[en flinke Dienstbode Tarwe, Haver, Lucern, HEERENHUIS, Burger 1. stand. Advei tentiën. is verplaatst nog een stiefvader die zwervende is, en .broers en zusters, die vertoeven in het buitenland. Hijzelf is voor 't eerst in Sliedrecht. Doordien echter enkelen der nog in leven zijnde familieleden Giltay- Schippers in hem beslist den verlorene meenden te herkennen, o.a. aan een lit- teeken en de groote gelijkenis, is bij den jongeman misschien ook twijfel ge rezen en heeft hij beloofd, de betrek king met Sliedrecht te willen aanhou den en telken jare met de kermis al daar te zullen verschijnen. Bij zijn ver trek Maandagavond was vooral het af scheid van zijn vermoedelijke grootmoe der, de 80jarige wed. Schippers, hartroe rend toen ze hem met haar beide oude bevende armen vasthield en met tril lende stem zeiDingeman, Dinge- man, je bent het 1 Wie brengt de noodige klaarheid in deze vreemde geschiedenis? Te Parijs is weer eens een moord gepleegd, thans op klaarlichten dag, die in geheimzinnigheid en brutaliteit in lang niet is geëvenaard. Op den Fauborg Saint Honoré, een der drukste straten van Parijs, in het hartje der stad, woonde sinds 15 jaren een ongeveer 67-jarige kantwerkster, de ongehuwde Marie Riand, geboren te Gent, van uiterst achterdochtige natuur, wat wellicht daaraan te wijten was, dat zij een aardig spaarduitje bezat en die slechts hoogst zelden iemand, en dan uog alleen zeer goede bekenden, bij zich ontving. In de buurt zelf had zij een tamelijk rijke cliënteelo, daar zij uitnemend de moeilijke kunst van het kantrepareeren verstond. Dinsdag nu, nadat de portierster van het huis, waar de oude dame woonde, haar sinds twee dagen niet had gezien, liet zij de gesloten deur harer aparte- menten door een smid openbreken en vond het lijk van haar huurster voor over op den grond uitgestrekt. Het hoofd was door de snede met een vlijmscherp mes zoo goed als van den romp gescheiden en overal waren sporen van bloed zichtbaar, terwijl alle meubelen waren opengebroken. Een onmiddellijk door de gehaalde politie ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat het slachtofter op Zondag morgen nog eerst haar inkoopen voor het ontbijt was gaan doen, want op het fornuis in de keuken stond nog een cotelette, terwijl een kluit boter, nog in het vloei gepakt, op het buffet lag en er in haar slaapkamer een ochtend blad van Zondag werd gevonden. Men tast echter in het duister om trent de wijze, waarop de moordenaar is binnengekomen, daar op de beide deu ren die toegang tot de woning- geven, niet 't minste spoor van braak werd gevonden. Wel loopt, ter hoogte van de étage, waar de vermoorde woonde, een smalle zinkrand om de binnenplaats heen, waar op de vensters harer woning uitkomen, maar het is onmogelijk, dat iemand zich op dien rand kon neerlaten, zonder te kunnen vliegen, of althans door de buren te zijn opgemerkt. Bovendien waren alle ramen gesloten. Men stelt zich dus voor, dat de moor denaar een bekende moet zijn geweest van zijn slachtoffer, dat hij door haar is binnengelaten en haar, toen zij zich om een nog onopgehelderde reden naar de slaapkamer begaf (op den drempel werd haar lijk gevonden) onverhoeds van achter bij de haren heeft gegrepen en haar met een haal de keel heeft af gesneden. Zelfs geen kreet is gehoord en het onderzoek heeft uitgewezen, dat de vermoorde onmiddellijk moet zijn gestorven. Do politie zoekt ijverig naar den be drijver van deze afschuwelijke misdaad, maar haar pogingen worden belemmerd door de omstandigheid, dat in de kamers der ongelukkige niet de geringste aan duiding werd gevonden, die de justitie op een of ander spoor kan brengen. Uit het verdere onderzoek is gebleken, dat de vermoorde behalve kantwerkster ook woekeraarster was en het vermoeden bestaat, dat de moord gepleegd is door iemand, die geld kwam leenen, welk vermoeden eenige bevestiging vindt in de omstandigheid, dat een inktkoker, een stuk vloei en een pen op de tafel in de kamer van het slachtoffer gevon den werden Men vond geen enkelen sleutel in de woning, zoodat de moordenaar blijkbaar den bos sleutels van het slachtoffer heeft meegenomen. Alle kasten en laden waren afgesloten en de politie heeft de sloten laten open steken. Er werd geen geld gevonden en even min boeken of schrifturen, waaaschijn- lijk dus zijn ook laatsgenoemde door den moordenaar meegenomen. Op het schiereiland Seward (Alaska) is tengevolge van het vinden van goud een nederzetting ontstaan, Nome ge naamd, welke in ongelooflijk korten tijd tot een stad is ontwikkeld. Nog voor ongeveer tien jaren was het schiereiland Seward een woestenij met eenige honderden Eskimo's en een paar blanken thans is het een druk stadje met 3 5, 4000 blanken, terwijl in den zomer deze bevolking verdubbeld wordt. Vroeger een enkel zendingsstation te midden van Eskimo-hutten, ziet men daar thans aan den oever van de Beh- ringstraat een dozijn kleine gehuchten liggen, waarvan de stad Nome met goedgebouwde woningen het middelpunt vormt. Er wordt jaarlijks voor acht millioen dollars goud gewonnen. Tien jaren geleden zag men er slechts walvischvaarders en belastingkotters, die de verbinding met de buitenwereld vormden en thans onderhouden een twintigtal stoomschepen een geregelden dienst, terwijl in den winter de gemeen schap wordt onderhouden door een hon den-slede-post. Maar bovendien heeft men er reeds militaire telegraaflijnen, kabels en draad- looze telegrafie, terwijl een particuliere telefoondienst de verschillende nederzet tingen op het schiereiland verbindt en sommige deelen reeds door spoorwegen verbonden zijn. Met goud zoeken door middel van mijngangen is nanwelijks een enkele poging gedaan en al het tot heden ver kregen goud, van 1897 1907, ongeveer 37 millioen dollars, is door wasschen verkregen. Nabij Boulogne-Sur-Mer stortte een automobiel, het eigendom van een Amerikaan en waarin deze met 2 vrien den en den chauffeur zat, in een diep ravijn. De eigenaar, die zelf stuurde, werd in den val gedood, de 3 anderen bekwa men ernstige verwondingen. Te Waddingsveen is de 36-jarige schipper Broeke, uit Made-en-Drimme- len, wiens schip met nog eenige andere schepen door de sleepboot „Haarlem mermeer III" werd gesleept, overboord gevallen en tusschen twee schepen be kneld geraakt. Het bloed kwam den ongelukkige uit den mond en geheel bewusteloos werd hjj naar de ziekenzaal overgebracht. In den loop van den dag is schipper Broeke aan de bekomen wonden over leden zonder tot bewustzijn te zijn ge komen. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat het armhuis te Seroosker- ke (Sch.), waarin in de laatste jaren nog zes zeven verpleegden waren opgenomen, thans geheel ledig staat, wat ouden van dagen zich niet herin neren kunnen dat dat ooit gebeurd is. Een ketelontploffing in een wol weverij te York, in den Amerikaan- schen Staat Fensylvanië heeft acht ar beiders gedood en een groot aantal ver wond. Te Egmond had een ernstig onge luk met doodelijken afloop plaats. Een vrachtrijder, stapvoets rijdende, wilde westwaarts het dorp inrijden. Van de noordzijde kwam een 8jarig jongentje zuidwaarts over den weg ste ken, hij kwam in aanraking met het paard, viel en had het ongeluk het wiel over zjjn lichaam te krijgen, met het gevolg, dat het weinige oogenblikken daarna overleed. Een stadswijk in brand. Te New-York heeft een vreeselijke brand gewoed, die de Siciliaansche wijk in het oostelijke district grootendeéls heeft verwoest. Vijf menschen zijn in de vlammen omgekomen en nog een twintigtal ge wonden. 388-" Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 11 Augustus. 30. 5666 7938 8363 8467 9304 9314 9327 9372 9411 9424 18438 18455 20416 20419 Trekking van Woensdag 12 Augustus. 100: 20446 ƒ30. 6255 6282 8396 8448 8480 8492 8500 9306 9317 9331 9367 9390 9401 9415 9425 9803 9809 9826 9830 9905 9906 9918 9927 20418 20466 Trekking van Donderdag 13 Augustus. ƒ30. 5636 6275 6362 8472 9336 9342 18475 Biervliet. Geboorten. 4 Juli. Martha Louisa, d. van J. B. Vercruijsse en S. Goebert. 8, Catharina Cornelia, d. van M. J. Vermeulen en C. M. Moes. 11, Dingena Pieternella, d. van D. P. Lie- bers en C. W. de Nijs. 12, Henricus, z. van P. H. Verbuijt en S. M. Boek hout. 17, Adriaan Jacobus, z. van G. Faro en C. Krocké. 18, Pieter, z. van I. Bogle en C. J. Mareels. 28, Francis- cus Jacobus, z. van C. J. van de Wae- ter en S. M. Goethals. 29, Isaac Adri aan, z. van A. Versluijs en J. Naeije. 30, Louisa Catharina, d. vau B. J. Doens en S. M. de Boevere. Overlijden. 18 Juli. Maria Jacoba van den Berge, 71 j. 27, Jacoba Magdale- na Blom, 60 j., echtg. van A. Geensen. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorin. nam. Zaterdag 15 Aug. 3.23 3.47 Zondag 16 3.54 4.18 Maandag 17 4.30 4.54 Dinsdag 18 4.58 5.22 Zondag 16 Aug. Ned. Heb v. Keek. Biervliet V. 9 u dhr Lensvelt. Breskens V. 91/2 u ds Meeuwenberg Groede n. 2 u Geen dienst. V. 9 u Geen dienst. n n. 2 u ds Schutte. Hoofdplaat n. 2 a ds Meeuwenberg Nieuwvliet V. 9 u dhr van Beuge. Schoondijke T. 9 u ds Nieuwburg. Waterlandk. n. 2 u ds Nieuwburg. IJzendijke V. u ds Carsjens. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u Geen dienst, nm. 2 u dhr Lensvelt. Evangelisatielokaal Oostburg. nm. 6 u dhr van Beuge. Ev. Lüth. Gel. Groede v. 9 u ds Schutte. Geref. Kerk Schoondijke, v. 9 u ds Merkeleijn. n. 2 u ds Merkeleijn. rrftfffKT- ■^oor dezen betuigt onder- jy$Sgeteekende zijn harielij- ken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, op en na 8 Augustus ontvangen. 6 P. VAN DER MALE, Breskens. fgpfp- Het KANTOOR van den Notaris L. G. JAMES te Sluis naar de Kaai naast het Hötel „La Villa de Bruges". 8 benoodigd, die goed kan werken, loon ƒ7.— per maand. Adres: Hotel QUEENBORO, Vlissin- gen. 7 De Notarissen L. G. James te Sluis en Ph. Steegers te Assenede zijn voornemens op Donderdag 2O Augustus 1908 's nam. 2 ure, ten verzoeke van den Heer P. VAN VOOREN te Biebvliet, publiek ,te verkoopen 19 Ruim 1 Hectare (3 Gem.) en 17 Hectaren (38 Gem.) wassende te Biervliet in deThomaes- en Beukelspolders nabij de door hem bewoond geweest zijnde Hofstede. De Notaris L. G. James te Sluis is voornemens op Woensdag 19 Augustus 1908 's nam. 2 ure, ten verzoeke van Mej. Wed. Iz. SANDERS Meijeb te Sluis, publiek te verkoopen 3V2 Hectare (71/2 Gem.) wassende te Oostburg in den Generalen Prins Willempolder nabij de Hofstede, bewoond door den Heer A. NORTIER, bij den steenweg Oostburg Aarden burg. 15 De Notaris L. G. James te Sluis is voornemens op Dinsdag 1 September 1908, bij instel en op Dinsdag 15 September 1908, bij toewijzing, telkens 's nam. 3 ure, in het loge ment van Mej. de Wed. J. de Meijeb, te Aardenburg, publiek te verkoopen Ken modern met TUIN te Aardenburga/d Infill Markt, kadaster Sectie E no. CTI291, groot 3 Aren, laatst be woond geweest door den Heer J. B. BLINDENBACH. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. 22 Ter bezichtiging van het perceel is de sleutel te verkrijgen bij den Heer A. Ros.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3