Oproeping leerlingen 2e Een Concierge, Rechtzaken. Ad vetter) tien. le Een onderwijzer, De voordracht voor Hoofd der school aan de Nieuwesluis, gem. Bres- kens bestaat uit de heeren M. Eijke te Middelburg, J. G. Bosschaart te Biervliet en J. G. Geluk te St. Philipsland. Ned. Herv. Gem. Aangenomen naar Cadzand door ds F. H. de Puy te Ter- kaple. (jpuiengri Een ruim 11-jarig jongetje aan den Westdijk onder Nieuw-Helvoet, is Zondagnamiddag bij het zwemmen in zee bij de Kwak verdronken. Een 13jarige knaap, wonende te Amsterdam, was Zondagmiddag aan het baden in het Noordzeekanaal. De jongen waagde zich, ondanks her haalde waarschuwingen, te ver en werd door den sterken stroom plotseling mee- gesleurd- Een man sprong hem gekleed na, doch de ongelukkige knaap was reeds ver dwenen. Alle pogingen om hem te redden wa ren dan ook vruchteloos. Op heeterdaad is een jongeman betrapt, die uit een der badkoetsen van de badinrichting van het Zeebad Scbe- veningen een portemonnaie met inhoud stal. Hij begaf zich als bader in zee, en vergiste zich dan quasie in zijn bad koets, en nam dan mede wat hij vond. Vrijdagavond 9 uur heeft tusschen Valkenburg en Heerlen een ontzettend automobielongeluk plaats gehad. De Luiksche familie Blafard, die thans te Valkenburg vertoeft en bestaat uit twee heeren, hun vrouwen en een kind, had per automobiel een bezoek gebracht aan Heerlen. In de automobiel bevond zich be halve de familie Blafard, een kinder meisje en de chauffeur met vrouw en kind in alles 8 personen. Toen de automobiel om eenige minu ten vóór 9 uur Heerlen verliet, deed zij zulks met een duizelingwekkende vaart, zoodat menschen zelfs van de trottoirs vluchtten en iedereen zich angstig af vroeg, hoe dat zou eindigen. Het antwoord op die vraag liet niet lang op zich wachten Eenige minuten later kwam een knecht van de bouwhoeve „Lindeloof" onder Voerendaal, in broek en hemd, per flets Heerlen binnen rennen, om geneeskun dige hulp in te roepen voor de op zijn minst genomen roekelooze automobilis ten, die verongelukt waren. Honderden Heerlenaren die 't on geluk voorzien hadden waren weldra op de been en begaven zich naar de plaats der ramp. Te „Lindeloof' is een draai in den Rijksweg en ontbreken tengevolge van een particulieren zijweg eenige boomen. Die opening werd denkelijk door den chauffeur voor den weg aangezien. Hij stuurde er recht op af en kwam met een daar staande hooiharkmachine in botsing. De automobiel reed de hoogte in, maakte een salto mortale en kwam ver volgens op de rechterzijde neer zij was geheel verbrijzeld. De chauffeur kwam in de tanden van de vernielde hooiharkmachine terecht, de dames en een kind rolden over en door elkaar naast het rijtuig, terwijl de twee heeren en een ander kind eenige meters verder geslingerd werden. Al de inzittenden konden opstaan be halve een kind, dat op de plaats dood bleef en de chauffeur, die door de in allerijl toegesnelde bewoners van Linde loof" uit zijn benarde positie gered werd. De moeder van het verongelukte kind was wanhopig. De gewonde en het lijk werden naar „Lindeloof" vervoerd ook de overige personen namen daar voorloopig hun intrek. Dr Beckus uit Heerlen was aanstonds ter plaatse en verleende de eerste ge neeskundige hulp. Drie dames, die geen ernstige ver wondingen bekomen hadden, vertrokken met het lijkje van het verongelukte kind per rijtuig naar Valkenburg. De chauffeur Defigre had eenige ern stige kwetsuren aan het hoofd, een ge broken arm en eenige inwendige kneu zingen bekomen. De heer Blafard had twee ribben stuk en een gebroken arm. Na verbonden te zijn, werden ze naar het hospitaal te Maastricht over gebracht. Treurig ongeluk. Een treurig ongeval, dat echter be trekkelijk nog goed is afgeloopen, is den heer F., wonende te Breda in de cen trale werkplaatsen der S.S. te Tilburg overkomen. De heer F., studeerende aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, zou zich in de werkplaatsen der S.S. practisch als volontair bekwamen en nam daarom aan de werkzaamheden in de fabriek deel. Door een ongelukkige beweging raakte hij bekneld tusschen een electro motor en zou verpletterd geworden zijn, in dien niet de machinist, het gevaar ziende waarin zich de jeugdige F. be vond, de tegenwoordigheid van geest had gehad onmiddellijk de machine stop te zetten. Hoewel ernstig verwond opname in het ziekenhuis was noodig bestaat er geen gevaar vour het leven. De toestand was vrij goed. Rare snuiter 1 Een logé van een logement in de Weerdjesstraat te Arnhem kwam op het lumineuze denkbeeld om op het dak te klimmen en zoo het hotelletje te verlaten. Zoo gezegd, zoo gedaan. De man klauterde over eenige daken en kwam eindelijk bij een glazen afdak van een bakkerij in de Vossenstraat. De glasbedekking kon den man niet dragen en zoo stortte hij met donderend geraas door de ruiten van het 8 meter hoogdak in de bakkerij. De bakker en zijn huisgenooten, die rustig sliepen, ontstelden hevig, toen zij het lawaai hoorden en nog meer, toen zij in de bakkerij een man vonden, die daar als dood neerlag. Gelukkig bleek het geval nog goed te zijn afgeloopen. De ontsnapte logé kwam spoedig bij en bleek alleen lichte wonden te hebben bekomen. Hij werd ter verpleging naar het ge meente-ziekenhuis gebracht. Zaterdagmorgen is te Rueil een 20-jarig meisje, dochter van generaal Bassot, oud-onderchef van den Franschen generalen staf, terwijl zij uit de kerk kwam, ontvoerd door 2 mannen en een vrouw, die haar onverwachts opnamen en in een automobiel tilden, welke in volle vaart wegreed in de richting van Parijs. Verder heeft men niets meer van het meisje vernomen. Men vermoedt dat de ontvoering be oogt den vader van het meisje, die schatrijk is, een som gelds af te zetten, ofschoon hij tot dusverre nog geen be richten heeft ontvangen. De geheele Parijsche politie is in de weer om de ontvoerde op te sporen. Vrijdagnacht hebben inbrekers een bezoek gebracht aan een tweetal per- ceelen in de Vlamingstraat te 's Gra- venhage. Vermoedelijk door middel van een valsehen sleutel hebben zij zich toegang verschaft tot een ledig staand boven huis, zijn toen door uit een raam te klimmen gekomen op de lantaarn boven het kantoor en het achtergedeelte van het magazjjn van „Le bon Tailleur". In het kantoor hebben zij het licht opge stoken en, om niet de aandacht van nachtelijke voorbijgangers te trekken, hebben zij de gordijnen van de paska mer voor de glazen en voor de deur van het kantoor gehangen. Daarop hebben zij den lessenaar ge forceerd en daaruit een niet groot be drag aan geld, ongeveer 8, weggeno men. Vruchteloos hebben zij getracht het slot van de brandkast te forceeren, doch zij slaagden er in, nadat zij de kast midden in het kantoor hadden neerge legd, met behulp van de in de werk plaats gevonden groote persijzers en cou- peurscharen, een gat in de brandkast te maken, echter niet groot genoeg om het bankpapier en het zilvergeld (tot een bedrag van ongeveer f 1000), het welk de kast bevatte, er uit te kunnen halen. De scharen, die ongeveer 80 per stuk kosten, zijn geheel vernield of ernstig beschadigd. De dieven hebben, blijkbaar uit wraak over het mislukken der poging om de brandkast te forcee ren, een aantal coupons stoffen uit het magazijn genomen én daaruit groote stukken gesneden, eie later op het dak van het belendend perceel zijn terugge vonden. De schade die de eigenaren van het magazijn door deze vernieling lijden, is zeer aanzienlijk, daar wel de inhoud der brandkast tegen braak was verzekerd, doch niet de in het magazijn of het kantoor aanwezige gelden en goederen. De inbrekers hebben vervolgens, waar schijnlijk langs den weg, dien zij geko men warén, het magazijn verlaten en over het dak van het aangrenzende perceel heen, zijn zij toen blijkbaar door inklimming in het magazijn van den heer Borst gekomen. Daar hebben zij het kasregister van de toonbank naai de keuken gesleept en 't daar door middel van een bijtel geforceerd. De heer Borst had 's avonds te voren om ongeveer zeven uur den inhoud uit het kasregister genomen, zoodat er niet meer in was dan 's avonds nog was ontvangen, ongeveer twaalf gulden. Ook twee parapluies en een groot aan tal dassen worden vermist. Aan de brandkast is hier niet geraakt. Ook de heer Borst was alleen wat betreft den inhoud daarvan verzekerd. De nachtelijke bezoekers namen nog een borstel mede, die in het leegstaand bovenhuis, waar zij het eerst binnen kwamen, is teruggevonden. Te oordee- len naar de daar gevonden sporen, heb ben de heeren zich daar behoorlijk ge reinigd en gewasschen. De loopknecht van het magazijn „Le bon Tailleur", die als gewoonlijk het eerst in het magazijn kwam, bemerkte terstond de aangerichte vernieling, daar in kantoor en magazijn alles was over hoop gegooid. Hij waarschuwde terstond de politie, die thans naar de daders zoekt. CORRESPONDENTIE. J. v. L., Attica. Abonnementsgeld ontvangen tot 15 Mei 1909. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Bij bevelschrift van bovengenoemde Rechtbank is rechtsingang met bevel tot gevangenhouding en instructie ver leend tegen J. B. C. 20 j., arbeider to Hoofdpiaat, verdacht van het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel op F. J. C., gedurende de kermis aldaar. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 29 Juli. 1.46 2.10 Donderdag 30 2.18 2.42 Vrijdag 81 2.52 3.16 Bfiaiiticlsbericliteii. Rotterdam 27 Juli. Tarwe, per 100 K.G. f 9.— a f10. Essex Rogge, H.L. Haver per 100 K.G. Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Bruine boonen p. H. Witte boonen Zeeuwsche Uien f10.- f 6.- f7.25 8.75 8 50 9.25 9.- 9.- 0.00 0.65 1.40 0.60 a f 10.75 a f 6.75 7.75 9.25 8.90 9.75 9.75 a a a h h a f 14.— a f 00.00 gr bruine kleine stroogele f f f f f f f n f f per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.00 a f 2.30 eigen-heimers f af bonte f 2.00 a f 2.30 V eemarkt. Koeien en Ossen 37 tot 38 c., Kal veren 45. tot 50 c„ Schapen 22 tot 26 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 22 tot 24 c., id. voor export 21 a 22 c.' alles per i/s K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f48.00 Eng. 1 pd. St. f 11.920af 12.10» N.-Am. 1 Dollar f 2.445 Het is verboden, zon der toestemming van den eigenaar bij de ou de Vlashoopen, staande te Sasput, gemeente Schoondijke, te komen, daar te veel schade wordt veroorzaakt door het uittrekken van schranken. Johs DHONT, Landbouwer, IJzendijke. Ambachtsschool OOSTBURG. Zij, die leerlingen wenschen te plaat sen op de Ambachtsschool, welke 1 Oc tober a.s. te Oostburg zal worden ge opend, worden gewezen op de uitvoeri ge inlichtingen omtrent onderwijs, schoolgeld enz. enz., welke wor den verstrekt bij aanplakbiljetten, in de verschillende gemeenten te verspreiden. Nadere inlichtingen geven ook hh. correspondenten (op de biljetten aange duid) de Directeur der school, de heer A. FLEDDERCJS, Nieuwstraat, Oostburg, en Het Bestuur Mr F. J. N. VAN DAM, voorz. H. S. GRATAMA, vice-voorz. J. RISSEEUW Az., penningn".. R. J. VERSLUIJS. A. MIJS, secretaris. J. A. NEETESON, IJzendijke. A. VAN MALE, Schoondijke. J. DE HULLU, Breskens. 25 Oost- j burg. Met 1 October a.s. worden aan de Ambachtsschool te Oostburg gevraagd voor de vakken Rekenen en Ne- derlandsche taal. Lesuren le jaar 22e jaar 43e jaar en ver volgens 6 per week. De lessen zullen moeten worden ge geven Woensdag- en Zaterdagmiddag of Zaterdag alléén, in verband met de reeds bezette schooluren van den benoemde. Salaris f 40 per jaar voor elk lesuur per week. salaris f 250 50 voor schoon houden lokalen. Schriftelijke aanmelding vóór 10 Au gustus e. k. bij den Directeur der school A. FLEDDERUS, 28 Nieuwstraat, Oostburg,

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3