18° Jaarg. AL8EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. [>bmciiia In ïsrteal I Bncit-Foln- No. 1385. IIII i: S k n S I II E COURANT. Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk J 0.55, voor Belgie /0.62s en voor Amerika 0.82s bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentien van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentien worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. 'li' hl aii verschijnt eiken iiiusifair- en Vrijrtatravoiii! b(| den uitgever C. ItltliEMlV te Breskrrts. ihI. 88E8KENS, 12 Februari 1909. De jacht op houtsnippen zal met in gang van 1 Maart, die op waterwild met ingang van 1 April eir die op wa tersnippen mot ingang van 16 April gesloten zijn. De visscherij zal gesloten zijn van 16 Maart tot. en met 15 April, voor zoo veel betreft het vissctón met hetkruis- net en met den hengel, en van 16 Maart tot en met 31 Mui, voor zooveel betreft het visschen met de zegen of het sleep net. De visscherij met de overige voor de ze Provincie geoorloofdo vischtuigun zal gesloten zijn van 16 Maart tot en met 15 Mei. De inlijving der manschappen voor de volledige oefening is voor wat die uit de gemeenten van Westel. Zeouwsch- Vlaanderen betreft bepaald op Woens- ag 10 Maart a.s. voorm. 10 uur in de benedenzaal van het gemeentehuis te Vlissingen. Tot lid van de Provinciale Staten voor het district Sluis is bij enkele candidaatstelling gekozen verklaard de heer J. A. Neeteson. Bij kon. besl. is benoemd tot school opziener in het arrondissement Vlissin gen de heer L. G. James, notaris te Slnis. FKPILLKTOV. 76. Wanneer hy uit eigen beweging wil de handelen, dan ware de zaak te schik ken, maar om in onderhandeling te tre den met dien laaghartigen schurk, daar in zou zij nooit of nimmer willen tre den. En geld heeft hij genoeg. Het Gouvernement staat borg voor hem. Hem geld te bieden gaat dus ook niet 1 Neen 1 Ik wil een Italiaansch landgoed 'oor haar aankoopen, eeji bezitting ha ter waardig en die voldoende oplevert, om haar een ruim bestaan mogelijk te maken. Met een vertrouwd intendant, om haar te helpen, zal zij veilig en on gestoord mijn terugkomst kunnen af wachten. Zij zal in haar nieuwe wo ning zijn, als onder mijn eigen dak, en fal daar kunnen blyvon, totdat jk haar flardenburg, 10 Febr. De heden ge houden zitting van den Gemeenteraad werd bijgewoond door 6 leden de heer do Muijnck was afwezig. Na lezing en goedkeuring der notulen werd medegedeeld dat wa8 ingekomen a het verslag der comm. tot wering van schoolverzuim, waaruit bleek dat 13 personen voor de commissie waren opgeroepen waarvan er 2 waren ver schenen en de overigen schriftelijk wa ren gewaarschuwd b. missive van Ged. St. tot goedkeuring van de onderhand- sche verpachting van tuingrond c. ken nisgeving van dhrn J. J. de Muijnck Jz. en mr P. C. J. Hennequin, dat zij hun ne benoeming tot regent van het Bur ger-Gasthuis en het Alg. Armbestuur aannemen. Door het bestuur der muziekv. werd de goedkeuring gevraagd op het voor nemen om de muziektent te plaatsen op de markt aan de zijde van Jolivet. Met 3 stemmen ingewilligddhrn Wijf fels, Eekhout en De Glopper onthielden zich van stemming. Op verzoek van dhr van Oyen zal thans alles wat aangenomen is in een contract geformuleerd door de muziekv. en den raad ter goedkeuring worden aangeboden. Bij het voorstel tot af- en overschrij ving van enkele posten op de begroo ting van 1908 wees dhr van Oyen op het verkeerde om het werk der bestra ting waarvoor de raad ƒ500 had gevo teerd te doen uitvoeren door met-inge zetenen. Dhr de Glopper. Dat kwam omdat men hier geen straatleggers heeft. Dhr v. Oyen. In dat geval hadden deze toch andere kunnen laten komen. We hebben hier geen ijzorgieters, maar niettemin zullen de Aardenburgers in de gelegenheid gesteld worden om mede te dingen naar de muziektempel. De afschrijving werd goedgekeurd. Daarna stelden B. en W. voor tot in. trekking van het besluit tot plaatsing van een pomp aan de Draaibrug, waar toe de voorz. het woord gaf aan dhr de Glopper. Het had dezen gespeten, dat hij bij de behandeling der gem.-begrooting nood zakelijk de vergadering had moeten ver laten en niet tegenwoordig was geweest bij een paar belangrijke onderwerpen. Over het verzoek van Aalbregtse c.s. zal hij nu niet spreken, te minder daar de afwijzing van hun verzoek hen niet zal ontmoedigen om met die zeer billij ke vraag andeimaal bij den raad te ko men hopende alsdan een beter onthaal te vinden. Maar dit is nu niet aan de orde. Er was toen een ander adres om aan de Draaibrug een pomp te plaatsen en de overgroote meerderheid werd gevormd door geömployeerden wan de tram, die geen pomp noodig hebben omdat voor hen water wordt aangevoerd uit Sluis. Er bleven dus niet anders over dan een 4- of 5-tal personen, wier eigenaren krachtens de bouwverordening zelve voor watertoevoer dienen te zorgen. De put, waarnaar men de slang wil leggen is weinig meer dan eon verza melplaats van varkensmest, suporphos- phaat en faecaliün. Behalve dat het nog de vraag is of het terrein daartoe zal worden afgestaan omdat men het voor bouwterrein wil bestemmen, zal het te bezien staan of de Gezondsbeids- commissie niet ia een net ingericht be vel te kennen geeft het besluit in te trekken. Van uit Sluis aangevoerd water mo gen ook andere bewoners uil Draaibrug oogluikend gebruik maken. De Directie heeft zich aitija hoog gehouden en hij heeft goede verwachting dat de nieuwe Directie zich even hoog zal houden. Mocht echter van dat water geen ge bruik meer worden gemaakt, dan zou het gemeentebestuur met de Directie een accoord kunnen treffen. Dhr van Oyen. Als naar gewoonte heeft dhr de Giupper de waterput ook nu weer allerakeligst voorgesteld. Hoe deze zeggen kon dat zich daarin super- phosphaat bevindt, was hem een raad sel. In elk geval wonen er op Draai brug echter ook andere menschen dan geemploieerden van' den tram. En het is juist de weigering om water te mo gen gebruiken dat door de tram uit Sluis wordt aangevoerd, üie aanleiding heelt gegeven tot het verzoek om een pomp te plaatsen. Wordt er nu geen contract met de Directie ge-loten dan zijn die bewoners de dupe van de his torie. Mun dient dus eerst te onderzot ken of de maatschappij een accoord zou willen aangaan en zoo niet dan een muxnaBnii mijn naam zal kunnen geven voor al tijd. En opgeruimd bij dit denkbeeld be trad hy met vluggen tred het park zij ner villa. Kon ik haar maar nu reeds huwen nu reeds, voor ik afreis 1 peinsde hij. Want hij wist maar al te wol, dat zij een vrouw zonder positie, zonder naam zou moeten blijven tot op het oogenblik, dat haar door een geluk kige wending van het lot, haar vrijheid werd teruggegeven. In zijn oogen blonk weder hetzelfde vuur, als in de dagen toen hij fluister de Ik zal haar te Nimovitch weder zien en zijn hart klopte van verwach ting. Waar was zij Hij bespeurde geen beweging in de persiennes voor hare vensters. Haar blij gelaat vertoonde zich niet in de veranda voor het huis. Ernstig en in plechtig zwijgen stonden daar zyn goedgeschoolde dienstbodenen keken hem verschrikt na, toen hij met een wonderlijke, vastberadene uitdruk king op het gelaat snel de treden van het bordes opsprong en binnentrad. Zijn stap klonk hol in de ruime zalen, toen hy zich naar haar kamers spoedde Een plotselingen schrik had hem bevangen en voor hij zyn hand op den deurknop legde, riep hij zacht en op een toon, waarin al de teederheid van zijn lief hebbend hart weerklonk Cecile 1 Ceci le I Maar zyn woorden vonden geen anderen weerklank, dan een holle echo, en de teederheid van zijn toon smolt weg in doodende stilte. Zijn stem klonk hem in de ooren als de kreet van een wanhopige, van een vreemde. Geen liefhebbend gelaat trad hem op den dorpel tegen 1 Hy was alleen alleen in het ver trek, waar zy hem zoo vaak met van liefde stralende oogen was tegengetre- den. Op de tafel lag een verzegelden brief, naast een vaas met versch ge plukte vergeet-mij nietjes, bloemen dei- liefde, bloesems van Nimovitch 1 .Nimo vitch Zijn velden prijkende in rijken tooi met haar lievelingsbloem De uren van zaligheid, de uren van onrust, daar doorleefd. Alles stond hem eensklaps voor den geest, als belicht door de bhksflits der herinnering. Geen andere vrouw dan haar was het ooit gelukt de springbron nen van zijn hart te openen geen an dere van de houderden, die zijn ourus- tig levenspad hadden gekruist. Vernie tigd zonk hij neder en bedekte hot ge laat met de handen. Eensklaps wendde hij het hoofd om. Zijn lijfknecht stond op eenigen afstand en beschouwde spra keloos zijn ougelukkigen moester. (Wordt vervolgd.)

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 1