Rechtzaken. Binnenland. SRESKENS, 5 Juni 1908. Dat op de aanstaande landbouwten toonstelling heel wat te zien zal zijn kan o.a. hieruit blijken dat door de Stoomtram-Maatschappij Breskens-Mal- deghem tot heden reeds 24 wagonladin gen met landbouwwerktuigen voor dat doel naar Oostburg zijn vervoerd. Sluis, 4 Juni. Onder voorzitterschap van den waarneraenden burgemeester, de heer J. de Bruijne, kwam hedenmid dag de gemeenteraad in voltallige zit ting bijeen. Na lezing on goedkeuring der notulen, werd mededeeling gedaan van de navol gende ingekomen stukken, als: a. missive van Ged. St. tot rege ling der onderwijzers-jaarwedden b. als voren tot goedkeuring der molkverordening, onder voorbehoud, dat in den aanhef blijke, dat daaromtrent het advies is ingewonnen van de Gezond heids-commissie, waaraan bereids is vol daan c. als voren tot toezending van een exemplaar van Hartman's beschrijving van het kon. bezoek in Sept. 1907. Werd met dank aanvaard ter opname in het archief d. een verzoek van het bestuur der vereeniging van burgemeesters en secre tarissen in dit kantoor om adhaesie te betuigen of een zelfstandig adres te zenden aan de regeering in zake de verbinding van het 4e en 5e district over Nederlandsch grondgebied. De Yoorz. zeide dat hiermede wordt bedoeld een weg behalve voor de even- tueele tramverbinding ook voor rij- en voertuigen, in aansluiting op de niet onbelangrijke veemarkt te Sas van Gent. Dit is van groot belang voor die streek in 't bijzonder en ook voor het 4de in 't algemeen, en daarom kan hij zich wel vereenigen met een adres van ad haesie. Dienovereenkomstig werd met alg. st. besloten. Op het verzoek van mej. R. Huisman om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school te Heille met ingang van 1 Juli of zooveel vroeger als de raad haar dit verleent, stelden B. en W. voor haar dit te verleenen met 1 Juli a.s. Dhr Bakker vroeg of in de verorde ning niet eene bepaling voorkwam dat een ontslag eerst met 3 maanden na de aanvraag wordt gegeven. De voorz. stemt dit toe, maar dit wordt alleen in uiterste nood toegepast. Het is evenwel nu niet in het belang van adressante en voor het onderwijs schaadt- her niet, terwijl er dadelijk eene oproeping plaats vindt. Met alg. st. toegestaan. Ingevolge het rooien van boomen in de Koelewei is de heg van A. van den Ameele- zeer beschadigd. Deze vroeg daarvoor eene schadevergoeding van fb. B. en W. hebbon dat eens opgenomen en vonden dat wel wat hoog. Een be drag van ƒ2.50 kwam hen redelijk voor. Bovendien steunt die vergoeding meer op billijkheid dan op recht. Met alg. st. goedgekeurd. Het onderhoud van de algemeene tien Grieken en éen Rus slimmer dan tien joden. De Poolsche landedelen wa nen zich veilig verschanst achter de pri vilegies, die wij zelf hun hebben geschon ken. Hun samenzweringen worden ge deeld en gesteund door hun ijverige, moedige vrouwen. De joden zijn hun helpers en zelfs de vreemdelingen heb ben gepoogd onze geheime politie te verschalken en om te koopen. Welnu, wij zullen hen allen een les geven. Maar vóór allesVerraad u niet en laat nie mand weten van mijn verblijf op het slot. Van nacht reis ik in alle stilte weder af. Alleen uw gemalin en uw zoon kunnen worden voorgesteld. Ik zal hun hulp weldra behoeven. (Wordt vervolgd.) i begraafplaats werd opnieuw onderhands opgedragen aan L. van Pamelen voor ƒ55 's jaars gedurende 1 Mei '08 30 April '11. Verder stelden B. en W. voor de vernieuwing van de Smee- en de Oude straat onderhands op te dragen aan Iz. Douw voor ƒ1100 en dit bedrag te finden uit de begrooting voor 1908. De op 1907 uitgetrokken" som van ƒ400 is bestemd voor rioleering waar van bij openbare aanbesteding aannemer is geworden J. Verhagen voor ƒ387. Het speet den heer Bakker tegen dit voorstel te moeten stemmen. Men bidt wel„Heer, verlos ons van den boo- zen", in den zin van het kwade, en hier zou men wel kunnen zeggen, ver los Sluis van Douw. Had men in plaats van 7000 liever ƒ8000 uitgegeven, dan had men goede straten gehad. Als de provincie wegen aanlegt dan worden die het volgend jaar goed gelicht, en hier is op de 4, 5 meter een of twee steentjes gelicht. Als men iets doet, doe men het goed. De voorz. zeide, dat er iets van waar is van wat dhr Bakker zeide ten opzichte van de provincie. Maar dat wij te klagen zouden heb ben over Douw weerspreekt hij. We hebben eenvoudig de keien, die we ge vraagd hebben. Douw heeft ons goed voldaan. En nu hij in Aardenburg werkzaam is, vond spr. 't dat hij hem wel wat zwart maakt. Dhr Stern zou, als dhr Bakker eene vergelijking maakte met de provincie, de rekening daarvan ook wel eens wil len zien. Dat de provinciale weg elk jaar wordt gelicht, is waar, maar hier wordt het alleon gedaan als 't noodig is. De Hoogstraat ligt er nu zes jaar en is nog niet gelicht. Dhr Bakker repliceerde, dat o.a. het 's Hoeren Boudewijnstraatje verbazend kruimelt en dat de straat waarin de heer Stern woont heel mooi en gaaf is. De voorz. stelde den heer Bakker ten opzichte van dat kruimeleu gerust, daar dit veroorzaakt is door het vallen van vervoerde Mac adam. Dhr Stern zeide dat do door Bakker bedoelde straat werkelijk doch helaas heel mooi ligt en zoowel voor voetgan gers als fietsen oen uitnemende straat is, want dat dit juist wijst op een afslijten, immers in de 19 jaar, dat de steenen er liggen, zijn ze een paar centimeters afgesleten. Het voorstel tot onderhandsehe aan besteding werd aangenomen met 5 te gen 1 stem, die van den heer Bakker; dhr Maenhout had do zitting verlaten. Na eene wijziging der begrooting ging de vergadering over in comité-generaal. IJzendijke. Tot kapelmeester van het muziekgezelschap „Geduld Overwint" is in plaats van den heer P. J. Dellaert wegens diens vertrek uit de gemeente, benoemd de heer G. Dellaert. Te Waterlandkerkje is Donderdag tot lid van den raad gekozen de heer M. Wadde van Roon met 40 stemmen, tegen 29 op den heer C. Tas. Bij de Donderdag te Waterland kerkje gehouden veiling van een woon- en winkelhuis ten behoeve van den heer Johs. Jansen werd geboden ƒ2145.— Het werd niet gegund. Oostburg, 2 Juni. Ten overstaan van notaris Mijs had heden ten verzoeke van den heer Roggekamp te Delfzijl de herveiling plaats van eene hofstede on der St. Kruis met 12.50.63 H. A. bouw land enz., waarvan kooper werd de heer P. B. de Backere voor ƒ18000, benevens ƒ2500 overname gebouwen en ƒ4000 opgaand geboomte. De overige perceelen bouwland zijn opgehouden. Biervliet, 3 Juni. Heden werd door het bestuur van den Elizabethpolder aanbesteed 1 et maken van 830 M. leng te grindbaan in genoemden polder. Ingeschreven door J. de Jongè, Middelburg 3366. P. C. v. d. Hooft, Terneuzen 3066. H. J. Keulemans, Middelburg 3095. C. J. de Smit, Breskens 2940. W. Woittiez, 2900. J. van Drongelen, Hoek 2897. Job Wolfert, 2897. A. F. Maas, Biervliet 2889. J. de Ruijsscher 2847. F. G. Hoevenagel 2822. A. van Male, Schoondijke 2817. Nieuwvliet, 5 Juni. Door het be stuur van den calamiteuson Adornispol- der werd hedenmorgen aanbesteed het horstel, de vernieuwing en het onder houd van de aarde kram-, rijs-, paai en steenglooiïng-werken van dien polder. Ingeschreven werd door i W. Woittiez, Breskens 4925.— A. van Male, Schoondijke 4160.— A. van Dale, Cadzand 4158.70 A. du Burck, Breskens 4022.— J. M. H. v. d. Sande 8912.— C. J. de Smit 3910.— J. la Gasse, Cadzand 3812.— (jreilH'Ilud Een vreeselijk drama is afgespeeld in een logement, gehouden door een Duitsche, Marie Egelhof genaamd. Zij had, al sedert eenige jaren, als kostgan gers 2 landgenooten, Joseph Martin en zijn zoon Emil. De vader was knecht bij een veekooper, de zoon banketbak der. Zij hadden te zamen een kamer op dezelfde verdieping, waar ook de vrouw des huizes haar slaapkamer had. Eenige dagen geleden had in het loge ment ook zijn intrek genomen een werkman in de leigroeven nabij de stad, Isidore Deville genaamd- Deze is op een nacht in dekamer van de Duitschers gedrongen en heeft hen met zijn houweel de hersens ingeslagen. De logementhoudster kwam op het geraas toesnellen. Zij ontmoette den moordenaar in de gang en kreeg van hem een hevigen slag op het hoofd, zoo dat zij bewusteloos neerviel. Daarop verliet de moordenaar, met zijn werktuig in de hand, het huis door do herberg, maar juist kwamen twee politieagenten voorbij, die hem grepen. Emil Martin vond men dood op zijn bed. Zijn vader leefde nog, maar over bed 's morgens in het hospitaal, waar heen men hem onmiddellijk had over gebracht. Ook de logementhoudster moest daar worden opgenomen en, hoewel haar toe stand zeer ernstig is, hoopt men nog haar te redden. Deville heeft bekend, dat hij de moor den heeft gepleegd, maar tot dusverre weigert hij opheldering te geven om trent de aanleiding tot zijn daad. Eenige dagen geleden werd met een der stoomschepen van den Noord- duitschen Lloyd te Amsterdam een reuzenslang aangebracht, ongeveer 8 meter lang en 100 kilo zwaar. Het is de netvormige Python of Sa- wak-slang, afkomstig van Sumatra!; inderdaad een reuzenexemplaar, zooals in tal van jaren niet in de collectie „Artis" aanwezig is goweest. Te IJmuiden is de bliksem gesla gen in een woning aan de President- Krugerst.raat. De windwijzer die getroffen werd, nam een gedeelto van den gevel mee. Te Vries is eene vrouw in een dorschmachine geraakt en levensgevaar lijk gewond. Gistermorgen is op den welbeken den majoor Dreyfus door een journalist met name Gregori, een revolverschot gelost. Hij werd aan den pols gewond. De werkman D. v. d. W., te Gro ningen, had op het land werkzaamheden verricht en werd, daarvan terugkeeren- de waarschijnlijk bevangen door de warmte plotseling onwel. Na een weinig water gedronken te hebben, ging hij, gesteund door twee mannen, te voet huiswaarts. Maar op den Westersingel gekomen, zakte hij plot seling ineen. De heer dr. Van Dam, die passeerde, constateerde, dat de man was overleden. Kantongerecht Oostburg. Donderdag 4 Juni zijn veroordeeld wo- gens straatschenderij C. D. en Th. D. te Biervliet, berisping. rijwielwetP. J. D. IJzendijke, fl of 1 week tuchtschool, H. d. L. Sluis, als voren, J. R. Cadzand f'0.50 of 1 d., J. d. J. Ierseke, A. C. d. M. Groede, H. F. M. R. Aardenburg, A. V. Groede, M. H. d. K. Sluis, A. M. Breskens, C. L. d. T. Eede, A. J. W. Aardenburg, A. B St. Laureijns, A. d. W. Groede, P. V. A. Waterland-Oudeman, L. d. R. Retran- chement, allen f 1 of 1 d., P. A. C. Groe de, f2 of 2 d., J. v. d. L. en P. H. bei den Biervliet, ieder f 0.50 of 1 d., M. d. W. Groede, C. v. A. Knocke, A. V. te Schoondijke, allen f 0.50 of 1 d., A. A. Z. Schoondijke f5 of 5 d. leerplichtwetJ. d. N. Cadzand, A. F. L. Zuidzande, P. B. d. B. Oostburg, I. J. K. en P. B. d. B. beiden Oostburg, allen f 1 of 1 d., H. K. Cadzand, J. d. D. te id., S. C. R. Aardenburg, A. D. Oostburg, allen f 1 of 1 d. art. 435 wetboek van strafrechtP. P. Middelburg, f 10 of 10 d. art. 461 E. M. en S. B. Sluis, C. H. Lyzele, ieder t 2 of 2 d., G. H. en P. V. Sluis, als voren. art. 431 Z. C. en P. v. P., J. L. Maldeghem. ieder f 1 of 1 d. art. 461 E. A. L. en J. B. A. Sluis, ieder f 1 of 1 d. motorwet: S. K. Brugge, fl of 1 d. ijkwetJ. M. Eecloo, 2 X f 1 of 2 X 1 d. herberg-verordeningA. H. I). Bier vliet, f5 of 3 d., C. M., C. S., C. D. O. en Th. L. d. S., allen Biervliet, ieder f fl of 1 d. prov. regl.I. d. K. Groede, f 1 of 1 d., Th. R. Gent, f 1 of 1 d. jachtwetI. J. D. St. Kruis, 2 X f 2 of 2 X 1 d. drankwetH. M. Terneuzen, f 0.50 of 1 d., P. d. M. Aardonburg on A. v. d. Z. Schoondijke, ieder f 4 of 3 d., E. D. Groede en M. A. Hoofdplaat, ieder f3 ot 3 d., J. v. d. P., IJzendijke en F. H. d. S. Hoofdplaat, ieder f2 of 2 d, P. J. Ph. W., Groede, f 5 of 3 d., E. v. C. Zevenberg (B.) f2 of 2 d. motor- en rijwielwet: H. G. Arnhem, fl of 1 d. drankwet c. a.J. E. Zuidzande, f 2 en f3, of 2 en 3 d. jachtwet: A. A. D. Sluis, 2 maal f 10 of 2 maal 10 d. straatschenderij D. Z. Zuidzande, f 2 of 2 d. Ontslagen van rechtsvervolging we gens leerplichtwetA. S. te Eede. 387Mlaalslolerii. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 2 Juni. f 70. 569 610 644 4824 7608 8647 10097 10132 10133 10150 NIETEN. 454 621 648 655 662 682 2606 2616 4867 4875 4876 4885 6470 6474 6871 7604 7638 9252 9258 9261 9262 9270 9510 9570 9584 9587 10114 10126 10127 10172 10590 10598 19512 19538 19562 Trekking van Woensdag 3 Juni. ƒ70. 496 624 2613 2620 4920 6874 10085

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 2