ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. Bes rerteal uit Rnssiscl-Pulea, No. 1325. Zaterdag 18 Juli 1908. 17® Jaarg. Buitenland. FEUILLETON. BBESKENSCÏE TIII IIAT. Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor België ƒ0.625 en voor Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Bit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIF.Lfiitl.lN te li res keus. -.siasac&gasiMBmfflMi mn—i 11 mmmmammmt i—ie—i—t—whb—ina— arbeiders werden onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, 13 anderen werden nog gemist. Tegen den middag was er een ont zaglijke menigte menschen aanwezig en er vielen ijselijke tooneelen te aanschou wen, vooral toen de vrouwen en kinderen der arbeiders op de plaats des onheils kwamen om hunnen mannen of' vaders eten te brengen en nu pas vernamen wat er geschied was. Zooals zoo dikwijls bij een ramp, was er hier ook toch nog een geluk bij een ongeluk. Juist op het oogenblik n.l., dat de brug instortte, zouden een sleepboot met een aantal schepen daarachter en een Rijnboot onder de brug doorvaren. Ware de ramp eenige oogenblikken later geschied, dan zouden er nog heel wat meer slachtoffers te betreuren zijn. De instorting had zoo onverwacht plaats, dat een gedeelte der arbeiders den tijd niet hadden zich in veiligheid te brengen. De gekwetsten en geredden zijn meest slechts betrekkelijk licht gewond. Er worden echter nog een aantal personen vermist en deze beschouwt men als verloren, daar zij vermoedelijk onder de stelling in den Rijn bedolven, verdronken en weggedreven zijn. De scheepvaart ondervindt grooten overlast door hot gebeurde, daar tenge volge van de instorting de vrijgehouden opening thans versperd is. Het verkeer zal nu voor stroomopwaarts en stroom afwaarts varende schepen door loodsen worden onderhouden langs oen opening op de rechterzijde. Zondag reden 3 heeren per automo biel van Potsdam naar Friedrichshafen aan het Bodenmeer, ten einde aldaar de opstijging van den bekenden lucht schipper Zeppelin bij te wonen. Het waren de regeeringsraad Serlo, de ad.vocaat dr Oechelhauser en de eigenaar der automobiel Heymann, be nevens een chauffeur. Dr Oechelhauser, een bekende sports man, stuurde. Nabij Beelitz ontmoette de automo biel een boer, die te paard zat. Het paard werd echter schichtig en de ruiter stapte af om het aan de hand te geleiden, totdat de auto voorbij zou zijn, maar eensklaps rukte het dier los en sprong voor het voertuig. De be stuurder wilde het ontwijken, maar reed daarbij in voile vaart tegen een boom. Regeeringsraad Serlo werd uit de auto geslingerd en bleef 10 pas verder met verpletterd hoofd liggen. Dr. Oechel hauser bekwam een schedelbreuk, zoo dat zijn leven in gevaar is. De heer Heymann en de chauffeur kwamen er met lichtere verwondingen af. Terwijl te Berlijn en in het grootste gedeelte van het vlakke land van Noord- Duitschland een buitengewone warmte heerscht, meldt men uit Einden, dat het daar in den nacht van Zondag op Maandag heeft gevroren, waardoor de aardappelvelden veel geleden hebben. Over Thüringen ging Zondagavond een wervelstorm, die groote schade heeft aangericht en zware boomen ont worteld. In Hannover barstte Zondagmiddag een onweer los, vergezeld van hevigen regen, waardoor straten en wegen over stroomd werden. Ook aan den Beneden-Rijn hebben hevige onweders gewoed, voornamelijk in den omtrek van Dusseldorp. Te Dordtmund werd een meisje van 5 jaar door den bliksem gedood. Te Wezel sloeg een boot met vijf menschen om, waarvan er '2 verdronken. Het Handelsbl. van Antwerpen bevat 't volgende verhaal van een drama dat op het Belgische fort Sainghin-en-Melan- tois is afgespeeld. Dit fort wordt bewaakt door twee sol daten van het 16e batailjon jagers te voet, J. Rijckebuseh en V. Kyriel. De eerste had kennis met Caroline Jacob, 20 jaar, wonende te Mons-en-Ba- roeul. Hij had haar op het fort genoo- digd, daar hij zelf r.iet mocht weggaan tevens stelde hij voor zich te doen ver gezellen door haar zuster en haar ver loofde A. Ledoux, 27 jaar oud, werk man te Fiérs Breuck, die verleden jaar zijn militairen dienst had geëindigd. De drie personen kwamen rond half drie op het fort, waar zij goed ontvan gen werden door de soldaten, die een klein eetmaal voor hen hadden gereed gemaakt. Toen dit onder vroolijk gekout was afgeloopen bezocht men het fort. R.ye- kebusch verklaarde alles. Rond 6 ure was dat bezoek afgeloopen en men be gaf zich naar de wacht. Daar vroegen de meisjes uitleggingen over het Lebel- geweer. Ledoux gelastte zich hiermee en nam een geweer, dat ongeladen was Om de uitleggingen te volledigen gaf Rijckebuseh hem een kardoes, die Le doux in het geweer schoof en toen on voorzichtig op de meisjes aanlegde. Deze, verschrikt, verborgen zich de eene achter de andere. Wat is er dan gebeurd, dat Ledoux den vinger op den haan deed drukken Een schot klonk en de twee zusters, 't hoofd door eenen kogel doorboord, zak ten zonder een kreet op don grond. Een oogenblik stonden de drie man nen als verlamd, bogen zich dan vol schrik over de meisjes, hunne oogen niet 17. Wanneer ge me hier wacht, zal ik zorgen binnen een half uur weder bij u zijn, zeide graaf Wizocki. Ik moet Cecile nog presenteeren aan onzen ou den vriend den Gouverneur generaal Al wat ge ons nog overgelaten hebt, is hier bijeen, voegde hij er bij, zich met een flauwe glimlach tot Dournof wen dende. Is hij een verkwister vroeg de majoor op kalmen toon, toen Wizocki zich voortspoedde, om aan zijn voorne men gevolg te geven. Men zeide te Parijs, dat hij boer derijen door zijn keelgat jaagde en bos- schen op de speeltafel vergooide. Maar, ik ben verwonderd te hooren, dat hij getrouwd is. Want ik moet zeggen, dat, ofschoon ik niet afkeerig ben van de bekoorlijkheden der Francaises, dit nog veel minder het geval scheen te zijn bij mijn vriend Wizocki. kunnende gelooven. Het gerucht van hot schot was echter gehoord door een;.n bewaker der batte rij, en deze snelde toe. Hij ontmoette reeds den soldaat Kyriel, die hem het vreeselijk ongeluk kwam berichten. Dr. Delebarre, die inmiddels werd ontboden, kon enkel den dood constateeren. De gendarmen van Cysoing hielden den onvoorziehtigen dader aan Ledoux was als radeloos. Ryckebusch en Ky riel zijn in de gevangenis van het fort opgesloten. De lijken der meisjes wer den op een veldbed uitgestrekt on hun ouders werden verwittigd. Het parket heeft een onderzoek inge steld. Te Keulen heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Aan de nieuwe in aanbouw zijnde zuidbrug is .de stelling, die de geheele ijzerconstructie van het middelste ge deelte droeg, over eene van 60 M. in den Rijn gevallen en wel aan den kant van Poll geheel en al, terwijl zij aan de zijde van Keulen daarentegen neergebo gen is, zoodat het geheele gevaarte als een hellend vlak in de Rijn hangt. I)e arbeiders, die op dit gedeelte van de brug aan den arbeid waren, bevonden zich juist op het midden van don stei ger, om daar een sluitstuk in te voegen, toen met donderend geweld bet gevaar te ineen zonk. De tijding van de ramp was binnen enkele oogenblikken in de stad bekend en duizenden snelden naar den Rijn oever. Geneesheeren, verpleegsters en geestelijken waren eveneens linnen kor ten tijd ter plaatse, evenals de stedelij ke en de rivierpolitie, do ing. n-'eurs van het werk, de brandweer met ziekenwa gens en anderen, die van ambtswege of vrijwillig hulp kwamen bieden. Dertien licht gewonde monteurs en mum.!' immcj mxmtmaxm Enfin, aldus besloot de luitenant op wijsgeerigen toon, misschien is het een ambitie van de schoone gravin, om in de eenzaamheid, onder ie hoornen van Nimovitch te dwalen. Zij ziet er niet uit als een vrouw, die 5poedig van het rechte pad zal afdwalen. Maar toch, verwaarloozing en eenzaamheid doen vaak wonderen Hallo Wat betee- kent dat? waren zijn laatste woorden, toen hij Wizocki bemerkte, die in ge zelschap van Generaal MituGn naderde. Boris fronste ongedu'dig de wenkbrau wen. Ik veronderstel, dat hij mijn va der gesproken heeft van de partie de baccaratEen mooi ding Nu kan ik, uit respect voor den dienst, niet aan dezelfde tafel spelen met mijn vader, een kommandeerend generaalen de oogen van den jongeling dwaalden zoe- kend door de zaal, totdat zij zich ves tigden op Cecile WizocYa's schoon ge laat, dat aan de andere zijde der feest hal als een schitterende ster praalde. Ik zal mij aan haar voorstellen was de gedachte, die plotseling Boris Milutin vervulde. En terwijl generaal Milutin eenige oogenblikken in gesprek trad met majoor Dournof, boog de jeug dige krijgsman, die zich een onweer staanbaar „enfant chéri des dames" acht te, eerbiedig voor de burchtvrouw van Nimovitch. Kent ge dien graaf Wizocki van nabij, generaal zeido Dournof, terwijl zijn oogen met belangstelling den Pool- schen edelman volgden. Tamelijk welIn de cercles te Parijs is hij een wolbekende figuur, ant woordde de generaal. Naar het mij voorkomt is hij bezig om de overblijf selen van een vorstelijk vermogen door te brengen. Ik heb zijn gangen met eenige bezorgdheid gevolgd, want hij is gehuwd met een bekoorlijke Poolsche prinses, de zuster van een dame, die ik eenmaal zeer bewonderde, en die de eenige loyale Poolsche dame van rang wasIk heb haar heden voor het eerst ontmoet I Het schijnt mij toe, dat zij niet gelukkig is Een plotselinge ingeving deed majoor Dournof zeggen, op zachten toon en ter wijl de graaf tot hen terugkeerde: Het zou mij aangenaam zijn, generaal, u morgen ochtend te tien uur in mijn ka- oinet te ontmoeten. Ik wensch m<u over dien man te spreken En de ma joor fluisterde den generaal een woord in het oor, dat dezen deed ontstellen, waarna hij beteekenisvol boog. Ik ben tot uw dienst, generaal, sprak Wizocki, toen hij met haastigen tred het tweetal genaderd was. Ik heb maar een half uur verlof kunnen krij gen. En met een buiging verwijderden zij zich, om hun weg te zoeken door den schitterenden drom van gasten. Majoor Dournof boog het hoofd, in gedachten verdiept. Hij is de man, dien ik zoek, en die zich ook zeker wel zal laten vinden, en het oude spreekwoord, dat op de noodlottige hartstocht van spelers en haar gevolgen doelt, kwam den Rus hel der voor den geest. Als men hem er toe kon brengen, om zich door het spel hoe langer hoe dieper in den afgrond te werken, dan zouden wij de partij gewonnen hebben. God zij dank, dat mijn aandeel aan dit onedel werk verricht zal zijn, zoodra ik hem kan aanwijzen als het werktuig,

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 1