Ad verten tiën. Een Woonhuismetaanhooiigheden, Diooge gerookte BOKKING, Leve FRANS ROSIER! 17 Sent Rechtzaken. j. n. dijk, Bjj de raming is die schade voorloo- pig op f2000 geschat, het bedrag zal echter door deskundigen nader worden vastgesteld. Te New-York heaft Dinsdag een hevige brand gewoed. Een en dertig winkels werden ver nield en vier personen moeten in de vlammen omgekomen zijn. Volgens den New-Yorkschen bericht gever van de Times schrijft men don brand aan kwaadwilligheid toe. En daarvoor bestaat wel eenige reden, want in de afgeloopen week werden door de politie niet minder dan 25 po gingen tot brandstichting geconsta teerd. De ontrouwe klerk der posterijen H., het laatst werkzaam ten postkanto re te Üosterhout die zich eenige weken geleden met een bedrag van ongeveer 1000 gulden, dat hij ten kantore ont vreemdde, uit de voeten maakte, en vrouw en kind achterliet, heeft zich aan het politiebureau aldaar aangemeld en is onmiddellijk in arrest genomen en door de marechaussees ter beschikking van de justitie te Breda gesteld. Al het ontvreemde geld heeft hij te Parijs opgemaakt, waarna hij te voet de reis van daar naar deze gemeente heeft moeten maken. Tijdens zijn afwezigheid heeft zijn echtgenoote met haar kind van eenige maanden, de gemeente verlaten, en is naar haar ouders in Limburg terugge keerd. Den 18 September 1870 doodde een 11 jarige jongen, Pietro Pieri gehee- ten, te Rome op straat zijn broertje van 9 jaren. De jeugdige misdadiger werd onmid dellijk gearresteerd en in de gevangenis opgesloten, terwijl de instructie tegen hem geopend werd, maar 2 dagen later trokken de Italiaansche troepen Rome Yoen nog de Kerkelijke Staat binnen 'en bij die politieke geheurtenissen ver gat men Pieri. Eerst 6 maanden later werd zijn in structie door de rechters der nieuwe re- 1 geering heropend. Ofschoon de knaap bekende, werd de instructie slepende gehouden tot 1872 en intusschen overleden de rechter van instructie en de voornaamste getuigen. Het duurde tot 1874 eer een nieuwe rechter van instructie was aangewezen, die nieuwe getuigen deed opsporen, waarvan er zelfs in Amerika gezocht moesten worden, alles om de misdaad te bewijzen, die door den beklaagde volledig bekend was. Zoo werd het 1882 eer de instructie kon worden gesloten, maar toon kwam er weer iets in den weg. De instructie was namelijk gevoerd met het oog op een te verwachten dood vonnis en inmiddels was de doodstraf' afgeschaft, waardoor alweer een nieuwe instructie werd noodig geoordeeld. Daarmee wachtte men tot 1886 en de rechter van instructie, die nu de zaak in handen kreeg, wilde een onder zoek naar de geestvermogens van den beklaagde laten instellen. Dit werd aan 3 geneeskundigen aan gebracht, die evenwel tegenstrijdige rapporten uitbrachten. In 1895 werd Pietro Pieri ernstig ziek, zoodat de instructie weer moest worden gestaakt en thans zit de kleine broedermoordenaar, die bij het plegen van het feit 11 jaar was en nu 49 ja ren telt, nog steeds in vóórarrest. Maandagmiddag is een zekere K. uit de gevangenis te Dordrecht ont vlucht. Politie en rijksveldwacht maakten on middellijk jacht op den vrijheidlieven- den tronkvogel. Toen men hem meen- do te hebben, sprong hij over een hek en ontkwam. De jacht wordt voortgezet. Het feit, dat K. als Dordtenaar de kaart der stad volkomen kent, maakt zijn gevangen neming niet gemakkelijker. Het gerucht ging natuurlijk onmid- dellijk als een loopend vuurtje door de stad, dat de jacht Rosier gold. Op 1 September werd een knaap van 7 jaren door een persoon van 32 jaar te Keilen, onder Kleef, in woede den hals afgesneden. De knaap stierf oogonblikkelijk. De dader nam de vlucht en werd tot heden niet gevonden. Jit het onderzoek bleek dat de knaap den man met steentjes had geworpen, waarop de man in blinde woede ont stoken, den knaap achterna zette, hem bij den strot greep en als een beest, slachtte door hem den hals af te snii- den. Het mes, waarmede de afschuwelijke daad volbracht was, werd gevonden en zou licht brengen in deze lugubere zaak. Het mes bleek toe te behooren aan een kantoorbediende, werkzaam op de mar- garinefabriek van de firma v. d. B. te Kleef. De man was voortvluchtig. Dezer dagen werd zijn spoor te Nij megen ontdekt. De man bood uit geld gebrek te Nijmegen zijn horloge als on derpand aan. Toen de recherche tot deze ontdek king kwam, was het reeds te laat, de man had Nijmegen reeds verlaten Maandagavond kwam do verdachte echter uit den Haag te Nijmegen aan en werd aan het station door de poli tie opgewacht en terstond in hechtenis genomen. De ongelukkige zelf was radeloos en leed, zooals hij meedeelde, zeer door zijn afschuwelijke in blinde drift volbrachte daad. De man heeft reeds vroeger zeer ern stig aan zenuwziekte geleden. Veron dersteld mag dan ook worden, dat hij in een oogenblik vai) volslagen krank zinnigheid de daad volbracht. Hij is ter beschikking van de justitie te Arnhem gesteld. Zaterdag was de werkvrouw Z. uit de Eglantierstraat te Amsterdam naar haar werkhuis gegaan en had hare drie kinderen, zooals gebruikelijk, alleen moeten achterlaten, een kindje van 6 maanden en twee jongens van 5 en 14 jaar. Den oudste was op het hart ge drukt vooral goed op hot kleine zusje te passen. Dat deed hij dan ook ge woonlijk wel, want hij 'hield veel van de kleine, mollige zus. Zaterdagmiddag was hem echter de lust om op straat te gaan spelen te sterk geworden. Broertje was al op straat en zusje zou wel een tiidje alleen kunnen blijven, dacht hij. Vóór hij wegging sloot hij de deur van de kamer af. Na eenige uren terugkomende, vond hij het kind in een toestand, die hem zeer beangst maakte. Zusje sliep en was niet wakker te krijgen. Met het wicht in den arm liep de knaap huilen de bij een buurvrouw binnen, die om een dokter stuurde, op wiens last het kind ijlings naar het Gasthuis gebracht werd. Daar bleek, dat het stakkerdje dood was. Wat er met het wichtje gebeud is, is tot heden' niet opgehelderd, want de arme jongen heeft zich het geval zoo aangetrokken, dat hij weggoloopen is en zich tot heden niet in de ouderlijke woning heeft vertoond. Men kan zich den toestand voorstel len van de moeder, een verlaten, maar oppassende vrouw, die zoo plotseling haar jongste missen moet en daarbij in groote ongerustheid verkeert over hot lot van haar oudste kind. Het zoontje van de verlatene vrouw is te Amersfoort door de polite zwer vende gevonden. Het knaapje is naar Amsterdam te ruggebracht. Op de kermis te Roozendaal is Zondagavond in het koffiehuis van G., op de markc, de arbeider J. Brouwers met een mes in den rug gestoken, zoo dat de getroffene in levensgevaar ver keert. Do vermoedelijke dader, de wis- selwachcer L. G., is 's nachts op het station door de marechaussee in hech- tenig genomen. Inbraak te IJselmonde. Door iemand werd Maandag aangifte gedaan, dat in het begin der vorige week tijdens zijn afwezigheid, behalve eenige kleedingstukken van zijn vrouw, ƒ40 zijn ontvreemd. Vermoedelijk is de diefstal gepleegd door middel van een valschen sleutel. Inbraken. Zaterdagavond is te Amsterdam een inbreker in de Blasius- straat door een politieagent, die door buren gewaarschuwd was, op heeterdaad betrapt. Hij viel bij zijn poging om te ont vluchten, toen de agent hem bij een been vasthield, van de trap en op een benedon staand rijwiel en werd door hulpvaardige burgers zoo krachtig aan gepakt, dat hij nagenoeg bewusteloos werd weggedragen. Een van zijn twee kameraden, die op den uitkijk stonden, is na een wedloop in de Hemonystraat gevat. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is ingebroken in de woning van den heer A. Kleer, brooddepothouder te Spaarndam. Behalve eenig geld werden een aan tal zilveren voorwerpen vermist. 388'" Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 8 September. 1009850 ƒ65. 3318 5637 5645 5664 6271 6371 7942 8435 8473 9310 9318 9320 9330 9337 9365 9387 9393 9405 9791 9835 9887 9910 18433 18491 Trekking van Woensdag 9 September. ƒ65. 5663 7940 8447 8490 9396 9421 9587 9875 9912 18427 18472 Trekking van Donderdag 10 Septomber. ƒ65. 9332 18425 18432 Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld we gens diefstal van een beurs met geld te Cadzand H'. J. G., 19 j., koopman te Brugge, thans gedetineerd te Middel burg, tot 2 m. gev. straf, met inminde- ring brenging der doorgebrachte hech tenis. mishandelingJ. B. C., 19 j., veldar- beider, Oostburg, tot 6 weken gev. str. bedelarijI. T., 61 j., werkman te Oostburg, thans gedetineerd te Middel burg, tot 3 dagen hechtenis. Het Gerechtshof te 's Gravenhage, beschikkende op het verzet van den Of ficier van Justitie bij de Arr.-Rechtbank te Middelburg in zake de buiten ver- volging-stelling van P. J. R., laatst koop man te IJzendijke, thans te Vlissingen, heeft rechtsingang verleend met last tot instructie wegens verduistering van tien duizend francs, ten nadeele van een sui ker-fabriek te Amougies en wegens be drog. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 12 Sept. 2.09 2.33 Zondag 13 2.51 3.15 Maandag 14 3.20 3.44 Dinsdag 15 3.46 4.10 Predikbeurten. Zondag 13 Sept. Ned. Hebv. Kerk. Biervliet v. 9 u dhr Lensvelt. Breskens v. 9»/2 u Geen dienst. n. 2 u ds Noest. Groede v. 9 u ds Homburg. n. 2 u Geen dienst. Hoofdplaat v. 9 u ds Noest. Niouwvliet v. 9 u ds van Essen. Schoondijko v. 9 u ds Nieuwburg. Waterlandk. n. 2 u ds Carsjens. IJzendijke v. 9i/2 u ds Carsjens. Evangelisatielokaal Schoondijko. vm. 9 u Geen dienst, nm. 2 u dhr Lensvelt. Evangelisatielokaal Oostburg. nm. 6 u dhr van Beuge. Ev. Luth. Ge*. Groede v. 9 u ds Bleeker. Gerof. Kerk Schoondijke-. v. 9 u dhr Bouma, cand.. n. 2 u dhr Bouma. De Ontvanger der ge meente Groede verzoekt clfing-eiiti de voldoening der Hoiidei»-t>elastiiig-, ver schenen 1 Juli 1908, zulks ter voorkoming van vervolging. 7 Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor BREI WERK aan - huis. Wed. Iz. LEENHOUTS, Boulevard, Breskens. De Notaris W. C. de Schoondijke zal op Smidt te 's nam. half zes uur, ten verzoeke van den heer J. J. VERSLUIJS e. a,, ten herberge van den heer F. J. J. Besemer te Breskensin éene zitting, in het openbaar verkoopen met het recht van ERFPACHT tot 31 December 1911, op 8 laren, 48 centiaren grond te Breskens, aankomende de polders Groot- en Klein Baarzande en Eliza- bethpolder, kad. bekend Sectie D nos. 623, 804 en 1569, ter voormelde grootte. Betaling kooppenningen 1 November 1908. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. 27 4 voor een dubbeltje, met een ben van 100 stuks f 2.25. 6 C. WESDORP, Breskens. Origineele Komische Voordracht, op zijn 2e ontvluchting uit het Gesticht te MEDEMBLIK en zijn aanhouding op 8 September 1908. P r ij s IO cent. Franco toezending na ontvangst van het bedrag in postzegels of per post wissel door den uitgever Oude Kijk-in-'t Jatstraat, Groningen. Van de Voordracht van Frans Ro- siers eerste ontvluchting zijn nog- een paar stuks voorhanden. Deze worden, zoolang de voorraad strekt, ook afgele verd a 10 cent per stuk,

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3