdend kwam een handwagen waarop een 9 jarige jongen was gezeten, voor den jjswagen. Het paard sprong er over been, waarbij de 9-jarige jongen uit den handwagen viel en het voorwiel van den ijswagen over de borst kreeg. Naar het Ziekenhuis gebracht is do knaap daar ter verpleging opgenomen. Bij een gasontploffing te Hoerde in Westfalen zijn een aantal menschen bedwelmd geraakt. Van de hoogovens, die in het oosten der stad liggen, worden de zoogenaamde giftgassen in een groote verscheiden honderd meters lange buis, door de stad naar de in tegenovergestelde richting liggende Hermannshütte geleid. Vrij dagnamiddag werd de buis schoonge maakt, maar, naar 't schijnt, nadat de arbeid verricht was, niet meer geheel dichtgesloten. Toen tegen 's avonds 7 uur weer nieuw gas uit de hoogovens in de buis werd I gelaten, stroomden de vergiftige gassen in de huizen van de Seekantenstrasse, die de gasleiding kruist en eveneens in de huizen van eenige naburige straten. Binnen weinige minuten vielen de be woners bij dozijnen bewusteloos neer en ook op de straten vielen velen in onmacht. Eindelijk werd de hulp der brandweer en de politie ingeroepen, die de bedwelm den in de open lucht brachten. Daarna werden zij met brancards en alle beschikbare rijtuigen raar de zie kenhuizen gebracht. Het aantal bedwelmende personen wordt in 't geheel op een honderdtal geschat, meest vrouwen en kinderen. In enkele gevallen werden gansche gezinnen slachtoffers van het ongeluk, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen, want Vrijdagavond laat was de toestand der zieken over 't geheel bevredigend, zoodat men hoop koesterde, zo allen in 't leven te behouden. Het ongeluk verwekte intusschen groote ontsteltenis. Duizenden stroom den naar de plaats des onheils, die zich op verren afstand door haar gaslucht deed kennen. Ware het ongeluk bij nacht geschied, de gevolgen zouden ver schrikkelijk geweest zijn. Een cavaleriepaard, dat zijn be rijder had afgeworpen, komt in woesten ren den Utrechtschen straatweg af, Amersfoort in. Een politieagent snelt toe om het dier te grijpen, doch springt op het kritieke oogenblik terug. Dit ziet een huzaar, hij grijpt het hollende paard bij de teugels, blijft aan zijn nek hangen, urengt het tot staan en bestijgt doodkalm het hem vol komen vreemde dier, dat door zijn woesten gang alleen nog maar wat „pe- sig" was, zooals de onverschrokken rui ter zeide. Door zijn moedige daad heeft hij waar schijnlijk ongelukken voorkomen in de vrij drukke straten en tevens een kranig staaltje vertoond van rijkunst. IJzendijke. Geboorten. 5 Juni. Amelia, d. van J. L. van der Straeten en M. L. Vercruijsse. 16, Marinus Johannis, z. van M. Dees en J. A. Heinsdjjk. 17, Celina Maria Sofia, d. van L. F. Ver cruijsse en P. M. van Schoonacker. 26, Adriana Janneke, d. van A. P. de Jon ge en P. Jansen van Rozendaal. Overlijden. 21 Juni. Willem Johannis Verplanke, 76 j ongeh. 29 Juni. An gelus Dierikx, 82 j., echtg. van S. F. de Wispelaere. Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Woensdag 7 Juli 3.39 4.03 Donderdag 8 4.24 4.48 Vrijdag 9 5.19 5.43 Rotterdam 5 Juli. Tarwe, per 100 K.G. f 13.75 a fl6.~ Rogge, H.L. f 6.70 a f 7,10 Haver per 100 K.G. f 9.75 a f 10.25 Wintergerst f 8.50 a f 9.50 Chevalier,, f 10.00 5 f 11. Blauwe erwten f 11.00 k f 12. Bruine boonen p. H. f 9.— a f 10.50 Witte boonen f14.00 a f 16.00 Zeeuwsche bruine uien f 2.40 a Stroogele f 2.25 a 2.65 2.30 4.25 4.25 Klein (alles p. 60 K.G) f 3.75 a Aardapp. Z. blauwe f 375. a eigen-heimers f 3.00 a f 3.50 Veemarkt. Koeien en Ossen 33 tot 38 c., Kal veren 35 tot 45 c., Schapen 18 tot 19 c., Lammeren 20 tot 28 c., Varkens 24 tot 26 ct., id. voor export 22 a 24 c. alles per K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.42 a f47.85 Eng. 1 pd. St. f 11.98 af 12.07 N-Am. 1 Dollar f 2.45 Ad verten tiën. Bij de op Vrijdag a.s. te houden stem ming ter vervulling van twee plaatsen in den Gemeenteraad worden ten sterk ste aanbevolen de Heeren en VELE KIEZERS. Den kiezers van BRES KENS wordt op Vrijdag 9 Juli aanbevolen in elk geval hunne stem uit te brengen op den heer aftredend lid. EENIGE KIEZERS. Van stonden aan een meid benoodigd bjj F. J. J. BESEMER, haven Breskens. Te bevragen bij N. WEEDA, Breskens. De Notaris H. G. Hammacherte Groede is voornemens om op Vrijdag 9 Juli 1909, des namiddags te 5 uur, ten verzoeke van JOHANNA GEENSEN c.s., in en voor het door haar bewoonde huis aan de Molenstraat te Groede, in het openbaar te verkoopen 1 geschilderd boogkabinet, tafel kastje, 8 tafels, 15 stoelen in soort, kachel met toebehooren, 2 pluimen bedden, 1 kapok- bed, 3 nieuwe stroomatrassen," 3 kussens, 4 wollen en 3 gestikte dekens, kastklok, spiegel, nieuwe hanglamp, 3 looplampjes, 6 stoven, koperen ketels, ijzeren potten, pe troleumstel, waschtobbe, emmers, vlag, raamgordijnen, vloermatten, bascule, schalen en gewichten, ko per-, tin-, ijzer- en blikwerk, gelei- erd-, glas- en aardewerk, goede kof fiemolen, 6 borden, delfisch aardewerk en hetgeen meer zal worden geveild. Koopen tot ƒ8.— kontant. ZEGT HET VOORT. 1 linnenkast, 1 buffetkast, wasch- machine, wasch- en stampkui- pen, waschtafel met marmelblad, franklin, wasch- en waterketel, 4 konijnen met hok enz. AdresMaréchaussee-kazerne, Breskens. VAN te Biervliel en IJzentlijke. De Notaris Zijlstra te IJzendijko is voornemens voor Mad. Wed. P. HA- V ERBEKE publiek te verkoopen a. Zaterdag 24 Juli 1909, des namiddags 3 uur, na aankomst van den tram uit België 35 X 0.44.56 h.a. zware GERST, 8 X 0.44.56 h.a. dito ROGGE, alles wassende in de Amelia-, Pie- ters- en Zachariaspolders. Te beginnen met de gerst. Vergadering aan de hofstede bewoond door den heer Edm. Haverbeeke. b. Dinsdag 27 Juli 1909, des namiddags 3 uur, na aankomst van den tram uit België, 30 X 0.44.56 h.a. zware TARWE, 7 maal 0.44.56 h.a. ERWTEN, alles wassende in de Amelia-, Pie- ters- en Zachariaspolders. Te beginnen met de erwten. Vergaderen aan de hofstede als voren. De Notarissen H. G. Hammacher te Groede en L. G. James te Sluis, zijn voornemens op Zaterdag W Juli 1909, 's nam. 3 ure bij den Heer J. Verhage te Retranchement, b(j instel en Maandag 19 Juli 1909, 's nam. 3 ure bij den Heer P. Risseeuw te Retranchement bij toewijzing na bekomen rechterlijk bevel, publiek te verkoopen 1 o ten verzoeke van de Erven van den Heer P. DE BRUIJNE Jz. te Retranchement 11Een W oonkuis, met SCHUUR, TUIN, BOOMGAARD, BOUW- en WEILAND, te Retran chement in 'het Dorp, kadaster Sec tie A no 1332 en 380 bis samen groot 59 aren en 80 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. Te veilen in 3 perceelen en massa. te Retranchement in den Willem Leopoldpolder bij de brug, kadaster sectie A no. 1030 ged., 1031 ged. en 1032 ged. samen groot 3.28.60 Heet. Verhuurd aan den Heer Iz. Leen- houts Pz. tot 1 October 1911 voor fr. 392.50 per jaar. Te veilen in 7 perceelen en massa. ij o Ten verzoeke van den Heer Iz. BREVET te Cadzand, te Retranchement, wijk Ter Hofste de, groot 4 aren 70 centiaren, ver huurd aan S. Legner, tot 1 Mei 1910 voor ƒ32.— per jaar.

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 3