zerlijke jacht bleef houden, gaf de tor pedoboot drie losse schoten af. Toen het stoomschip desniettegenstaande niet van richting veranderde, werd met scherp geschoten op het bovenste gedeelte van het stoomschip. Toen tegelijkertijd de torpedoboot Emir Boekarski opmerkte, dat de Woodburn doorging met op het Keizerlijke jacht aan te sturen en reeds de lijn van den beschermenden kring had overschreden, loste die torpedoboot eveneens eerst losse en daarna scherpe schoten uit het 7.5 c.M. geschut, waar door het onderste gedeelte van den schoorsteen getroffen werd. Binnenland. 6RESKENS, 22 Juni 1909. De Zomervergadering der Provin ciale Staten van Zeeland zal geopend worden op Dinsdag 6 Juli des avonds half acht. Aan den heer S. W. Weisfeit, secretaris ontvanger te Aardenburg is wegens ziekte een verlof verleend van 3 maanden. Totdat in de waarneming zal zijn voorzien is tijdelijk aangesteld de volontair ter secretarie G. P. H. Wijffels. Groede. Door B. en W. is bepaald dat de stemming en herstemming voor 2 leden van den Gemeenteraad (periodie ke aftreding), zoo noodig, zullen plaats hebben op Dinsdag 13 en Maandag 26 Juli e. k. Aardenburg. Wegens te geringe be langstelling zal het festival ter inwij ding van den muziektempel eerst be paald op 4 Aug., daarna op 1 Aug., niet doorgaan. Ter gelegenheid van de ingebruik neming tun het nieuwe raadhuis werd Zondag te Maldeghem een groot inter nationaal festival gegeven, waaraan door niet minder dan 25 muziekgezelschappen werd deelgenomen o.a. die van Aarden burg, Biervliet, Eede, St. Kruis, Philip pine en Oostburg. Aan elk der gezelschappen werd be halve eene herinneringsmedaille een be drag van 25 francs geschonken. Bovendien werden nog enkele pre mies onder de deelnemende vereenigin- gen verloot, waarvan Oostburg de hoog ste a fr. 80 en Aardenburg de daarop volgende van 60 francs ten deel vielen. De overige werden toegewezen aan BeJgische gezelschappen. Een massa volks woonde het muziek feest bij. I i In de Hobeinstraat te Ylissingen werd verleden week op een morgen in de ouderlijke woning, zekere K. op den zolder badend in zijn bloed gevonden. Een geneesheer wiens hulp werd in geroepen, kon slechts den dood consta- teeren. De mailtrein naar Ylissingen heeft Donderdag aan het station Dülmen in Westfalen bij openstaande boomen een rijtuig, waarin drie personen gezeten waren, overreden. Allen waren ter stond dood, alsook het paard. Het rij tuig was aan stukken. De gezondheidscommissie te Hulst en Ter Neuzen overwegen het denkbeeld om een waterleiding te verkrijgen voor Zeeuwsch-Vlaanderen oostelijk deel. Men is van meening dat overvloedig en ook goed water te vinden zal zijn in de gemeente Koewacht of anders in Belgisch-Clinge. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn in de laatste dagen door Belgische koop lieden weder verscheidene partijen vlas opgekocht tegen aen nog hoogeren pr(js dan ten vorigen jare, immers men be steedt van 375 tot 450 francs per ge- met van 44 aren 56 centiaren. Door het schrale weder van den laatsten tijd is het vlas wel niet lang, doch stevig opgegroeid. Het mond- en klauwzeer in sints eenigen tijd in het Noorden van België heerschte, is thans, blijkens kennisge ving van het Belgische ministerie van landbouw, geheel geweken verklaard. IJzendijke. Ten overstaan van notaris Zijlstra werd Zaterdag ten behoeve der familie Haartsen-Casteleipi herveild en toegewezen een partij bouwland in de polders Maurits en Oranje, alsruim 19 gemeten aan den gebruiker I. A. Haartsen voor f12825 en ruiin 16 ge meten aan den heer Em. van Hyfte alhier voor f11810. <jreniriii»d Aan boord van een met ijzererts geladen stoomschip, liggende aan de Boompjes te Rotterdam, stond een boot werker op een houten stelling, boven het laadruim. Bij het ophalen van een bak kwam de hijschketting in aanraking met de stelling, waardoor deze omviel en de man in het bijna ledige ruim stortte. Bewusteloos per brancard naar het Zie kenhuis gebracht, is hij kort na aan komst aldaar overleden. Een boertje uit den omtrek van Zwolle kwam Vrijdag 1.1. stemmen, en kwam daar uit drang van plicht en ge weten. 't Was de eeiste maal en daarom was hij wat schuchter. Hij wilde probeeren het stembureau van achteren te naderen en opende daartoe een achterdeur. Hij was bin nen, maar niet in 't stemlokaal, doch in een banketbakkerij, ,,'k Wou stemme," zei de eenvoudige ziel. „Wij zullen je helpen, man," zegt de patroon met een stalen gezicht, „een oogen- blikkie geduld 1" „Jan," wordt er naar een ander lokaal geroepen, „breng de busse eens!" Jan komt met de busse een groote trommel, waarin men spe cerijen bewaart. Heerlijke geuren stree- len 't neusorgaan van 't boertje, toen hij zich op 't zeggen van den patroon „Ziezoo, steek daar nu je kaart maar in," over de „busse" boog. Daar zag de boer ook nog de specerijzakjes liggen. „Nee, dat liekt mie toch niet goed," vond hij. En toen nu ook de knechts, die zich zoo lang goed gehouden had den in lachen uitbarsten, begon 't boer tje een vermoeden te krijgen, dat hij niet terecht was in de politieke bakkerij met de zoo lekkere „stembusse." Men heeft hem echter ook aan het stembu reau dien dag niet te zien gekregen, Vrijdagmorgen is in de Sluis aan de Kalkmarkt te Amsterdam een schui tenvoerder van zijn schuit gevallen. Na ongeveer tien minuten werd zijn lijk opgehaald. Te Utrecht zijn de kleeren eener vrouw in aanraking gekomen met epn gasvlam, toen'zij een ketel kokend wa ter van bet ga.-komfoor wilde nemen, waardoor zij ernstjge brandwonden aan het onderlijf kreeg. Z(j werd per bran card naar de Rijks-kliniekeu overgebracht en is aldaar overleden. Naar de „N. Prov. Gron. Ct." uit goede bron verneemt., schijnt inzake den Academiebrand te Groningen meer licht te komen. Door iemand thans in de govangenis aldaar gedetineerd, is een brief geschreven aan den officier van justitie, waarn hij bekent den brand in de Academie den 30en Augustus 1906, te hebben gesticht. Tegen Maandag zijn twee getuigen opgeroepen. Onder Tjalleberd Is een agent, eener levensverzekering-maatschappij verdron ken. Te Etenaken-Wijlro .(L.) geraakte een knecht uit Gulpen, onder een bier wagen dien hij vergezelde, doordat de lijn der paarden brak en de paarden een berg afrenden. Zwaar gekwetst werd hij naar Gulpen vervoerd, waar de ongelukkige gisternamiddag na hevige pijnen overleed. Vrijdagnamiddag is te Leerdam een bejaarde vrouw terwijl zij op de Hoogstraat stond te pralen, aangereden door een handkar, waardoor zij kwam te vallen en door de kar overreden werd. Zjj werd inwendig gekneusd, tengevolge waarvan ze is overleden. De bestuur ders der kar schijnen 'geen schuld aan dit ongeval te hebben. Te Vuren zijn op een steenfabriek drie werklieden onder een hoop steenen bedolven. Een werd er dood uitgehaald, de tweede is levensgevaarlijk gewond, de derde heeft geen letsel bekomen. Zaterdagavond omstreeks half 7 werd-op de Stadhouderskade te Amster dam door een a itomobiel overreden. Zwaar inwendig gekwetst werd zij per rijwielbrancard van den geneeskun digen dienst naar het Wilhelminagast- huis vervoerd, waar zij kort daarna aan de gevolgen d^r bekomejj verwondingen overleed. Groote ontsteltenis is op Sardinië teweeg gebracht door een sprinkhanen plaag, welke den wijnoogst en de ande re te velde staande gewassen verdelgt. Te Cagliari, Sassari en op vele ande re plaatsen worden betoogingen gehou den, waarin de hulp der regeering wordt ingeroepen. De sprinkhanen zijn echter in zoo grooten getale over het land neergestreken, dat verdelging en directe afdoende hulp onmogelijk is. Vrijdagavond is er in de Joden- breestraat bij de Lazarussteeg te Am sterdam een hevige vechtpartij geweest. De groenteventer H. A., die nog hech- tenisstraf heeft te ondergaan wegens onbetaalde bekeuringen, werd door een politieagent verzocht met hem mede te gaan naar het bureau, teneinde die hechtenis te ondergaan. Hij verklaati gebro zich daartoe niet bereid en toen j tijdig agent hem daarop wilde arresteere ramp, verzette hij zich heftig. Dit verooi geluk zaakte in deze volkrijke buurt een groojpogin ten oploop. De menigte trok partij vooRweet den arrestant, zoodat de inmiddels toejg.jai geschoten politie van den wapenstok ei diamt later van de sabel gebruik moest maken Eet Met veel moeite gelukte het haar A.enUn 1 twee anderen te arresteeron. pjet Een hunner moest echter eerst meezot naar het Israëlitisch ziekenhuis wordei gekoi gebracht om verbonden te worden en wede de andere werd op vrije voeten gelaten gelul De derde bleef in arrest. Omstreeks bet zeven uur werd A. geboeid door twet^d rechercheurs naar het huis van bewa. De ring overgebracht. Aan de Turfsteeg j^js gekomen, wist hij zich aan de handen jerw der rechercheurs te ontwringen, vluchtte Bob de steeg in en verdween. Hoewel de |mis rechercheurs hem achterna ijlden, kon- D( den zij zijn spoor niet meer ontdekker, Een ernstig zeilongeluk heeft gis teren te Amsterdam plaats gehad. Dit ongeluk heeft weer eens bewezen hoe gevaarlijk het is, wanneer ongeoefende handen touwen en stuur van een zeil boot. aanpakken. En wanneer die waag halzen dan bovendien niet kunnen zwem men, is er maar heel weinig noodig, of we hebben menschenlevens te betreuren. Een drietal jongelui, tusschen de 17 en 19 jaar dachten van het straffe windje te profiteeren, om een zeiltochtje naar Ouderkerk te ondernemen. De een had wel eens gezeild, en de beide ande ren vertrouwden zich, helaas, aan deze zooals later bleek, volkomen onbetrouw bare handen toe. Bij een schuitenverhuurder aan de Weesperzijde tusschen de Amstelbrng en het clubgebouw van De Hoop, werd een kleine tjotter gehuurd, en nog een nieuwe passagier opgedaan, de 18-jarige leerling-diamantslijper S., die veel bij den genoemdenschuitenverhuurder kwam en met dezen bevriend was. Zoo trok het viertal er vroolijk op uit, nadat een van hen den ander nog een oud pakje geleend had, blijkbaar om z'n Zondag- sche kleeren te sparen. Halfweg Kalfje werd de eerste pleis terplaats en hier kregen de jeugdige waaghalzen 't onzalige denkbeeld om de schoten van het tjottert.je vast te maken, waardoor ze zich geheel aan de wisselvalligheden van den wind over gaven. Gedurende korten tijd ging alles goed, maar toen ze tegen kwart voor drie vlak vóór Zorgvlied, midden in het vaarwater waren gekomen kwam een van die verraderlijke rukwinden, waar voor de Amstel berucht is, eer de jon gens wisten wat er gebeurde lag de tjotter om, en het viertal in het water. Even later hoorden de wandelaars langs de Utrechtsche zijde en de warmoeziers, die aan den anderen kant stonden een kort hulpgeschrei, nog even kwam een van de jongens boven, maar toen was er niets meer te zien, dan de kiel van het tjottortje. Onmiddelijk waren de warmoeziers met hun schuitjes te water, om hulp te verleenen. Zekere Vet was er het eerste bij, en aan zijn activiteit is het te danken, dat tenminste nog een der slachtoffers werd gered. Hij mocht er in slagen een 17-jarigen jongen te grijpen, waarbij bleek, dat deze met den schrik en een nat pak vry kwam. De op; blijk zooa een 0 noet van

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2