WOONHUIS, de helft van een vet VARKEN, GÖP Ze, diie perceelen Burgerl. stand. Ad verten tien. TE KOOP: een WOONHUIS, hem terstond met sla-olie inwreef, ter verzachting van de pijn. Hierna werd hij per kar vervoerd ter geneeskundige behandeling. Ook een andere knaap kreeg een ge deelte van het vocht over zijn kleeren, die ook gedeeltelijk verbrandden, ter wijl hij een kleine wonde in het gelaat kreeg. -r- het bijpostkantoor aan de Kruis kade te Rotterdam kochten Woensdag avond twee mannen een postzegel van een cent en deed een hunner een greep naar een bankbiljet van 1000 gld. in 't loket. De ambtenaar, die het juist be merkte, greep den dief, waarbij een he vige worsteling ontstond. Met achter lating van het bankbiljet wisten beiden te ontvluchten, doch later werd een van hen in een café aan de Zomerhofstraat gearresteerd. De Commissaris der Koningin in de prov. Noord Brabant heeft, in ver band met het feit dat de veiligheid in de provincie vooral in het Zuidweste lijk deel ervan, in den laatsten tijd heel veel te wenschen laat, eene circulaire gericht aan alle burgemeesters in Noord- Brabant, waarin wordt aangespoord om de politieverordening op de herbergen en tapperijen, en in het bijzonder de bepalingen betreffende het sluitingsuur, streng te handhaven, en, zoo noodig, de hulp daarbij in te roepen der mare chaussee, alsmede scherp te doen toe zien op de logementen en daarin ver toevende gasten. Bij den van Berlijn gehouden bal lon-wedstrijd zijn er 18 verdwaald ge raakt in de richting van de Noordzee. Ze zijn echter allen gered. Van een hunner waren de reizigers er niet meer in en ook nergens te ontdekken. Het vermoeden ligt voor de hand dat ze verdronken zijn. Op het werk van de in aanbouw zijnde gasfabriek te Heemstede werd Vrijdagmiddag een som van ƒ1100 in specie geborgen in een kast van de keet. Het geld moest dienen tot uitbetaling der arbeiders. Te vijf uur 's middags werd de keet verlaten en gesloten. Toen 's avonds te 11 uur de bedien de terugkeerde om het geld te halen en voor den nacht bij zich aan huis te be waren was het verdwenen. De Delftsche politie is op het spoor gekomen eener uitgebreide reeks dief stallen van laken, ton nadeele van hot rijk, gepleegd aan het Centraal maga zijn van militaire kleeding, enz. Het bedrag van het gestolene moet zeer aanzienlijk zijn naar verluidt, is een hoeveelheid laken zelfs geverfd, om zoodoende niet te doen blijken, dat het uit het magazijn van het rijk afkom stig is. Het onderzoek wordt nog voortgezet. De daders zijn vrjjwel bekend. Er hebben echter nog geen arresta ties plaats gehad. Op de Stadhouderkade bij de Fer dinand Bolstraat te Amsterdam werden Zaterdagmiddag omstreeks half éen, 3 vreemdelingen aangevallen door 2 man nen. De politie was spoedig ter plaatse en wist na een wilde jacht de aanvallers te vatten, waarop alle vijf de betrok kenen werden meegenomen naar het bu reau Ferdinand Bolstraat. Een der vreemdelingen werd bij het gevecht aan het hoofd verwond en daar om meteen aan hot politie-bureau ver bonden. Van den D-trein van Amsterdam naar München zijn in den nacht van Donderdag op Vrijdag te 1.30 uur op de sectie Kilppersteg Mulheim a/d R. de locomotief en vier wagens ontspoord ter plaatse, waar men bezig was de baan te herstellen. In een officieel bericht, uit Dusseldorf aan de „Frankfurter Zeitung "gezonden, wordt gemeld, dat één reiziger, naar het scheen licht, verwond was. Een ooggetuige deelde aan genoemd blad echter mede, dat geen persoonlijke ongelukken te betreuren vielen. Wel werden de passagiers bij het om vallen der wagens na de ontsporing he vig door elkaar geschud, doch werd hun geen ernstig letsel daarbij toegebracht. Het duurde geruimen tijd, voordat hulptreinen kwamen, doch eindelijk bracht een trein de reizigers naar Keu len, van waar ze verder in de .richting van Frankfort vertrokken. Volgens verschillende berichten zou de ontsporing veroorzaakt zijn door een railstuk, dat zich op de rails bevond. Uit een bericht aan de Berliner Ta geblatt zou zijn op te maken dat hier aan moedwil moet worden gedacht. Te Soest moet, in plaats van een trein-ongeluk, waarbij de 18-jarige Neeltje van de Vuurst werd gedood, zich een treurig familiedrama hebben afgespeeld. Haar een paar jaar oudere broeder is onder zware verdenking van haar te hebben doodgeslagen, gevankelijk naar Utrecht vervoerd. Het lijk is opgegraven en ter schou wing naar Utrecht overgebracht. Tusschen Menaldum en Marssum had een ernstig ongeluk plaats. Een paardendrijver, die met een paard en twee veulens van de Franeker paarden markt kwam, geraakte, vermoedelijk door de duisternis misleid, onder een goede ren-tram, zoodat de man en dieren ver morzeld werden. De tram ontspoorde ten gevolge van het ongeluk. Moord in den trein. - Bij aan komst te Antun, in het Fransche de partement Saone-et-Loire, vond men in een coupé van den trein uit Parijs het ljjk van een man, dat later herkend is als dat van een koopman uit Dhun- les-Places, Lantherau genaamd, 65 jaar oud. Do ongelukkige, die zich in een rij tuig der tweede klasse bevond, was tijdens zijn slaap vermoord door middel van hamerslagen. De misdaad is met ongeloofelijke stoutmoedigheid voltrokken, want Lant herau heeft den dood gevonden in een rijtuig mot zijgang. Diefstal moet de drijfveer geweest zijn, want het slachtoffer had 6000 fr. bij zich, die verdwenen zijn. Het parket van Autun heeft aanstonds getelegrafeerd naar dat van Parijs, met verzoek opzoekingen te doen te La Vi- lette, waar Lantherau zeer bekend was. Daar de koopman elke week naar de veemarkt der rue d'Allemagne ging, denkt men dat iemand, op de hoogte zijner zaken, tegelijkertijd met hem den trein zal hebben genomen, met het doel hem te vermoorden en te bestelen. Men zoekt nu in kringen der veedrij vers. Lantherau was op de markt van Maandag geweest; tegen zijn gewoonte in is hij niet denzelfdon avond naar Nice teruggekeerd, maar te Parijs ge bleven tot Woensdagavond. Misschien heeft hij de onvoorzichtig heid begaan in een of andere herberg van la Vilette, in 't bijwezen van ver dachte kerels, van zijn zaken te spre ken. Ongetwijfeld is de moordenaar voor Antun afgestapt en naar Parijs terug gekeerd. In een onbewaakt oogenblik viel te Middelbeers een kind uit de wieg, met het noodlottig gevolg, dat het nog dienzelfden dag ten gevolge van dien val overleed. Op den spoorweg bij Lent is het lijk gevonden van een onbekend, net gekleed man, die "Vrijdagavond of Zater dagmorgen overleden moet zijn. Een 7-jarig zoontje van een mole naar te Nes (N.-H.), is te water geraakt en verdronken. Aan de Schoolpoortbrug te Delft gooide een schipper met zijn vaarboom naar den brugwachter. Een voorbijkomend werkman werd door de ijzeren punt van den boom in den hals getroffen. Do wond bloodde niet, maar het hoofd van den getroffene zwol angstwekkend op. De man werd onmiddellijk in hot Gasthuis opgenomen, waar bleek, dat het strottenhoofd was geraakt. Voor bloedvergiftiging wordt boven dien gevreesd. Te Berkel (Z.-H.) is een voorman tengevolge van een misstap, door het zolderluik gevallen en aan de verwon dingen, die hij bij zijn val opliep be zweken. Op Texel is een man, die een wa gen met zand vervoerde, nabij Den Burg, door een ongelukkig toeval onder hot voertuig geraakt. Hij werd daarbij zoo hevig gekwetst, dat de dood spoedig volgde. Te Schiedam is een schippersknecht werkzaam op een aakschip achter de bierbrouwerij „De Griffioen" te water geraakt en verdronken Men vermoedt dat hij door de duister nis in de Nieuwe Haven is gevallen de schipper van het vaartuig haalde des morgens het lijk van zijn knecht op. Te Elburg geraakte een machinist bekneld tusschen de machineloods en een machine. Door het tijdig stoppen van don be stuurder der locomotief werd voorko men dat de man verpletterd werd. In een café nabij het stadhuis te Brussel hadden een heer en een dame van ongeveer 50 jaren aan tafel plaats genomen, waar zij een levendig, maar vriendschappelijk gesprek voerden. Eensklaos sprong de man overeind en zonder gerucht te maken, trok hij een mes uit den zak, waai medo hij de vrouw drie steken toebracht, in den arm, de borst en den buik. Een hotelbediende, die de vrouw bloe dend op den vloer zag vallen, greep den moordenaar, |maar deze weerde zich en wilde zich het mes niet laten ontne men in de worsteling sneed hij den be diende een vinger af. Door het rumoer opmerkbaar gemaakt, kwamen |nu twee politieagenten binnen en deze hielden den dader aan. Ondervraagd gaf hij zijn naam en adres. Een veehouder te Dronrijp krabde een puistje in het gelaat open met een speld en kreeg dientengevolge bloedver giftiging. Na hevige koortsen gehad te hebben is hij aan de gevolgen overleden. Te Holten is een straatmaker met rijn flets tegen een petroleumkar ge- zeden. Hij kwam onder den wagen terecht en is aan de gevolgen overleden. Aardenburg. Huw.-Voltr. 29 Aug. Ar- thus Joseph Haeghebaert, 32 j., wedn. en Jozina Francina Cath. van der Hooft, 24 j., jd. 3 Sept. Cornelis Jacobus E- vers, 25 j., jm. en Johanna Schippers, 24 j., jd. Geboorten. 7 Aug. Johan "Willem, z. van J. de Maree en J. de Die. 8, Ma ria Magdalena, d. van J. J. Lampo en J. S. Cammaert. 14, Joseph Edmond Ma ria, z. van E. C. Martens en L. M. Mod- de. 9 Sept. Petrus, z. van C. Braet en L. M. Vermeire. 29, Sara Elizabeth, d. van J. Roose en S. E. van Hoeve. Overlijden. 24 Aug. Joannes Francis- cus Ryckaert, 79 j., echtg. van Johanna de Bruijne. 23, Paulina Hamerlij nek, 79 j., echtg. van F. van Vooren. 13 Oct. Janna Porreij, 28 j., d. van D. Porreij en L. P. Zonnevijlle. St. Kruis. Gehoorton. 7 Petrus Leopold, z. van E. Snauwaert. S'-pt. Mille Térome i u E. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 21 Oct. Donderdag 22 Vrjjdag 23 10.28 11.28 11.53 10.52 11.52 12.17 MaiHlclsbci-ïchten. a f 9.80 a f 10.60 a f 10.60 Rotterdam 19 Oct. Tarwe, per 100 K.G. f 9.— Nieuwe f 9.75 Essex f 10. Rogge, H.L. Haver por 100 K.G. Nieuwe Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Bruine boonen p. H. Witte boonen Zeeuwscho bruine uien f Stroogele f 6.00 6.75 7.25 8.60 8.60 9.50 9.50 9.25 f 10.25 2.40 2.25 6,25 7.75 7.75 9.- 9.- a a a a a h f 10.25 h f 10.25 a f 10.25 a a a a a f 11.50 f 2.60 f 2.35 f 4.- f 2.20 Klein (alles p. 60 K.G) f 3,50 Aardapp. Z. Jammen f 2.00 eigen-heimers f 1.90 a f 2.10 "Veemarkt. Kooien en. Osson 30 tot 36 e., Kal veren 42 tot 50 c., Schapen 22 tot 25 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 21 tot 23 ct., id. voor export 19 a 20 c. alles per t/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.75 a f47.77» Eng. 1 pd. St. f 12.— a f 12.10 N.-Am. 1 Dollar f2.44» tegen half November bij .T. LEENHOUTS, Zandstraat, Breskons. staande op de Boulevard te Breskons. Te bevragen bij P. VAN MEENEN- Manneke, Breskens. 8 De Notaris H. G- Hammacher te Groede is voornemens om op Donderdag 22 October 1908, des nam. te 3 ure, in de herberg van A. Luteijn Pz., op het dorp Nieuwvlict, ten verzoeke van de erfgenamen van wjjlen Mej. MARIA LUTEIJN, in het openbaar te verkoopen 1 c een vóór 3 jaren nieuw -L gebouwd met ERF en TUIN, op het jdorp Nieuwvliet, Sectie B nr 1357, groot 5 aren 80 centiaren. te samen groot 7 ^hectaren 83 centi me ren, gelegen in den Sint Janspolder gemeente Zuidzande, Sectie C nos 125 en 244, te veilen in 3 koopen, met recht van samenvoeging. Alles breeder bij plakbiljetten om schreven. Inlichtingen te bekomen ton kantore van genoemden Notaris. 31 ZEGT HET VOORT.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3