Binnenland. Gemengd, 387'" Staatsloterij. Rechtzaken. BRESKENS, 15 Mei 1908. Hoog bezoek. Maandag en Dinsdag bracht de Commissaris der Koningin in deze provincie het officiëele bezoek aan verschillende gemeenten in dit district. In den namiddag arriveerde ZExc. al hier, vergezeld van den hoofdcommies ter provinciale griffie de heer Hartman en heden arriveerden met de provinciale stoomboot „Westerschelde" de heeren jhr mr van Asch van Wijck, jhr mr van Beijma, Bloembergen, Dojer, Hoffmans, Hovy, de Jong, Laan, van Löben Seis, Raaij makers, Stork, baron van Wasse naar van Rosande en van Weideren ba ron Rengers, leden van de Eerste Kamer, vergezeld van den heer mr Zillisen, grif fier dier Kamer en den heer Bekaar, hoofdingenieur van den Rijks-Waterstaat alhier, alwaar ze, na eene opwachting van den heer Gerritsen, in het vanwege de Stoomtram-maatschappij Breskens- Maldeghem aangeboden salonrijtuig on der geleide van den heer Gerritsen de reis aanvaardden naar Heijst-Zeebrugge, alwaar zich bij het gezelschap aanslo ten de heeren Robinson, secretaris van de zeevaartkundige maatschappij te, en Goethals en De Wulff schepenen van Brugge. Te Zeebrugge werden de groot- sche havenwerken in oogenschouw ge nomen. Na te Brugge in het bekende hotel „Royal" van den heer Goedegebuure te hebben geluncht, keerden de heeren via Breskens en Vlissingen naar Den Haag terug. Door Ged. Staten van Noord-Hol land is o. a. benoemd tot geneesheer aan het krankzinnigengesticht te Sant poort, H. Waller te Groede. In zijne plaats schijnt zich aldaar reeds geves tigd te hebben de heer M. A. van Nop pen te Schoondijke. Te Kijkuit gem. Axel is een baan wachter door een trein het hoofd afge reden. De ongelukkige was gehuwd en om streeks 60 jaar oud. School- en Kerknieuws. Tot onderwijzeres aan de chr. school te Hardenberg is met ingang van 1 Ju ni a.s. benoemd mej. C. van Melle te Breskens. Zuidzande. De heer J. I. Bril onder wijzer te Waarde is ais zoodanig be noemd te Werkendam. De heer P. J. Dellaert, eerste on derwijzer aan de openb. school te IJzen dijke, is benoemd tot hoofd dier school te Kerk-Driel (Geld.) en op de voordracht voor onderwijzer te Middelburg komt voor de heer j. C. Kotvis (van Hoofdplaat; te Noord-Scharwoude. Een ontrouwe postbeambte Dinsdagavond is door de recherche aan het Centraalstation te Utrecht bij aankomst van den laatsten trein uit Leiden gearresteerd de conducteur der posterijen J. H. F., oud 44 jaar, te Utrecht woonachtig. Op dezen beambte rustte reeds langen tijd de verdenking, dat hij zich schuldig maakte aan diefstal van gelden uit aangeteekende pakketten, doch het mocht niet gelukken eenig bewijs aan te voeren. Dinsdagochtend werd echter aangifte gedaan, dat uit een aangeteekend pak ket, verzonden uit Schiedam en bestemd voor Nunspeet, geldswaarden werden vermist, terwijl het pakket in onge schonden toestand arriveerde. De politie wachtte nu den Leidschen trein af, waarop F. dienst deed. Bij fouillering werd het geld, dat uit het 'pakket werd vermist, op hem be vonden. De man is onmiddellijk in hechtenis genomen. Op de Foro Bonaparte te Milaan stortte een huis in dat men bezig was te verbouwen. Daarbij kwamen vier arbeiders om het leven. Te Hengelo is een driejarig kind door een zwaar geladen houtwagen over reden en werd onmiddellijk voor dood opgenomen. Te Berlikum is de vrouw van den arbeider A. de Groot, moeder van 4 kin deren in een sloot gevallen en ver dronken. In de groote magazijnen van Pa rijs zag men gedurende eenigen tijd een dame met haar kindermeid komen, welke laatste een kind op den arm droeg en tevens merkte men op, dat na hét vertrek van die dame telkens verscheidene goederen verdwenen wa ren. De politie werd gewaarschuwd en deze hield de dame met haar kinder meid aan. Op het bureau bleek alras, dat de kindermeid een man was en het kind was een pop, geheel hol en dien de om het gestolen goed te verbergen. De dame kocht een kleinigheid, leid de aldus de aandacht af en inmiddels nam de gewaande kindermeid alles weg wat onder haar bereik was en dat zij in den pop verstopte. Kindermoord Door de politie te Groningen is aan gehouden een dienstbode, die verdacht wordt van kindermoord. Men vermoedt, dat zij de moeder is van het kind, waarvan het lijkje in de Butjesstraat werd gevonden en dat zij 4 maanden in een koffer moet hebben bewaard. Dinsdagmiddag deed het gerucht de ronde, dat een 7-jarig jongetje met spelen aan de Oude Schans te water zou zijn geraakt, en verdronken. Een werkvrouw, die bezig was in eeu school aldaar, meende het kind in het water te hebben zien liggen en zinken. Door niemand anders was echter iets gemerkt, hoewel er verschillende menschen den geheelen middag aan het werk waren geweest. Er werd gedregd op een politiebootje, en tal van roeibootjes en door enkele politie-agenten aan den wal, doch niets gevonden. Een groote menigte volgde het reddingswerk. Door de politie en door de toeschouwers werd algemeen betwijfeld of wel een kind verdronken was. Te Rotterdam is in den nacht van Dinsdag op Woensdag een drietal in brekers gearresteerd. Een der arrestanten bekende aldus te werk te zijn gegaan: Dinsdagavond gingen zij op weg met hun drieën en waren omstreeks 10 uur voor het bedoelde pand aangekomen. Zij naderden dit van de zijde der Ooster kade en verschaften zich toegang tot een tuintje, dat aan die zijde voor het pakhuispand ligt. Dit tuintje wordt op de Nieuwehaven verhuurd. In een boom in dit tuintje, waar men op het oogenblik aan het werk is om het wat op te knappen, vonden zij een laddertje, dat zij mede namen en op een ijzeren hekje zetten. Hierdoor waren zij in staat om een eoI- derluik, dat op de eerste verdieping uitkomt en waar zich een graanzolder van de firma "Van Geffen bevindt, te openen. Eenmaal op dezen graanzolder liepen zij recht door tot zij kwamen voor het hek. Van dit hek werd het bene dengedeelte losgemaakt en daardoor krui pende kwamen zij op den zolder van de firma Verstegen, in koloniale waren. Nu moest het kantoor bereikt worden. Daartroe lieten zij zich door een trijs- gat langs een touw zakken en kwamen gelijkvloers. Maar het kantoor, waar het om te doen was en waar 2500 in de brandkast lag, hetgeen zij wisten, vonden zij niet. Dit ligt n.l. geheel van de zolders afgescheiden. Denzelfden weg gingen de inbrekers nu terug, langs het t rij stouw klauterend. Terug op de eerste verdieping en vervolgens naar de tweede. Hier en daar een baal ge opend, wat amandelen er uit gehaald en weer weggeworpen, gelijk men ze later gevonden heeft op het platte dak en zoo meer. Endelijk besloot het drie tal maar terug te keeren naar de Oos terkade, doch tot schrik kwamen zij tot de ontdekking dat de ladder, waarmede zij op den graanzolder van de firma Van Geffen kwamen, omgevallen was. Die weg was hun alzoo afgesneden, wilden zij geen halsbrekende sprong maken en hier hadden zij geen van drieën zin in. Na kort beraad, werd besloten te trachten een uitweg te vinden door het aangrenzende huis, en speurende naar dien uitweg namen zij achtereenvolgens den sprong op het platte dak, gelegen voor de slaapkamer van mejuffrouw Kleij, hetgeen deze dame deed ontwaken en de aanleiding tot hun ontdekking en de daarop volgende arrestatie was. Toen dit geschiedde hadden de inbrekers zich al ruim drie uren op de zolders van de firma J. H. Verstegen opge houden. Het onderzoek der politie bracht nog aan het licht, dat het drietal in het bezit is geweest van zeep, dat op een ruit is gesmeerd om bij het indrukken er van het vallen der scherven onhoor baar te maken. Ook hebben zij een kaars gehad, waarvan zij gebruik maakten om zich voor te lichten op de donkere zolders. Gestolen is er heelemaal niets. In den middag is het drietal ter be schikking der justitie naar het Huis van Bewaring overgebracht. Een ter oefening opgeroepen land weerman verscheen aan de kazerne te Amersfoort, begeleid van zijn vrouw en zes kinderen. Hij wilde zie' niet mel den, voor hem zekerheid werd gegeven, dat zijn huisgezin zou te eten hebben. Eerst toen de ontboden politie onzen reservist in dezen gerust stelde, trad hij de kazerne binnen. Toen een echtpaar uit Enschedé de Duitsche douane te Alstatte passeer de, viel het deze op, dat de dame zoo'n kolossalen omvang had. Bij onderzoek bleek, dat zij een 6-tal nieuwe mantels aan had, welke zij op die wijze trachtte Duitschland binnen te smokkelen. Beiden werden in arrest gesteld en zouden niet dan tegen een vrij aanzien lijke borgstelling worden vrijgelaten. Zij hadden echter het gevorderde be drag niet bij zich. Gelukkig was de heer Beltman, uit Enschedé, getuige van het geval. Men gaf de sleutels der brandkast van het aangehouden echtpaar ten einde het noodige geld uit Enschedé te halen. Nog denzelfden avond was de heer B. er mede ter plaatse en kon het echt paar weder vertrekken. In de Van Breestraat te Amster dam gebeurde een treurig ongeluk. Twee kruiers moesten een ledige kist naar boven hijschen, en hadden daartoe het hijschtouw om den topgevel van een huis geslagen. Dit bovenstuk brak af, en een der mannen, een 19jarig jong- mensch, die op het balkon stond, kreeg het op zich. Naar het Wilhelmina-Gast- huis vervoerd, overleed de gekwetste spoedig. Een te Nieuwerkerk, bij Zierikzee, als paardenknecht in dienst getreden persoon, kreeg van een paard een trap tegen Jen buik. Kort daarop vertoon den zich verschijnselen van inwendige kneuzing, die zijn opneming in het zie kenhuis te Noordgouwe noodzakelijk maakten. Na een aldaar ondergane ope ratie is de man overleden. De ongeluk kige was gehuwd en vader van twee kinderen. Te Enschedé is in de fabriek Kre- mers-Maten de ongehuwde 28jarige Ba rend Timiners bij het opgooien van een riem om een poulie door den riem ge grepen en eenige keeren om de as ge slingerd. In deerniswekkenden toestand is hij opgenomen. Het linkeronderbeen is reeds geamputeerd. Op den Stationsweg te Sliedrecht had een ongeval plaats. Een drietal meisjes, dat daar liep te wandelen, schrok voor een paar jongens die ter zijde van den weg in het gras lagen, en stoven uiteen. Een der meisjes bleef op eens staan, draaide zich om en viel. Een onmiddellijk ontbeden geneesheer kon slechts den dood constateeren. De nachtpolitie te Nijmegen heeft een mooie vangst gedaan. In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks te half drie trof zij op de Smidsstraat een rijtuig met paard aan, dat haar verdacht voorkwam. Niet ten onrechtewant bij onder zoek bleek het voertuig te bevatten niet minder dan 1200 pond suiker, die van Kleef aldaar binuengesmokkeld was Natuurlijk werd de 21jarige smokke laar, zekere C. J. A. T., uit Kleef, ge arresteerd. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 12 Mei. ƒ65. 452 630 660 711 2602 4890 6483 7644 8638 9607 9632 10094 10134 10174 11572 11595 19524 19552 Trekking Woensdag 13 Mei. ƒ65. 602 652 719 910 2607 4863 4868 4881 4904 4911 4913 4916 4925 6465 6478 6885 6886 7650 9528 9547 9554 9585 10098 10122 10587 11593 11594 11599 Trekking Donderdag 14 Mei. ƒ65. 2608 10586 Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens mishandeling A. d. C., 18 j., en S. d. C., 20 j., werklieden te Groede, de le tot 2 mnd. en de 2e tot 2 mnd. gev. straf. diefstalJ. d. W., 36 j., werkman te Breskens, tot 14 d. gev. straf. Hoogwatergetij Breskens. D A G E N. voorm. nam. Zaterdag 16 Mei. 1.16 1.40 Zondag 17 1.58 2.17 Maandag 18 2.28 2.52 Dinsdag 19 ii 8.28 8'52 Predikbeurten. Zondag 17 Mei. Ned. Herv. Kerk. Biervliet v. 9 u ds Val. Breskens v,. 91/2 u ds Meeuwenberg n. 2 u ds Meeuwenberg Groede y. 9 u ds Homburg. V n. 2 u ds Homburg. Doop. Hoofdplaat v. 9 u ds Noest. Nieuwvliet v. 9 u ds van Essen. Schoondijke V. 9 u ds Nieuwburg. Waterlandk. n. 2 u ds van Essen. IJzendijke v. 91/<2 u ds Carsjens. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr Lensvelt. nm. 2 u dhr Lensvelt.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 2