Sedert 1 Januari 1909 tot 1 April bedroegen de ontvangsten /21922.66V2, tegen ƒ21381.041/, in datzelfde tijdstip van 1908. Gisterenavond werd ten Verzoeke van de kinderen van de Sande alhier en ten overstaan van notaris James te Sluis geveild het navolgend onroerend goed, alseen woonhuis met erf en twee huis jes aan den Achterweg en 2e een tim mermanswinkel met erf en loods, waar van kooper werd de heer Iz. van Melle voor ƒ5200, twee perceelen tuingrond, kooper de heer J. de Hullu voor ƒ1100 en een houten loods waarvan kooper werd de heer A. du Burck voor ƒ335. Zondagavond is een zoogenaamde ijzeren spits bij het binnenkomen in de haven te Ter Neuzen door den sterken stroom op den kop van het Wester- hoofd gestooten en ter plaatste gezon ken. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Door het bestuur der waterkeering van het Cal. Wat. Oud en Jong Bres- kens werd Dinsdag aanbesteed het her stel, de vernieuwing en het onderhoud der werken, waarvoor werd ingeschre ven door A. Risseeuw Az. Groede, 6563 J. Haartsen, Groede 6500 C. J. de Smit, Breskens, 6420 J. M. H. v. d. Sande, Breskens 6408 J. de Jonge, Middelburg, 6342 A. Karelse, Borssele, 6276 J. M. Dekker, Brouwershaven 6262 A. Jacobs, Goes, 6250 R. Verschelling, Terneuzen 6250 L. M. Geluk, Tholen, 6248 A. du Burck, Breskens, 6196 J. la Gasse, Cadzand, 6170 H. J. Keulemans, Middelburg 5986 J. Jansen,-Terneuzen 5878 De raming bedraagt ƒ6064. Op Zondag 18 Juli zal het muziek gezelschap „Geduld Overwint" te Cad zand een festival geven, waartoe de ver schillende muziekvereenigingen uit de omgeving zyn uitgenoodigd. Te Oostburg zal de geboorte van prinses Juliana feestelijk herdacht wor den op Dinsdag 18 dezer. Op een paar groote en enkele klei nere verkoopingen van boeren-inspannen na is de .groote stroom dezer veilingen weer voorbij. Er zijn over 't algemeen voor het beestiaal goede prijzen besteed en op de verkooping onder Groede bracht een koe zelfs ƒ302 op den roep op. Onder IJzendijke ging een paard voor ƒ905 terwijl jonge paarden tot ƒ550 lie pen. Ingevolge het bepaalde in de Re geling van het Voorbereidend Militair Onderricht, zal de aanmelding tot deel neming aan dit onderricht, dat kosteloos wordt verstrekt, moeten geschieden voor den lsten Juni eerstkomende en wel: in plaatsen waar Infanterie of Vesting Artillerie in garnizoen ligt, bij den Commandeerende-OfBcier der Infan terie of der Vesting-Artillerie in de overige plaatsen bij den Burgemeester der gemeente. Bedoelde Commandeerende Officieren en Burgemeesters zenden voor of op 1 Juli aan den Inspecteur der Infanterie een staat in, vermeldende onder mee^ welke jongelieden zich tot deelneming hebben aangemeld. Vermits nu door genoemden Inspec teur na ontvangst van bedoelde staten, alle verzoeken om alsnog tot het onder richt te worden toegelaten, zullen wor den afgewezen, tenzij de belanghebben den kunnen aantoonen, dat zij door ver blijf in het buitenland of om andere re denen onschuldig zijn aan te late aan melding, meehen we de jongelieden, die aan het voorbereidend militair onder richt wenschen deel te nemen, dat 1 October a.s. begint, nadrukkelijk op merkzaam te moeten maken, op de nood zakelijkheid zich daartoe voor 1 Juni a. s. aan te melden, terwijl we tevens in herinnering brengen, dat gelijke aan melding ook moet geschieden door hen, die ten vorigen jare reeds aan het on derricht deelnamen. De toestand van de Koningin en de Prinses blijft bij voortduring zeer naar wensch gaan. Reeds Maandagoch tend heeft H. M. eenigen tijd het bed kunnen verlaten. Ten zelfden dage heeft Den Haag op overweldigende en ongekende wijze het feit der geboorte gevierd. Des avonds ondernam de Prins een wandelrit door de feestelijke stad en nauw werd Z. K. H. bemerkt, of dave rende hoera's stegen op uit de eindeloo- ze menschenmassa ten blijke hoezeer de Hagenaars het op prijs stelden dat de Gemaal der Koningin daadwerkelijk in de feestvreugde deelde. Op de Gedemp te Gracht werd het voor den Prins een ware zegetocht en steeg het enthousias me ten top. Daar werd door den voor zitter der buurtcommissie een hartelijk woord tot den Prins gesproken en een geluk- en een heilwensch aan de Prin ses gewijd. De Prins betoonde zich zeer ingeno men voor al de hartelijkheid en dankte daarvoor in enkele vriendelijke woorden. Geineiunl Drie jongens begaven zich Vrijdag avond in de Nassaukade te Amsterdam bij de Raampoort liggend roeibootje om een te water gevallen bal te kunnen be machtigen. De jongens gingen in het schuitje aan het hobbelen, tengevolge waarvan het omsloeg en alle drie te water geraakteD, Twee der jongens wer den gered, maar de derde verdronk. Nadat men den drenkeling uit het water gehaald had, heeft men nog langen tijd getracht, de levensgeesten weer op te wekken, wat niet mocht gelukken. Aan boord van een steenkolen- transporteur van het steenkolensyndi- caat, liggende te Rotterdam, stond een 18jarige stoker in de machinekamer op den transportband. Doordat deze plotseling doorschoot, viel hij met het hoofd tusschen den band en een rad. Het hoofd werd let terlijk afgeknepen. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Een negenjarig meisje te Amster dam dat na schooltijd speelde op een der steigers aan den Buiten-Amstel, geraakte daarbij te water. Opgehaald, trachtte men tevergeefs de levensgeesten op te wekken. Te Amsterdam is een 2jarig knaap je door een brouwerskar over het hoofd gereden. Het kind was terstond dood. Een jongen te Amsterdam, die Zondag den Amstel wilde overzwem men, kreeg kramp en verdronk. Te Amsterdam is bij een zwaren brand een weduwe en haar 16-jarige dochter om het leven gekomen, terwijl een der andere bewoners die uit bet raam der derde verdieping sprong, aan de gevolgen is overleden. Zaterdagavond is te Nieuwersluis een lOjarig knaapje, terwijl hij bij het openen van een draaibrug deze alsnog wilde passeeren, gestruikeld en zoodanig gevallen, dat de dood spoedig volgde. Te Zaandam is een 38jarigo schip persknecht overboord gevallen, te water geraakt en verdronken. Een 2jarig zoontje van een briga dier der Koninklijke marechaussee te Veenwouden in een vijvertje geraakten verdronken. Een 3-jarig kind te Schellinkhout viel in een ierkuil en werd er levenloos uit opgehaald. Toen Maandagmiddag een kistjes- man te Rotterdam zijn roeiboot wilde vastmaken aan een voorbijvarende mo torboot geraakte hij zoodanig in het sleeptouw verward, dat hij overboord sloeg en verdronk, Een slager te Oud-Gastel heeft Zaterdag een rund geslacht, dat lijden de was aan miltvuur. Door een wondje in het aangezicht ontstond bloedvergiftiging, waardoorge zicht en hals opzwollen, tengevolge waarvan de slager is overleden. Te Capelle a.d. IJsel geraakte bij het scheppen van water een 78jarige vrouw in den vijver van het voormali ge slot. Toen zij werd opgehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. I iijifezondeii. M. de R. Naar aanleiding van het verslag van de gemeenteraadszitting van 1.1. Maan dag in uw blad van Woensdag 12 Mei waarin de ontsmetting van mijn huis besproken wordt, verzoek ik u beleefd mij een plaatsje in uw blad af te staan om ter voorkoming van misverstand eenige ophelderingen in deze te geven. Dat er in die dagen veel gepraat, en door sommigen onnoodige drukte ge maakt is, hoewel het toch maar een gewone typhusziekte was, zal nog wel iedere inwoner versch in 't geheugen liggen en om nu verdere uitbreiding der ziekte te voorkomen, meenden, wijlen den Edelachtbaren Burgemeester van Breskens in overleg met Docter van Noppen, dat een degelijke en afdoende ontsmetting noodig was, en moest daar de firma Simoni voor uit den Haag ko men, (redenen waarom die onkosten zoo hoog liepen) en zou de gemeente in de helft van de onkosten te gemoet komen, niets waarvan ik een verklaring van docte' van Noppen met mijn adres aan de v. meenteraad heb bijgevoegd, en waarvat in uw verslag tot mijn spijt niets staat. Door dit accoord was ik dus feitelijt] gebonden de ontsmetting aan bovengi noemde heeren over te laten, en waar-, om ook niet? het was immers in goedt| handen Doch ware dit niet het geval geweest, had ik mijn huis misschien nog kooper kunnen laten ontsmetten de wed Provoost. Wat nu de toelichting (met toestem.' ming??) van den Secretaris betreft, mij niet recht duidelijk, aangezien spreekt over een aankondiging „op van den Burgemeester" en dus waar schijnlijk de Advertentie bedoelt, iets wat geheel op zich zelf staat, en me, de onkosten van ontsmotting te maken heeft. Dat Burgemeester en Wethouders) voorstelden mij ƒ20 te geven omdat ii kwijtschelding kreeg van de lasten over de jaren 1907 en '08 is niet billijk, ten eerste omdat, wanneer die kwijt- schelding in minderipg gebracht wordt op 't geen ik volgens accoord te goal had, er ook geen kwijtschelding van las ten meer bestaat en ten tweede heb ik over het jaar 1908 wel degelijk (zij het dan ook min der dan andere jaren) betaald, waarvan ik de kwitantie in bezit heb. Ik zal dan ook die ƒ20 die mij na in drie verschillende zittingen besproken te zijn werden toegedacht en zoodoende den vorm krijgt van een aalmoes niet aanvaarden en B. en W. vriendelijk verzoeken deze gelden aan den armen van Breskens te geven. Met dank voor de opname, J. F. LE BLEU. Breskens, Mei 1909. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorin. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 15 16 17 18 Mei. nam. 9.32 10.35 11.42 12.12 9.56 1059 12 06 12.36 Koers van het geld. België 100 fr. f47.42 a f47.85 pd. St. f 11.98 af 12.07 1 Dollar f2.45 Eng. 1 N-Am. Biervliet Breskens Ned. Herv. Kerk. Zondag 16 Mei. v. 9 u ds Val. v. 9*/2 u ds Meeuwenberg n. 2 u Geen dienst v. 9 u ds van Petegem. n. 2 u Geen dienst, v. 9i;2u ds Noest, v. 9 u Geen dienst, n. 2 u ds van Essen. Afscheidsrede. 9i/., u ds de Jong. 2 u ds Carsjens. 9v2 u ds Carsjens. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr Lensvelt. nm. 2 u dhr Lensvelt. Evangelisatielokaal Oostburg. nm. 6 u dhr van Beuge. Ev. Luth. Ge>.. Groede v. 9 u ds Snijder. Geref. Kerk Schoondijke. v. 9 u ds Merkeleijn. Groede n Hoofdplaat Nieuwvliet Schoondijke Waterlandk. IJzendyke v. n. v.

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2