Binnenland. Gemengd voerd mocht worden, zal plaats hebben onder het opperbevel van den aardsher- tog-troonoprolger Frans Ferdinand, die in het leger als een voortreffelijk sol daat bekend staat, aan wiens leiding men zich gerust kan toevertrouwen. Het is de groote verdienste van den aartshertog, dat thans de generaal der infanterie von Conrad als chef van den Oostenrijksch-Hongaarschen generalen staf fungeert, die in dit uitstekend corps meer leven bracht. Generaal von Con rad werkt van den vroegen morgen tot laat in den nacht. Hoe het zij, het Oostenrijksch-Hon- gaarsclie leger is gereed. Tot directeur van de Rijkspost spaarbank is benoemd de heer P. J. F. du Bois onderdirecteur. De heer du Bois werd in 1847 te IJ- zendijke geboren. Zijne opleiding ge noot hij eerst aan het Kon. Athenaeum te Brugge, daarna aan de H. B. S. te Middelburg. Nadat van het plan, om naar de aca demie te Delft te gaan, moest worden afgezien, trad hij, na een vergelijkend onderzoek in 1867 in dienst bij de rijks telegraaf, later legde hij ook examen af voor de posterijen. Daar was hij in verschillende functies werkzaam, o. a. als directeur van het postkantoor te Boskoop, en in 1881 werd hij aangezocht om met behoud van den directeurstitel, op de afdeelin- gen posterijen en telegrafie van het mi nisterie van waterstaat, nijverheid en handel te arbeiden. Yijf jaar later, den lsten Januari 1886 kwam de heer Du Bois als eerste hoofdambtenaar met den titel van hoofd commies bij de directie der Rijkspost spaarbank in functiein 1895 verkreeg hij den titel van onder-directeur. BRESKENS, 30 Maart 1909. Kamerverkiezingen. District Oostburg Op de voorloopige candidatenlijst der centr. antirev. komen voormr P. Die- leman, te Middelburg, P. Dregmans, no taris te Axel. en H. Kollmans, hoofd der Chr. school te Ter Neuzen. Mr Dieleman is door de plaatselijke kiesv. te Schoondijke reeds definitief candidaat gesteld. District Hontenisse Door de centr. kath. kiesv. is gesteld de heer P. F. Fruijtier, aftr. lid. District Middelburg Vrij lib. jhr mr E. A. O. de Casem- broot te Middelburg. Vrijz. dem. Her man Snijders aldaar. District Goes Chr.-hist. en anti-rev. jhr mr A. F. de Savornin Lobman, aftr. lid. District Zierikzeelib. mr. R. J. H. Patjjn te 's Gravenhage (aftr. lid) en anti-rev. mr H. C. Vegtel aldaar. Naar wij vernemen moet het in het voornemen van een paar bekwame musici liggen eerlang alhier eene uit voering te geven voor viool en piano. Vrjjdag j.l. gaf de zangvereeniging „Concordia" alhier onder leiding van haar directeur I. van Melle een openba re uitvoering met medewerking der vi ool-club onder directie van J. H. van Kampen. De nummers welke achter eenvolgens voor een volle zaal ten ge- hoore gebracht werden, gaven blijk van flinke studie. De zang was verbeterd en droeg naar ons voorkwam het meer beschaafde karakter dat reeds werd aangetroffen bij een andere op dit ge bied gunstig bekend staande zangver eeniging in dit district. Alleen traden de alten soms wat te veel op den voor grond. De solo's waren goed, een bari ton-solo zeer verdienstelijk. Ook de vioolclub sloeg haar vleugels wijder uit, althans met de uitgevoerde stukken scheen ze aan de grens van haar kunnen te zijn. Veel steun onder vond ze van den pianist, die, hoewel over niet veel technische vaardigheid beschikkende, door zijn accuraat spel veel aanvulde. Algemeen vond men 't jammer dat er dit seizoen slechts van eene uitvoering was te genieten. De marechaussees C. de Leeuw en Jv de Voogt van de brigade IJzendijke zijn na afgelegd examen bevorderd tot brigadier-titulair. De agent van politie L. Pirée te Sluis gedenkt 1 April zijn 50-jarig ju- bilé bij het politie-wezen. Eerst gedurende 17 jaren te Bergen- op-Zoom en 33 jaren te Sluis. Groede. Bij de terugkomst van hun huwelijksreis werd heden aan den heer en mevrouw van Oostrom Soede Bur gerhoudt een feestelijke intocht bereid. Het muziekgezelschap en de beide zangvoreenigingen brachten het jonge echtpaar hartelijke ovatie's en verleen den het verdere van den dag hunne ge waardeerde medewerking. Op den tweeden Paaschdag zal te Vlissingen de Bondsdag worden gehou den van de Chr. Jongelingsvereenigingen in Zeeland. Gisterenmorgen is te Vlissingen een vrouw die dienst zou doen in de restauratiewagen van den mailtrein op een der zeesluizen plotseling in elkaar gezakt en was terstond een lijk. School- en Kerknieuws. Ger. Kerk B. Beroepen te West-Ka- pelle ds K. Veen te Oostburg. Te Utrecht moest een 11-jarig meisje bij een kind van 9 maanden te huis wachten, terwijl de moeder even weg was. Toen de kleine even moest worden losgelaten trok 't een pot kokend water om en brandde zich daarbij zoo deerlijk, dat 't kort daarna in het gast huis is overleden. Donderdagnacht is een schippers knecht te Made liggende, vermoedelijk door steenkolengas gestikt. Verleden Woensdagmorgen verliet een dame te Amsterdam haar bed en sprong in een achter de woning stroo- mende gracht. Levenloos werd zij er uit opgehaald. De ongelukkige was in hooge mate zenuwlijderes. Te 's Gravenhage is een valsche munter aangehouden. Bij een winke lierster aan den Zuid-Oost-Buitensingel aldaar kwam Donderdag een man, die haar eenigen tijd geleden een valsch kwartje in betaling had gegeven. Ook nu weer betaalde hij met valsch geld, n.l. eenige dubbeltjes. De vrouw deed of zij niets bemerkte, liet den man vertrekken en ging hem toen achterna. Toen zij een politie-agent zag, wees zij hem den valschen munter aan, die daarop door den agent werd gearres teerd en overgebracht naar het politie bureau Huygenspark. Bij de huiszoeking werden behalve een groot aantal valsche zilverstukken ook verschillende gereedschappen voor het vervaardigen van die geldstukken ge vonden, o. a. gipsvormen waarin echte muntstukken waren afgedrukt. De bewijzen tegen den man waren zoo overweldigend, dat een volledige be kentenis volgen moest. De aangehoudene is lood- en zinkwer- ker van beroep en ongehuwd. Bij den valschen munter werd een brief gevonden, waarin de naam van een Amsterdammer werd genoemd, die met den aangehoudene in betrekking zou staan en die de politie aanleiding gaf, om meer van den aard dier betrek king te willen weten. Daarom werd een Haagsch politie in specteur naar Amsterdam gezonden, die met behulp van de Amsterdamsche po litie de woning van den bedoelden per soon te weten kwam. Ook hier volgde huiszoeking en werd een volledige valsche munters installatie gevonden. Deze valsche munter werd eveneens gearresteerd. Te Ridderkerk liet een 7-jarig meis je haar zusje vdn 6 maanden, dat zij op den arm had, vallen. Het kind bekwam een hersenschudding en is weinige oo- genblikken daarna overleden. Een 11-jarig meisje te Nieuwerkerk a. d. IJssel had het ongeluk in een pot met kokend water te vallen, met het treurig gevolg, dat zij na een smartelijk lijden stierf. Te Doezum is de zoon van een landbouwer zoodanig door een paard ge trapt, dat- hij weldra den geest gaf. Bij een kruidenier op de Raam gracht te Amsterdam werden dezer da gen door een juffrouw z.g. hoestballet jes gekocht. Kort nadat zij de balletjes had ge bruikt, werd zij zeer ernstig ongesteld. Onmiddellijk moest zij naar het gast huis worden vervoerd, waar de maag werd uitgepompt. De justitie liet beslag op de vermoe delijk ondeugdelijke waar leggen en heeft een scheikundig onderzoek gelast. Te Oudenbosch kreeg een 3jarig kindje een slag van een molenwiek ten gevolge waarvan het is overleden. Een aan toevallen lijdende 16jari- rige jongen is in de Wilp (Gr.) in de hoofdvaart geraakt en verdronken. Een schipper te Texel die onlangs met een zijner beenen busschen boord en sleeptros geraakte is in het zieken huis te Alkmaar overleden. Hij laat een weduwe toet 5 jougdige kinderen na. Te Bergen op Zoom is in de Greb be het lijk gevonden van een sedert ee nige dagen in dienst gekomen artillerie- milicien. Te Eist geraakte een tweejarig knaapje in een sloot nabij de ouderlijke woning. Ofschoon spoedig hulp kwam opda gen, en het ventje weldra op het droge was, konden de levensgeesten van het ventje ondanks de toepassing van de kunstmatige ademhaling, niet worden opgewekt. Een verschrikkelijk geval hoeft zich te Roon bij Rotterdam voorgedaan. Bij dat dorp woont op een villa mevrouw den Hollander-Saarloos met zoon et dochter. Op eenigen afstand op eene kleine boerderij woont de niet-bemiddelde hoer H. v. d. H. die een zoon heeft. Die zoon meende dat juffrouw den H. een voor hem passende partij was, waarom hij dan ook een aanzoek om haar hand deed. Mevrouw en haar dochter dachten er anders over en lieten de brieven onbe antwoord. Toen volgde een dreigbrief om j 10.000, waarin de mededeeling dat wan neer niet binnen bepaalden tijd aan die vraag zou voldaan worden er iets an ders zou gebeuren. Dat andere is ook gebeurd. Bij mevrouw Den H. werd een post pakket bezorgd, afgegeven aan het post kantoor te Barendrecht. De juffrouw wilde het openen, maar de moeder, ziende dat het adres van dezelfde hand was als de brieven ver bood dat. Ze wilde hoogstens toestaan dat het in den tuin stuk geschoten werd. Toen het in den tuin gegooid werd, hoorden ze dadelijk een hevigen knal, De rijksveldwachter Roodenburg, die geroepen werd, opende het en bevond dat in zat een met scherp geladen re volver, waarvan de haan was overge haald. Daaraan was een touwtje zoo danig bevestigd, dat bij openen van het pakket het schot moest afgaan, zoodat de juffrouw dan gevaar liep gedood te worden. De rijksveldwachter nam alles in be slag en arresteerde den jongen v. d. H- Deze werd naar de gevangenis te Rot terdam overgebracht en daar herkend als de persoon die het pakket aan het kantoor te Barendrecht heeft afgegeven. Bij eene huiszoeking wesd ook de va der gearresteerd als verdacht van mede plichtigheid. In het overdekte badhuis op den Heiligenweg te Amsterdam heeft een zeer brutale diefstal plaats gehad. Een der „bezoekers" heeft, in plaats zijn heil in het water te gaan zoeken, een bezoek gebracht aan vijf kamertjes. Een aantal gouden horloges met ket tingen heeft de dief weten te bemach tigen, terwijl hij uit een der jassen een portefeuille met een aanzienlijk bedrag aan bankpapieren gestolen heeft. Zijn signalement is vaag bekend. Men heeft vermoeden op een 30jarige bezoeker. De benadeelden stelden onmiddellijk

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2