VARKENS IJZEN Dl JKE. Bouwland en Dijk, en Houtwaren Bekendmaking. Prachtige gerookte BOEING, VERKOOPING Burgerl. stand. Ad verten tiën. uitgesteld. V erkooping een perceeltje 14 gen had leed zij dikwijls gebrek aan het hoognoodige. Zaterdagavond is aan de Kielstr. te Scheveningen een 7-jarige jongen uit het raam der eerste verdieping van de ouderlijke woning gevallen. Zwaar gekwetst opgenomen, is hij dientengevolge een paar uren later reeds overleden. Een buitengewoon felle orand heeft Zaterdagmiddag in minder dan geen tijd een groot gedeelte van een perceel op de Heerengracht te Amster dam in de asch gelegd. Door onbekende oorzaak ontstaan in een gelijksvloers gelegen schilderswerk plaats, terwijl niemand thuis was, gre pen de vlammen zoo snel om zich heen, dat in minder dan geen tijd twee dei- drie verdiepingen in lichte laaie ston den. De brandweer, die in weinig tijd het vuur meester was, kon dan ook niet voorkomen dat beide verdiepingen zoo wel vóór als achter schoon uitbrand den. De derde verdieping kreeg zware rook- en waterschade. De op de tweede étage wonende com mensaals, wier have totaal te loor ging, waren niet verzekerd, da overige be woners wel. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Het zeer talrijke publiek werd door politie te voet en te paard op behoor lijken afstand gehouden. Een schoonmaakster van het cen traal magazijn van militaire kleeding en uitrusting te Delft heeft eindelijk bekend, zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Zij stopte het gestolene in een intiem kleedingstuk en kon aldus ongemerkt doorgaan. Het gestolene beleende zij en ver kocht daarna het beleenbriefje. Van een der beambten is de admini stratie achter bevonden. De militaire overheid heeft mode be reids een onderzoek ingesteld. Voor de zooveelste maal is Vrij dagavond bewezen het gebrek aan be hoorlijke bewapening vuurwapens van de politie te Rotterdam. Twee agenten, die hun plicht wilden doen werden door eeu groote overmacht aangegrepen en mishandeld. Vrijdagavond na bezetten tijd kwam een troep varenslieden aan in een café in de Ruyterstraat. Ze werden niet meer toegelaten en sloegen daarom, bij wijze van protest, de ruiten in. Een dienstbode wist door een achter uitgang de straat te bereiken en ont moette op de Prins Hendrikkade O.-Z. twee agenten die dadelijk meegingen. In de buurt van het café gekomen naderde een troep kerels, die niet meer zoo heel nuchter waren en de dienst bode wees er drie van aan als de rui- tengooiers. Aan de uitnoodiging van do agenten om mee te gaan naar het bureau Nas- saukade werd niet voldaan en toen de belhamels aangegrepen werden, onder vond de politie verzet. Hierop werden de sabels getrokken en een paar klappen uitgedeeld, doch nu viel de heele bende de agenten op het lijf en werd een brigadier de sabel ontrukt, welk wapen in de Konings haven werd geslingerd, terwijl den an deren politieman de helm over de oogen werd geslagen. Eerst toen er assistentie kwam, wer den drie der kerels ingepikt. Te Southport is er brand uitge broken, in een gebouw, waar veel bees ten in waren. Men werd de vlammen meester voor het leeuwenhuis was aangetast, maar reeds waren verbrand twee olifanten, een dromedaris, een kameel, oen bizon, een antiloop, een tapir en verscheiden herten. Een echt soldatenhart heeft onge twijfeld de 19-jarige A. M. te Hellen- doorn, die bij de loting voor de militie zich bij den generaal-militie-commissa- ris kwam aanmelden en mededeelde, dat hij met opzet zich niet had aangegeven en dus niet kon loten, omdat hij abso luut wilde dienen en zijn ouders hem geen toestemming wilden geven als vrij williger in dienst te gaan. Had hij zich aangegeven, dan bestond de kans op vrijloting en dan kon hij zijn verlangen om den soldatenrok te dragen, nog niet bevredigen, vandaar dat hij handelde op deze eigenaardige wijze. Een 19jarige dochter uit het land bouwersgezin Grootel te Stratum bij Eindhoven, wilde eenig waschgoed in de rivier de Dommel uitspoelen. Zij geraakto te water en verdronk. Een vierjarig jongentje uit de Wijnstraat te Arnhem had het ongeluk bij het spelen een eikel in de keel te krijgen. Geneeskundige hulp werd spoedig in geroepen, doch tijdens de behandeling overleed het kind. Zondagavond omstreeks 6 uur werd te Arnhem in de naburige bos- schen het lijk gevonden van den ser geant der infanterie L., welke reeds een paar dagen vermist werd. Even later werd door een 40jarige dame zelfmoord gepleegd. De aanleiding tot beider dood moet gezocht worden in de ontdekking van een verhouding tusschen de beide slacht offers, door den echtgenoot der dame. Men heeft in Bloomsbury, de vreemdelingenwijk van Londen, zekere Esther Prager, een meisje van slechts 17 jaar, voor eenige maanden uit Rus sisch Polen gekomen, vermoord gevon den. Deze misdaad gelijkt veel op zeven vroegere vrouwenmoorden, in Londen gepleegd sedert 1900, en waarvan de daders nooit gevonden zijn. Thans heeft men in de kamer der misdaad draden gevonden, zooals de electriciens ze gebruiken en naar uit alles blijkt is het meisje op Oostersche manier geworgd. Een vreeselijke strijd moet hebben plaats gehad tusschen het slachtofferen den moordenaar, want het bed, waarop de misdaad geschiedde, was erg toege- takald. Volle handen wol waren er uitgetrok ken en over den vloer verspreid. De moordenaar moet haar de draden rond den hals hebben geslingerd, ze dan door de bedstijlen hebben getrok ken en aldus gepoogd hebben haar te worgen. In haar doodsangst is het meisje er in geslaagd de draden te breken en daarop heeft de moordenaar ze verder met de handen verworgd. Het is hoogstwaarschijnlijk, dat het meisje gansch alleen is thuisgekomen en uit sommige sporen schijnt te blijken, dat de moordenaar in de kamer moet zijn verborgen geweest. Denkelijk had hij reeds alles voor zijn misdaad gereed gemaakt en de draden aan den bedstijl vastgebonden. Hij heeft gewacht tot het meisje sliep en tóen hij de draden rond haar hals wilde leggen, moet zij wakker ge worden zijn. Dat tenminste is de meening van de politie, die het onderzoek heeft inge steld. Een man, die beantwoordt aan de beschrijving van den persoon, die van de misdaad verdacht wordt, is in ver zekerde bewaring genomen. Zondagnacht is te Arnhem het grand-hotel „Bollevue" aan den Utrecht- schen straatweg geheel afgebrand. Al leen de linkervleugel is behouden. Een der knechts, boven slapende, is vermoe delijk gestikt. De schade bedraagt 140.000. Te Amsterdam viel een meisje, dat bezig was met glazen te wasschen uit de tweede verdieping van een huis, met het treurig gevolg, dat zij dood werd opgenomen, Een 14jarige jongen is in de aard appelmeelfabriek „Oostermoer" te Gas- selternijveenschemond met een riem in aanraking gekomen, waardoor een arm gegrepen en van het lichaam gedraaid werd. Hij is in het ziekenhuis te Groningen aan de gevolgen overleden. Groede. Geboorten. 1 Sept. Maatje Elizabeth, d. van J. Hoste en E. van Lare. 1, Abraham Pieter, z. van A. J. Hendriks en J. J. Tromp. 17, Gustaaf Clement, z. van B. Goossens en E. M. Meesaart. 22, Maria Sara, d. van I Buijze en M. J. du Rie. 27, Levina Catharina, d. van I. van Hal en M. E. de Visser (wonende te Rousselaere Bel gië). Overlijden. 14 Sept. Cornelia Salo- mé, 14 j., d. van J. Ph. Salomé en C. Verhage. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 28 Oct. 2.52 3.16 Donderdag 29 3.29 3.53 Vrijdag 30 4.09 4.33 Handelsberichten. Rotterdam 26 Oct. Tarwe, per 100 K.G. f 9.— a Nieuwe f 9.75 Essex f 10. a Rogge, H.L. Haver per 100 K.G. Nieuwe Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Bruine boonen p. H. Witte boonen Zeeuwsche bruine uien f Stroogele f 6.00 a 6.75 a 7.25 a 8.60 a 8.60 a 9.50 k 9.50 k 9.25 a f 10.25 a 2.40 a 2.25 a f 9.80 f 10.60 f 10.60 f 6,25 f 7.75 f 7.75 f 9.- f 9.- f 10 25 f 10.?5 f 10.25 f 11.50 f 2.60 f 2.35 f 4.- f 2.20 Klein (alles p. 60 K.G) f 3.50 a Aardapp. Z. Jammen f 2.00 a eigen-heimers f 1.90 a f 2.10 V eemarkt. Koeien en Ossen 30 tot 36 c., Kal veren 42 tot 50 c., Schapen 22 tot 25 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 21 tot 23 ct., id. voor export 19 a 20 c. alles per x/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.75 h f47.77» Eng. 1 pd. St. f 12.— a f 12.10 N.-Am. 1 Dollar f2.44» Voor de vele bewijzen van belangstelling tijdens de ziek te en de blijken van deelneming bij het overlijden van hunnen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader de heer J. C. CORNELIS, betuigen de kinderen hun nen hartelijken dank. BreskensOct. 1908. 8 Voor de hartelijke bewij- zen van deelneming, onder vonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde dochter en zuster CORNELIA, betuigen wij onzen dank. Uit aller naam, J. Ph. SALOME Wz., Echtgenoote en Kindeken. Groede25 October 1908. 10 Ha voor de 0 toond op 23 dezer, Fam. Wed. I. J. VAN Breskens, 27 10 '08. In afwachting van een nader Kon. besluit is de trekking der GROOTE VERLOTING van Vee, Sport, N ij verheid en Kunstvoorwer pen te 's-Gravenhage, enkele dagen W. C. J. VAN DER MIJDEN, Directeur-generaal. J. PELLEMANS, Secretaris. wier woor 10 cent. 5 C. A. WESDORP, Breskens. te De Notaris Zijlstra te IJzendijke is voornemens Zaterdag 7 November 1908, des nam. 8 uur te IJzendijke, in de herberg bewoond door den heer P. Geen- sen, publiek te verkoopen, in ééne zitting voor den Heer Mr L. VAN ANDEL, Adv.-Proc. te Middelburg, als Curator in het faillissement van V. CLAEIJS te IJzendijke, aan _den weg naar Schoon- i^fdijke, groot 0.11.60 h.a., geschikt voor bouwterrein. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. 29 te Sasput (SchooiHlijke.) De Notaris Zijlstra te IJzendijke is voornemens des nam. 2 uur te Sasput (Schoondijke) voor de herberg van F. de Pauw, de gewone jaarlijksche verkooping te hou den van 19 De Notaris H. G. Hammacher te Groede is voornomens om op Maandag 2 November 1908, des namiddags te 2 ure, te Hoofdplaat in het openbaar te verkoopen Ie behoeve en op het plein van den Heer A. C. MAES, EENE GROOTE PARTIJ 2e behoeve en op het plein van E. DE JAEGER, EENE PART IJ Te 1 ure zitdag wegens vo rige veilingen, ten huize van A. C. Maes. 22 ZEGT HET VOORT.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3