Aanbesteding. IMü 28 Nmier ai, Prachtige gerookte BOKKING, aan te besteden: nu de tijd voor de verpachting van tuingrond weer nadert, nader gebleken is, dat tusschen de ertpachtsgrond van Bommelijn, Rosseel en Scherbijn een strookje grond ligt, die niet a 2c. per- c.A. wordt verpacht. Ook de erven Van der Weijde hebben zoo 'n strook van 1 are 56 ct., Wed. Nuijtens 10 a. 20 c.A. en Wijffels 6 a. 18 c.A. De on- derhandsche verpachting loopt voor Wed. Nuytens ƒ15.40 en voor Wijffels ƒ8.45, terwijl bij erfpachtsprijs dit resp. ƒ20.40 en ƒ12 86 zou bedragen. Nu zouden B. en W. dit alles als erfpacht willen uitgeven. Dhr Hendrikse meende, dat als men de Boulevard langs gaat, men zoo zien kan, dat aan die bewuste grond nog al veel wordt gedaan en vroeg daarom of het wel billijk was om de prijs daarvan te verhoogen. De voorz. geloofde dat zulks bjj die pachters wol geen bezwaar zou ontmoe ten. Dhr Leenhouts gaf in overwoging om de stukken in hun geheel te houden, opdat eene verpachting van kleine stuk jes niet zou kunnen leiden tot klein geestige concurrentie. Dhr Hendrikse was het hiermede vol komen eens, doch zou toch de pachters er eerst mede in kennis willen stellen. De beslissing werd aangehouden tot eene volgende zitting, ten einde de erf pacht van P. Cromhtecke, Welke ook vernieuwd moet worden, in overeen stemming te brengen met de rechten van de erfgenamen zijner overledene vrouw. Bij de benoeming van een gemeente geneesheer ontspon zich weer een prin cipieel debat. Dhr Hendrikse namelijk betwistte de noodzakelijkheid dezer benoeming om dat er toch een raadsbesluit bestaat, waarbij het eene jaar dhr Temmerman en het andere dhr Van Delden als gem. geneesheer is aangewezen. Dhr. Van Delden is nu aan de beurt, zoodat krach tens dat raadsbesluit eene benoeming overbodig is, terwijl bovendien, naar zijne meening, toch wel niemand der leden eene andere keuze zal doen. De voorz. eischte niettemin de benoe ming omdat hij den aangewezene inge volge de ziekte- of de wet op het begra ven niet kan beëedigen. En iq rechts gevallen kan het noodig zijn, dat de eed afgelegd is. Daarna tot stemming overgaande, bleek de profetie van den heer Hendrikse niet in alle deelen vervuld, want van de 6 st. was er nog 1 uitgebracht op dhr Temmerman. Ingevolge de besprekingen bij de be grooting ia zake het beursgebouw, wenschtcn B en W. aan den raad een voorstel te doen tot publieke verkoop daarvan. Doch voor het houden van besprekingen evenals voor het suppletoir kohier van den hoofd, omslag, ging de raad, na het suppl. kohier van de hon den-belasting tot een bedrag van ƒ19.00 te hebben vastgesteld, in geheime zit ting. Oostburg, 15 Nov. Als leden van het bestuur der Liberale Kiesvereeniging in plaats van de heeren J. A. Neeteson en P. W. Maarleveld die ontslag hadden genomen en ter vervulling der vacatu re ontstaan door het overlijden van den heer M. H. de Smidt zijn gekozen de heeren P. Zijlstra en G. A. Yorsterman van Oyen, terwijl de heer Maarleveld werd herbenoemd, nadat het ontstane misverstand dat tot diens ontslag-name had aanleiding gegeven was uit den weg geruimd. Men schrijft ons uit Oostburg Begint het den schijn te krijgen dat de paardenmarkt haar reden van be staan gaat verliezen Die vraag is heusch niet overbodig. Want de paar denmarkt van Vrijdag had weinig om 't lijf. Het aantal aangevoerde paarden bleef verre beneden de honderd. Nu schrijft men de weinige belang stelling toe aan de omstandigheid dat enkele weken vóór de groote paarden markt van Brugge van eergisteren en gisteren tal van paarden op den stal zjjn verkocht. Zoo trokken de vreemde kooplui al spoedig naar Brugge waardoor de han del gering was, al brachten de enkele verkochte paarden bevredigende prijzen op. Doch die hadden ze wellicht op den stal ook opgebracht, zoodat de paarden markt hier weinig meer dan een dood geboren vrucht begint te lijken. In zake hot vinden van een ïyk aan den Breeweg nabij Middelburg, leest men nader Maandagavond om half zeven heeft G. haar woning verlaten en zich per tram naar Vlissingen begeven, om daar haar vrijer, P. de K., op te zoeken. Om half elf of elf uur was zij, ver gezeld van dezen, weer in de stad te ruggekeerd. Bij het slachthuis van den Langevie- le singel nam De K. van haar afscheid daar zij het, niettegenstaande zijn aan bod, onnoodig achtte, dat hij haar thuis bracht. Zij liep in de richting van 't Zand, maar kwam dien avond en nacht niet thuis. Daar zulks wel meer gebeurde, maakten haar ouders er zich niet onge rust over. Ook Dinsdag het zij niets van zich hooien. Dinsdagavond kwam De K., die toen naar haar verblijfplaats in stelde. Woensdagmorgen werd zij door den veldwachter, wiens hulp ingeroepen was, in een sloot aan den Breeweg gevonden. Zij was er voorover ingevallen en had reeds opgehouden te leven. Het feit, dat in het achterhoofd verscheidene wonden voorkwamen, waarschijnlijk ver oorzaakt door een scherp voorwerp, geeft grond voor het vermoeden, dat er een misdaad in het spel is. Door de marechaussee is een uitge breid onderzoek naar deze duistere zaak ingesteld. Verschillende personen, met wie de vrouw omgang had, zijn reeds gehoord. Er 'is o. a. verklaard, dat zij Maandag avond na elf uur op den Breeweg ge zien is met een man. De K. uit Vlissingen heeft zijn alibi kunnen bewijzen. Hij is,Maandagavond om kwart voor twailf thuisgekomen en in dien nacht niet meer uit geweest. Gisteren middag had in het gasthuis te Middelburg eene schouwing van het lijk plaats. Daarbij is gebleken, dat de vrouw den verstikkingsdood door verdrinking is ge storven. Verder dat de wonden aan het hoofd van zoodanigen aard zijn, dat zij niet door een of ander scherp voorwerp kun nen zijn toegebracht. De nieuwbenoemde ambtenaar van hot Openbaar Ministerie bij de Kanton gerechten Oostburg, Terneuzen en Hulst, standplaats Middelburg, Mr H. W. E graaf Schimmelpenninck zal morgen, Woensdag, als zoodanig voor de Arron- dissements-rechtbank te Middelburg wor den beëedigd. School- en Kerknieuws. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan een Openb. Lagere School te Goes komt als no 1 voor de heer A. P. Neeteson te Breskens. Gemengrd. In de kazerne te Breda had een ernstig ongeluk plaats. Een milicien der veldartillerie viel door het steigeren van zijn paard er af- De ongelukkige werd zwaar verwond naar de ziekenzaal gebracht, doch was inmiddels overleden. Te Kropswolde (Gr.) raakte een 20jarig meisje, dat bij een landbouwer behulpzaam was bij de stoomdorschma- chine, met de rechterhand tusschen de kamraderen, waardoor haar drie vingers werden afgeknepen en de duim ernstig bezeerd werd. Zij is naar het Zieken huis vervoerd. Men meldt uit Bergen-op-Zoom Sinds eenigen tijd werden bij de artil lerie alhier herhaaldelijk paardendekens vermist. Op manoeuvre zijnde, ontdekte luit. V., dat de voerman v. L. een paar- dedeken op zijn paard had, welke hem verdacht voorkwam. Ziende dat hij in de fuik liep, legde v. L de zweep er over en nu ving als het ware een wed ren aan tusschen artillerie en den voer man, die echter met de overwinning van eerstgenoemde, met de beste ge dresseerde paarden, eindigde. Op de vraag van den luitenant naar de her komst, zeide de voerman, dat hij die deken te Antwerpen had gekocht. De officier sloeg daaraan geen geloof, wij zende op het merk en nr. van de veld artillerie, dat op de deken stond. De voerman verklaarde toen, de deken ge kocht te hebben van den korp.-zadelma- maker v. d. B. Aangifte werd gedaan en de korporaal is daarop gisteravond door de marechaussee in verzekerde be waring gesteld V. d. B. ontkent schuld. De politie heeft een inval gedaan in pand No. 97 aan den Hang te Rot terdam waar in de laatste weken is ge vestigd de zich noemende „Club Inter national", waar gelegenheid gegeven wordt tot het aangaan van weddenschappen,, met een inleg van 2.50 tot 10, bij het biljardspel. Een paar attributen, bij dit biljartspel gebezigd, zijn in beslag genomen. Acht dagen is nu te Berlijn de 8- urige winkelsluiting in werking. Gebleken is, dat ook in de buiten wijken geen vermindering aan ontvang sten hadden te boeken. Een uitzonde ring vormen de sigarenwinkels, die vaak een mindere ontvangst van 10 tot 20 pCi hadden. Aanzienlijke vermindering van ont vangsten zullen natuurlijk de gasfabrie ken en electrische centrale hebben aan te wijzen. Het mindere verbruik van gas moet tot dusver ongeveer 9 pCt. bedragen. Ook het telefoonverkeer is door door de veroegde winkelsluiting beïnvloed na 8 uur treedt een opvallende rust op de telefoonbureaux in. Een brievenbesteller uit Velp, die aan het station was om de post af te halen, had zijn rijwiel daar even onbe heerd laten staan toen hij terugkwam was zijn fiets verdwenen, zoodat hij te voet het dorp door op weg naar het postkantoor moest. Op eens hoorde hij, naar de Z. Crt. meldt, een fietsbel gelijk aan de zyne en hij zag het Vermiste rijwiel naderen, bereden door een man, die onhandige beenbewegingen maakte, als zijnde niet op de hoogte van een freewheel. De postman neemt een kordaat be sluit, grijpt den wielrijder en roept „Wat doe jij op mijn fiets?" De man rukte zich los, laat de fiets aan den eigenaar, kiest het hazenpad en de besteller, verheugd over de won dere speling van het lot, peddelt vlug naar zijn kantoor. Sedert veertien dagen wordt te Barneveld een landbouwer vermist. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is over komen, daar men zijn rijwiel onbeheerd heeft gevonden. Hoogwatergetij Breskens. Hiindclüibci'iclilctt. Rotterdam 16 Nov. Tarwe, per 100 K.G. f 9.75 f 6.00 a f 6.50 a f 7.25 a 8.60 a 8.60 a 9.50 h 9.50 a 9.25 a f 10.50 f 10.60 f 10.60 f 6,25 f 7.65 f 7.75 f 9.- f 9.- f 10.25 f 10.25 f 10.25 f 11.50 f 2.60 f 2.85 f 4.- f 2.20 f 2.10 DAGEN. voorm. nam. Woensdag 18 Nov. Donderdag 19 Vrijdag 20 8.55 10.07 11.51 9.19 10.81 12.15 Nieuwe 9.76 a Essex f 10.— a Rogge, H.L. Haver per 100 K.G. Nieuwe Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwton Bruine boonen p. H. Witte boonen f 10.25 a Zeeuwsche bruine uien f 2.40 a Stroogele f 2.25 a Klein (alles p. 60 K.G)f 3.50 a Aardapp. Z. Jammen f 2.00 a eigen heimers f 1.90 a Veemarkt. Koeion on Ossen 28 tot 34 c., Kal veren 45 tot 52 c., Schapen 19 tot 20 c., Lammeren 23 tot 24 c., Varkens 23 tot 24 ct., id. voor export 20 a 21 c. alles per */2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.75 h f47.77» Eng. 1 pd. St. f 12.— af 12.10 N.-Am. 1 Dollar f 2.445 Ad verten tiën. De ondergeteekende maakt W het geachte publiek van BRESKENS EN OMSTREKEN bekend, dat hij in het bezit is gekomen van eene groote PANORAMA met prachtige gezichten uit het Buitenland geeft op verzoek bij Huwelijks- en Verjarings feesten, voor kinderen en op andere ge legenheden, en bij Caféhouders voorstel lingen. Alle dagen te bezichtigen bi WILLEM HENDRIKS, Groode bij Nol Een HOND, twee jaar oud, met Kap en Tuig, alles in zeer goeden staat, bij J. LU- CIEER, Bakker Groede. 8 De Heer A. VERHAGE Pz., landbou wer te Groedeis voornemens op des namiddags 3 ure, in de herberg van den Heer J. Luteijn te Groede trachten Het bouwen van een Woon huis met Baklreet eins., op zijne hofstede, be woond door den heer J. B. Be- cu te Groede. Bestek en teekening liggen van af Maandag 16 November a. s. ter inzage in de herberg van de Wed. J. de Rdijs- scher te Groede. Aanwijzing op Maandag 23 No vember a.s,, des namiddags te 21/2 ure op het terrein. Inlichtingen worden verstrekt door den bouwkundige A. RISSEETJW Azn., te O r o e d e. 30 wijf woop 10 ceni. 5 C. A. WESDORP, Breskens.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3