MEUBELEN. een flink woonhuis, ONTVANGEN: r ei ïtaeil, Wasdoek enz., eenige en Burgerl. stand. Advertentiën. VERKOOP ING Uit de hand te koop: Behangselpapier, KARPETTEN, kleedjes en coeosmatten, W agensmeer, dood. Hij laat eeno vrouw met 5 kinderen achter. Donderdagavond is de rechtbank verslaggever van „De Telegraaf' in den Rembrandt-kelder te Amsterdam op on- verhoedsche wijze aangevallen door Van Opstal, vroegeren houder van een speel huis en Kok, die in dat huis als crou pier werkzaam was. Een der beiden slierde hem een jas over het gelaat, waarna hij een hevigen slag tegen het hoofd bekwam en zich het woord schurk toegevoegd hoorde, wat vergezeld ging van een tweeden slag tegen zijn sche del. Hierna werd zijn achterhoofd meteen hard voorwerp bewerkt en waarschijn lijk zou de mishandeling zijn voortge zet op ernstiger wijze, daar men hem met een tafel te lijf wilde, als niet de heeren, met wie hij in gezelschap was, tusschenbeiden waren getreden. De vijandelijkheden der heeren van Opstal en Kok zijn, meent het blad, een uitvloeisel van de wijze, waarop het speelhuis indertijd is besproken. Er is aangifte bij de politie gedaan. De Engelsche marine heeft een ernstige ramp getroffen door het ver gaan van den torpedo-vernieler „Tiger", waarbij 36 menschen het leven verlo ren. De vloot, bestemd voor den dienst op de Engelsche kusten, de Home-Fleet, hield oefeningen in het Kanaal. Don derdagavond omstreeks 8 uur waren de kruisers Berwick en Gladiator, de tor pedovernieler Tiger en eenige torpedo booten langs 't eiland Wight gevaren en zij bevonden zich tusschen Portsmouth en Portland. Het was vrij goed weer, maar zeer donker,' terwijl d.e schepen wegens de oefeningen geen licht op had den. Reeds eenigen tijd waren de oe feningen goed gegaan, toen de Tiger dwars voor de boeg van de Berwick kwam, die in volle vaart aanstoomde en den torpedovernieler middenscheeps trof, zoodat deze als een riet gebroken word en onmiddellijk zonk. Er was geen tijd tot het nemen van reddingsmaatregelen en zij, die beneden waren, verdwenen met het schip in de diepte, terwijl de mannen aan dek in de zee terecht kwa men. De schok, het gekraak van het bre kende schip en het angstgeschreeuw van de in nood verkeerende menschen wer den op de andere schepen gehoord en binnen enkele minuten straalden ver scheidene zoeklichten over de zee. De reddingsbooten werden uitgezet en begonnen de in zee drijvende of zwem mende schipbreukelingen op te visschen. Zoo redde men er 22, waaronder een officier, maar 35 man waren met het schip in de diepte verdwenen. Onder hen bevond zich ook luitenant Middleton, de commandant van de Tiger, die tijdens de aanvaring op de brug stond. Een der geredden, een instructeur, was zoo ernstig gewond, dat hij aan boord van de Berwick kort na de ramp overleed, zoodat het aantal slachtoffers 36 is. Vrijdagmid l'g heeft te Roermond in de Protestantscke kerk een ernstig- ongeluk plaats gehad. J. Peters, L. Capiaux en Th. Halder- mans, bezig zijnde met het verrichten van schilderwerk in die kerk, hadden het ongeluk, dewijl de 18 meter liooge stellage, waarop zij stonden, brak, naar beneden te vallen, tengevolge waarvan zij inwendig werden gekneusd en uit wendig werden verwond. Peters en Ca piaux zijn naar de woning van eerstge noemde gebracht in afwachting van ge neeskundige hnlp, terwijl Haldermans naar zijn woning aan de kapel werd vervoerd. Hun toestand is vooralsnog niet le vensgevaarlijk. Te Roermond is een verschrikke lijk brutale straatroof gepleegd. Om streeks 8 uur werd de bode-ontvanger van de gemeentelijke gasfabriek, die zijn dagelijksche ronde gedaan en met een som gelds naar de gasfabriek ging, op den Prinsendijk nabij de Kathedraal, een nog al duister laantje, door een of meer personen aangerand. Peper schijnt men hem in de oogen geworpen te hebben en er zijn hem ver schillende wonden met een mes toege bracht. Zijn tasch met een vrij groote som geld, die hij met een riem om het lijf draagt, werd hem afgesneden en ont vreemd. In bewusteloozen toestand is hij aldaar gevonden. Zijne wonden zijn evenwel niet levensgevaarlijk. De poli tie doet onderzoek. Omtrent deze aanranding en beroo- ving meldt men nog het volgende v. D. droeg de lederen geldtasch aan een riem om den hals, en de tasch bevatte onge veer ƒ450 aan Nederlandsche pasmunt. In den binnenzak van zijn jas was nog een bedrag van pl. m. ƒ500 aan bank papier geborgen dit is onaangeroerd ge bleven. Twee daders zijn in het spel een hunner had een rijwiel zonder lan taarn de andere, de aanvaller, moet een forsch gebouwd man met zwaren kne vel zijn. v. D., wien, zooals gemeld pe per in het gelaat geworpen werd, heeft een ernstige wonde, met een scherp voorwerp toegebracht, aan hoofdborst en hoofd zien er tengevolge van trap pen abominabel uit. Zijn toestand is niet zonder levensgevaar. Eun visscher vond den armen man, vader van drie jeugdige kinderen, ba dend in zijn bloed op der weg liggen en sleepte hem zoo goed -m zoo kwaad als het ging naar een woning in de buurt, waar de genees- en heelkundige hulp werd verleend. De politie, inmiddels gewaarschuwd, verscheen dadelijk ter plaatse en stelde alle pogingen in het werk om iets om trent de daders te vernemen zij moest evenwel haar onderzoek met een paar vage aanduidingen beginnen, welke v. D. van zijn aanvallers, die hij nog niet kan aanwijzen, kon geven. Hoever soms de baldadigheid der jeugd gaat, bewijst volgend voorval, dat te Enschedé plaats had. Een voor een wagen gespannen paard van Yan Gend en Loos werd door den 15-jarigen A. P. een brok ongebluschte kalk in den bek geduwd. Het dier brand de zich zoo deerlijk, dat het moest wor den gestald en de hulp van den veearts Bakker ingeroepen. Tegen den dader is proces-verbaal op gemaakt. Te Rozendaal is een 2-jarig kind je van M. Hazen, terwijl de moeder even afwezig was, in een kuip met chloorwater gevallen en daarin verdron ken. Een 8-jarig knaapje in eene. wo ning te 's Gravenhage, dat tijdens de afwezigheid van zijn moeder het jong ste kindje in een dekentje door de ka mer droeg, liet het al spelende in een kuip met heet water vallen. Door een paar buurvrouwen werd het kindje, dat hevige brandwonden had bekomen, naar het Ziekenhuis gebracht. Biervliet. Huw.-Voltr. 19 Maart. Abra ham Heule, 32 j., jm. en Suzanna W. de Groote, 32 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Johanna Janne- ke, d. van T. C. de Kramer en J. M. Bogte. 15, Maria Elizabeth, d. van P. de Meijer en N. E. de Vogelaar. 16, Elizabeth, d. van I. A. Leenhouts en E. Faas. 17, Maria Theresia, d. van H. B. de Causmaecker en E. M. de Baerde- maecker. 22, Gustaf, z. van J. B. van Haele en E. M. Vincke. 22, Henricus, z. van C. Moens en J. M. Meulebroeck. 24, Eduardus Johannes, z. van J. F. de Smit en E. M. Hameling. 26, Johannes Jacobus, z. van J F. Faas en M Wil- lemsen. Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Woensdag 8 April. 5.20 5.44 Donderdag 9 6.20 6.44 Vrijdag 10 n 7.35 7.59 S&AiHlelsbcricliten. Rotterdam 6 April. Essex Rogge, H.L. Haver per 100 K.G. Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Bruine boonen p. Witte boonen Zeeuwsche Uien a f 9.25 a f 10.40 H. 6.40 7.60 9.25 8.90 9.75 9.75 f12 25 f 9.50 gr bruine kleine stroogele Tarwe, per 100 K.G. f 8.75 f 9.65 f 6.- f 7.20 f 8.75 f 8.50 f 9.25 f 9.- f 11.50 f 8.00 f 0.65 f 1-40 f 0.60 per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.20 a f 2.40 eigen-heimers f af bonte f 2.60 a f 2.80 Y eemarkt. Koeien en Ossen 30 tot 36 c., Kal veren 45 tot 52 c., Schapen 22 tot 26 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 22 tot 24 c., id. voor export 21 a 22 c., alles per 1j2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f48.00 Eng. 1 pd. St. f 11.926 a f 12.105 N.-Am. 1 Dollar f 2.446 V Héden ontsliep onze zeer ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot-, en Overgrootmoeder, Mej. JACOBA DHONDT, Wed. Abr. RISSEEUW, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Uit alle)- naam J. J. RISSEEUW. Breskens6 April 1908. Wegens verandering uit de hand te koop,: 3 stuks BINNENDEURKOZIJNEN nieuw hoog 2 M., breed 0.84 c.M. dag, 2 LICHTKOZIJNEN met RAMEN, hoog M. 1.65, breed 1.16 cM. dag, 2 stuks LICHTKOZIJNEN met RAMEN, hoog M. 1.65, breed 0.84 cM. dag en 30 stuks verschillende ANKERS, alles zoo goed als nieuw. Te bevragen bij J. COLIJN, 12 Mr. Wagenmaker, Breskens. van De Notaris P. Zijlstra te IJzen- dijke is voornemens Zaterdag It April 1908, des nam. 2 uur te IJzendijke, ten hui ze door G. VAN DEN BOSCH bewoond geweest, publiek te verkoopen 22 voornamelijk bestaande uit: Tafel, Stoelen, Kachel, Kast je, Pluimenbed, Kapokbed, Le dikanten, Glas-, Koper- ens Aardewerk enz. Ten oveis-taan van Notaris A. Mijs te Oostburg wordt op Donderdag 9 April a.s., 's nam. 6 uur, in het koffiehuis „de Drie Koningen" te Zuidzandebij in stel en op Donderdag 16 April d. a. v., 's nam. 6 uur, in het koffiehuis „de Roode Leeuw" te Zuidzandebij toe wijzing, publiek verkocht aop het dorp te Zuidzande, ka daster sectie A no. 1285, groot 2 aren 01 centiare, eigendom van A. J. DE KOKER Junior. Te aanvaarden bij de betaling op 16 Mei 1908. Verdere inlichtingen geeft genoemde Notaris. 22 met schuur en tuin. Ti- bev.igen l>ij den eigenaar en be- W' -iier J. A. HOÓFTMAN Sr., 9 Breskens (Kijkuit.) eene ruime sorteering gebloemde en koeharen 22 ALLERLEI aan de meest concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend J. A. CARELS, Schilder, Breskens. J. C. CORNELIS, Breskens.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3