Wanmolen F. DEMISAISONS, ipenbare ierkooping 13 Esscheboomen Timmermansgereedschap, ssn net WoonhuisjG, 5INÏ EOLMS19Q3. J. C. C. HENRY-Weisfelt, BurgerL, stand. A d verten tiëu. BIERVLIET. H.H. Landbouwers Ontvangen ÜYsrjasssn, Capes, SIGAREN, versch Sint Nicolaas, Boter- en Spritsletters, fill Komt en koopt Kohier Naaimachine, vele branden voor, die op raadselachtige wijze moesten zijn ontstaan. In tal van plaatsen werden premies uitgeloofd voor dengene, die de justitie eenigszins omtrent den dader (of daders) kon inlichten. Niets hielp. Alléén in de maand October werden 9 groote boerderijen en winkelhuizen, en deze maand reeds 6 gebouwen in asch gelegd. Dinsdagavond is nu te Thorn de 27- jarige Paulus Fagin, een geboren Lim burger gevat. Hij bekende de gevreesde brandstich ter te zijn. Hij werd naar de gevangenis te Au- rich gebracht. - Vrijdagnacht heeft een brutale in braak plaats gehad bij den landbouwer Touw op den Buikenaar onder Wouw. Door een raampje in de schuur bin nengekomen, hebben zij allereerst uit de slaapkamers een geladen revolver en jachtgeweer verwijderd en deze in de schuur verborgen. Daarop zijn zij te ruggekeerd en hebben een kast openge broken en daaruit ontvreemd alle gou den sieraden en ruim 40 gulden. Ook hebben zij nog getracht intebre- ken bij den herhergier Uytdewilligen en den boomkweeker Buys, doch daar wer den de bewoners wakker en moesten zij de vlucht nemen. Van de daders heeft men nog geen spoor. Bij Macta is het Engelsche stoom schip Sardinia, vermoedelijk door ont ploffing van nafta en kruit, een hevige brand ontstaan, waardoor tal van men- schen zijn verbrand geworden. Er ontstond een paniek aan boord, vooral onder de Arabieren, van wie ve len in wilden angst dadelijk overboord sprongen. De Europeesche passagiers en de bemanning behielden voor het meerendeel hun tegenwoordigheid van geest, en het gedrag van den kapitein, die het schip niet wilde verlaten en al het mogelijke deed om het naar land te sturen, wordt zeer geroemd. De schepen in de haven en vaartuigen' van allerlei aard deden wat zjj konden om menschen te redden van het schip dat, in een dichte wolk van rook, waar door groote vlammen heenspeelden, zeer moeilijk te genaken was. Te Emden in Oostfriesland is een Hollandsche smidsgezel in de buitenha ven van den bagger „Krebs" gevallen en daarin verdronken, zonder dat hem hulp geboden kon worden. Een fabrieksarbeider te Aalten werd door den locaaltrein overreden en gedood. De ongelukkige laat een we duwe met twee kinderen achter. Woensdagavond is te Vlaardingen binnengekomen een Scheveningsche bom, waarvan de schipper tijdens den storm zoo geweldig tegen de verschansing werd geslagen, dat hij aan de gevolgen is overleden. De ongelukkige was on gehuwd. Tevens werd ook een matroos tegen den mast doodgeslagen. Te Harderwjjk is een alleenwonen de weduwe, die sedert lang om haar menschenvrees de aandacht had getrok ken, dood in haar woning gevonden. Gedurende drie dagen bleef haar huis je dicht en vernam niemand iets van haar. De politie stelde een onderzoek in en vond haar dood op den grond liggen, bij den haard. Het bleek dat zjj minstens reeds 2 dagen geleden was gestorven. Opmerkzaam gemaakt door gas- lucht, hebben de dienstboden van den heer Greven, te Zwolle, oud-griffier der Staten van Overijsel diens eenigen zoon dood op zijn bed gevonden. Het gas- kraantje stond open. De heer en me vrouw Greven waren uit de stad. Men meldt uit Arnhen, dat daar dezer dagen weer eenige valsche rijks daalders bij het agentschap der Neder- landsche Bank aangeboden zijn. Een er van was zoo uitstekend nagebootst, dat zekerheid van de valschheid slechts door middel van den proefsteen verkregen kon worden. Het geldstuk kon niet, als gewoonlijk, door knippen, ongangbaar worden ge maakt. Het metaal was zoo hard, dat de bijl er aan te pas moest komen. Zaterdagmiddag had te Oud-Delfs- haven een ernstig ongeluk plaats. Bij de verbouwing van de panden dei- vroegere Omnibus-Maatschappij aan de Albrechtskade, klommen een zestal met selaars langs een hooge ladder tegen de stelling op. Door de dreuning viel een dwars balk van de 12 meter hooge stelling naar beneden en kwam rechtstandig neer op het hoofd van een opperman, die daardoor een schedelbreuk, bekwam en terstond een lijk was. De zoon van den ongelukkige behoor de onder hen die tegen de ladder op klommen. Aan de papierfabriek te Apeldoorn is een 40jarige werkman met zijn arm tusschen een cylinder geraakt, waarbij tevens zijn borst hevig werd gekneusd. Een uur later was de man overleden een vrouw en 3 kinderen nalatend. Gisterenmorgen ongeveer half tien is in de Bouwen Ewoutstraat te Vlis- singen, een kind van 11 maanden van den heer M., toen de moeder even af wezig was, in een op den grond staan de waschtobbe met kokend water ge vallen. Toen de moeder bet kind vond was het zoodanig met brandwonden overdekt dat het onmiddellijk naar het gasthuis moest worden overgebracht, alwaar hot jongentje reeds om half twee is over leden Een werkman werkzaam aan de meelkoekfabriek aan den Omval te Am sterdam had het ongeluk dat zijn lin kerarm door de machine werd gegrepen en geheel werd verbrijzeld. Zaterdagmorgen geraakte een werk man in de meelfabriek der firma Botje te Groningen onder een stapel neerval lend lijnmeel. In zorgelijken toestand werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Ingezonden Mijnheer de Redacteur! Vergun mij een weinig plaatsruimte in uw blad om een zeker persoon van Kruisdijk onder deze gemeente, die voortdurend zulke vuile praatjes durft rondstrooien omtrent mijn persoon, als zou ik mij hebben schuldig gemaakt aan jachtovertreding, te waarschuwen, dat bedoelde persoon, die Zondagmorgen in „de Drie Koningen" bij het biljart spel daarmede een begin maakte en er zulk een plezier in had, „zijn bek wat in zijn pluimen" hield, want het zou wel eens kunnen gebeuren, dat daaruit kwade gevolgen voortvloeiden. Want die persoon weet altijd kwaad van an deren te spreken, ondanks dat hij zelf zooveel gebreken heeft. Wien de schoen past trekt hem aan, maar mij past hij niet, doch wel hem, tot wien dit schrijven is gericht, die binnenkort wel te Oostburg zal worden opgeroepen. U dankende voor de plaatsruimte, EEN GROEDENAAR. Breskens. Huw.-Aang. 30 Nov. W. C. de Priester, 37 j., jm. en Jac. Tromp, 37 j., wed. Huw.-Voltr. 19 Nov. J. v. d. Velde, 26 j., jm. en W. M. Quaars, 22 j., jd. Geboorten. 7 Nov. Johannes Jacobus, z. van P. J. J. Jansen en F. M. van Geijten. 25, Maria Suzanna, d. van P. Oosterling en M. S. Keijmel. 28, Ma ria Sara Suzanna, d. van J. J. Lako en S. J. de Hulster. Overlijden. 8 Nov. J. G. Gerritsen, 54 j., echtg. van F. C. P. Lenshoi-k. 16, J. E. Quaars, 3 mnd., d. van J. Quaars en A. W. A. Jacobs. 17 Nov. J. A. Hooftman, 32 j., echtg. van Aaltje Cru- son. 20, J. A. v. d. Velde, 3 j., d. van I. v. d. Velde en A. v. d. Linde. Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Woensdag 2 Dec. 8.02 8.26 Donderdag 3 9.32 9.56 Vrijdag 4 10.35 10.59 Handelsberichten. Rotterdam 30 Nov. f 10.50 f 10.60 f 10.60 6.00 a 6.50 a 7.25 a 8.60 a 8.60 a 9.50 h 9.50 h 9.25 a 6,25 7.65 7 75 9.- 9.- f 10 25 f 10.25 f 10.25 f 11.50 f 2.60 f 2.35 f 4.- f 2.20 f 2.10 Tarwe, per 100 K.G. f 9.75 a Nieuwe t 9.75 h, Essex f 10. -r* a Rogge, H.L. Haver per 100 K.G. Nieuwe Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Bruine boonen p. H. Witte boonen f 10.25 a Zeeuwsche bruine uien f 2.40 a Stroogele f 2.25 a Klein (alles p. 60 K.G)f 3.50 a Aardapp. Z. Jammen f 2.00 a eigen-heimers f 1.90 a Veemarkt. Koeien en Ossen 28 tot 34 c., Kal veren 45 tot 52 c., Schapen 19 tot 20 c., Lammeren 23 tot 24 c., Varkens 23 tot 24 ct., id. voor export 20 a 21 c. alles per */s K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.75 h f 47.775 Eng. 1 pd. St. f 12. a f 12.10 N.-Am. 1 Dollar f 2.44s te De Notaris Hammache** h 6?vie- de is voornemens om op Dinsdag 22 December des namiddags to 2 ure, ten verzoeke van en op het hofsteidje bewoond door den heer J. J. AARNOUTSE, aan (h n grindweg naas Oostburg, gemeente time de, in het openbaar te verkoopen op STAM, van 1 tot 1.30 -M. in omtrek, en De Notaris Zijlstra te IJzendijke is voornemens Donderdag W December 1908, des nam. l!/2 uur te Biervliet, ten starf- huize van den heer A. LEENHOUTS, publiek te verkoopen 21 Buffet, Kasten, Kachels, Stoelen, Tafels> Lampen, Koper-, XldbX.Glas- en Aardewerk, Bed den-goed. eenig Hout, enz. enz. Een medelezer gevraagd voor Uilenspiegel. Aanmelding Bresk. Crt. die een van de goede soort van A. DE TROIJE te Middelburg willen hebben, wende* zich tot den Agent 21 geschikt voor Klompenmakers, met GEWAAI. ZEGT HET VOORT. Uit de hand to koop: staande in de le Zandstraat. Te bevragen bij Adr VAN HOUTE, te Breshens. 7 EENE PRACHTIGE COLLECTIE TRUIEN, 'en alles wat verder tot het Confectievak behoort. Ook eene mooie sorteering geschikt voor St. Nicolaas-cadeaux. 18 Aanbevelend JAC. VERSCHELLING, Breskens. DAGELIJKS geen rommel, maar echt, 8, 10 en 12 cent per qns. 6 C. A. WESDORP, Breskens. AARDENBURG. Van nu af steeds versch voorhanden a 80 cent per pond. Suikerbrood en Appelbollen, Sint Micolaas en Borstplaat in verschillende soorten. 23 van de beste kwaliteit. Evenals vorige jaren wordt alles fran co per post en tram door geheel Neder land verzonden. Bestellingen worden liefst zoo spoedig mogelijk ingewacht. uw mooist St. Nicolaas-cadeaux een 't welk steeds vooraan staat op 't gebied van Naaimachines bij M. DE FEIJTER, Handel in Rijwielen, Naaimachines, Elect. Schellen, eet. Minzaam Aanbevelend.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3