Een Woonhuis, Klaverveiling Ad verten tien. nofdt ïoorloopig uitgesteld. 3 tat. (6 Gul.) zware KLAïEB en lect. (5 Gem.) puike LUGERtf, Uit de hand te koop: Brood-, Beselioit- en Kleingocdli^terij, Te Bolsward zijn twee kinderen door de tram overreden. Ze waren altijd bij elkander die twee buurkindertjes, zij, het 4-jarig dochter tje van den heer Ruiter, schaatsenfa- brikant, hij, een jongetje van ongeveer denzelfden leeftijd van den heer v. d. Linde, bakker, beiden te Bolsward. Ze hadden ook nu weder samen juist de bewaarschool verlaten en zouden, onder geleide van een 6-jarig zusje van het meisje, een boodschap doen bij een win kelier bij de Sneekerpoort. Volgens anderen waren ze zonder eenig doel zoover afgedwaald, maar hoe dan ook, ze kwamen samen het „hooge bolwerk" at, dat bij genoemde poort een rechten hoek maakt met den tramweg. Het woei hard en de dwarrelwinden op dien hoek joegen zand en stof ver om hoog. Op hetzelfde oogenblik nu, dat de kindertjes het bolwerk afkwamen, passeerde te tram naar Harlingen, die pas het station had verlaten. Zeker zijn de kindertjes door de stofwolken eenigszins verblind geweest en zoo zijn de twee kleinen recht op de tram inge- loopen met het bekende noodlottig ge volg, dat het meisje terstond dood was en het jongetje het rechterbeen een eind boven de knie werd afgereden. Helaas, ook het jongetje gaf weinige uren later den geest 1 Nu H. H. de Koningin in de laatste dagen bij Haar dagelijksche rijtoeren en wandelingen zelden aan de voorzijde 't Paleis 't Loo verlaat en 't publiek H. M. dus niet te zien krijgt, doen weer allerlei geruchten de ronde. Dat H. M. zich zoo weinig in 't pu bliek vertoont, behoeft volstrekt geen bevreemding te wekken of reden tot ongerustheid te geven. Door aankoop in de laatste jaren van groote uitgestrektheden heideveld en bosch, waarin nu in alle richtingen wegen zijn, aangelegd, kan H. M. Zich, 't zij te voet of per rijtuig uren ver van 't paleis begeven, zonder door 't publiek gezien te worden. 't Moet voor ieder begrijpelijk zijn, dat H. M. van deze vrijheid een ruim gebruik maakt en 't voor H. M. een hoogst aangename afwisseling is, dage lijks, na volbrachten arbeid, eenige uren in algeheele vrijheid met volle teugen te genieten van het vele natuurschoon, dat de Veluwe zoo ruimschoots biedt. Een 4-jarig zoontje van een land bouwer te Zieriksee, dat onlangs werd overreden, is thans overleden. De 18-jarige molenaarsknecht van den heer Martens te Raamsdonksveer, die uit den molen was gevallen en daarbij zijn hals, eenige ribben en een arm had gebroken, is, na verschrikke lijke pijnen te hebben geleden, aan de gevolgen overleden. Men zal zich herinneren dat Amsterdam sedert geruimen tijd onveilig werd gemaakt door een z.g. inktwerper, die het voorzien had op de dames kleed jj. Nu is de dader j.l. Zondag gevat en bleek een jongen van goeden huize te zijn. Bij fouilleering werd in zijn zak het fleschje met inkt gevonden, waarmede hij zijn wandaad wilde plegen. Bij zijn verhoor bekende hij een 7 tal koeren met inkt naar de japonnetjes van dames te hebben geworpen. Hij is in verzekerde bewaring ge steld. Zaterdagmiddag ontlastte zich boven Bergen op Zoom een wolkbreuk. In sommige straten stond het water 30 tot 40 cM. hoog. Veel kelders zijn dientengevolge onder- geloopen en later met behulp van de brandweer leeggepompt. Zondagochtend werden nog stukken ijs uit de goten gehaald. Het aantal gebroken ruiten is meer dan 300, waarvan 30 in het nieuwe klooster. Een verschrikkelijk onweer met hagelslag heeft Zaterdagmiddag te Moer dijk gewoed. De hagelsteenen waren zoo groot als kippeneieren, tot zelfs 6 ons zwaar. De boomen zijn geheel verhageld en lagen de straten en wegen als bezaaid met bloesem en bladeren. Die onbeschofte meid 1 De telefoon kan soms tot eigenaar dige complicaties aanleiding geven. Mijnheer X. vraagt van Bommel uit aansluiting met Den Haag, nummer zooveel. Na, zooals gebruikelijk is, zoowat een uur te hebben gewacht, wordt opgebeld. Bello Spreek ik met mijnheer Q? Houd den bek. Wablief Mijnheer X. staat geheel'beteuterd. Na van den eersten schrik te zijn be komen, vervolgt hij Ik moet mijnheer Q. spreken. Is hij thuis? Houd dan toch den bek, leelijkert 1 Nu begrijpt hij er heelemaal niets meer van. Welk onbeschoft wezen zou z'n vriend nu toch wel in huis hebben Zijn geduld verliezend, schreeuwt hp driftig terug Mensch, of wat je ook bent, ik verzoek nogmaals me te zeggen of mijn heer Q thuis isnoodzakelijk moet ik hem spreken 1 Stik 1 Woedend, tandenknarsend, stampvoe tend, belt mijnheer X. af Later sprak hij zijn vriend, die toen van het bewuste gesprek nog geheel onkundig bleek te zijn. Niettemin schijnt hij toch te zijnen huize een onderzoek te hebben ingesteld, althans dezer dagen ontving mijnheer X. een schriftelijke opheldering. En wat is het geval geweest Niemand was thuis dan de keuken meid, toen er getelefoneerd werd. De brave ziel had nog nooit zooiets bij de hand gehad, maar deed, zooals ze wei een gezien en gehoord had dat anderen deden ze zette het „hoorntje" voor 't oor en van „Hallo" maakte ze „Bello". Dadelijk sloeg het lieve dier van dien naam, in het belendende vertrek ver toevend, aan en de antwoorden, die mijnheer X. van de keukenprinses kreeg waren voor den onbedaarlijk blaffenden hond bestemd. De meid had, toen ze toch door die „trillefoon" niet hoorde, aan mijnheer maar niets gezegd, en ook had ze er niet het minste besef van dat haar „welsprekende" commando's in Den Haag terechtkwamen. In een café te Rotterdam is aan gehouden de beruchte J. H. van der Koppel, die op een der laatste Paasch- dagen te Voorschoten uit het politie bureau was ontvlucht door middel van een onderaardsch gangetje, dat hij ge maakt had. Hij staat voor Utrecht, Voorschoten en Den Haag gesignaleerd wegens talrijke diefstallen en heeft reeds 20 jaar gevangenisstraf achter den rug. Daar hij na zijne arrestatio niet loopen wilde, moest hij met den politiewagen uit het café worden gehaald. Den com missaris, die hem onderhield over het gebeurde en hem vroeg waarom hij ont vlucht was, antwoordde hij„Als de muis iïi de val zit en hij ziet een gaat je, dan pikt hij er ook uit". Ben je dat soms hier ook van plan, vroeg de commissaris. Hier zal ik niet veel kans hebben, antwoordde hij. Woensdagmorgen vervoegde zich tot drie malen toe de expeditieknecht W. V., te Rotterdam, ten kantore van de firma Karl Schroers, cargadoors en expediteurs aan de Willemskade aldaar, met het verzoek om hem weder in dienst te nemen. Bij die firma was hij Zater dag ontslagen. Telkens was in afwij- zenden zin op zijn verzoek beschikt. Dien morgen om half twaalf ging hij regelrecht naar het privékantoor, waar de procuratiehouder, de heer Johs. Mac kenzie, gezeten was, en toen deze nog maals herhaalde, dat van een opnieuw in dienst nomen geen sprake kon zijn, haalde V. een revolver te voorschijn en loste op den heer Mackenzie een schot. Deze, die het mikken met het wapen door den ontslagen expeditieknecht op merkte, bukte snel en redde zich daar door waarschijnlijk het leven. Toch werd hij boven op het hoofd, hoewel licht, gewond door den kogel, die zijn schedel schramde. De op het kantoor der firma Karl Schroers op dat oogenblik aanwezige bedienden snelden toe en grepen W. V., die in een oogwenk ontwapend was. In zijn bezit zijn een 40 patronen ge vonden. Dr. van 't Hof, wiens hulp men in riep, heeft den heer Johs. Mackenzie verbonden. De ontslagen expeditieknecht is naar het politiebureau in de Witte de With- straat gebracht. 38718 Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Vrijdag 29 Mei. ƒ70. 462 576 707 6467 6496 7646 NIETEN. 570 581 611 659 904 2618 4804 4817 4838 4845 4855 4859 4878 6460 6471 6477 8648 8655 9604 9612 9624 9625 9640 10170 19522 19540 Hand elsberichten. Rotterdam 1 Juni. Tarwe, per 100 K.G. f 9.- a f10.- Essex flO.- a f 10.75 Rogge, H.L. f 6.- af 6.75 Haver per 100 K.G. f 7.25 a f 7.75 Wintergerst f 8.75 a f 9.25 Zomer f 8.50 a f 8.90 Chevalier f 9.25 f 9.75 Blauwe erwten f 9.— h f 9.75 Bruine boonen p. H. f 9.— a f 14 Witte boonen f 0.00 a f 00.00 Zeeuwsche Uien f 0.65 gr bruine f 1.40 kleine n f 0.60 stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.80 a f 3.00 eigen-heimers f af bonte f 2.60 a f 2.80 Veemarkt. Kooien en Ossen 37 tot 38 c.. Kal veren 45 tot 50 c., Schapen 22 tot 26 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 22 tot 24 c., id. voor export 21 a 22 c., alles per !/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f48.00 Eng. 1 pd. St. f 11.925 a f 12.105 N.-Am. 1 Dollar f 2.445 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 3 Juni. 3.20 3.44 Donderdag 4 3.55 4.19 Vrijdag 5 4.32 4.5Ó Heden overleed na een langdurig, smartelijk lijden onze geliefde Dochter, Zuster en Be- huwd-zuster ELISABETHA ANTOINETTA, in den ouderdom van 36 jaar. Wed. L. VAN DER HAVE. J. F. VAN DER HAVE. J. BREETVELD. (Botterdam. L. VAN DER HAVE. M. BOEKHOUT. Deventer. J. VAN DER HAVE. Breskens, 31 Mei 1908. «V'dergeteekende fz; tuigt zijn hartelijkv dank voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen bij zijne verkiezing tot Lid der Provinciale Staten van Zee land. Schoondijkeden 1 Juni 1908. 9 P. VAN HOUTE. I)e verkooping van ifPRgr BEESTIAAL en LANDBOUWGEREEDSCHAP op het hofsteedje, bewoond door de Wed. Iz. DE HULSTER, in de gemeente Qroede, bepaald op 4 Jiuii a.s., 12 Notaris HAMMACHER. De advertentie dezer verkooping, voor komende in de achterzijde van dit no., was, toen we deze kennisgeving ontvin gen, reeds afgedrukt. Amt. te WATERLANDKERKJE. De Notaris Hammacher te Groe- de is voornemens om ten verzoeke van den Heer Izaak CAPPON, landbouwer te Breskens, op landen der hofstede in de gemeente Waterlandkerkjethans be woond door den Heer van Gorsel, op Zaterdag 6 Juni 1908, des namiddags te half 4 ure, in het openbaar te verkoopen wassende op gemelde landen. Te vergaderen op de hofstede. 22 ZEGT HET VOORT. De Notaris H. G. Hammacher te Groede is voornemens om op Woensdag 3 Juni WOB bij instel en Zaterdag 13 Juni 1908 bij toewijzing, telkens des namid dags te 4 ure, in het Hotel Aerts, te IJzendijketen verzoeke van zijne prin cipalen in het openbaar te verkoopen Mgs BERGPLAATS, ERF en TUIN ■j;;l[ te IJzendijke, Sectie D, nos. jöjH323, 384 en 315, groot 5 aren 32 centiaren en een perceeltje ERF- PACHTSGROND Sectie D, nr 953, groot 40 centiaren, alles in gebruik bij Mej. Constance VERMAST, en te veilen in 4 perceelen en in massa, alles bij uitgezette biljetten nader omschreven. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris. 25 ZEGT HET VOORT. IJZENDIJKSCHE STOOMTRAMWEG-MIJ. Treinenloop op den len kermisdag te IJzendijke, 8 Juni 1908. (Spoortijd.) van Schoondijke naar IJzendijke vm. 6.51, 9.32, 11.55. nm. 1.45, 3.25, 4.42, 6.05, 7.30, 11.- van IJzendijke naar Schoondijke. vm. 6.15, 8.28, 11.15. nm. 1.10,2.55, 4.10, 5.37, 7.-, 10.30 eene goed beklante die een ruim burger bestaan oplevert, gelegen te Axel. 9 Adres letter A bureau van dit blad.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3