en Winteravond lectuur. Advertentie. Openbare ierkooping WILGENBOOMEN Verkoop van Meubelen. 150 W ilgenboomen, Bij Dinxporloo, waar in de laat ste dagen verschillendo smokkelarijen zijn voorgekomen, had een Pruisische commies zich verscholen in een var kenshok om de smokkolaars te verras sen. Twee hunner werden ontdekt toen|ze een mand met levers naar Pruisen smokkelden. De levers werden in beslag geno men. Bij dezeu commies zijn uit wraak de ruiten ingeworpen. In het kantoor van het spoorweg station te Wouw bij Rozendaal is in gebroken. Alle laden en kasten werden opengebroken, doch daarin lag niets van hunne gading, daar het hun alleen om geld scheen te doen, waarop zij dan ook getracht hebben de brandkaat te for- ceeren, doch zijn daarin niet geslaagd, zoodat zij zonder eenigen buit het kan toor hebben verlaten, om daarna bij den winkelier Aarden-hetzelfde te beproe ven, doch ook hier vonden zij geen geld en moesten zich met eenigc winkelgoe deren tevreden stellen. De Rijkspolitie heeft des nachts nog getracht de daders op te sporen, doel is daarin niet mogen slagen. Te Nieuw-Buinen (Drente) waren eonigo leerlingen van de openbare lagere school bezig met gymnastische sijelcn. Een van hen, kwam liggen. Een dok ter die juist voorbij kwam, wendde ter stond pogingingen aan om hemweertot bewustzijn te brenged, doch moest wel dra den dood eonstateeren. Woensdagmiddag had te Goirle een ernstige botsing tusschen marechaussees en werkloozen plaats. Ongeveer 200 der laatsten hadden het voornemen oen propagandatocht naar Tilburg te doen, zooals zij reeds meerdere gehouden hob- bon. Hiertoe trokken zij in optocht door het dorp en maakte dus inbreuk op het verbod van samenscholingen. Terstond kwamen de marechaussees tus- schenbeide, die hen sommeerden uiteen te gaan, en dio, toon hieraan niot oogen- blikkelijk werd gevolg gegeven, hen met den blanken sabel uiteen dreven. Dit had het gewenschte gevolgalthans do troep verspreide zich grootendeols. Een der werkloozen evenwel zekere de B. hield stand en, zich tegenover do marechaussees stellende," spoorde hij de andere aan niet te wijken en den tocht door te zetten. Een oogenblik werd de toestand van de marechaussees hache lijk, wat hen noodzaakten tot de be dreiging van de vuurwapens te zullen gebruik maken. Gelukkig kwam het evenwel niet zoover. D. B. echter word door de marechaussees gearresteerd en naar de marechaussees kazerne in Til burg overgebracht. Een zoer ernstig ongeluk heeft te Gheel (N.-Br. grens) plaats gehad. De landbouwer Yan Roten keerde met zijn 'geheele gezin van een bezoek bij een familielid per wagen huiswaarts. In het donker stiet het voertuig tegen eon verhevenheid langs den weg, waar door de wagen omviel en in het water terecht kwam. De inzittenden beliepen allen kwet suren van min of meer ernstigen aard. Het achtjarig zoontje van genoemden landbouwer bekwam zoodanige verwon dingen, dat het kort na het ongeval aan de gevolgen overleed. Door het groote gebrek aan water dat Hoorn en de Streek op het oogen blik teistert, schijnt het, alsof men daar een in dat opzicht lastigen winter tege moet gaat. Deed genoemd gebrek zich andere jaren hoofdzakelijk in den zomer voor met den winter voor de deur, zal het zich zooveel te zwaarder doen ge voelen. Algemeen klaagt men over leege regenbakken en ziet men verlangend uit naar een regentijd, die genoeg voor raad zal geven, om onbezorgd den winter in te gaan. Per spoor wordt nu duin water aangevaard, doch daarmee zijn niet die plaatsen geholpen, die het voor recht missen aan een spoorlijn to liggen. Ook te Hoorn zelf is de nood groot. De regenbakken der gemeentegebouwen, met een gezamenlijken inhoud van 140,500 liter zijnrzoo goed als uitgeput. Het per spoor aangevoerde water, dat per emmer moet worden gekocht, be zorgt den bewoners een onwelkome ex- tra-belasting, die vooral den kleinen man drukt. Men hoopt, dat de hangende waterleidingplannen spoedig verwezen lijkt zullen worden zoodat Hoorn ver lost zal worden van een plaag die jaar op jaar wederkeert. Wellicht ook, werkt deze toestand mede, dat men een ern stig onderzoek zal instellen naar de mo gelijkheid, om aan de geheele Streek een waterleiding te geven met Hoorn en Enkhuizen tot eindpunten. Te Neupest bij Buda Pesth is een brutale inbraak in eene bank gepleegd. Tegen 12 uren drongen twee goed ge- kleede mannen in de Pester Commer- cialbank binnen. Een der roovers dreig de de twee aanwezige beambten te zullen neerschieten als ze zich verroerden. De ander sneed ondertnsschen de telefoon door. De kassier werd vervolgens met een geladen revolver gedwongen 50,000 kronen af te geven, waarop de roovers zich uit de voeten maakten. Volgens een lator bericht zijn twee mannen in hechtenis genomen. De aangehouden dieven zijn Russen, beide ijzergieters, Plaskowski en Antosziowize genaamd. De eerste werd Woensdagnacht, de an dere den volgenden morgen aangehou den. Men heeft maar weinig geld in hun bezit gevonden, maar daaronder waren vreemde munten, die van den diefstal afkomstig zijn. Tengevolge van het eten van min der goed paardenvleesch zijn een aantal personen te Schiedam ongesteld gewor den, men spreekt van ruim honderd. Gelukkig zijn de meeste gevallen niet van ernstigen aard. Gisternacht is er echter in het Sted. Ziekenhuis één per soon aan overleden. Een voermansknecht te Winters wijk, geraakte gisteren bij het oprijden van een vracht kunstmest |op de bin nenplaats van een afnemer tusschen den wagen en den muur zoodanig bekneld, dat den ongelukkige borstkas en rugge- graat werden ingedrukt. Een der longen word zoodanig gekwetst, dat men voor zijn leven vreest. Hij heeft vrouw en drie kinderen. Aan de Yeenkade te 's Gravenhage is een schipper verdronken. Te Elten zijn jdoor het springen van een kookmachine op een kruitfa briek jdrie personen getroffen. Ze kre gen ernstige brandwondeneen hunner werd in het ziekenhuis opgenomen. Een 14jarigen jongen te Almkerk werd zooveel jenever toegediend dat men voor behoud van leven vreest. Een algemeen geacht handelsman en getrouw beursbezoeker te Amster dam, overkwam voor eenige dagen een ernstig ongeluk op de Beurs aldaar. Hij stapte te vroeg in de lift, hij viel, zoo dat hij inwendige kneuzingen bekwam. In bedenkelijken toestand werd hij naar zijne woning vervoerd, en is daar aan de gevolgen overleden. Een groote smokkelarij. Reeds in 1901 werd opgemerkt dat op de Nederlandsche grens van Kalden- kirchen tot Herzogenrade Nederlandse!) rundvee in kudden van 20 tot 30 stuks langs smokkelwegen in Pruisen werd ingevoerd. Eerst in 1907 was het evenwel, dat men voldoende bewijsmateriaal meende te hebben, om in Waldenrath drie han delaars, Hermann, Michael en Levy Kauf- mann in hechtenis te nemen. Op het oogenblik hebben zich niet minder dan 19 lieden uit verschillende grensplaatsen tot verantwoording geroe pen, handelaars, slagers, landbouwers, arbeiders en voerlieden. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat het Pruisisch grensplaatsje Walden rath hoofdzetel der smokkelbende was. Daar werkten vijf veehandelaars voor gemeenschappelijke rekening, die in den volksmond gemeenlijk „de Genootschap" werden geheeten. Het bleek, dat de instelling der ver- voerbewijzen voor het vee ter voorko ming van smokkelhandel in de praktijk niet aan de verwachtingen had beant woord, wijl de uitgifte dier bewijzen op hoogst zorgelooze wijze plaats had, zoo dat ten slotte een levendigen handel met die bewijzen kon worden gedreven. Ook bleek, dat niet alleen rundvee maar ook varkens in grooten getale wer den binnengesmokkeld. De schade, die door dien smokkelhan del in den Pruisischen fiscus werd toe gebracht, wordt op 50.000 mark ge schat. Te Asperen ontving een 9-jarig knaapje een slag van een paard aan 't hoofd, tengevolge waarvan het een paar uur later overleed. Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Woensdag 4 O 9.28 9.52 Donderdag 5 10.13 11.37 Vrijdag 6 n 11.17 11.41 Handelsberichten. Rotterdam 2 Nov. Tarwe, per 100 K.G. f9.— Nieuwe f 9.75 Essex f 10. Rogge, H.L. Haver per 100 K.G. Nieuwe Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Bruine boonen p. H. Witte boonen Zeeuwsche bruine uien f Stroogele f a f 9.80 a f 10.60 a f 10.60 6.00 6.75 7.25 8.60 8.60 9.50 9.50 9.25 f 10.25 2.40 2.25 6,25 7.75 7.75 9.- 9.- f 10.25 h f 10.25 a f 10.25 a f 11.50 a f 2.60 a f 2.35 a f 4.— a f 2.20 Klein (alles p. 60 K.G) f 3.50 Aardapp. Z. Jammen f 2.00 eigen-heimers f 1.90 a f 2.10 V eemarkt. Koeien en Ossen 30 tot 36 c., Kal veren 42 tot 50 c., Schapen 22 tot 25 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 21 tot 23 ct., id. voor export 19 a 20 c. alles per t/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.75 a f47.77» Eng. 1 pd. St. f 12.- af 12.10 N.-Am. 1 Dollar f 2.445 Hoden overleed na een kortstondig doch smartelijk lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, JOZINA SCHIJVE, Wed. Jan Butin du Bois, in den ouderdom van 81 jaar en 9 dagen. Retranchemcnt, 31 Oct. 1908. Uit aller naam 15 J. A. DU BOIS. VAN te IJzcnd ij ke. De Notaris Zïjlstra to IJzendijke is voornemens 21 Dinsdag 8 December 1908, des nam. half twee, publiek te verkoo- pen voor den Heer Iz. LEENHOUTS waaronder zware, wassen- ide op ZEd. hofstede on der IJzendijke, Kompolder, alwaar te vergaderen. De Notaris Zijlstra te IJzendijke is voornemens Zaterdag 21 November 1908, des nam. half twee uur te IJzendijke, ten huize bewoond geweest door A. AERNOUTS, aan de Nieuwstraat, pu bliek te verkoopen GOED ONDERHOUDEN Kasten, Stoelen, Tafels, Ka- L chels, Veeren Bed mot toebe- hooren, Klok, Fauteuil, Spie-"' gels, Lamp, Koper-, Blik- en Aarde werk, enz. 20 'Ondergeteekende belast zich met het maken van bestek ken, teekeningen en begrootingen, met het houden van toezicht over alles wat tot het BOUWVAK enz. behoort; ook over nieuwe kleine en gtoote herstellingen, geeft alle inlichtingen en schat roerende en onroerende goederen, geheimhouding verzekerd. Aanbevelend, A. RISSEEUW Az. Bouwkundige, Groede. De Boekhandelaar W. NI. HEIJL, te Utrecht, die door het samenstellen van mooie pakketten, boeken, in Nederland een zekere vermaardheid heeft ge kregen, is er weder in geslaagd een uitgezocht pakket samen te stellen. Voor slechts f I.— ontvangt men: le. Marlitt „Goud Elsje", kwarto formaat, 146 blz. 2e. Marlitt „Het geheim van de Oude Juffrouw", kwarto formaat, 158 blz. 3e. Het boeiende boekwerk „De Twee Weezen", versierd met platen, 213 blz. 4e. „De Vrouw van den ander", groot 311 blz. 5e. Sherlock Holmes, „De Agraschat." 6e. Een Landkaart van Nederland, in kleuren gedrukt, op stevig carton, groot 71 bij 87 c.M. Die dit pakket bestelt krijgt daarbij cadeau een Verjaardag-Album. Deze Verjaardag-Album is alleen het geld waard. Zendt postwissel ad f I.— waarop staat: „Winteravond lectuur" aan den Boekhandelaar W. NI. HEIJL, Utrecht en U ontvangt het pakket franco thuis.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3