ERWTEN tman Gemengd, Rechtzaken. Burger 1. stand. ikering-Maalséappij KROON ER WTEN. VEILING AdvtMt^ntiën. Openbars Ysrkooping te 's Gravenhage en van de Noord-Holl. Bond, die toen van Orleans zouden vliegen. Voor wat Zeeland betreftt, behaalden prijzen 3e H. Brakman van Male te Breskens, aankomst 24 Juni. 9e W. Brevet te Cadzand, aankomst 28 Juni. lie J. de Jonge te Vlissingen, aan komst 28 Juni. 31e P. Contant te Cadzand, aankomst 29 Juni. 22e A. van Dale te Cadzand, aankomst 29 Juni. 24e dr J. C. Bom te Axel, aankomst 30 Juni. 32e en 33e H. Brakman van Male te Breskens, aankomst 2 Juli. 39e W. Brevet te Cadzand, aankomst 3 Juli. 41e H. Brakman—van Male te Bres kens, aankomst 3 Juli. 42e A. v. d. Mijle te Middelburg, aankomst 3 Juli. Behalve hunne geldprijzen verkregen in Zeeland een zilveren medaille de heeren H. Brakman—van Male, W. Brevet te Cadzand en J. de Jonge te Vlissingen. Sluis. Zondagmiddag viel een jongetje van een jaar of drie oud van H. Baas alhier al spelend van den steiger in het water. De heer Bollinckx, een Brusse laar, meer bekend onder den naam van „Petit Jean" die geregeld alhier komt visschen en daar juist mede bezig was, sprong onmiddellijk gekleed te water en had het geluk den drenkeling op het droge te brengen die er met den schrik af kwam. Oostburg. Aan de op 11 en 12 Juli gehouden schietwedstrijd vanwege de ver. „President Steijn" onder de leden der zusterver. te Breskens en Groede, namen 75 schutters deel. Op de personeele baan werd de Ko ninklijke medaille behaald door P. Ver- sprille-Elenbaas te Groede. Het diploma van oorlogschutter werd door 10 leden der ver. te Oostburg, 5 van Breskens en 6 van Groede behaald. In den korpswedstrijd werd de le prijs zijnde een zilveren medaille, ge schonken door den eere-voorzitter der vereeniging de heer I. van Houte, be haald door „Groede" met 1794, do 2e eveneens een zilveren medaille van de gezamelijke officieren-instructeurs door „Breskens" met 1967 en de bronzen medaille, uitgeloofd door het bestuurs lid P. du Burck van „Piesident Steijn", verwierf deze vereeniging. De heer Duuring reikte met een bij deze gelegenheid passend woord de verschillende prijzen uit, terwijl de heer I. van Houte de door hem uitgeloofde medaille zelve overreikte aan de win nende vereeniging „Groede". Niettegenstaande het minder mooie weer kwamen Zondag oudergewoonte toch nog enkele Belgische pleizierbooten te Vlissingen aan. Van één dier vaar tuigen, de „President Pinais", sprong bij het binnenkomen der haven een man ongekleed overbook en wist al zwem mende de boot, die ^en aardig gangetje had, tot de sluizen toe bij te houden. Het bleek later te zijn de heer Guste Maes, een Belgisch kampioenzwemmu'. Een toeschouwer van den wal had den lust niet kunnen weerstaan zijn voor beeld te volgenook deze sprong te water, doch legde het, hoewel als een echte waterrat bekend, spoedig tegen den Belg af. Sluis, 14 Juli. Hedennamiddag kwam de gemeenteraad in voltallige zitting bijeen ter installatie van den nieuw be noemden burgemeester. Na de gewone formaliteiten werd de heer J. E. Boogaard toegesproken door den waarnemenden voorzitter, de heer J. de Bruijnede Die, die hem geluk wenschte met zijne benoeming, hem steun en medewerking toezegde zoo van de zijde van de wethouders als van den raad en hem kracht toewensch- te om den bloei van de gemeente Sluis te bevorderen. De heer Boogaard dankte in do aller eerste plaats H. M. de Xoningii voor het in hem geschonken vertrouwen door hem te stellen aan het hoofd dezer ge meente en mede verdere autorite ten die tot zijne benoeming hadden medege werkt. Ook den heer De Bruijne bracht hij dank voor de tot hem gerichte woor den. Den zoo zeer gewaardeerden steun en medewerking hem toegezegd aanvaard de hij gaarne om eendrachtig samen te werken aan de belangen der gemeente en haren bloei te bevorderen. Na afloop der zitting die door vele belangstellenden werd bijgewoond, ver leende de nieuwe burgemeester receptie aan de ingezetenen. Van tal van woningen en openbare gebouwen was de vlag ontplooiu. School- en Kerknieuws. Beroepen te Goes: ds J. J. Homburg te Groede. Zondagmiddag tegen 5 uur pas seerde de stoomtram naar Haarlem van Leiden, den overweg van de Hollandsche Spoor nabij Warmond, in het verlengde liggende van de Leidschestraat. Op hetzelfde oogenblik kwam trein 131 van Amsterdam naar 's Gravenhage aangereden. Hoewel de machinist van dezen trein nog alle moeite deed om te stoppen, kon hij niet voorkomen, dat de ach terste twee wagens van de tram wer den ingereden en 10 meter werden meegesleept. De schok was zoo hevig, dat de bei de tramwagens geheel versplinterd wer den. Tot op 50 meter afstands vond men later nog weggeslingerde stukken van deuren en kozijnen terug. Van don trein werd alleen de tree plank van den bagagewagen ichter de locomotief beschadigd. De locomotief en de overige wagens van de tram, die den overw eeds ge passeerd hadden en zich op Leidsche straat bevonden, bleven onbeschadigd. Ook de daarin gezeten passagiers en het locomotief-personeel bleven onge deerd. Alleen werden zij door den schok da nig door elkaar geschud.. Droever lot trof echter den passagiers van de beide wagens, die versplinterd waren. Toen men hen uit hun be .arde posi tie te voorschijn haalde, bleken 3 per sonen zwaar en 4 licht gew-md te zijn. Dooden zijn gelukkig niet gevallen. Wat de oorzaak van dit ernstig on geval betreft vermoedt men d it de spoorwegwachter in de reening ver keerde, dat de tram nog w de spoor lijn kon passeeren vóór tr ;in 131 zou voorbijkomen, doch dat h.j niet vol doende rekening, hield met de omstan digheid, dat de tram op den drukken Zondag uit meer wagens dan gewoonlijk was samengesteld en daardoor ook lang zamer reed. De petroleumbrand in Galicië breidt zich nog voortdurend uit, telkens wor den nieuwe bronnen door het vuur aangetast. Er ioopen jongens in Arasterdam rond, die er aardigheid in schijnen te hebben, wandelaars metjeukpoeder te werpen. Zaterdagavond althans heb ben een paar dames in de Damstraat dit ondervonden. Terwijl zij rustig liepen te wandelen, werd een harer, ongeveer een 20-jarig meisje, door een opgeschoten iongen met dergelijke stof in 't gelaat geworpen, zoodat zij, dol van de jeuk, zich naar een apotheek heeft begeven om zich te laten behandelen. Doordat het meisje er vlug bij was, zal zij geen nadeelige gevolgen van deze baldadigheid ondervinden, maar naar 't schijnt, kunnen de gevolgen, vooral wanneer men er mee door blijft loopen, soms zeer onaangenaam zijn. Een bedstede is geen brandkast Iemand te De Bilt (bij Utrecht), in het bezit van twee briefjes van f 25, bewaarde deze met een paar boekjes en wat rekeningen in een blikken trom mel op een plank in de bedstede, waar het zoo veilig werd gewaand als bij de Bank. Vrijdagavond kwam men echter tot de ontdekking, dat het heele zaakje was verdwenen en wel doordat buren in het bosch den trommel en de boek jes vonden, in welke laatste de naam van den bestolene voorkwam. Vermoedelijk heeft iemand door in klimming zich toegang tot de woning vorschaft en is met den trommel aan den loop gegaan om dezen in het bosch na te snuffelen. Alleen de beide briefjes van f 25 worden vermist. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Bij bevelschrift van bovengenoemde Rechtbank is tegen J. H., 26 j., werk man, wonende te Schoondijke, thans ge detineerd te Middelburg, rechtsingang met bevel tot gevangenhouding en in structie verleend, ter zake o. m. dat hij den 6 Juli jl. in de herberg van P. M. te Oostburg zekeren J. F. Lohman een messteek in den buik heeft toegebracht, zoodanig dat deze de ingewanden uit den buik puilden. Groede. Huw.-Voltr. 11 Juni. P. A. van Lare, 28 j. jm. en P. A. Verhulst, 20 j., jd. 11, I. Buize, 22 j., jm. en M. du Rie, 22 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Suzanna Jozina, d. van J. B. Becu en C. J. Verhage. 28, Izaak, z. van J. de Hullu en J. van Hoeve. Overlijden. 3 Juni. F. Haartsen, 82 j., echtg. van S. Ekkebus. 6, M. Bouwens, 1 j., z. van J. M. Bouwens en C. M. van Peenen. 7, M. S. de Baedts, 16 j d. van A. J. de Baedts en A. C. Jacques. 8, L. F. de Putter, 9 mnd., z. van J. de Putter en E. de Zomer. 12, Suzan na Lucieer, 89 j., wed. van J. du Bois. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 15 Juli. 1.55 2.19 Donderdag 16 2.37 4.01 Vrijdag 17 3.28 3.52 II<Mi<lelsberÉcl)leii. Rotterdam 13 Juli. Tarwe, per 100 K.G. f 9.— Essex Rogge, H.L. Haver per 100 K.G. Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Bruine boonen p. Witte boonen Zeeuwsche Uien f10.- f 6.- f7.25 8.75 8 50 9.25 9.- f f f f f f f f n n 1 f n n per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.00 eigen-heimers f bonte f 2.00 H. f 9.- 0.00 0.65 1.40 0.60 6.75 7.75 9.25 8.90 9.75 9.75 f 14.— f 00.00 gr bruine kleine stroogele a f 2.30 a f a f 2.30 a flO.- a f 10.75 a f Koeien e. veren 45 tot c., Lammeren z tot 24 c., id. vooi alles per 1I2 K.G. Koers van het België 100 fr. f47.25 k f48.Uo Eng. 1 pd. St. f 11.925af 12.105 N.-Am. 1 Dollar f 2.445 Ondertrouwd: E. A. BUIJSSE en J. S. FREMOUW. Ter Neuzen, 11 Juli 1908. Groede, Huwelijks-Voltrekking 30 Juli a.s. »»DEKLAi\l)§CHE TE ROTTERDAM verzekert ijzeren schepen, stoombooten, motor-vaartuigen, goederen daarin geladen (zoowel per reis als per jaar.) huisraad van het schip, en van de verdere bemanning. Vrachtpenningen, lichtings- of opruimingskosten enz. enz. Agent: te BRESKENS, die ook gelden verstrekt op ijzeren sche pen tegen hypothecair verband. 'V B(j ondergeteekende zijn A te hekomen groote en kleine PREMIE-A AND EELEN, a f 1.50 en a 35 cent per maand, waarop de Nederl. Spaar- en Incassobank f 5000 of minder, aan rente uitkeert zoodra op het nummer van het aandeel een prijs of premie valt in de Nederl. Staatslo terij. A. C. VAN BEZOOIJEN, Breskens, 11 Agent. van te PHILIPPINE. De Notaris Zijlstra te IJzendijke is voornemens Zaterdag 18 Juli 1908, des nam. 2 uur, te Philippine in den Kanaalpolder, publiek te verkoopen voor den heer POL. WIJNE, onmiddellijk na afloop der verkooping te houden door Notaris Dumoleijn 4 X 0.44.56 h.a. Te vergaderen aan de partij. ZEGT HET VOORT. van op het plein van den Heer A. C. MAES te Hoofdplaatop Maandag 20 Juli 1908, des namiddags te 3 ure. Tevens ZITDAG wegens vorige vei lingen. 13 Notaris HAMMACHER.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3