Wilgen Mutsaard (Pï2Sn5 2 Hectaren zeei goede Haver, l'|2 Hectare Klaver, 2e snede, Klaver en Lucern Nieuw bezaagd EIKENHOUT, Openbare Verknoping A(1 verten tiën. 0 JACOB WILLEMS 0 BRESKEXS. VERKOOPING ie li ijk at t'iiü-rr. zware LUCERN, zware KLAYER. Holland- Amerika-Lijn* SfaiHlelsbci'icfiteii. dame, Marguerite Jardon genaamd, doch ter van een meubelhandelaar, maar die zich voor het tooneel bekwaamde. Dank zij zijn gunstig uiterlijk en zijn aangename manieren, wist hij zich bij de familie in te dringen, waar hij zich voordeed als jongmonsch van goeden huize en gefortuneerd en in den eersten tijd gaf hij ook werkelijk veel geld uit. Het duurde niet lang of hij was met Marguérite verloofd, maar nu begon hij van zijn aanstaanden schoonvader geld te leenen, waarbij hij het deed voorko men, alsof hij in onmin leefde met zijn vader en deze hem hardvochtig in den steek liet. Op zekeren dag bemerkte de oude heer Jardon, dat zijn brandkast was ge opend en daaruit 800 francs gestolen. Hij had nog geen verdenking op den jongen Braziliaan, doch liet een nieuw slot op de brandkast maken en borg nu zoolang zijn vermogen, bestaande uit 40,000 frs in effecten en 8000 frs aan bankpapier, in een kast op zijn kamer. Verleden week vond hij die kast open gebroken en met de 48000 frs was nu ook Guzman Ferrari verdwenen, zoodat er geen twijfel meer kon bestaan, wie de dief was. Er werd een aanklacht bij de politie tegen hem gedaan en tegelijkertijd trok de heer Lemaire, een schoonzoon van den heer Jordan, er op uit om den dief te zoeken, wiens spoor hij te Trouville ontdekte. Hij wilde hem terstond na reizen, maar zijn vrouw, de zeer schoo- ne oudere zuster van de al te liehtge- loovige Marguérite, vreesde dat haar echtgenoot in zijn begrijpelijke opge wondenheid een onvoorzichtigheid zou begaan en nam daarom op zich, den vluchteling te volgen en hem het geld af te nemen. Marguérite vergezelde haar en in het Casino van genoemed badplaats vonden zij hem. De Braziliaan wist zoo behendig den wanhopige te spelen, dat men hem niet deed arresteeren, maar er in toestemde hem naar Havre te vergezellen, waar hij het geld had achtergelaten, dat hij daar aan mevr. Lemaire zou teruggeven. Juist vertrok de boot en mevrouw Lemaire kon slechts alleen met den Braziliaan meegaan, terwijl haar zuster in een hotel te Trouville op haar bleet wachten. Te Havre in het Hotel de Normandie gaf Guzman Ferrari aan mevr. Lemaire 40.000 francs aan effecten en 5000 francs aan bankpapier, het overige geld had hij reeds verteerd, naar hjj zeide. Om spoedig naar Trouville terug te keeren, waarheen denzelfden avond geen boot meer vertrok, besloot zij met den trein te gaan, die een grooten omweg maakt over Rouaan. Guzman verzocht als een gunst haar naar Trouville te mogen vergezellen, hetgeen zij hom, onbegrijpelijkerwijze, toestond. Toen de jonge vrouw, door vermoeie nis overweldigd, in de coupé was ingo- slapen, werd zij voorbij Rouaan eens klaps door een stoot gewekt. De coupé was geheel duister on in deze coupé knalden schoten. De lafaard schoot op de jonge vrouw, greep haar vervolgens aan en trachtte haar te verworgen. Zij verdedigde zich met de kracht den, vertwijfeling en onder het worstelen nam zij nog waar, dat de trein 2 stati ons voorbijstoomde, toen verloor zij het bewustzijn. Zij werd met bloed bedekt en geheel uitgeplunderd gevonden aan het station Sernigny, waar de trein stopte, terwijl het den dader was gelukt te ontkomen. Haar toestand is ernstig. Een revol verkogel heeft haar een gedeelte van 't rechteroor afgerukt, de andere schoten hebben gelukkig in de duisternis gemist en de patronen zijn in den gecapiton- neerden wand van den wagen terugge vonden. Reeds Zaterdag was de dader te Ha vre in banden der politie, die hem juist arresteerde, toen hij zich naar Brazilië wilde inschepen. De gestolen eflecten en 4000 frs had hij nog bij zich. Terwijl men bij een landbouwer op den „Zandberg" te St. Michiels Gestel (N. B.) bezig was een nieuwe dorsch- machine te probeeren, sloeg in een on bewaakt oogenblik het paard op hol. Achter het huis speelde een circa 2-jarig kind, dat door het hollend dier werd omvergeloopen en een trap kreeg op den rug, met het noodlottig gevolg, dat de kleine eenige minuten later den geest gaf. Donderdagmiddag waren drie rid ders van het gilde van klaverenaas op het Jaagpad te Delft, bezig hun slag te slaan. Zooals altijd waren er ook nu weer dwazen, die hun fortuin eens wilden beproeven. Daaronder was een jongen, die twee kwartjes verspeelde. De bewoner van Pasgeld had mede lijden met den knaap en raadde den kwartjesvinders aan, dat geld terug te geven. Maar daarvan wilden zij niets weten 't was toch eerlijk verdiend. Er volgde nu een korte woordenwis seling, waarna de edele gildebroeders van hartenheer het verstandigst achtten het hazenpad te kiezen. Als altijd hadden zij hun fietsen bij de hand en vlug peddelden zij weg. De bewoner van Pasgeld liet zich echter niet uit het veld slaan. Fluks verscheen een licht karretje met een snelvoetig rossinant ervoor en drie man er in. Er volgde een wilde jacht. 't Was een lust het paardje te zien draven, zijn voeten schenen nauwelijks den grond te raken. Koetsier en inzittenden vuurden het edele dier door fluiten en toeroepen aan. Zichtbaar werd er gewonnen op de fietsrijders. Ter hoogte van do kalkovens werd een der kwartjesvinders ingehaald. De niet-bepaald ongevoelige argumen ten van don Pasgeld-bewoner noodzaak ten den kwartjesvinder het geld terug te geven. Den heeren zal deze les heugen en zij zullen vermoedelijk niet meer in de buurt van Pasgeld hun treurig hand werk voortzetten. Een 4 jarig kindje der echtelieden D. te Biesland, dat aan een 14-jarig zus je was toevertrouwd, geraakte in een onbewaakt oogenblik in een beerput. Ofschoon het spoedig uit den put was gehaald, bleek het kindje reeds gestikt te zijn. Op de eerste étage van een per ceel te Amsterdam woonde sedert eeni- gen tijd een ongeveer 34-jarige weduwe die commensalen hield. Zij schijnt in hooge mate de belang stelling van deze mannen tot zich ge trokken te hebben en wel in zoo hooge mate, dat dit oorzaak werd van min der gewenschte toestanden. Om daaraan eeir einde te maken, zegde zij allen op. Aanvankelijk schijnen haar buisge- nooten zich in deze nieuwe situatie te hebben geschikt, althans ze zochten elders een onderdak. Zaterdag echter, meldde een hunner, zekere N., zich weer aan de woning aan. Hij werd boven gelaten. Het onderhoud, dat in de keuken, waar de vrouw jnist bezig was voor het middagmaal te zorgen, plaats had, was reeds dadelijk van weinig opwek- kenden aard. De beide kinderen der weduwe, een meisje van 13 jaar en een jongen van 9 jaar, angstig geworden door het luid spreken, wilden althans binnendringen, doch werden door den bezoeker op ruwe wijze naar buiten gezet. Kort daarop knalde een schot, spoedig gevolgd door een tweede. De bewoonster van de tweede étage, opgeschrikt door het knallen, kwam naar beneden en zag beider lichamen geheel bebloed in de keuken liggen. De vrouw was dood en de man, die gepoogd had zichzelf het leven te be nemen, bewusteloos. De buurvrouw waarschuwde voorbij gangers en politie, die weldra een onder zoek kwam instellen. De vermoorde is volgens verklaring van een geneesheer, wiens hulp werd ingeroepen, oogenblikkelijk dood ge weest. De kogel trof haar recht in den slaap. Wat de aanleiding tot het misdrijf is, valt nog niet met zekerheid uit te maken. Zeer waarschijnlijk onbeantwoorde liefdede dader moet met de betuigin gen van zijn gevoelens zijn slachtoffer herhaaldelijk hebben lastig gevallen, die daarvan echter niet gediend bleek. Op de revolver die door de politie in beslag werd genomen, waren nog vier scherpe patronen. Do justitie stelde nog denzelfdèn avond een onderzoek in. Het lijk is gerechtelijk geschouwd. De gewonde werd per brancard naar het Binnen Gasthuis vervoerd, waar hij 's avonds laat nog niet tot bewustzijn was gekomen. 388 Ktaatsloterii. Collecte Zeeland. Rotterdam 10 Aug. Tarwe, per 100 K.G. f 9.- a f10.- Essex flO.- a f 10.75 Rogge, ILL. f6.- af 6.75 Haver per 100 K.G. f7.25 a f 7.75 Wintergerst f 8.75 a f 9.52 Zomer f. 8.50 a f 8.90 Chevalier f 9.25 a f 9.75 Blauwe erwten f 9.— i f 9.75 Bruine boonen p. H. f 9. a f 14. Witte boonen f 0.00 a f 00.00 Zeeuwsche Uien f 0.65 gr bruine f 1.40 kleine f 0.60 stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.00 a f 2.30 eigen-heimers f a f bonte f 2.00 a f 2.30 Veemarkt. Koeien en Ossen 37 tot 38 c„ Kal veren 45 tot 50 c., Schapen 22 tot 26 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 22 tot 24 c., id. voor export 21 a 22 c. alles per l/.2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f48.00 Eng. 1 pd. St. f 11.925 a f 12.10s N.-Am. 1 Dollar f 2.44s dezen betuigen wij, JytPsBgP'* ook namens wederzijdsctie familie, onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden. A. J. MULLER. 7 Joha LUTEIJN. j| V Op 12 dezer hopen zoo de V Heere wil en zij leven, onze ge- 0 0 liefde Ouders 0 0 en 1\ ft ft FRANCINA MARIA VAN MEENEN, ft hunne 45-jarige Echtveree- ft ft niging te gedenken. ft a Hunne dankbare kinderen. ft Groede, 12 Augustus 1908. ft De Notaris W. C. de Sniïdt zal op Dinsdag 18 Augustus 1908, 's nam. 3 uur, ten verzoeke van den Heer E. V. DE MILLIANO, in het open baar vei koopen a/d Klinkerweg Groede—Breskens, en a/d Kijfweg. 14 Te vergaderen aan den Kijfweg. te van De Notaris Zijlstra te IJzendijke is voornemens 22 Vrijdag 14 Augustus a.s., des nam. 2 uur te Biervliet, Beukels- polaer, publiek te verkoopen voor den Heer C. THOMAES 7 X 0.44.50 h.a. 9 X 0.44.50 h.a. Te vergaderen aan de Groenestraat. a f 4.— per 100, thuis bezorgen f 4.50 per 100. Te bevragen bij DE PAAUW, Sasput (Schoondijke.) Wekelijksche vaart van ROTTERDAM naar NEW-YORK met de prachtige ingerichte en snelvarende Stoomschepen. Inlichtingen kosteloos bij den Agent J. J. CORNELIS te Breskens. Trekking van Maandag 10 Augustus. 5000 9932 1009872 30. 3324 6363 6§96 7955 8373 8457 8481 9388 9391 9406 9428 9838 9902 18406 18452 20414 20780 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 12 Aug. 12.03 12.27 Donderdag 13 12.41 1.05 Vrijdag 14 1.27 1.51 J. WEISFELT, Deurwaarder te Oostburg, zal op Zaterdag 15 Augustus 1908, des namiddags te alf 2 uur, ten ver zoeke van zijn principaal in het open baar te koop aanbieden EENE PAf?TIJ lang 7 tot 7.80 M., zwaar 5 c.M. en breed van 20 tot 25 c.M., Eiken PA LEN, PLANKEN een partij nieuw ge- creosoteerd HOUT, verder PALEN, Vuren DEELEN, Riga-SCHALEN, Amerikaansche Grenen KEPERS, LATTEN, ACHTERDEELEN, enz. Te vergaderen bij den Heer F. Bese- mer. 26

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3