Gemengd Burg-erl. stand. Rechtzaken. venkantonnier W. la Gasse gaande 1 Mei a.s. benoemd ^opzichter bij den rijks-water- te Nes op Ameland. Tot lid van den dijkraad der wa- terkeering van het cal. waterschap Oud en Jong Breskens is door ingelanden be noemd de heer Iz. Risseeuw in de plaats van den heer A. A. Becu die tot lid van het bestuur dier waterkeering is benoemd. Tegen 1 Juni a s. is door den heer H. G. Hammacher te Groedo eervol ont slag aangevraagd als ontvanger-griffier van dat waterschap. Bij kon. besluit van 14 dezer is aan den heer P. H. G. Montenberg, bur gemeester dezer gemeente toestemming verleend om tot IB Aug. te Vlissingen te wonen. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt de kommies J. J. Ie Grand overgeplaatst van Leenden naar Oostburg. In de buurt het Eiland onder de gemeente IJzendijke, en niet onder de gemeente Breskens, gelijk men in ver schillende bladen kon lezen, is in een sloot nabij de woning van A. van den Navooij een anderhalfjarig kind geraakt en verdronken. Door de IJzendijksche politie is Maandag gevankelijk binnengebracht ze kere A. v. d. S. die bij énkele buren de ruiten insloeg en zelfs een paar men- schen met een geladen geweer bedreig de. Vermoedelijk uit kwaadwilligheid ontstond Maandagavond brand in een vlashoop van den landbouwer Wijffels nabij de tramwissel. Een in de nabijheid staande driewiels- kar werd mede een prooi der vlammen. Alles is verzekerd. Door de IJzendijksche Stoomtram maatschappij over 1908 een dividend van 3 pCt. uitgekeerd. Bij de stoomtram-maatschappij Breskens-Maldeghem bestaat het zeer ernstig voornemen een zijtak te leggen van Oostburg via Zuidzande naar Cad- zand. Tot dat einde zijn deze week op metingen gedaan, terwijl 't in het plan moet liggen de lijn nog dit jaar in ex ploitatie te brengen. In verband met al de wiegen, welke der Koningin ten geschenke wer den aangeboden, was 't niet anders dan begrijpelijk, dat de vrouwelijke en ook de mannelijke nieuwsgierigheid zich met de vraag zou bezighouden, welke wieg nu het recht voorrecht hebben zou om in de Vorstelijke kraamkamer een plaats te verwerven. De eigenlijke speciale Koningswieg zal wezen de oorspronkelijke van de Konin gin, die nu zelf hoopt binnen enkele da gen het koninklijk moederschap te ver werven In diezelfde wieg waarin onze Koningin w< rd neder-gelegd," zal ook de jongste telg van ons Vorstenhuis rus ten. De Koningin-Moeder die met de meest moederlijke vreugde in de voorbereiden de zorgen van de koninklijke kraam kamer haar grootste deel heeft geno men, ja, wilde en wenschte dat zij uit sluitend daarvoor zorgen mocht, heeft die „oude" wieg van onze Koningin al geruimen tijd, voordat er van eenig ge schenk sprake kon wezen, volkomen la ten restaureeren. Dat aan die opdracht is voldaan, zoo volkomen en zoo uitnemend, dat de hoogste verlangens van Landsmoeder ten beste waren bevredigd, laat zich begrijpen. En de andere wiegen, monumentaal als ze zijn, zullen ze naar den aard kun nen paradeeren in de speeiaal-intieme ontvangsalons van 't Koninklijke paleis. Maar de eigenlijke wiegdaarvoor heeft de Koningin-Moeder gezorgd. Dinsdagmorgen werden te Groes- beek twee kinderen van zekeren van B., die den vorigen avond gezond en wel ter ruste waren gegaan, dood te bed gevonden, 't Eene kind was zes jaar oud, terwijl 't andere slechts ne gen maanden telde. Als oorzaak van dit plotseling over lijden wordt aan vergiftiging gedacht, doch dit zal geneeskundig onderzoek na der moeten uitmaken. Te Exloërmond (Dr.) is een 21ja- rig persoon door misbruik van sterken drank in het kanaal geraakt en ver dronken. Te Winterswijk wilde een vrouw bij het naar bed gaan de lamp uitbla zen toen deze van den zolder viel en on gelukkigerwijze hare kleederen vlam vat ten. Daardoor liep zij zelve zulke he vige brandwonden op dat zij aan de ge volgen is overleden. Te Neer was een landbouwer op het veld aan de Neerbeek werkzaam en schijnt aan den oever uitgegleden te zijn en te water geraakt en verdronken. Een 3jarig knaapje te Heeg, die eerst geruimen tijd bij de moeder ge speeld had, geraakte in een onbewaakt oogenblik in de diepe vaart bij de wo ning. Toen de ouders hun kind misten en overal er naar zochten, vond de vader zijn 3jarige lieveling verdronken. Een 3-jarig knaapje te Nieuwdorp is al speleude in een vijverput geval len. Toen het kind er uit gehaald was bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Onder Driebergen is een man door een trein overreden en gedood. Een visscher te Scharwoude is uit een roeiboot gevallen en verdronken. Een oud man te Nijverdal is door eigen onvoorzichtigheid onder den trein geraakt en gedood. Te Millingen is een meisje van 15 jaar over boord gevallen en verdronken. Bij het lossen van erts aan boord van een stoomschip liggende te Rotter dam heeft een bootwerker een ijzeren katrol die brak en van een hoogte van 8 meter viel, op het hoofd gekregen. Zijn schedel werd verbrijzeld, en terwijl de jonge man naar het ziekenhuis werd vervoerd, bleek hij hij ^aankomst reeds overleden. De echtgenoote van den heer K. te IJmuiden, had het ongeluk met haar japon te dicht bij een brandend petro leumstel te komen, waardoor zij in brand geraakte. Haar echtgenoot had de tegenwoor digheid van geest met haar in een re gen-bak te springen, waardoor de vlam men werden gedoofd. De ongelukkige vrouw was evenwel toch met vreeselijke brandwonden over dekt. i Een tot dusver onbekend geble ven man, van 40 tot 45jarigen leeftijd, volgens zijn kleeding vermoedelijk een schipper, sprong Zondagavond ter hoog te van het Heemraadsplein te Rotter dam, van het achterbalcon van een in beweging zijnden motorwagen der elec- trische tram. Hij viel, sloeg met het hoofd tegen de straat en bleef bewusteloos. Hij werd binnengedragen in een café en van daar naar het ziekenhuis ver voerd, nadat een geneesheer hersen schudding en vermoedelijke bloeduitstor ting in de hersenen had vastgesteld. De man is aan de gevolgen overle den, zonder nog tot bewustzijn te zijn gekomen. Bij 't Kopje te Bloemendaal heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een heer uit Amsterdam kwam met zijn rijwiel de hoogte afrijden en bene den in botsing met een ander wielrij der. Hij viel en brak het rechter dijbeen. Na verbonden te zijn is hij per bran card naar het station Bloemendaal en van daar per trein naar Amsterdam vervoerd. Op klaarlichten dag heeft gister middag op straat te Amsterdam een moordaanslah gepleegd. Een zekere C. Mol zeeman van beroep doch tijdelijk als grondwerker aldaar werkzaam, woonde sinds een drietal ja ren samen met een 24 jarige vrouw en en een jongetje van een varend ma troos. Die vrouw had bij Mol een slecht leven. Meermalen dreigde hij haar zelfs van het leven te zullen berooven. Toen Mol bovendien weigerde langer te werken, en vond, dat de vrouw maar den kost moest verdienen kreeg zij er genoeg van. Vooral onder invloed van zijn herhaald dreigen met een dolk, vluchtte zij jl. Zondag de woning in de Polanenstraat af en verkreeg onderdak bij haar moeder. Gisteren haalde zij tijdens de afwezig heid van Mol haar boeltje ven de oude woning af. Mogelijk dat dit Mol heeft gesterkt in zijn kwade voornemens.| Na van een boodschap te zijn terug gekeerd, zag zij plotseling Mol, die haar opeens met een groot dolkmes een ga pende wonde aan den hals toebracht. Op het gillen van het slachtoffer kwa men van alle zijden menschen toeschie ten. De dader hief triomphantelijk den dolk -omhoog en schreeuwde het uit dat hij haar gestoken had, en beweerde dat ook het kind er aan moest. Hij werd weldra gegrepen en gevan kelijk weggevoerd. De dolk werd in be slag genomen. De gewonde vrouw werd naar het gasthuis overgebracht alwnar |bleek dat de wond niet levensgevaarlijk was. Aan het Drongelsche kanaal ach ter Cromvoirt is gisteren een trein ge- derailleerd. Vier personen vielen uit den trein en geraakten op den wagen, een was op slag dood, twee zijn levens gevaarlijk en een licht gewond. School- en kerknieuws. Geslaagd voor de hulpacteF. A. Ro- sendaal van Groede. Alsnog toegelaten tot de voorbe reidende klasse der Rijks Normaallessen te OostburgFrank van de Wall van IJzendijke na afgelegd examen ten over staan van den schoolopziener in het arr. Vlissingen. Aangenomen het beroep naar de Ev. Luth. iGem. te Groede de heer H. Snijder, proponent te Harlingen. Vrijdagavond overleed te IJzen dijke dhr P. C. M. Verhoeven pastoor deken der R.-K. parochie aidaar. Onder zeer vele blijken van deelne ming had Dinsdag de teraardebestelling plaats. Kamerverkiezingen. Als candidaat der Centr. Antirevol. kiesv. in het district Oostburg is gesteld de heer mr P. Dieleman te Middelburg. Nieuwvliet. Geboorten. 8 Maart. Ca- tharina Magdalena, d. van Abraham No- tebaart en Jozina Fremouw. 9, Jaco bus Cornelis, z. van Jacobus C. Faas en Tannetje Fremouw. 29, Izaak Jozias, z. van Adriaan Schijve en Maria Schijve. Kantongerecht Oostburg. Donderdag 15 April zijn veroordeeld wegens overtreding der leerplichtwetA. D Zuidzande, f 1 boete of 1 d. h., J. v. H., Breskens, f0.50 of 1 d. id. art. 453 wetb. van strafrechtF. A. K., St. Kruis, fl of 1 d. id. motor-wetE. d. B., Eede, f 0.50 of 1 d., H. B., Eecloo, L. L. Maldeghem, O. W. en C. M., Biervliet, C. P. D. en C. A. P. te IJzendijke, C. R. Kaperijc- ke, C. E. T. en J. D., Biervliet, E. v. P. en A. d. M., Waterlandkerkje, P. G. Breskens, P. S., E. M., en W. Ch., allen Oostburg, ieder f 1 of 1 d. id. art. 453, wetb. v. strafr.P. J. H., Hoofdplaat, J. R., onbekende woon plaats, F. N. en C. P. D., IJzendijke, J. d. V., Breskens, P. H., Gent, P. V. Zuidzande, I. d. C., Breskens, I. O. te Hoofdplaat, allen f I of 1 d., E. L. S., Middelburg, f 3 of 3 d. id. art. 426 J. J. d. B., Bergen op Zoom, f5 of 5 d. id. art. 424J. A., Oostburg, f 1 of 1 week tuchtschool. id. art. 427B. v. d. W., St. Jan, f5 of 3 weken tuchtschool. id. motor-regl.E. C., Eede, 2 maal f 2 of 2 maal 1 d. id. prov. regl.L. d. C., Waerschoot, f3 of 3 d.

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2