Gemengd. Ad verten tiën. 10 OLMEN, 2 3 OLMEN en 7 OLMEN Kinderspselgoederen, niet vervangen door twee eenvoudig in burgerkleeding gestoken rechercheurs, die geen attentie trekken?" Oostburg, 28 Nov. In de hedenavond gehouden zitting van den gemeenteraad is na gehouden stemmingen voor onder wijzer, waarbij de heeren I. Versprille te Retranchement en L. de Klerck te Cadzand telkens 3 stemmen bekwamen, de eerstgenoemde bij loting benoemd. Als lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer Tj.van der Werf, in de vac.-Van Ham. Drie groote branden te Zaandam in tien dagen tijds Eerst in den nacht van Woensdag op Donderdag 11 op 12 November aan het Hollandsche pad, toen een huis met drie woningen afbranddedaarna Zondaga vond d.a.v. aan den Hoogen dijk, waar bij twee winkelhuisjes nagenoeg geheel een prooi der vlammen werden en de derde, aan den Zuiddijkhoek Hoogen- dam in een woon- en winkelhuis, waar in beneden door den heer B. Veldkamp een groenteaöaire werd uitgeoefend, ter wijl op de eerste étage dezelfde bewo ners een strijkinrichting hadden. Hier kwam de brand aan. De vrouw des huizes was bezig op de kachel vet te smelten toen zij bij het afnemen van het vuur het ongeluk had door de warm te van een der oortjes het pannetje aan een kant los te laten, waardoor de in houd in de kachel viel. Door de hoog opslaande vlammen vatte nu ook ter stond het aan den zolder te drogen hangende waschgoed vuur, waarna in weinige seconden de kamer in brand geraakte. Met moeite konden de bewo ners zich nog redden. Een der kinde ren was uit angst voor de vlammen on der een ledikant gekropen. Gelukkig werd dit door den vader die het kind reeds had vermist en al angstig overal had rondgekeken, nog bijtijds ontdekt en ontkwam het dien tengevolge aan het dreigend gevaar. Hoewel terstond gealarmeerd werd het bureau van politie bevindt zich drie huizen verder, terwijl de kerktoren aan den overkant van de straat staat, sloe gen de vlammen reeds fel uit de ra men, toen tien minuten over zevenen de brandklok werd geluid. In korten tijd was de brandweer op volle sterkte ter plaatse, terwijl de mo- torbrandspuitboot gereed lag om hulp te verleenen, indien dit noodzakelijk zou blijken. Dit bleek na een uur het geval te zijn, toen in de eerste en tweede ver dieping het vuur bedwongen was, zag men te acht uur, toen enkele spuiten reeds hadden ingepakt, de vlammen met vernieuwde woede uit het dak komen. Wijl de handspuiten geen kracht ge noeg konden ontwikkelen om het hoog ste punt te bereiken, werd de motor boot in dienst gesteld. Bij dezen brand trad de behoefto aan een stoombrandspuit, waarvoor reeds sedert eenigen tijd door „De Vrijwillige Brandweer" wordt gepropageerd, en waarvoor juist onlangs een circulaire om bijdragen voor de aanschaffing van zulk een spuit aan belanghebbenden bij en belangstellenden in goed blusscliings- materiaa) werd verzonden, aan het licht. Te half negen was men den brand meester. Het geheele huis, dat in eigendom behoort had aan den heer A. C. Ooms te Zaandam en van steen was gebouwd, brandde geheel uit. Alleen hot benedengedeelte bleef ge spaard. Van het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. waren door de hitte een aantal raampjes gebrokenandere schade leed het gebouw niet. - Zaterdagnacht te halfvijf heeft te Delft een viouw op de openbare straat aan de Brabantsche Turfmarkt het leven geschonken aan een kind. In het gasthuis werden moeder en kind opgenomen. Te Warsingveen is een 4jarig kind voor de ouderlijke woning in het kanaal geloopen en levenloos daaruit opgehaald. In de bosschen onder Bunde is 't lijk gevonden van een 14jarigen jongen uit Quelle, die sinds vijf maanden ver mist werd. Te Amsterdam was eene moeder even een boodschap gaan doen en liet haar driejarig meisje alleentoen zij thuiskwam vond zij het in kind in de vlammen, daar het met lucifers had ge speeld, men vreest voor het behoud. Een 36 jarige man te Enschedé is tengevolge van bloedvergiftiging over leden. Zaterdagmiddag arriveerde te IJ- muiden de stoomtrawler „Batavier II," met 11 schipbreukelingen aan boord. Deze waren gored van het Noorsche stoomschip „Hvidings," thuisbehoorende te Stavanger, met een lading graan op reis van Nakskov, in Denemarken, naar Rotterdam. Onmiddellijk na aankomst had een correspondent van de „Tel"* een onderhoud met den schipper van den twawler, Andries Zwart. Van dezen vernam hij het volgende De „Batavier II" kwam visschende uit den Noord, Zaterdag middag toen hij een stoomschip zag met een gele vlag met bal, wat een noodsein is. Het was ter plaatse ongeveer twee mijl west van het Haakvuurschip. Het in nood verkeerende schip lag nagenoeg geheel op zijde, waarom de trawler on der lij nabjj stoomde. Toen vluchtte de bemanning van het wrak in een met moeite vlot gemaakte scheepsboot. De gezagvoerder, die het laatst het schip verliet moest te water springen om de boot te bereiken. Bij het overklimmen op den trawler geraakte de kapitein weder te water, doch werd gered door de opvarenden van den trawler E. Fennel en Jacob Zwart. Onmiddellijk na de redding zonk het stoomschip ter plaatse, waar 't zeer gevaarlijk ligt voor de stoomvisscherij. Bij de overhaaste redding werd door de bemanning slechts weinig lijfgoed gered. Onder Winschoten is in'n weiland hot lijk gevonden van een leurder. Door het spelen met een geladen revolver die een jongetje te Steenber gen, in een onbewaakt oogenblik uit de kast had gehaald, ging het schot plot seling af en trof het kind in het hoofd, zoodat het na enkele uren overleed. Te Hilversum wilde zekere R. over een hek springen. Hij kwam doordat hij den sproDg te laag nam in het hek terecht, waarvan hem de ijzeren punten in het onderlijf drongen. Zwaar gewoud werd hij naar de R. K. Ziekenverpleging vervoerd, alwaar hij spoedig aan de bekomen verwondingen overleed. In een zekere gemeente van Fries land hadden do veldwachters gevraagd om meer salaris. Een der vroede vaderen achtte deze verhooging niet noodig, vooral op grond daarvan dat adressanten zoo weinig de den, en o. a. geen toezicht hielden op het bij avond rijden met licht aan de fietsen. Een paar dagen later ziet een dienaar van Hermandad dezen woordvoerder na zonsondergang, volkomen naar de wet, naast „de kar" loopen als hij het rusti ge dorp passeert. Zou echter de ver zoeking om op te stijgen straks ook eens te groot kunnen worden, als de weg weer eenzaam is? Daar ontwaakt de dienstijver van den politieman. Fluks een binnenpad door, en dan in hinderlaag gewacht, endaar komt het prote8teerend raadslid kalm aanped- delen, zonder dat een stralenbundel zijn pad verlicht. „Onthoud je dag", klinkt het plots aan zijn zyde, en zoowaar daar staat die nooit verbaliseerende veldwachter om thans eens te toonen hoe getrouw hij is. Of nu de aangevraagde verhooging zal volgen In den nacht van Vrjjdag op Za terdag heeft te Amsterdam een zwaar onweder gewoed. Onder Appeldoorn is de bliksem ge slagen in een windkorenmolen, welke daardoor geheel is afgebrand. Bij vliegend stormweder is Zater dagnacht op de rivier de Maas voor Rot terdam het Fransche zeilschip „Nord" geladen met salpeter, bij het omzwaaien, om de Rijnhaven binnen te komen, in botsing gekomen met het Spaansche stoomschip „Bartholo", liggende aan boei 8. Van boei 8 braken de ringen, waar aan het schip lag vastgemeerd, waar door het schip om de kopboei werd om gezwaaid. Daardoor kwam het in bot sing met het stoomschip „Marbaltico" liggende aan boei 7. Ook van deze boei brak de meerring ten gevolge waarvan ook dit laatste stoomschip rondzwaaide. Beide stoom schepen hadden een aantal lichters op zijde, die meegesleurd werden, waardoor een heele paniek ontstond. Stoombooten van den havendienst kwamen ter assistentie en slaagden er in de losgebroken schepen op te pik ken. Alle schepen, ook de lichters, hadden meer of minder averij bekomen, doch persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Drie groote ijzeren boeien worden ver mist. Waarschijnlijk zijn deze losgesla gen en gezonken. Een Londensch huurrijtuig, een stayicaks, is het tooneel van een bloedig treurspel een moord en een zelfmoord geweest. Een heer en een dame. beiden nog jong en welgekleed gelijk later bleek de heer W. B. Davy en zijn vrouw riepen bij de Haymarket Stores een cab aan en gaven den koetsier bevel, zoo snel mogelijk naar Kings Cross te rij den. Onder weg hoorde de koetsier die beiden heftig met elkander spreken en op Rmsell Square hoorde hij de da me schreeuwen „Help help 1 Hij heeft een revolver 1 Houd stilOp hetzelf de oogenblik knalden er vijf schoten. De verschrikte koetsier zag den heer nog een schot lossen op zijn vrouw en toen deze ineen zonk, zichzelven door het hoofd schieten. Hij hield stil en riep de politie. De heer en dame wer den onmiddellijk naar een naburig zie kenhuis gereden, maar men kon daar niets doen dan beider dood constatee- ren. Uit brieven en papieren, in den zak van Davy gevonden, bleek, dat deze, die in den laatsten tijd herhaaldelijk met zijn jonge vrouw had getwist, vooraf het plan tot den moord en den zelf moord had beraamd. Dinsdagmorgen ging de fabrieksar beider F. wonende te Vaals, van zijn huis naar zijn werk te Bleyberg (België). Gekomen zijnde aan den Cemmenic- kerweg te Wolfhaag sprong onver wachts een hem onbekend manspersoon van den berm van den weg te voor schijn, en vroeg om geld, waarop F. ant woordde: „Ik heb geen geld." Daarop greep de onbekende hem vast, en sloeg hem, waarop een worsteling tusschen beiden ontstond, waarbij F. zijn mes trok en den aanrander een slag toebracht, waardoor het lemmet mid dendoor brak. Ten slotte kwam nog een tweede persoon te voorschijn, die ook op F. toesprong, maar F. wist zich juist los te rukken, en vluchtte. Eenige passen verder echter kreeg Hij, vermoedelijk van den tweeden aanvaller, een sfpek in den rug. Gelukkig is hij niet cm.-.vg gewond. Aangifte is gedaan bij iir marechaussee, doch van de daders s niettegenstaande het streng onderzoek, nog niets bemerkt. 3§9,le Staatsloterij. Trekking van Maandag 23 Nov. 1000 7593 200 8190 ƒ20. 5771 6645 7554 7573 7614 8176 8216 8219 8279 14117 14133 19587 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 25 Nov. 2.14 2.38 Donderdag 26 2.50 3.14 Vrijdag 27 3.28 3.52 Handelsberichten. Rotterdam 23 Nov. Tarwe, per 100 K.G. Nieuwe Essex Rogge, H.L. Haver per 100 K.G. Nieuwe Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Bruine boonen p. H. Witte boonen Zeeuwsche bruine uien f Stroogele f f 9.75 a 1 9.75 a flO.- a 6.00 a 6.50 a 7.25 a 8.60 a 8.60 a 9.50 A 9.50 A 9.25 a f 10.25 a 2.40 a 2.25 a f 10.50 f 10.60 f 10.60 6,25 7.65 7.75 9.- 9.- f 10 25 f 10.25 f 10.25 f 11.50 f 2.60 f 2.35 f 4.- f 2.20 Klein (alles p. 60 K.G) f 3.50 a Aardapp. Z. Jammen f 2.00 a eigen-heimers f 1.90 a f 2.10 V eemarkt. Koeien en Ossen 28 tot 34 c., Kal veren 45 tot 52 c., Schapen 19 tot 20 c., Lammeren 23 tot 24 c., Varkens 23 tot 24 ct., id. voor export 20 a 21 c. alles per V2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.75 A f47.77» Eng. 1 pd. St. f 12.— a f 12.10 N.-Am. 1 Dollar f 2.446 De BURGEMEESTER der gemeente Aardenburg, zal op Vrijdag den 18 Deo. 1908, des voormiddags 10 uren in het open baar te koop aanbieden in de weide achter den Westmolen, op het Ruiterskwartier in den toegang der Wandeldreef. De OLMEN meten tot 2.60 M in de koord. 25 ZEGT HET VOORT. Bij gelegenheid van het ST. NICOLAASFEEST zijn bij ondergeteekende te bekomen aile soorten aan concurreerende prijzen. 10 Beleefd aanbevelend P. VAN MEENEN-Manneke, Breskens,

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3