J, fïMI VEILING te Breskens, Landbouwgeieedschappen Landbouwgereedschap BEESTIA AL GROEDE. Bsestiaah bergplaats voor fietsen* VEILING Gezaagde Houtwaren, Zaterdag 25 April 1908; YERKOOPING Schoondijke. BEESTIAAL VERKOOPING van aan de Haven, op Dinsdag 28 April a.s., des namiddags te 2 ure, door Notaris HAMMACHER. De veiling van huis en meubelen uit de nalaten schap van wijlen JACOB BEERENS te C a d z a n d, is uitgesteld tot te A ure namiddag DE MEUBELEN, te 6 ure HET HUIS. Notaris HAMMACHER. van en te De Notaris W. C. de Smidt te Schoondijke zal op Zaterdag 2 Mei a.s., namiddags 1 uur, t/v. van Mej. de wed. I. RISSEEUW Tromp te Schoondijke en aldaar op de door haar bewoonde hof stede „Welgelegen", aan den tramweg Breskens-Maldeghem, in hot openbaar verkoopen bruine merrie 10 jaar, vosse merrie dik van veulen 16 jaar, bruine mer rie dik van veulen 4 jaar, bruine mer rie 8 jaar, vos rouaan merrie 3 jaar, blauwe merrie 3 jaar, bruine merrie dik van veulen 11 jaar, vosse merrie 17 jaar, zwarte merrie 2 jaar, zwar ten ruin 1 jaar, vossen rouaan ruin 1 jaar, grijze merrie 1 jaar, bruine merrie 1 jaar. De ouderdom der paarden wordt gewaar borgd. 8 uitmuntende baatgevende melkkoeien, 3 tweejarige be- kalfde vaarzen, 1 tweejarigen stier, 3 éénjarige vaarzen, waarvan éen bekalfd, 8. kalveren, 1 zeug, 3 loopvarkens, 70 hoenders en hanen, 5 ganzen en 9 eenden, 2 honden met hok. Tilbury, phaeton, 4 menwagens (2 met ijzeren assen en rongen), drie wielskar, waleploegen, 3 kleine ploe gen, 3 ijzeren ploegen, 2 tweescharige ploegen, 2 ijzeren eggen, 8 houten eggen, 2 landsloden, molbord, rolblok, schoffel, zaaimuchineaardappelploeg aardappelrooieren aardappelbespn'oeier, moesmolen, stroosnijder, windmolen, zoutzeeft, aalbak, geeselsteen met vel en paard, slijpsteen, ladder, 5 graan- zeefden, 2 graanmaten, schoppen, rie ken, vorken, menreepen, graanzakken, vlieglappen en netten, bascules met gewichten, handmachine, karn, room- tobben, melktobben, ovengerief, worst- bak met spade en vleeschblok, enz. Voorts i eene partij brandhout, voer- bieten, aardappelen, enz. Ge«H kijkdag-. Liedjeszangers en orgeldraaiers worden niet toegelaten. Koopen tot en met 5 gulden kontant. Onbekende en buitenlandsche koopers mooten bekende en solide borgen stellen. van en te De Notaris W. C. de Smidt te Schoondijke zal op Donderdag 14 Mei a.s., voorm. half elf ure, ten verzoeke van den Heer E. V. DE M I L L I A N O te Groede en aldaar op de door hem be woonde hofstede „Zorgvliet" bij Buiten- lust, aan den tram Breskens-Maldeghem, nabij Breskens in het openbaar verkoo pen bruine merrie met veulen 4 jaar, brui ne merrie 13 jaar, bruine merrie met veulen 9 jaar, bruine merrie met veu len 6 jaar, bruine merrie 4 jaar, brui ne merrie 5 jaar, bruine merrie dik van veulen 12 jaar, bruine merrie met veulen 15 jaar, vosse merrie 3 jaar, vosse merrie 3 jaar, blauwe merrie 2 jaar, bruine merrie 2 jaar, vossen ruin 1 jaar, blauwen ruin 1 jaar en brui ne merrie 1 jaar. De ouderdom der paarden wordt gega randeerd. 12 uitmuntende gekalfde, en bekalfde koeien, 3 tweejarige ^vaarzen, 1 tweejarigen stier, 9 éénjarige vaarzen, 1 éenjarigen stier, 10 kalveren, 5 zeugvarkens dik van biggen, 2 melkschapen met lammeren, trekgeit met kar en tuig, 120 hoen ders en hanen. phaeton, 5 menwagens (3 met ijzeren assen en rongen), aalwagen met ijze ren aalpomp en kuip, driewielskar met ijzeren assen, 4 ijzeren ploegen, (Cappons en andere), 4 waleploegen, 4 duitsche kleine ploegen, nieuwe ijze ren aardappelploeg, 12 houten en ijze ren eggen, kettingegge, vierwielige Horby zaaimachine, windmolen, rol blok, handblok, molbord met ketting, schoffel, planeethandschoffel, sleper, 3 landsleden, zaaddorschzeil en draag- zeil met toebehooren, 70 M2 groot zeil, 3 zaaikleeden, nieuwe schroo- machine, 2 handschroobakken, ijzeren en houten katrollen, 150 graanzakken, graan- en zaadzeefden, een solide bas cule met gewichten, graanmaten, graanpaard, graankist, geeselsteen met toebehooren, paardentuig, lederen koebroek, slijpsteen met bak, rieken, vorken, schoppen, houweelen, kleine handkarn, koelvaten, emmers, tobben, zeefden, enz. VOORTS partij hooi en stroo,' schapen- en koe mest in den mestput bij .Ferdinand SPIESSENS, 2300 groene wilgen muts aards, 1500 droge mutsaards, boon persen, staken, balken, planken, brand hout, kuikenhok, rattenwoonst, kook- fornuis, groote en kleine ketels, lad ders, dubbele trap, tuinbank, eenig huisraad, aardappelen, spek en vet, worstbak met spade, enz. Om 101/2 uur te beginnen met den verkoop van Hout, Stalgereedschap enz. Om 2 uur met het Beestiaal. Koopen tot en met ƒ5. contant. Geen Kijkdag-. Op de hofstede ruime en goede Onbekende en buitenlandsche koopers moeten bekende en soliodo borgen stel len. De Notaris Hammacher te Groe de is voornemens om op Maandag 11 Mei 1908, des namiddags te 2 ure, ten verzoeke van en op de hofstede bewoond dooi den Heer D. LUTEIJN Az., in de ge-1 meente Züidzande, nabij het dorp Nieuw- vliet, in het openbaar te verkoopen 1 vossen ruin oud 13 jaar, 1 dito dito oud 12 jaar, 1 vos-' se merrie oud 16 jaar, 1 di- dito ruin oud 15 jaar, 1 vosse merrie oud 9 jaar dik van veulen, een dito dito oud 2 jaar 3 baatgevende melkkoeien, 1 vare koe, 3 eenjarige vaarzen, 1 eenjarigen stier, 5 kalveren, 1 eenjarig melk- schaap 2 groote en 4 kleine varkens 3 menwagens, 1 driewielskar, rol blok, ijzeren en houten eggen, 2 Wa le, 1 ijzeren en 3 Duitsche ploegen, 1 Engelsche snijbak, 1 wanmolen, gee selsteen, kruiwagen, graanzeeften, graanmaat, schoppen, rieken en vor ken, bascule met gewichten, graan zakken, menreepen, schapenren en hekken eene partij oud ijzer, 1000 doornen mutsaards en hetgeen meer zal wor den geveild. Koopen van ƒ2.50 en minder kontant te betalen. Onbekende koopers moeten borg stel len. 35 ZEGT HET VOORT. De Notarissen H. G. Hammacher te Groede en E. Dauwe te Eecloo zijn voornemens om op Vrijdag 8 Mei 1908, des namiddags te 1 ure, ten verzoeke van en op de hofstede bewoond door den Heer P. J. MAENHAUT, in de ge meente Groede in het openbaar te ver koopen >3» 1 zwarte merrie Oud 15 jaar iJf r\ me' veu'eni een dito ou(3 12 stoESLjaar, 1 bruine merrie'oud 11 jaar, 1 dito oud 10 jaar, 1 dito oud 9 jaar met veulen, 1 dito oud 6 jaar 1 zwarte merrie oud 5 jaar, 1 bruine merrie oud 4 jaar, 1 vosse merrie oud 3 jaar, 1 dito oud 1 jaar, 2 bruine merries oud 1 jaar. 12 baatgevende melkkoeien, gekalfd of op de rekening, waaronder 2 stuks inge schreven in het Nederl. Rundvee stamboek, 1 tweejarigen Frieschen stier, bekroond en ingeschreven in het Stamboek, 1 éenjarigen Frie schen stier, 10 kalveren. 10 zeugvarkens dik van en met biggen, een beervarken en 3 loopvar kens 100 hoenders. 4 menwagens, 1 tnemkar, 4 ijze ren-, 2 wale- en 2 duitsche ploegen) eggen in soort, rolblok, molbord, zaai machine, scherfmolen, wanmolen, gee selsteen met stoel, schalen, balans en gewichten, ladders, zeeften, schoppen en verder stal- en veldgoreedsehap. 1000 groene bn droge mutsaards, eene partij stroo en wat meer zal worden geveild. De veiling der PAARDEN begint te 2 ure. Onbekende koopers moeten borg stel len. Koopen van ƒ2.50 en minder kontant te betalen. 47 ZEGT HET VOORT. van Hiffgeu. «wan«ere Zeugen en Kalveren, op het plein van A. B. van Quekei,- berohe te Groede, Dinsdag 2! April 1908, te 2 ure namiddag door 14 Notaris HAMMACHER. De Notaris H. G. Hammacher te Groede is voornemens om óp Woensdag 6 Mei 1908, des namiddags te half 2 ure, ten ver zoeke van en op de hofstede bewoond door den Heer Iz. CAPPON, in de ge meente Waterlandkerkjein het openbaar te verkoopen: een zwarte merrie oud 9 ju aar met veulen, (vader |Van het' veulen de hengst Tamboer, bekroond te 's Gravenha- ge), een bruine merrie oud 7 jaar met veulen, een vosse merrie oud 4 jaar, een bruine dito oud 2 jaar een zwarten ruin oud 2 jaar, een merrie oud 1 jaar, een bruinen hengst oud 1 jaar; 10 zeer goede gekalfde of bekalfde melkkoeien, een bekalfde vare koe, 3 tweejarige bekalfde vaarzen, 5 eenja rige vaarzen, 1 eenjarigen os, een tweejarigen bekroonden stier (genaamd Piet),, een eenjarigen stier, een half- jarigen dito, 8 kalveren, 1 zeug, 2 mestputloopers ruim 100 jonge kippen 3 menwagens 1 driewielskar, 1 phae ton, 2 Capponsploegen nr. 2, een twee scharige ploeg, een Waleploeg, 2 Duit sche ploegen, eggen in soort, ketting- egge, stroosnijder, stal en zolderge reedschap, een ontroomer, systeem Piccolly nr 2, een Germania-karn nr 8, tobben, koelvaten, brandhout en hetgeen meer zal worden geveild. Koopen van ƒ2.50 en minder kontant te betalen. Onbekende en buitenlandsche koopers moeten'borg stellen. Met de veiling der paarden wordt te 2 ure aangevangen. 47 's ïondags geen kijkdag'. Op de hofstede worden geene liedjes zangers of orgeldraaiers toegelaten. ZEGT HET VOORT. De Notaris W. C. de Smidt te Schoondijke zal op Vrijdag 1 Mei 1908, s nam. 2 uur, ten huize en ten verzoe ke van de Wed. P. B. ALBREGTS en Kinderen te Groedeaan den straatweg naar Nieuwvliet, in het openbaar ver koopen h- zeer goede melkkoe, stier- kali', 2 vette varkens, 30 iL kippen en hanen, windmo len, ladder, kruiwagen, graanzeefd, graanmaat, bijl, tuinhamer, karngo- rief, roomtobbe, koelvat, spektobbe, vleeschblok, den MEST in den mest put, eene partij mutsaards. 22 VOORTS: eikenhouten kabinet, 6 kabinetkom men, tafel, ijzeren ledikant, bank, ovengoreedschap, ketels, wafelijzer, hangijzer met kookpan, lantaarn enz. Notaris A. Mijste Oostburg zal op Dinsdag 21 April 1908, 's nam. 1 l/L. ur. ten verzoeke van den heer P. WËSDORP, aan de Korte Vio- letstraat te Oostburo, wegens vertrek naar elders, publiek verkoopen Eikenhouten Linnenkast, Regulateur, Spiegels, nieuwe Tafel,' 12 nieuwe Stoelen, Kachel, Lamp met Tegenwicht, Looplamp, i)ze- iren Pot, Koffiekan, Water ketel, Braadpan, Oasserollen, koperen Doofpot, Glas-, Geleierd- en Aarde werk, drie stel Vazen, 2 Petroleum stellen, Koffiemolen, Kof fiedoos, ijze ren 1 Pers. Ledikant, Watervat, 2 Kleerkisten Meelkist, Reuzelpot, Inmaakpotten, nieuw Kruisnet, Lad der, Waschmachine, Konijnenhokken, Spekrek, Waschkuip, groot Loopvar ken, Heeren-rijwiel en hetgeen ver der ten verkoop wordt aangeboden. Betaling koopen tot en met ƒ3.— contant; overigens 21 Juli 1908. 26

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3