1 ware sim Hééh, „Dit Ut Volk-Voor Sul Voir Timmerman Binnenland. Gemengd Wilgen en Populie ren Hakhout, 2 Canada's op stam, dRESKENS, 31 Dec. 1908. Door den Commissaris der Konin gin is met ingang van 1 Januari a. s. benoemd tot lid van de gezondheids commissie, zetel Hulst, de heer P. H. Fruijtier, arts te Hulst. Tot lid van de commissie te Oostburg is benoemd de hoer F. Eekhout te Aar denburg. De provinciale stoomboot „Wal- zoorden" is te Hansweert bij het ver laten der buitenhaven in aanvaring ge komen met het schip „Cornelia", schip per Dingemans, welk schip hierdoor een groot gat in het voorschip bekwam. De boot beliep schade aan den voor steven, terwijl de geheele verschansing vernield werd en de mast brak. In de gisteren te Oostburg gehou den algemeene vergadering der afd. Oostburg van de Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij zijn gekozen als lid-voor zitter de heer J. C. Stern te Sluis en als leden de heeren P. Salomé-Cornelis te Groede en J. J. Haverbeke te IJzen- dijke. De aftredende, de heeren J. de Bruij- ne-de Die, A. A. de Smet en A. E. de Badts hadden verzocht niet meer in aanmerking te komen. Maandag vertoonde zich de politie bij een villa in de buurt van Moskou, om daar een amarehist te arresteeren. Deze laatste, die zich verbarricadeerd had, vuurde op de politiehij doodde den aanvoerder. Een gendarme-officier leidde den twee den aanval maar werd eveneens dood. geschoten. Eenige uren later arriveerde de chef van de veiligheidspolitie aan het hoofd van een detachement bereden politie. De belegerde hield tot éen uur in den nacht niet op. Op dat oogenblik drong kolonel Kot ten, de chef van den veiligheidsdienst tot de trap doormaar de anarchist hernieuwde den aanval en wondde den kolonel en 2 man. Bij het aanbreken van den dag open de de politie een goed volgehouden vuur tot twaalf uur. Toen verklaarde de anarchist aan een der vensters dat hij gewond was. Ge sommeerd tot de overgave riep hij„Ds anarchisten sterven, maar geven zich niet over!" Een derde aanval werd bevolende politie drong het huis binnen en vond daar het lijk van den anarchisthij had zelfmoord gepleegd. In den nacht van 26 op 27 dezer, is op een hofstede onder Melissant, be woond door de wed. S., met 2 dienst boden, een belangrijke diefstal gepleegd. Terwijl de bewoners ter ruste lagen, zijn twee personen het huis binnenge drongen en hebben uit een kast een be drag van 9000 a ƒ10.000 ontvreemd. In verband met dezen diefstal zijn te Rotterdam 2 personen aangehouden. De verdachten hebben de laatste dagen te Ouddorp nachtverblijf gehad. Maandagavond zijn zy onder politie- geleide ter confrontatie te Middelharnis aangekomen. Jhr R. v. Suchteren van de Ilaere heeft Zaterdag zijn 25-jarig jubileum als burgemeester van Bussum gevierd. Het geheele dorp nam daaraan deel. In de mooi versierde Raadzaal voorde de oudste wethouder, de heer Schermer Yoest, het woord om de verdiensten van den jubilaris voor de gemeente te her denken en bood hem daarbij namens de Raadsleden een monumontalon zilveren inktkoker op marmeren voetstuk met inscriptie aan. Namens de gemeenteleden werd den burgemeester een zilveren blad met zijn wapen en dat der gemeente aangebo den, terwijl tevens op een door den ju bilaris aan te wijzen plein een monu mentale lantaarn zal worden opge richt. Te Bergrijk 't Loo (N. B.) is in het klooster der Fransche nonnen aldaar op brutale wijze ingebroken. Men drong de kamer van mej. Tegenthof, hoofd onderwijzeres in het klooster, binnen onder bedreigingen eischte de inbreker geld en kostbaarheden. Na de kamer der onderwijzeres afge sloten te hebben doorsnuffelde de onge- noode gast verschillende vertrekken en maakte zich met een ƒ50 aan pa pier en zilvergeld, benevens een gouden horloge en ring uit de voeten. De juffiouw werd 's morgens op haar hulpgeroep door de nonnen bevrijd. Vol gens haar verklaring was de inbreker gemaskerd. De politie is natuurlijk druk in de weer, hield reeds iemand aan, maar moest hem bij gebrek aan bewijs weer loslaten. Woensdagmorgen vond een 14-ja- rig meisje in de Frankestraat te Haar lem een pakje, gewikkeld in een stuk courantenpapier Bij nazien bleek de moeder van het kind, dat dit pakje een waarde inhield van ruim ƒ2000 aan bankpapier. De moeder stelde de politie mot de ze vondst in kennis en weldra bleek dat dit bedrag door een reeds bejaard vrouw tje dien morgen was verloren. De eigenares, blij haar verloren schat weder terug te hebben, gaf het meisje als een belooning voor haar eerlijk heid ƒ60. In de Wegelstraat te Amsterdam werd Donderdagnamiddag een 8 jarige knaap door een anderen jongen spelen- der wijze omver geduwd, met het ge volg dat hij onder een juist passeeren- deu vrachtwagen geraakte en een wiel van het voertuig over beide beenen kreeg. Eenige weken geleden vertrok eene vrouw uit Midwolda (Gr.) naar Noord- Ameiika, om daar met een haar geheel onbekenden man een huwelijk aan te gaan. Twee kinderen nam zij mee, twee liet zij achter in de hoop daarginds in het Verre Westen een „liefhebbend echtgenoot" en een „vader voor haa1' kinderen" te vinden. Ze werd leelijk teleurgesteld. Te New-York bleken haar „papieren" niet in orde. Bovendien had ze geen doorreisbiljet, terwijl de aanstaande echtgenoot, op wiens verzoek zy was afgereisd, op zich liet wachtten. Zes dagen wachtte ze, waarna ze als zonder middel van bestaan den terug tocht moest aanvaarden op kosten van de maatschappij die haar in Amerika bracht. Den 22en Dec. arriveerde ze weer mot de beide kinderen te Midwol da. Een bakker te Veenendaal, hiold zich bezig mot hot aansteken van den oven, waarin zich hout bevond. Toen hij een lucifer aanstreek, volgde een hevige ontploffing van het gas, dat zich ten gevolge van het openlaten van de gaskraan daarin had verzameld. Do ge troffene kreeg ernstige verwondingen aan aangezicht en handen. Zondag is te Leeuwarden een 10 jarige jongen door het ijs gezakt en ver dronken. Te Zwaagwesteinde (Fr.) zijn twee jongens door het ijs gezakt en eveneons verdronken. Onner Schardam is een 13 jarige jongen in een wak gereden en verdron ken. Te Nes is een 8jarig meisje door hot Ijs van een ringsloot gevallen en levenloos opgehaald. Toen Maandagmiddag een trein te Amsterdam voorkwam, wilde een oude heer zich spoedig van een plaats in een der compartimenten voorzien. Hij stap te echter mis, en viel tusschen tree- plak en eerste perron. De nog in be weging zijnde trein stopte onmiddeiijk, een tweetal lampenisten zaagden de treeplank en bevrijdden hem uit zijn benarden toestand. Bewusteloos werd hij bij den stationschef binnengedragen waar hem door eon toevallig aanwezi gen geneesheer hulp werd verleend. De geneesheer constateerde inwendige kneuzingen en achtte overbrenging naar. het Binnengasthuis noodzakelijk. f »Meass»< Hrararww Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Zaterdag 2 Jan. 10.24 10.48 Zondag 3 11.20 11.44 Maandag 4 n 12.- 12.24 Dinsdag 5 n 12.57 1 21 Fix-tólktoeurHeii. Zondag 3 Jan. Biervliet v. 9!/2 u ds Val. Breskens v. 9^2 u ds Meeuwenberg Bevestiging kerkeraadslcden. n. 2 u ds Meeuwenberg Groede n. 2 u ds van Essen. Hoofdplaat v. 9 u ds Noest. Nieuwvliet v. 9ll-2 u ds van Essen. Bevestiging kerkeraadsleden. Schoondijke v. 0lj2 u ds Nieuwburg. Waterlandk. n. 2 u ds Noest. IJzendijke v. 9^2 u ds Carsjens. Woensdag 6 Jan. Nieuwesluis nm. 6 u ds Meeuwenberg. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr Lensvelt. nm. 2 u dhr Lensvelt. Evangelisatielokaal Oostburg. nm. 6 u dhr van Beuge. Ev. Luth. Gei». Groede n. 2 u ds Snijder. Geref. Kerk Schoondijke. v. 9 u ds Merkeleijn. n. 2 u ds Merkeleijn. ondergeteekende maakt SpBBr het geachte publiek van Breskens en Omstreken bekend, dat hij zich heeft gevestigd als belovende door een prompte en nette bediening zich ieders gunst waardig te maken. Voortdurend wasch- en andere tobben te bekomen. Onder minzame aanbeveling P. M. CATSMAN. Boulevard, Breskens. De notaris H. G. Hammacher te Groede is voornemens om op Vrijdag 22 Januari 1909, des nam. te 2 ure, ten behoeve van de familie SNOÜCK HURGRONJE, in HEds bosch in Groot Baarzande, gemeente Groede, in het openbaar te verkoopen 70 geroeide Eiken en Oimenboomen, 7Tr**tot 1.50 Meter in omtrek; 2 Heet. Elzen en Esschen hak hout 2000 groene Olmen en Ei ken mutsaard, eene partij droge mutsaard en ander brandhout. Vergaderplaats aan de boschwachters- woning. Na afloop zullen nog worden verkocht ten bohoeve van den heer A. VERHA- GE Pz., op ZEds hofstede bewoond door J. B. Becu Iz. 38 canada's en 1 olm op stam, in omtrek tot 1 Meter en eene partij wilgen en populieren tronken met gewaai. De Notaris H. G. Hammacher te Groede is voornemens om op Donderdag 7 Januari 1909, des namiddags te 2 ure, ten verzoeke van Mej. de Wed. H. LEENHOUTS en den Heer A. LE GRAND, op HEds dijk tusschen de polders Steenen en Breskens in de gemeente Groede, in het openbaar te verkoopen eene partij zwaar waaronder zesjarig GEWAAI geschikt voor persen en afmaak, benevens goschikt voor werkhout. Vergaderplaats nabij de hofstede be woond door den landbouwer DE KOS TER. Zegt het voort. door het muziekgezelschap VAN BRESKENS, op Woensdag 6 Januari a.s., des avonds half 7 uur, bij J. J. ROFAK Groede (Buitenlust). Entree 25 cent. ZÖ die hun Cijns nog niet voldaan hebben ten voordeele van de familie LIPPENS te Gent, worden verzocht dit te vol doen voor éen Januari 10O9 bij ondergeteekende. Breskens, Dec. 1908. 10 D. KOSTER.

Breskensche Courant | 1909 | | pagina 2