1 ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. Pro?. Siatsn ii UM. iïj,uno> No. 1421. Zaterdag 26 Juni 1909. 188 J aarg. II It K S k K S r IIK COURANT, Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor België ƒ0.62'' en voor Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Ahonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Bit blad verst hij ut eiken Biiisdair- en Vrijdagavond l,y den nitjrever C. IIIELFJ li* te Rreskens. In de zomervergadering dor Prov. Staten van Zeeland zal tun. aan do orde komen het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwbeno onle leden, de hoeren, J. A. Neeteson en W. Kakébeeke. Verder zal de benoeming plaats heb ben van het lid der Staten, bedoeld bij art. Si) der provinciale wet. In behandeling zullen komen voorstel len van Ged. Staten tot aanhouding van etn verzoek van E. Huijgbebaert te Assebrouck (Bom een retiteioos voor schot voor dtn aanleg van een electri- schen tramweg van Knocke naar Bres- keus; tot aanhouding van een verzoek van de stoom tram wegmaatschappij Bres kens-Maldeghem om een renteloos voorschot voor den. aanleg van een stoomtramweg Oostburg naar Cadzand tot intrekking van het reglement op de tramwegen en tot vaststelling van een nieuw reglement; tot afwijzing van het verzoek van het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren om wijziging van het reglement op de bescherming van trekhonden tot vor ming van een reservefonds voor den prov. stoombootdienst. Voorts komen ter tafel voorstellen van Ged. Staten tot afwijzing van een verzoek van hét gemeentebestuur van Vlissingen om een subsidie voor een handelsschooltot toekenning van een subsidie van ƒ100 over het jaar 1910 ten behoeve van den tetk ncursus te Aardenburg; tot afwijzing van het ver- Haar vader's ziekte" was een nieuw stadium ingetreden. Een hevige koorts verteerde thans zijn levenskrachten en de geneesheeren schudden bedenkelijk het hoofd, wanneer zij het ijlen van den kranken man hoorden, in een taal, die geen hunner verstond. Ook tal van Oostorsche klanken warden zich dooreen in de vlagen van razernij, die hem vaak bevingen en die zijn gestel langzaam, maar zeker,, sloopten. Nu en dan moest men hem zelfs tegen de woede zijner eigen, krampachtig gesloten vuisten be schermen, wanneer de ijlkoorts op het hevigst was. De zaakgelastigde van een Weener bankiershuis, dat de geldzaken van den zieken man behartigde, was door een zoek van de Stoomtramweg-maatschappij Breskens-Maldegliem om een renteloos voorschot voor het aanleggen van tram wegen in Zet-uwsch-Vlaanderen en lot toekenning van zoodanig voorschot aan de I.Jzendijksche stoomtramweg-maat schappij tut afwijzing van een verzoek •van de vereeniging van burgemeesters en secretarissen in het voormalig vierde district, betreffende een verbindingsweg tusseheu het Oostelijk en het Westelijk deel van Zeouwsch-Vlaanderen tot toe kenning va i een subsidie van ƒ400 voor den wagendienst tusschen Tholen en St. Muartensdyktot verkoop van grond aan den weg van Oostburg naar Zuidzande aan W. Smoor te Oostburg tot afwijzing van een verzoek van W. Coumou c.s., ingezetenen van Wissen- kerke, tot het bouwen van een steiger bij Kamperland. Nog komt op de agenda voor een voorstel van Ged. Staten, naar aanlei ding van een verzoek van A. Moerdijk te Zuiddorpe, tot overdracht van den onderhoudsplicht en tot opheffing van het verband betreffende den weg van Axel naar de Belgische grens in de richting van Moerbeke en een voorstel van den heer Dekker c.s. betreffende de jaarwedden van de ambtenaren van den provincialen waterstaat en van de vas te arbeiders op de provinciale wegen. Ged. Staten stellen verder voor: tot intrekking van het besluit der Staten van 8 Juli 1892 en tot bepaling van de bijdrage der provincie in de kosten der verpleging van arme krankzinnigen en telegram, waarvan Marguerite onkundig was gelaten, naar Loschwitz ontboden. Hij was gekomen en had het meisje met ernstig gelaat ter zijde genomen en naar den tuin gevoerd. Het schijnt, dat uw vader last ge geven heeft, aan zijn geneesheer, om mij te ontbieden, ingeval hij door een ernstige ziekte mocht worden aangetast. Dit is althans geschied en gij ziet mij dientengevolge hier. Wat ik u thans wensch mede te deelen, Mademoiselle, is alleen dit, dat de geldzaken van uw vader door ons huis behartigd worden. Ook de geneesheer heeft gezegelde orders, dio aan u geadresseerd zijn. Mocht uw vader gestoord blijven in zijn geestver mogens, dan rust op u een zware taak, de zorg voor een hulpeloos man. Wanneer ons huis u echter bij het ver vullen van dien plicht op de een of andere wijze van dienst mocht kunnen zyn, dan kunt gy veilig over ons be- tot vaststelling van een nieuw besluit op dit onderwerptot opening van een crediet van ƒ3000 aan de afdeeling „Zeeland" van het Ned. Rundveestam boek tot bevordering en aanmoediging van de verbetering der veefokkerij, voor de jaren 1910, 1^11 en 1912; tot afwij zing van een verzoek om subsidie van het hoofdbestuur der provinciale Zeeuw- sche Vereeniging „het Groene Kruis". Ged. Staten stellen aan de Prov. Sta ten voor te besluiten aan de IJzendijk- sclio Stoomtramweg-maatschappij, geves tigd te IJzendijke, een renteloos voor schot uit de provinciaze fondsen te verleenen voor den aanleg en exploitatie van een net van stoomtramwegen, be vattende de navolgende lijnen: a. IJzen dijke— Philippine Sas van Gent Drie Schouwen Nederlandsch Belgische grens in de richting van Moerbeke; 6. Hoofdplaat Pyramide c. Phillippine Ter Neuzen Zaamslag. Volgens de voorwaarden zal het voor schot bedragen een derde der kosten van aanleg met inbegrip der kosten van aankoop van het rollend materieel, tot een maximum van f 690,000, verminderd met de tegen 4 pet. gekapitaliseerde waarde der door belanghebbenden (ge meenten, polders of derden) te verze keren bijdragen tot een bedrag van f123,527, te storten in ten hoogste twintig jaarlijksche termijnen. Vóór 1 Juli 1912 wordt ten genoegen van Ged. Staten het bewijs geleverd, dat het geëischte subsidie van belang hebbenden is toegezegd en dat het be schikken Wij zullen uw belangen even trouw behartigen, als wij die uws vaders hebben behartigd." Marguerite beefde, toen zij vroeg En wanneer zal het geneeskundig rap port worden uitgebracht?" Het consult van heden avond zal beslissend zijn en men hoeft mij ver zocht hier te blijven, tot de gezond heidstoestand uws vaders geen gevaar meer op zal leveren, of hij zweeg en ging op zachten toon voort, totdat gij mijn hulp niet langer noodig zult hebben. De uren, die nog verloopen moesten, eer de geneesheeren dien avond tot over eenstemming van gevoelen zouden zijn gekomen, waren voor het eenzame meisje als een eeuwigheid. Zij waagde het nauw de oogen op te slaan, wanneer zij bodacht dat zij, door het noemen van Milutin's naam, de onschuldigo oor zaak was geweest, dat haar vader we der was ingestort. In een zyvertrek noodigde aandeelen-kapitaal geheel is geplaatst. Vóór 1 Juli 1915 moet de geheele onderneming in exploitatie ko men en daarna onafgebroken blijven. Dagelijks, zonder verplichting voor den Zondag, worden tenminste zes ritten heen en weder volbracht tot vervoer van personen en goederen. De begrooting der provinciale inkom sten en uitgaven voor de provincie Zee land over het dienstjaar 1910 bedraagt in ontvang en uitgaaf f682.910.59 met een post van onvoorziene uitgaven van f 11.834.84. Ged. Staten stellen voor tot dekking van de uitgaven te heffen 39 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de opcenten op de hoofdsom der perso- neele belasting. In de najaarszitting van 1908 werd bij de bespreking van het voorstel van Ged. Staten, om niet over te gaan tot verzekering van de aan de Provincie behooren stoombooten, door Ged. Staten de toezegging gedaan, dat zij de wen- schelijkheid van de vorming van een reservefonds in overweging zouden ne men. In aansluiting aan het oordeel der Commissie van Toezicht op den Provin cialen stoombootdienst op de Wester- Schelde komt het Ged. Staten gewenscht voor, het bedoelde reservefonds te vor men. Blijkens voorstel van Ged. Staten 9 Oct. 1908, bedroegen de kosten van de schadevaringen in de jaren 1901 tot '07 niet meer dan gemiddeld f 1400 'sjaars. wachtte zij weenetid en biddend het oordeel af, dat over haar vader zou wor den uitgesproken, toen zij verrast werd door de komst van een der doktoren. Het was een eerwaardig man, wiens lange baard, gebogen schouders en schit terende oogen in hem den Israëliet de den herkennen. Zijn naam was geëerd en beroemd in heel de medische wereld. - Ik moet u een vraag dopn, zeide hij, terwijl bij het bevende meisje ter zijde trad en van onder zijn borstelige wenkbrauwen op haar nederzag, waar van het lot van den zieke kan afhan gen. Kent gij de goschiedenis uws vaders Hij was bijna een vreemdeling voor mij, toen ik twee jaar geleden het kloos ter verliet. Mijn woning, in Rusland, waar ik geboren werd, heb ik nooit ge zien 1 zuchtte Marguerite. (Wordt vervolgd.)

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 1