familie W. eerder nietsklaarblijkelijk werd het besluit genomen in geheime zitting. Is het wonder, dat de Nederlandsche bond van gemeente-ambtenaren in zijn proeve tot wijziging van de gemeente wet vraagt den secretaris en andere amb tenaren niet te ontslaan dan na den be trokkene in zijn belang te hebben ge hoord 8RESKENS, 10 April 1908. Volgens het ontwerp Zomerdienst van den Staatsspoor, zullen, wat de Zeeuwsche lijn betreft, enkele treinen vervroegd worden. De trein van 9 uur (Spoortijd) uit Vlissingen zal 10 minu ten en die van 4.30 (Spoortijd) uit Vlis singen 18 minuten vervroegd worden. Dit zal tengevolge hebben, dat de Prov. booten op de Wester-Schelde de aansluiting op eerstgenoemde trein vaak en die op laatstgenoemde steeds missen zullen te Vlissingen, tenzij de directie de dienstregeling der booten wijzigt. Op 27 April a. s. zullen 2 onder officieren, 1 korporaal en 20 soldaten op Ter Neuzen worden gedirigeerd, tenein de aldaar behulpzaam te zijn bij de door de Landweer te houden oefeningen van 4 tot 9 en van 11 tot 16 Mei a.s. Eergisteren herdacht de heer J. H. van Linschoten, instituteur te Vlissin gen, den dag, waarop hij een halve eeuw bij het onderwijs werkzaam was, waar van 45 jaren als hoofd, en wel achter eenvolgens te Zutfen, Middelburg en Vlissingen. De heer van Linschoten ontving verschillende blijken van be langstelling. Ten opzichte der Kamer van koop handel te Ter Neuzen doet zich eene eigenaardige kwestie voor. Laatst namen drie leden der Kamer hun ontslag. Een van hen moest aftre den in Januari 1909, de beide anderen eerst met 1911. Bij de verkiezing voor de aldus ontstane drie vacaturen is nu echter gestemd voor de drie leden op één briefje. De drie aftredenden ver wierven de meerderheid van stemmen en werden door bet stembureau verko zen verklaard. Door de inzending der geloofsbrieven van de door het stembu reau verkozen verklaarden aan de K. v. K. zou wellicht hierover eene beslissing kunnen worden uitgelokt, zij het dan ook waarschijnlijk in dezen zin, dat geen der drie toegelaten werd. Maar nu wordt de zaak nog ingewikkelder. De benoem den hebben n. 1. wel, overeenkomstig het K. B. op de Kamers van Koophan del, na ontvangst van het proces-ver baal der stemming, dat hun tot geloofs brief strekt, aan het stembureau kennis gegeven, de benoeming aan te nemen, bracht, nu kon zij nog slechts haar bloed geven. Zij kwam op Donderdag den 11 Juli, ongeveer midden op den dag, te Parijs aan. Zij liet zich naar een logement brengen, hetwelk men haar te Caen had aangeraden, namelijk uit het Hotel de la Providence, in de straat des Vieux- Augustins. Zij ging dien dag vroeg naar bed en sliep vast tot den volgen den morgen. (Wordt vervolgd.) doch verklaren thans niet het plan te hebben, hunne geloofsbrieven bij de Ka mer van Koophandel in te zenden. Voor andere college's is bij de wet voorgeschreven een termijn binnen wel ken de geloofsbrieven moeten zijn inge zonden, bij gebreke waarvan de plaats geacht wordt opnieuw te zijn openge vallen. Het Besluit óp de K. v. K. be vat echter dergelijk voorschrift niet. Men zal echter hebben af te wachten. Het is toch kwalijk denkbaar dat nog wel een lid van Ged. Staten zich langs dien weg zou debet maken aan eene ob structie in een krachtens Kon. besluit ingesteld lichaam. Achttien werklieden te Vlissingen hadden dezer dagen een aardig buiten kansje. Zij legden elke week een dub beltje weg en speelden daarvoor een tientje in de staatsloterij. Op hun num mer viel nn een prijs van twintigdui zend gulden en elk kreeg ƒ94. Vrijdagavond waren te Vlissingen eenige kinderen aan het spelen langs en om de in de Kleine Kerkstraat liggen de cementbuizen en zinkstukken voor de nieuwe rioleering. Juist passeerde daar de 12-jarige J. ten H. toen plotse ling een zinkstuk werd voortgeduwd en op het rechter onderbeen van den jon gen terecht kwam. Het been werd daar door zoo ernstig gekwetst dat het moest worden afgezet. Door de politie wordt onderzocht of hier aan nalatigheid dan wel aan schuld van anderen kan worden gedacht. Nauwelijks beginnen de kikvor- schen in Oost. Z. VI. uit hun winter slaap te ontwaken of er wordt jacht op deze nuttige diertjes gemaakt. Het zijn Belgen, die van een schepnet voorzien langs de slooten enz. gaan en zoo de kikkers weten te bemachtigen. Zij ver zenden de diertjes naar Parijs, alwaar kikkerboutjes een geliefkoosde delicates se zijn. In België zijn de kikvorschen door de wet beschermdbij ons te lan de echter niethet ware echter wel te wenschen, want millioenen voor den landbouw schadelijke insecten worden door de kikkers verdelgd. Onder Driewegen (Z.-B.) ontmoet te verleden week een koopman in goud en zilver, gezeten op een fiets en bela den met zijn koopwaar, een op hol ge slagen span paarden voor een voerwa- gen. De koopman zocht zijn lichaam te beschermen, sprong van zijn fiets, liet deze in gevaar van ove-reden te worden en sprong over een wevsloot. Ongeluk kig reed de wagen otu fiets, zoodat deze deerlijk gehavem werd. Door den schok was de emballagu van den koop man geschonden en een horloge stuk ge raakt. De koopman eischte schadevergoeding en wilde daarover eene ^schikking tref fen, maar de geleider der paarden wil de daarvan niet weten. Misschien zal de rechter verzocht wor den in deze uitspraak te doen. Aan den heer Ch. W. Vermeijs is met ingang van 1 Mei a. s. op zijn ge daan verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Zierikzee. Met groote belangstelling wordt daar de benoeming van een nieuwen burge meester tegemoet gezien. De door de groote meerderheid der ingezetenen ge- wenschte keuze is zeker die van mr. H. C. Moolenburgh, wethouder van die ge meente en lid der Prov. Staten van Zee land. Een adres van 650 handteekenin- gen voorzien is aan H. M. de Koningin gezonden, met verzoek mr. Moolenburgh te benoemen. Als men nu weet, dat Zierikzee ongeveer 1100 kiezers telt, dan blijkt dat de groote meerderheid der kie zers aan den heer Moolenburgh de voor keur geeft en het is, in het belang dier gemeente, te hopen, dat de Regeering met dezen uitdrukkelijk uitgesproken wensch rekening zal houden. School- en Kerknieuws. Voor de oproeping voor onderwijzer aan de O. L. school no. 1 te Breskens hebben zich geene sollicitanten aange meld. Het mondelinge gedeelte van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als onderwijzer zal, voor wat de provincie Zeeland betreft gehouden worden te Middelburg in een lokaal van de sociëteit St. Joris aan de Balans op 13, 14, 22, 23, 27 en 28 April, telkens van des morgens half tien. Herv. Gem. Beroepen te Enkhuizen ds G. Koning te Grijpskerke. Te Stavenisseds J. H. C. Kamp- steeg, te Sir Jansland. Bedankt naar Poortvliet ds J. van Vliet te Ottoland. 0 Door den Bisschop van Breda is het beschermheerschap aanvaard van den te Hulst te houden vierden Bre- daschen katholiekendag. In het eere-comité voor dien katho liekendag hebben o. a. zitting genomen de heeren J. B. F. Brouwers, pastoor en deken te Hulst, P. C. M. Verhoeven, deken van Aardenburg, te IJzendijke, F. J. L. M. van Waesberghe, burgemeester van Hulst, en P. F. Fruytier, lid van de Tweede Kamer te Hontenisse. Gemengd, De 25-jarige Hein en de 23-jarige Pieter Kroon, landbouwerszoons te Kort- wijk, waren met paard en wagen var kens gaan verkoopen te Breukelen en reden met den ledigen wagen naar huis terug. Toen zij den overweg passeerden van de spoorbaan (de slagboomen waren geopend) zagen zij plotseling den trein van 12.03 van Breukelen op zich aan vliegen. Vóór zij den tijd hadden zich te her stellen van den schrik waren zij aange reden en zoo goed als vermorzeld. Meer dan 15 meter zijn zij weggeslin gerd door den trein. De trein hield onmiddellijk stil en zette de reis voort toen de lichaams overblijfselen waren weggeruimd. Het paard was ook op slag dood en de wagen was in tweeën geslagen. Een eind verder vond men de beide voor- wielon. De lijken zijn naar de machineloods te Breukelen vervoerd. De ouders en de vier broeder der al dus ongelukkig omgekomenen waren als verlamd van schrik bij het vernemen der treurmare. Op het oogènblik, dat het ongeluk ge beurde, werd de dienst voor de slagboo men aan den overweg waargenomen door een overwegwachteres, die onmiddellijk in haar functie geschorst is. Zij beweert geen signalen gehoord te hebben, die de aankomst van den trein behooren aan te kondigen. Do ongeluk kige vrouw is er vreeselijk aan toe. Een nauwkeurig onderzoek is door de autoriteiten ter plaatse ingesteld. Te Haarlem zakte de schilders knecht Dietz, tijdens zijn werkzaamhe den, plotseling in de Kleine Poellaan ter aarde. Per raderbaar naar zijn woning ver voerd, bleek het leven reeds geweken te zijn. Zaterdagmiddag was freule Bod- daert te Amsterdam afwezig. In dien tijd vervoegde zich te haren huize een dame (naar men vermoedt een man in vrouwekleeren), die het dienstmeisje me dedeelde, dat zij van hare mevrouw, freule B., gezonden was om haar mede te deelen dat zij bij mevrouw in Zand. voort moest komen. Tijdens de afwe zigheid der dienstbode heeft de vrouw de gelegenheid te baat genomen het huis te doorsnuffelen en er met een aan zienlijk bedrag aan geld en effecten van door te gaan. Ook werden gouden en zilveren sieraden medegenomen. Men heeft vermoeden op iemand, die vroeger bij freule B. in betrekking was en, zoo als na informatie bleek, Zaterdag naar Duitschland vertrokken is. In verband hiermede hebben twee Amsterdamsche rechercheurs Maandag in Den Haag de hand gelegd op het 22jarig meisje, dat Zaterdag bij freule Boddaert den diefstal van juweelen en kleedingstukken heeft gepleegd. Zij was nog in het bezit van een groot gedeelte der gestolen goederen. Het geid had zij echter op ƒ40 na reeds uitgegeven. In Amsterdam had zij eenige rijtoertjes ge maakt, zich allerlei weelde- en toillet- artikelen aangeschaft, terwijl zij in Sche- veningen als dame uit de groote wereld haar intrek had genomen in een der be kende hotels. Freule Boddaert verwachtte uit Den Haag een koffer vol meer of minder kostbare voorwerpen, die het meisje een vriendin van een harer vorige dienst boden, en blijkbaar uitstekend met de plaatselijke toestanden op de hoogte ontvreemd heeft. De meeste voorwerpen van een edel metaal zijn ongeschonden teruggevon den. Slechts enkele zijn reeds versmol ten om verkocht te worden. De dievegge werd door den commis saris van politie op 't Leidscheplein in verhoor genomen. Zij blijkt, op, zoo jeugdigen leeftijd, reeds een zeer gevaar lijk personage te zijn. Eerst kort gele den uit de gevangenis Jontslagen, heeft zij in de afzondering van den kerker tot in de kleinste bijzonderheden het plan voor dezen nieuwen diefstal beraamd. Wel toonde zij eenig berouw, in hoofd zaak echter om het feit, dat zij reeds zoo spoedig ontdekt is. Haar bedoeling was, naar zij verklaarde, uitsluitend haar leven wat te veraangenamen. Van haar vrijheid heeft zij op deze wijze al heel weinig kunnen genieten. Een boerenvrouw, die Woensdag te Nijmegen ter markt was geweest en nog eenige inkoopen moest doen, kwam

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 2