geering dé belan^ên van het land zal weten te verzekeren en te beveiligen, werd aangenomen met 365 tegen 159 -Tt\ BRESKENS, 18 Mei IMBj# - LijltvWaraamnet^TroSmntoor Breskens en de daaronder behoorende hulpkantoren ter post,.bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbe kendheid van de gea'dYèssberden niet zijn kunnen worden uitgereikt, gedurende de le helft van Mei-; ni(J Rene Lievens, Maubeuge (Frankrijk.) Den afzender wordt aanbevolen, op de achterzijde der stukken, hunne adres sen te vermelden. - Bij Kon. besluit is bij de zeemacht bevorderd tot inspecteur van admini stratie de officier van adm. le klasse, I. Lombaard, geb. te Groede. Sluis, 14 Mei. Heden vergaderde de Raad dezer gemeente. De burgemeester sprak daarbij het volgende Mijne heeren 1 Alvorens heden tot onze gewone werk zaamheden over te gaan, wensch ik en ik twijfel niet of ik handel in uw aller geest te herdenken de groote en heugelijke gebeurtenis dat er eene Prin ses van Oranje geboren is. Thans is een wensch van het Koninklijk Echtpaar en van het volk vervuld. Wel niet de vu rigste. Maar Nederland heeft zich reeds zoo lang gelukkig gevoeld onder eene Koningin, heeft reeds zoolang een Prin ses lief gehad, dat Prinses Juliana ons even welkom is, als dat een Kroonprins bij mogélijkheid had kunnen zyn. Niet alleen Nederland is verheugd, ook de buitenlandsche couranten bevatten sympathieke artikelen naar aanleiding van de Hooge Geboorte, waardoor onze zelfstandigheid als Staat weer verzekerd schijnt. Naar aanleiding van het besluit van den Raad in de vorige vergadering ge nomen, heb ik het navolgende telegram verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin. De gemeente Sluis, door feest uitdruk king geveude aan hare vreugde over U- wer Majesteits geluk, tevens het geluk vau geheel Nederland, brengt Uwe Ma jesteit eerbiedige hulde en smeekt den Allerhoogste om zege over Uw Huis en de vermoedelijke troonopvolgster. J. E. Boogaard, Burgnmeester. Het heeft H. M. mogen behagen mij het volgende telegram te zenden Burgemeester, Sluis. H. M. de Konin gin laat U allen voor gelukwenschen be danken, Adjudant Schimmelpenninck. Ik eindig lo met de hartgrondige bede dat de jonge Oranjetelg moge opgroeien in voorspoed en geluk, Haren Hoogen Ouders ten zegen tot heil van ons dier baar vaderland en 2o met een lang leve de Koningin, de Prins en het Prinsesje. Mijne heeren 1 Nogmaals neem ik het woord om onze zoo zeer geachte oudste Wethouder weer welkom te heeten in ons midden, nadat wij zoo'n tijd verstoken zijn geweest'van zijn krachtigen steun en heldere blik in gemeentezaben. Mogen wij thans voor reeks van jaren van zijn werkkracht ver zekerd zijn. Ook bedank ik den heer Bakker voor zijn weiwillenden steun tij dens de afwezigheid van den heer de Brujjne verleend. Ik heb gezegd. 'De heer de Bruijne dankte voor de vriendelijke woorden door den voorzitter gesproken en hoopte, dat hij weer goed zijn taak zal kunnen vervullen. Vervolgens worden de notulen voor gelezen'en goedgekeurd. De Burgemeester deelde mede dat door den heer Bakker aan de gemeente was geschonken een oud boekwerk, bevatten de costumen en privilegiën der stad en schependommen van Aardenburg en een ouderwetsche vuurpot. Beide voorwerpen werden met dank aanvaard. Door den raad werd vervolgens goed gekeurd eene verordening op het laten staan van goederenwagens op het hoofd, laad- of rangeersporen. De koninklijke machtiging zal worden verzocht. Aangenomen werd de wijziging van de politié-verördening, bevattende de bepa lingen omtrent het tegengaan van het venten in de gemeente door marskra mers enz. 2o bevattende eene bepaling omtrent het maken van muziek of het houden van optochten met roeibootjes op het kanaal zonder toestemming van den Burgemeester. Vervolgens werd goedgekeurd een plan tot het aangaan eener geldleening groot ƒ1100.— a 4 pet., uit te geven in elf aandeelen van 100 gulden, ter voorzie ning in de kosten voor het aanbredgen van vier wijzerplaten op den toren. Wijziging gemeentèbegrooting dienst 1909. Door opname van Izack dtj Smit te Rosmalen moet de hoofdelijke omslag 1909/-1910 met ƒ300.- verhoogd wor den. Zoodat het totaal der hoofdelijke omslag dit jaar ƒ3700.— zal zijn. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van een lid der 2e Kamer werden benoemd de heeren Stern en Brand en tot plaatsvervangers de heeren Bakker en Metz. In een der vorige vergaderingen was besloten dat de heeren thuis konden gaan eten en daarvoor afgelost zouden worden de heer Bakber stelde voor dit besluit in te trekken. Wanneer latei- bleek dat er fouten waren gemaakt, dan zou. de een den ander daarvan de schuld geven en dat wilde hij edelmoedig voor komen. De voorzitter dacht er anders over lo vond hij de onkosten voor de ge meente om de heeren een diner aan te bieden onnoodig. Wanneer de heer Bak ker fouten wilde voorkomen, dan moest hij er juist voor zijn om aan ieder der heeren eens eene verpoozing van twee uren toe te staan, daar men anders on mogelijk met volle ambitie van 8 5 er bij kan zijn, vooral niet, wanneer men aan zoo'n heerlijk dinertje begonnen is. Er wordt besloten aan de heeren over te laten of zij afgelost willen worden, ja of niet. Wordt besloten aan het onderwijzend personeel van school A eene gratificatie toe te kennen wegens het geven van meer onderwij s tijdens de vacature van een onderwijzer met hoofdacte. Wordt besloten naar aanleiding, dat de onderwijzer met hoofdacte niet bin nen de door de wet bepaalde termijn is benoemd, aan Hare Majesteit onthef fing van art. 43 der onderwijswet te verzoeken. Vervolgens wordt het kohier der Hondenbelasting vastgesteld. i Daarop wordt de vergadering geslo ten. De eerste der drie nieuwe mail booten der maatschappij „Zeeland" zal .Zaterdagmiddag, in tegenwoordigheid van de directie van genoemde maatschap pij, van de werf der Fairfield Shipbul- ding Yard t.e Govan, (Glasgow) te wa ter worden gelaten. De nieuwgebouwde stoomboot „Zeeland" van den provincialen stoom- bootdienst op de Westersehelde, is te Vlissingen aangekomen en zal binnen kort in dienst worden gesteld. Vrijdagmorgen werden te Sluis twee echtelieden, badende in hun bloed ,,t;e bed gevonden. Zoowel de man als de vrouw hadden schotwonden aan hoofd en hals. Naast den man vond men een revol ver, waarop zich 5 afgeschoten patro nen bevonden. De toestand der vrouw is bedenke- lijk, die van den man was minder ern stig. Veimoedt werd dat het hier een po- ging tot moord en zelfmoord betreft, dat n.l. de man gétracht heeft zijn j vrouw om het leven te willen brengen en daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen. Er bestaan nl. vermoedens tegen den man, daar men meende dat deze we gens het minder zedelijk gedrag van zijn vrouw, reeds eenigen tijd in onmin met haar leefde, i De justitie uit Middelburg is ter plaatse geweest om een onderzoek in te steilen. .Gisterenmiddag is de man naar het Huis van Bewaring te Middelburg over gebracht. School- en Kerknieuws. De leden der onderwijzersvereeniging in het arrondissement Vlissingen, zul len op a.s. Zaterdag 22 Mei a.s. hunne gewone jaarlijksche voorjaars-vergade- ring houden in de Wilhelmina-Bewaar- school te Breskens, des namiddags te ha'f twee uur. Door den heer W. J. Frijling van Vlissingen, zal eene voordracht gehou den worden over „Een kijkje in den Eifel". Ger. Kerk. Beroepen naar Terneuzen ds J. Vogelaar, te Groningen. Bedankt voor Axèlds K. J. Schou ten te Bolnes. Aangenomen naar Axel (kerk A)door ds J. H. Lammertsma te Tholen. Een 4 jarig knaapje te Helder is bij het spelen in de Binnenhaven ge vallen. Hoewel onmiddellijk pogingen aangewend werden tot redding, mocht het niet gelukken het knaapje levend op het droge te brengen. Een 6jarig knaapje te Purmer is te water gevallen en verdronken. Te Stadskanaal is een vrouw bij het waterputten in het vaarwater ge. vallen en kort daarna overledeD. i:. Een timmerman te Barneveld had terwijl hij te Harskamp werkzaam was, het ongeluk bij het van een wagen la. den van cementen putten, onder een ongeveer 1000 pond zwaren put te g& raken. Hoogst ernstig inwendig vet. wond is de ongelukkige per rijtuig huis waarts vervoerd. Te Munchen wordt druk gesproken over een geheimzinnigen moord door vergiftiging. Vorige week Woensdag huurde een man van ongeveer 35 jaar een kamer in de Theresienstraat aldaar. Den volgenden dag werd hij onwel, hij ging melk drinken en liet een dok ter halen, die hem warme omslagen voorschreef. Vrijdags was de vreemde ling weer gezond. Hij zei te zijn Paul Löster, uit Amerika. Dien dag is bij hem eerst een dienst man geweest om een brief te halen, en 's avonds kwam er een jonge, robuste man, die op barschen toon den Ameri kaan vroeg te spreken. Toen hij in de kamer was gelaten sloot hij de deur. Een uur later ging hij haastig heen. Op de gang liet hij een bundeltje pa pieren vallen, en toen hij dit opkreeg, rolde er hem eon tweede pakje papieren uit'den zak. De kamerverhuurder heeft hem dit ter hand gesteld, waarna de man in al lerijl het huis verliet en op den tram sprong. Toen de kamerverhuurster even later in de kamer van den Amerikaan kwam, lag deze met hevige kramp te bed. Een dokter stelde vergiftiging vast, gaf tegengift en liet den man naar het ziekenhuis brengen, waar hij is overle den. Twee koffers, die in de kamer van den Amerikaan stonden, zijn door de politie geopend ze bevatten een groote hoeveelheid geld, gouden horloges en inbrekerswerktuigen. De kamerverhuurster meent, dat het pakje, door haar opgeraapt, ook papier geld was. De politie zoekt ijverig, maar is de moordenaar nog niet op het spoor en weet evenmin, wie de vergiftigde vreemdeling was. 39ö,c Kiaal»io(erii. Collecte Zeeland. Trekking Maandag 17 Mei. ƒ70. 3627 6450 72 0 9S84 9885 9899 NIETEN. 888 4277 4320 7193 7217 7222 9889 9892 9920 9928 9950 Mflaiitielsbericliteii. Rotterdam 17 Mei. Tarwe, per 100 K.G. f 11.50 a f 12.75 Essex f 10.— a f 10.60 Rogge, H.L. f 5.75 a f 6,10 Haver per 100 K.G. f 8.- af 8.50 Wintergerst f 8.50 a f 8.75 Zomer f 8.50 a f 8.75 Chevalier f 9.50 h f 10.— Blauwe erwten f 10.50 a f 11. Bruine boonen p. II. fll.— a f13.- Witte boonen f 10.50 a f 11.50 Zeeuwsche bruine uien f 2.40 a f 2.60 Stroogele f 2.25 a f 2.35 Klein (alles p. 60 K.G) f 3.50 a f 4.- Aardapp. Z. blauwe f 3.00 a f 3.30 eigen-heimers f 2.00 a f 2.30

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2