Gemengd 390 Staatsloteril. Ingezonden. Groede, 19 April. De heden gehouden algemeene vergadering der Onderl. Brand waarborg-maatschappij werd bijgewoond door 2 bestuurs- en 26 gewone leden. In het verslag der directie werd hul de gebracht aan de nagedachtenis van wijlen den heer P. van Houte, in wien de maatschappij een nauwgezet direc teur heeft verloren. Bij de maatschappij waren verzekerd 867 panden tot een bedrag van 3.451.140 waarvan ƒ1.769.315 in de le en ƒ1.681.825 in.de 2e klasse. De ver zekering is toegenomen met ƒ53.680 en onttrokken door verkoop van panden ƒ16.818. De bezittingen der maatschappij be staan uit 12 certif. 3 pCt. N. W. S., 13 id. 2>/2 pCt. en ƒ70000 inschrijving in de 2V2 N. W. S. Het werkelijk rentegevend kapitaal der maatschappij beloopt ƒ95^00. De ontvangsten in het afgeloopen boekjaar beliepen ƒ5.287.50 en de uit gaven ƒ4601.46, waai van ƒ3941.92 aan belegde gelden. De brandschade heeft bedragen ƒ48.84. De rekening waarvan de bescheiden werden geverifieerd door de heeren A. A. Becu en Jac. Verhage werd goedge keurd. Als directeur werd herbenoemd dhr Iz. Becu met 25 van de 27 stemmen, en benoemd in de vacature-van Houte dhr J. J. Aalbregtse met 20 st., op den heer Adr. Luteijn te Schoondijke waren 7 st. uitgebrachtbij de herstemming had hij verzocht niet in aanmerking te komen. Door den gemeenteraad van Groede is voor den aanleg van een tramlijn Knocke Breskens een subsidie toege staan van ƒ720 's jaars voor 20 jaren. De drieling kinderen laatst te Vlis- singen geboren zijn thans alle drie ge storven. Aan het strand van Cadzand is een in stroo gehuld lijk van een mans persoon aangespoeld. Tot deurwaarder van het Kanton gerecht te Oostburg, vacature wijlen den heer J. A. Weisfeit, is benoemd de heer A. Brevet, rijksklerk ten kantore der registratie en domeinen aldaar. De candidaatstelling voor leden dor Tweede Kamer is bepaald op Dinsdag 1 Juni, de stemming op "Vrijdag 11 Ju ni en de herstemming op Woensdag 23 Juni a.s. De Directeur van het post- en te legraafkantoor te Breskens, brengt ter kennis, dat, in verband met de invoe ring van den wettelijken tijd, het kan toor ingaande 1 Mei a.s. zal geopend zijn van 8 u. v.m. 3.30 n.m. en van 6 u. n.m. 7.30 n.m. (Amsterd. tijd.) Voor postwissels en quitantiën is het kantoor met ingang van 1 Mei geopend van 8.30 vm. 3.80 nm. Voor de betrekking van waterbouw kundig ambtenaar aan den Hoofdplaat- en Thomaespolder hebben zich 37 solli citanten aangemeld. Vrijdagvoormiddag brak er brand uit in de schuur van de erven de Jae ger alhier. Een bergplaats, een varkens hok en een schuur met stalling werden een prooi der vlammen. Een paar sta pels hout die tusschen de schuur enlde R. K. Kerk stonden, bleven nog ge spaard. Twee uarkens, een koe en een paard benevens een kalf werden met moeite gered. Enkele kippen veebrandden. Aan het flink optreden der brandweer en de krachtige medewerking der be volking is het te danken dat de R. K. kerk gespaard gebleven is. De oorzaak is onbekend Alles was verzekerd. School- en Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Op Zondag 25 April a.s zal ds K. K. de Jong des na middags zijn intrede doen bij de Ned. Herv. Gem. te Schoondijke, na des voormiddags bevestigd te zijn door ds J. Visser. Ger. Kerk. Bedankt voor Westka- pelle door ds K. Veen te Oostburg. Donderdog middag is een vrouw te Huurne Ov. levend verbrand. De heer Alfonso Marca te Barce lona zou eenige dagen geleden met een luchtballon opstijgen, geen bestuurba ren luchtballon, maar een gewonen bal, Ion, die de speelbal van de winden is. De wind leek niet gunstig en mevr. Marca, de liefhebbende huisvrouw van den heer Marca, deed al haar best om haar man te overreden, vasten grond te houden. De heer Marca vond het weer juist goed voor een ballontocht, en wilde zich niet van zijn plan laten afhouden, zelfs niet door zijn vrouw. Goed, zeide zij ten statte, maar dan ga ik mee. De heer Marca gaf toe. Zoo zou hij de lucht ingaan en toch zijn huwelijks geluk bewaren. De heer en mevrouw M. dan gingen in de beste stemming het luchtruim in. Zij wisten niet, welk geluk hun daarboven deelachtig zou worden. Mevr. M. had nooit in een luchtballon gezeten. Toen zij de aarde onder zich wegzinken zag werd het haar zonderling te moede, en het duurde niet lang, of zij begreep wat er gaande was. Het was geen tijd meer om te lan den. Mevr. M. bracht voor den ver wachten tijd een knaapie ter wereld. De vader constateerde dat zijn zoon ter wereld kwam dicht bij Hendaye. Zeer voorzichtig liet hij den ballon dalen. Hp kwam neer twee kilometer van de Fransche grens. Moeder en kind zijn uit de mand overgebracht naar een huis in de nabijheid van de landingsplaats. Als men dat kind later vraagt waar hij vandaan is gekomen, kan hij werke lijk zeggen, dat hij uit de lucht is ko men vallen. De vuurspuwende berg Etna is aan het werk. Te Catana valt een zoo dichte asch- regen dat de bevolking is gevlucht uit vrees van onderbegraven te worden. Ook de vulkaan Stromboli is sinds eenige dagen in werking. Gisteren had te Ophemert een droe vig ongeluk plaats. Een aanvallig knaap je van 6 jaar, bezig met enkele schaap jes te hoeden, geraakte, zonder dat ie mand het bemerkte, in een diep water, de Kil, waarnit het na eenigen tijd op gehaald. Ondanks alle aangewende po gingen gelukte het niet de levensgees ten weder op te wekken. Te Maastricht hebben zich twee gevallen van zwarte pokken voorgedaan bij twee lompensorteersters. De lijde ressen zijn in het gestihht Calvariën- berg opgenomen. Er zijn maatregelen genomen ter voorkoming van uitbrei ding der ziekte tegen te gaan. Gisteren schrok het paard van den landbouwer A. B. op den Diefdijk, onder Leerdam, en sloeg op hol. B. viel van den wagen, kwam met zijn hoofd terecht op den steenen mijlpaal en bleef op de plaats dood. Een zeer ernstig geval van be smetting doet zich voor in het dorp Bensdorp bij IJsselstein. Zekere D. V. kreeg korten tijd gele den een onbeduidend wondje aan de hand. Langzamerhand vergrootte dit zich en nadat de patiënt bedlederig was gewor den, verergerde de kwaal nog voortdu rend en werd geconstateerd, dat hij lij dend was aan pestpokken. "Verschillende personen, met hem in aanraking geweest zijnde, zijn aange tast vooral schijnt de ziekte op de oogen te slaan. Een buur, die de zieke kort voor zijn dood oppaste en hem, toen hij van het bed wilde opstaan, te rughield, werd aan de hand gekrabd, terstond volgde ontsteking en de arm zette op tot aan den schouderin het Diacoriessenhuis te Utrecht wordt hij verpleegd. Huisraad enz. van den lij der werd op last van de betrokken au toriteiten uit Utrecht verbrand. Sedert jaren woonde op eene zol derkamer der Jolystraat te Brussel een 70jarige grijsaard, die in de diepste el lende scheen te verkeeren. Hij vertelde dat hij moest leven van hetgeen hem geschonken werd door zij ne kinderen De man was sedert twee dagen niet meer gezien geworden, en de voornaamste huurder ging toen op zijne deur aankloppen. Daar er geen antwoord kwam, deed hij de deur open breken. De ouderling lag op een arm zalig bed uitgestrekt, hij gaf maar wei nig teeken van leven meer, en moest onmiddellijk naar het gemeente-gasthuis gedragen worden. De politie deed eene huiszoeking in de kamer en vond er in een bloemzak 104 nikkelstukjes, papieren die eene storting in de bank van 1700 frank aanduiden, eene som van verscheidene duizend frank in bankbriefjes en talrij ke obligaties. De politie heeft deze som in verze kerde bewaring gebracht. De toestand van den ouderling is onrustwekkend. De heeren dieven beginnen tegen woordig hoe langer hoe meer gebruik te maken aan de voordeelen, welke de moderne techniek hun voor de gemak kelijke uitoefening van hun beroep biedt. Een up-to-date-inbreker is tegenwoordig voorzien van electrische horen, gloei lampjes, metaalzagen, etc., terwijl ook van de voordeelen van het operatieter rein gebruik wordt gemaakt. Dezer dagen hebben een paar broe- j ders van het gapgilde in Berlijn een verstandig gebruik gemaakt van de lift welke in het gebouw dat zij als [terrein voor hun werkzaamheden hadden uit- gekozen, aanwezig was. De inbrekers klommen eerst 'op het dak kropen daarop naar binnen en in de lift en daalden zoo zacht en zonder geruisch naar beneden. Op alle verdio- pingen werd halt gehouden, uitgestapt en gekeken of er iets was om mee te nemen. Toen de lift naar beneden ging voerden de heeren niet minder dan een vijf duizend mark mee, welke zij over de daken in veiligheid brachten. Een advocaat te Odessa had te Monte Carlo met spelen een aanzienlijk bedrag verloren.' Hij telegrafeerde aan zijn vader, die millionnair is om hem meer geld te zenden, maar ontving een weigerend antwoord. Hiervan gaf hij de schuld aan zijn stiefmoeder. Hij ver- trok terstond naar Odessa en drong, bij afwezigheid van zijn vader, diens wo ning binnen, waar hij een revolverschot loste op zijn stiefmoeder. De kogel trof niet haar, doch haar 8jarig zoontje, dat onmiddellijk gedood werd. Tusschen de moeder en den moorde naar ontstond een hevig gevecht waar in beide verwond werden, {de moorde naar zelfs levensgevaarlijk. Uit de Waal is het lijk opgehaald van een 14-jarig meisje, dat sedert en kele dagen vermist werd. Collecte Zeeland. Trekking Maandag 19 April. 100 7159 ƒ45. 884 899 3639 8641 ,3668 4297 5458 6370 6377 6441 7169 7221 8314 9955 13862 16457 M. de R. Gisteren was het de verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden "Verondersteld mag worden, dat hierme de nagenoeg elk onzer gemeentenaren bekend was, hoewel het kleine aantal uitgestoken vlaggen op gisteren allicht anders zou doen denke Gold het hier te weinig belangstelling jegens ons vorstenhuis, of waren de ge dachten geheel in beslag genomen door de aanstaande groote gebeurtenis Het trof mij, dat, waar zooveel spontane geestdrift aan den dag werd gelegd bjj de komst alhier van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins, thans bij velen geen spoor van belangstelling was te ontdekken, ja zelfs niet bij hen die het vorig jaar met meer dan gewone geest drift deden hooren ;,Leve Prins Hen drik". Zulke tegenstellingen doen pijn lijk aan. Een verjaardag van H. M. de Konin gin-Moeder biedt ons vrijwel eenzelfde schouwspel. Dit vind ik, vergeleken bij de huldebetuigingen in vroegere jaren jegens deze nobele Vorstin een droevig verschijnsel. Het is te begrijpen dat Koningin Wil-

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2