Vnichtenveilir^ 388e Staatsloterij. dÜlfriTifS 50 Mn nieuwe Aardwelen 12000 K.G. Klaverhooi, zware Wintergerst en zware Rogge, VEILING Burger 1. stand. Handelsberichten. Advertentiën. Te Koop: louder. Zij schijnen na eenigen tijd door de talmiakgassen bedwelmd te zijn geraakt, ilthans toen de directeur, de heer W. ran Hoeve, na een half uurtje kwam zien, zag deze op het toestel, dat in [jen ketel was aangebracht, nog slechts wee der mannen in bedwelmenden oestand zich aan het 1 out vastklem men. De heer Van Hoeve schijnt zich toen kot redding zijner mannen ook in den ketel gewaagd te hebben, met het nood lottig gevolg, dat ook hij in het water biel, dat 3 h 4 M. hoog in den ketel Btond en waarin beide stokers reeds gevallen en gezonken waren. Zijn zoon, het ongeluk bemerkende, wilde zijn vader en de andere werk lieden te hulp komen, waartoe hij een veel grooter gat in den ketel maakte. Maar, helaas, alleen Harre wijn en 't Jong konden nadat ze er waren uitgehaald bijgebracht worden. Directeur Van Hoeve en de stokers Mijnster en Saarloos bleken echter jammerlijk verdronken te zijn. Zij allen waren hoofden van gezin nen. De verslagenheid te Sliedrecht is groot. i Een aanzienlijke inbraak werd Vrijdagnacht in de Grand Bazar de la Bourse aan den Nieuwendijk gepleegd. Toen de winkelchef Zaterdagmorgen den achteringang aan de St. Nicolaas- straat wilde betreden, werd hij verrast door den aanblik van politie, die bij de openstaande deur post had gevat. Na onderzoek bleek dat de dieven een der achterdeuren uit de scharnieren had den gelicht om langs dezen weg den liftkoker te bereid jn, waardoor met be hulp van een ladder de magazijnkelders bereikt werden. Hier gekomen, voorzag men zich van een groot aantal gouden, zilveren en doublé artikelen, ter waarde van enkele duizenden guldens. Daarna begaven de dieven zich naar het kantoor, waar beproefd werd de brandkasten te openen, hetgeen aan de geforceerde sloten ten duidelijkste bljjkt. Waarschijnlijk hadden de inbrekers door het aanbreken van den dag goen tijd hun bedrijf te voltooien en hebben zij op het hooren van een of ander gerucht het hazenpad gekozen, met achterlating van een der koffertjes, dat gedeeltelijk met waardevolle voorwerp jes gevuld was. De Bazar was 's Maandags tot 12 uur gesloten, opdat het onderzoek on gestoord kon geschieden. De dieven, dien het voornamelijk om de buit in de brandkasten te doen is geweest, hebben de sloten zoodanig vernield, dat de smid tot ongeveer half twaalf werk had voor men zich kon overtuigen dat inderdaad de inhoud onaangeroerd gebleven was. Niet willende weggaan zonder hun pogingen met eenig resultaat bekroond te zien, heeft men zich tevreden gesteld met het leegplunderen der vitrine, die grootendeels bijouterieën bevatte. Donderdag bevond zich de veld artillerist v. L. aan het station te Breda, waar de politieagent Prins geposteerd stond. Van L. die zich onder den invloed van sterken drank bevond, trachtte het den politieagent lastig te maken, waarop de laatste den veldartillerist kalm aan raadde door te loopen. Na eenige oogenblikken echter kwam v. L. terug en trok den politieagent een stuk uit zijn uniformjas. De agent trachtte daarop den woeste ling te arresteeren, doch v. L. bracht den man een zoodanigen stoot toe, dat den agent een paar tanden uit den mond geslagen werden. Met behulp van eenige omstanders werd de woesteling echter overmanden overgebracht naar het politie-wachtlo- kaal by het station, vanwaar hij naar het politiebureau werd getransporteerd. Ondertusschen werd proces-verbaal op gemaakt wegens verzet en wederspan- nigheid. Vrijdagmorgen werd v. L. door een patrouille naar .de kazerne der veldar tillerie overgebracht en in het cachot opgesloten. Bij een mijnongeluk te Joesowka (Siberië) zijn 400 mannen omgekomen van 228 zijn de lijken gevonden. Negentien arbeiders bevinden zich in een krankzinnigengesticht. De czaar schonk 10.000 roebel voor de nagelaten betrekkingen. Vrijdagnamiddag heeft, volgens een te Brussel uit Verviers ontvangen tele gram, een ernstig automc bielongeluk plaats gehad. Een automobiel, waarin zich bevon den de heer J. Regout, uit Maastricht, en zijn chaffeur, reed naar Teux, toen, voor een boerderij, nabij Jj.lenville, zij in botsing kwam met een i otorfiets, die van den anderen kant kwam. De weg draait op dfe plek scherp. De heer Regout hield rechts en deed al het mogelijke om een botsing te ver mijden, wat hem niet gelukte. De motor werd geheel verbrijzeld en de berijder vreeselijk gewc nd. In een naburig huis gedragen bleeo, dat hem het bekken ernstig was gc kwetst en de beenen op verschillende pl; .atsen waren gebroken. De buik en de dij lagen open en het lichaam vertoonde nog ernstige wonden aan hoofd en borst. De ongelukkige, de 24jarige Schultz, uit Verviers, is om half zes overleden. Van eene bijzonden inconsequen tie gaf dezer dagen de gemeenteraad van Ede in Gelderland blijk. Een voorstel van de Kerkeraden aan den Raad voor korten tjjd ingezonden, om de bepaling te maken dat de her bergen en café's des Zondags geheel of gedeeltelijk in 't belang van Zondags heiliging zouden worden gesloten, werd door den Raad verworpen En verleden Dinsdag kwam ook aan de orde de aanvraag om concessie voor den aanleg en de exploitatie van een paardentramweg van het station Staats spoor tot aan het einde van het dorp, wat voor onze stationsweg- en dorps bewoners van groot belang, en gerief is te achten. Met 12 tegen 5 stemmen werd ech ter de totstandkoming onmogelijk ge maakt door aanneming van de bepaling dat de dienst op Zondag is verboden op grond dat dit aanleiding geeft tot „pleziermakerijen" 1 De Edesche café-houders, tevens stal houders, zijn den Raadsleden voor hun- eu beslissingen in dezen niet ondankbaar. Een der grootste afbetaiingsmaga- zijnen te Amsterdam is de dupe ge worden van een even handige als sluwe manier van oplichten. Zekere 48jarige M. was daar sinds ongeveer anderhalf jaar werkzaam als looper en nu is door een toeval aan 't licht gekomen dat deze van Dec. 1907 af goederen uit dit magazijn bij diverse banken van leening heeft beleend. De toedracht der zaak is als volgt Zaterdag vervoegde genoemde M. zich weder met een damesmantel bij een bank van leeninghouder. Hem kwam echter het geval verdacht voor, doordat de mantel nog geheel nieuw en onge dragen was. Hij waarschuwde telefo nisch de politie, die M. aanhield en de mantel in beslag nam. Inmiddels was de boekhouder van het afbetalingsmagazijn gewaarschuwd (de patroon bevindt zich in het buitenland) en deze herkende den mantel, als uit 't magazijn afkomstig. Bij nader onderzoek bleek, dat de da der in het bezit was van een groot aan tal bank-van-leening-briefjes en van De cember af tapijten, costumes en andere goederen beleend had. De boekhouder is op het bureau in de Warmoesstraat gehoord. Ook de da der, die zijn misdrijf reeds heeft bekend, bevindt zich op dat bureau in voor arrest. Op den laatsten avond van het pas gehouden festival te Zevenbergen werd zekere C. in het koffiehuis van den heer Perls onverwacht met een bierglas op het hoofd geslagen. In het eerst dacht men aan een dronkemansrelletje, dat met een vechtpartij eindigde. De slagen met het bierglas zijn ech ter zoo noodlottig terechtgekomen, dat C. is bezweken. De dader, iemand uit Zevenbergen, die niet heel gunstig bekend staat, is gevangengenomen. Donderdagavond tegen halfzeven gebeurde te Zuidbroek een ernstig on geluk. De arbeider Derk Smilde van Muntendam, geraakte in dronkenschap onder de passeerende tram, met het treurige gevolg, dat den ongelukkige beide beenen werden afgereden. Hij werd in het station, door dr. Cohen ver bonden. Het mocht echter niet baten. Een uur na het ongeval is de ongelukkige overleden. Een ernstig ongeluk heeft plaate gehad op de nieuwe ijzeren brug, dit over het kanaal van Turnhout words aangelegd, bestemd voor de uit Neder land komende treinen, en welk werk wordt uitgevoerd door de Maatsch. Fluet uit Jambes, onder leiding van den inge nieur Monard. De brug moest den 1 Juli gereed zijn, doch de oplevering was 3 dagen uitge steld. Door het breken van een hydraulische dommekracht verschoof de helft van de brug 30 c.M., waardoor een vijftal werk lieden, die aan het werk waren, ernstig werden gewond. Donderdagavond omstreeks elf uur is er brand uitgebroken in het voor- ruim van de aan de Rijnhaven Z.Z. te Rotterdam liggende zeelichter „Saaie", kapitein Jarter, van de Hamburg- Ame- rika-lijn. Dit voorruim was geheel ge laden met pakken jute, zakken meel, suiker, hout en pakken bordpapier. Eerst werd getracht de brand te blusschen met een drietal slangen van de gemeen telijke brandbluschmiddelen, die zich op het terrein bevinden, en toen men hier mede het vuur niet mocht bedwingen, werden nog in werking gesteld de stoom spuit van de stoomboot „Rijnhaven", een slang van de reddingsbrigade, twee slangen van de handbrandspuit 40, en de stoompomp van de stoomboot Haven dienst 8. Tijdens de blussching werd met de lossing van de vlam gevat heb bende stukgoederen voortgegaan, totdat deze bijna geheel gelost waren. De schade aan koopmansgoederen was belangrijk, doch de „Saaie" heeft oogen- schijnlijk weinig geleden. Cadzand. Geboorten. 10 Mei. Johan- nis Izaak, z. van J. Ie Roij en S. M. Verplanke. 7 Juni. Suzanna, d. van A. la Gasse en S. van Grol. 11, Jacob, z. van J. van de Vijver en E. Jongejan. Overlijden. 30 Juni. Elizabeth, d. van Jan Sonnevijlle en Janneke Suwijn. Hoogwatergetij Breskens. DAGE N. voorm. nam. Woensdag 8 Juli. 8.08 8.32 Donderdag 9 9.30 9.54 Vrijdag 10 n 10.36 11.- Rotterdam 6 Juli. Tarwe, per 100 K.G. f 9.— a f10.- Essex flO.- a f 10.75 Rogge, H.L. f6.- af 6.75 Haver per Wintergers Zomer Chevalier Blauwe er' Bruine bot Witte boo Zeeuwschc 1) n per du iv.ur. Aardapp. Z. blauwe f 2.00 a f 2.30 eigen-heimers f a f bonte f 2.00 a f 2.30 Veemarkt. Koeien en Ossen 37 tot 38 c-, Kal- veren 45 tot 50 c., Schapen 22 tot 26 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 22 tot 24 c., id. voor export 21 a 22 c.' alles per t/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f48.00 Eng. 1 pd. St. f 11.92» af 12.105 N.-Am. 1 Dollar f 2.445 te WATERLANDKERKJE. De Notaris H. G. Hammacher te Groede is voornemens op Vrijdag 10 Juli 1908, des namiddags te 81/2 ure, na afloop der veiling van gerst, behoeve.den Heer J. Bossche, ten verzoeke van den Heer Iz. CAPPON te Breskensin het open baar te verkoopen 2V3 Hectare C5 Gem.) IV2 Hectare (3 Gem.) wassende op landen der hofstede thans bewoond door D. van Gobsel, in de gemeente Waterlandkerkje. Vergaderplaats nabij Klein Brabant. 25 ZEGT HET VOORT. van op het plein van den Heer A. C. MAES te Hoofdplaatop Maandag 20 Juli 1908, des namiddags te 3 ure. Tevens ZITDAG wegens vorige vei lingen. 13 Notaris HAMMACHER. De Collecteur te Middelburg maakt bekend, dat de trekking der Ie klasse aanvangt 27 Juli a. EN 10 ook per Kilo, bij Jac. LE GRAND, Gboede. 7 bij Anth. C. WEEDA, Landbouwer, Biervliet (Steenweg.)

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3