een dienstbode, Nieuw bezaagd EIKENHOUT. Noteer vrijblijvend Openbare Verkooping 2e snee LUCERNE. Gemengd. Bur^erl. stand. AdverteiUiëu. Gevraagd: 8 Hectaren puike Haver, BRESKENS. Tarwe, Haver, Paardeboonen. Tarwe, Haver, Paardeboonen Haver. Eijsink motoren. I stip waarop hij te Middelburg ontslag zal hebben verkregen. Onveiligheid op den Schevening- schen weg J. S. schrijft in de Haagsche Crt. „Maandagavond moest ik even voor zaken naar Seheveningen. Op mijn terugweg ('t was tien minu ten voor 9) werd ik tusschen tol en Is raëlitisch kerkhof door vijf groote slun gels lastig gevallen. Eerst werd er met grint in mijn ge zicht gegooid, waarop ik zeide: „Wat een kunst met z'n vijvenwaarop al len mij beetnamen, tegen den grond sloegen en op gemeene wijze behandel den. Op den weg waren nog veel wande laars naar Seheveningen, maar niemand kwam mij te hulpde menschen lieten die bandieten hun werk volvoeren on der 't geschreeuw „Sla hem dood 1" 't Is nog wonder, dat zij geen mes sen gebruikten Niettegenstaande ik vreeselijk over spannen was en zeer moeilijk meer kon gaan, ben ik de boosdoeners nagegaan, om, als ik een politie-agent zag, ze te doen arresteerendoch ik heb geloopen tot Promenade, dus den geheelen weg af, maar geen agent was te zien. Daarna vervoegde ik mij aan don politiepost Stadhouderslaanmaar na tuurlijk waren de vogels toen gevlogen. Is 't nu niet diep treurig, dat men op zoo'n drukken weg nog niet veilig kan loopen en dat de medeburgers zóó weinig courage soms toonen, om, wan neer 't noodig is, bij te springen of hulp te verleenen Vele jaren ben ik in 't buitenland geweestnog nimmer is mij een derge lijk iets overkomen. Mijn vraag is nu Zou 't niet tijd worden, dat de politie wat meer aandacht schenkt aan den Scheveningschen weg tusschen tol en Promenade Vooral op avonden dat er te Seheve ningen iets te doen is, is 't daar erg gevaarlijk soms 1" Uit Kanderseg (Zwitserland) werd het volgend telegram ontvangen Bij het doorsteken van den tunnel door den Loetschberg is een ongeluk gebeurd. Nadat de mijn ontploft was, werd de galerij overstroomd door water met slijk vermengd 2B werklieden, allen Itali anen, worden vermistmen vreest, dat zij zijn omgekomen. Nader wordt gemeld De tunnel was over een lengte van 2675 meter geboord en het werk ging zijn gewonen gang, zonder dat eenig gevaar merkbaar was. Om 3 uur in den namiddag moest men weer een mijn laten springen, waartoe op de gebruikelijke wijze de werklieden circa 100 meter teruggingen De ontploffing werd gevolgd door een stortvloed van modderig water, dat door den tunnel stroomde. Het meerendeel der arbeiders kon nog een goed heenkomen zoeken, maar 25 worden vermist. Men vreest, dat zij verdronken zijn, daar het water de galerij geheel vulde. Een werkman, die ernstig verwond was, is naar het hospitaal gebracht. Het is nog niet mogelijk te zeggen of het water komt uit de rivier Kander, waar de tunnel onderdoor loopt. De hoofdingenieur en de directeur der maatschappij zijn op de plaats des onheils. Een uit Bern ontvangen telegram meldt, dat een lijk uit den Loetschberg- tunnel is aangespoeld. De 24 overige menschen worden eveneens als verloren beschouwd. Vrijdagmorgen had een 16-jarige jongen de aardigheid om met een spuitje met petroleum gevuld in de Ane- gang en Groote Houtstraat, te Haarlem, de kleeding der voorbijgaande dames te bespuiten. Vrijdagnacht 2 uur heeft zich op de Belgische grens bij Minderhout een drama afgespeeld dat een trouw ambte naar het leven zal kosten De douanebeambten waren op hun ge wonen rondgang, toen zij 4 smokkelaars ontdekten, die groote zakken droegen. Bij het zien van de douanen sloeg het 4-tal op de vlucht. Achtereen werd een jacht op hen begonnen en de douanen zouden hun mannen hebben ingehaald, toen twee hunner, die het meeste ge vaar liepen, zien omkeerden, het geweer aan den schouder zetten en vuur gaven op de fiscus-ambtenaren. Douanebeambte Wouters kreeg de lading hagel in de volle borst en zakte ineen. De onge lukkige werd door zijn kameraden op genomen en overgebracht naar het even over de grens gelegen Meir, waar een dokter hem behandelde. De douanebeambte verkeert in levens gevaar- De smokkelaars zijn over de grens Noord-Brabant binnengetrokken. De da ders zijn nog onbekend. Te Boucbaute heeft een ernstig automobiel ongeluk plaats gehad. In de auto, die het eigendom was van den heer E. De Klijn te Bergen op Zoom, die 14 dagen geleden nieuw voor f 6000 was gekocht, hadden plaats ge nomen behalve de slagers Gustaaf Pe ters uit Berchem en Joris Dox uit Antwerpen, die beiden voor zaken naar het Land van Cadzand moesten, dhr Aernaudts, eigenaar van het hotel „Rotterdam" te Sas van Gent, die zijn broeder te Sluis ging bezoeken, en de chauffeur. Te Bonchaute reed de auto, waar schijnlijk tengevolge van het uiet- wer ken der stuurinrichting met zulk een geweld tegen een boom, dat zij er 15 centimeter diep indrong en later een paard noodig was om ze er uit te trekken. De heer Aernaudts werd door het raampje geslingerd en ernstig aan het hoofd gewond. De beide slagers werden insgelijks ernstig gekwetst. Per spoor zijn zij naar huis terug gekeerd. De automobiel is geheel vernield. Toen vorige week op de nogal afgelegen hoeve Bichtelaar, te Rijsber- gen, niemand anders dan de dienstmeid thuis was, kwamen drie of vier vermom de kerels zich aanmelden en eischten van de meid al het geld, dat in huis was te vinden. Deze echter sloeg op den loop en ging, zooals ze zei, hulp roepen, wat den gauwdieven niet bijster scheen te bevallen en hun wantrouwen opwekte zij schenen daardoor den tijd te missen, om op hun gemak hun slag te slaan. De meid vond bij haar terugkomst de vogels gevlogen, een kast openge broken, doch niets ontvreemd. Later echter, terwijl van een paar andere huisgezinnen in Rijsbergen de lui aan het Frambozen-plukken waren en bun woningen niet of althans niet voldoende gesloten hadden, haalden twee of meer bandieten de zuur-ver- diende penningen uit de kast, die de verkochte frambozen hadden opgebracht. Op éen plaats zij ongeveer ƒ60. Groede. Huw.-Voltr, 16 Juli. Izaak Casteleijn, 23 j., jm. en Sara Albregts, 22 j., jd. 30, Emile Alphonse Buijsse, 27 j., jm. en Janneke Suzanna Fremouw, 29 j., jd. Geboorten. 6 Juli. Florimondus Ber- nardus, z. van F. B. de Wind en S. A. Yerschage. 8, Willem, z. van J. van Kerkvoort en M. Joris. 11, Alida Lou isa, d. van P. F. de Martelaere en H. M. Paridaen. 25, Rozalia Victoria, d. van J. B. Ras en S. K. Breemes. 25, Jacobus Pieter, z. van J. van de Walle en S. Joris. 25, Leendert Jacobus, z. van A. L. Vroon en A. Poissonnier. Overlijden. 26 Juli. Abraham de Winter, 79 j., echtg. van Anna Porreij. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 5 Aug. 7.- 7.24 Donderdag 6 8.15 8.39 Vrijdag 7 9.28 9.52 8lamlel*beiicliteu. Rotterdam 3 Aug. Tarwe, per 100 K.G. f 9.— a flO. Essex f 10. a f 10.75 Rogge, H.L. f6.— af 6.75 Haver per 100 K.G. f7.25 a f 7.75 Wintergerst f 8.75 a f 9.52 Zomer f 8.50 a f 8.90 Chevalier f 9.25 k f 9.75 Blauwe erwten f 9.— h f 9.75 Bruine boonen p. H. f 9.- a f14:. Witte boonen f 0.00 a f 00.00 Zeeuwsche Uien f 0.65 gr bruine f 1.40 kleine f 0.60 stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.00 a f 2.30 eigen-heimers f af bonte f 2.00 a f 2.30 V eemarkt. Koeien en Ossen 37 tot 38 c.. Kal veren 45 tot 50 e., Schapen 22 tot 26 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 22 tot 24 c., id. voor export 21 a 22 c. alles per 1I2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f48.00 Eng. 1 pd. St. f 11.925 af 12.10S N.-Am. 1 Dollar f 2.446 IMST» Hartelijken dank voor je ontvangen talrijke be wijzen van belangstelling op mijn 80sten verjaardag. Groede, Aug. 1908. 6 J. G. MEIJER. tegen half Augustus. Zich aan te melden bij dokter FRA- SER te Schoondijke. 8 GERSTEMEEL 4.30 per 52 K.G. GEMENGD MEEL 4.50 52 K.G. GERST-ROGGE 5.20 56 K.G. Inlandsche ROGGEN 6.60 64 K.G. alles contant. .K-sa* Aan bevelend, Stoomwindmolen „de Kruisdijk", g 14 Groede. De Notaris W. C. de Smidt te Schoondijke zal op «ff Vrijdag 7 Augustus'1908, 's nam. 3 uur, ten verzoeke van den heer E. V. DE MILLIANO, in het open baar verkoopen wassende op bij hem in gebruik geweest zijnde landen nabij de „Kijkuit" onder Breskens en aan de westzijde van den Provincialen Steenweg. Te vergaderen a/d Kijkuit. Do vruchten zijn tegen hagelschade verzekerd. 16 te J. A. WEISFELT, Deurwaarder te Oostburg, zal op Zaterdag 15 Augustus 1908 des namiddags te 1 alf 2 uur, ten ver zoeke van zijn principaal in het open baar te koop aanbieden EENE PARTIJ lang 7 tot 7.80 M., zwaar 5 c.M. en breed van 20 tot 25 c.M., Eiken PA LEN, PLANKEN een partij nieuw ge- creosoteerd HOUT, verder PALEN, Vuren DEELEN, Riga-SCHALEN, Amerikaansche Grenen KEPERS, LATTEN, ACHTERDEELEN, enz. Te vergaderen bij den Heer F. Bese- mer. 26 8 260 oude Roeden Breskens. P. DE HULLU. De Notaris Hammacher te Groe de is voornemens om op Donderdag G Augi: kis 1998, in het openbaar te verkoopeu in de ge meente Groede I o behoeve den Heer P. CORNELIS -1- Pz. te Zuidzande, op landen der hofstede, bewoond door den Heer Joh. Cornelis Zz. 2.65 hectaren (6 Gem.) 4 hectaren (9 Gem.) 1 hectare (2 Gem.) Oo behoeve Mej. de Wed. Iz. DE HULSTER te Groede, op landen der hofstede bewoond door B. Goossen 1.56 heet. (3 Gem. 156 R) 74 Aren (1 Gem. 192 R.) 1 heet. (2 Gem. 92 R en GRASKANTEN. Oo behoeve zijn principaal op eene partij lands nabij de Blauwe Hoe ve 2 1.64 heet. (3 Gem. 212 R.) Vergaderplaats aan den Schoondijk- schen weg nabij den Drieweg, des na middags te 3 ure. 40 ZEGT HET VOORT. ■4-S G H. H. Motor-Wielrijders g Wilt u een motor-rijwiel dat c fr< aan alle eischen voldoet, koopt o dan het merk „Eijsink", Zij zijn 3 w het zekerst werkend en 't bil- af lijkst in prijs. 2; Verkrijgbaar bij M. DE FEIJ- g TER, Rijwielhandel, Groede. N.B. Ook aan 't zelfde adres B verkrijgbaar Electrische Zaklan- taarns, Sigaren-aanstekers en W aanverwante Electrische artike- 5 len. ►—4 w 'U0JJOJ1J9AOUO ufiz NaïïOLOW NNISfia

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3