VOOR BE SCHOONMAAK. Een Woonhuis, ONTVANGEN: Matten en Vloeikleeden, Belgische Plant-Aaidappelen, Ad verten tiën. bservarksn sn stier HLandbouwers. Schoenwerk, Behangselpapier, Blokjes-, fciiafa Japan - m Oiiia-iïTI. KARPETTEN, kleedjes en cocosmatten, Vloerzeil, WasfloeK enz., YmiNI&I kerslalcn en Fantasie-lataljes. waar de proef genomen werd, bediende een man gestadig twee machines. Ongeveer 200 apothekers te Parijs ontvingen een aanschrijving van een zeer bekenden arts, waarin hun werd mee gedeeld dat zij zich een nieuw genees middel hadden aan te schaffen, dat voor 12 francs per flesch verkrijgbaar was aan een adres op Montmartre. De apo thekers kochten inderdaad het „genees middel", dat later bleek slechts gedis tilleerd water te zijn. De verkooper verdween spoorloos en de arts wist van niets, want men had zijn handteeke- ning bedrieglijk nagebootst. Te Charlottenburg werden op een arts in zijn spreekkamer drie revolver schoten gelost door een jongmensch. De dokter werd in de borst en den linkerarm getroffen en vrij ernstig ver wond. De dader vluchtte, doch werd gegrepen door de knechts van een vleeschhouwer, die zijn winkel in het zelfde huis heeft. Vermoedelijk heeft hij zijn daad in een aanval van waanzin gepleegd, zoo dat hij in een krankzinnigengesticht is opgenomen. Een aardig (historisch) feit uit het Koninginnebezoek aan Boskoop, de vo rige week De firma Koster heeft een ouden knecht, nu 85 jaar, die al jaren gepen- sionneerd is, maar vergunning heeft om te komen meewerken, als hij wil, en daarvan gaarne gebruik gemaakt. Toen de Koningin komen zou, was de oude Willem er natuurlijk ook bij en in de pakschuur. H. M. zag den ouden man, stapte naar hem toe en vroeg hem, of dat werk hem niet zwaar viel. Willem is doof, en de patroon her haalde de vraag. Waarop de oude man H. M. antwoordde: „Neen juffer, heele- maal niet, daar heb je nu geen verstand van". Dat de „juffer" cal lachte, is te be grijpen van onze Koningin. Evenals de Prins, toen een der klein ste meiskens uit het geslacht der Kos ters hem op zijn vraag, of ze al wist, hoe die bloem heette, antwoordde „Neen, Koning, dat weet ik nog niet". Zaterdagmiddag had in de klom- penfabriek te Alfen a. d. Rijn een treu rig ongeluk plaats. Een 13jarige jongen had de onvoor zichtigheid met een riem van de grijp- machine te spelen en werd toen op eens gegrepen. Een zijner armen werd tot op den schouder afgekneld. Een anderhalfjarig kind te Rijs- bergen, stortte in een pot met kokend water, waarbij het zulke hevige brand wonden bekwam, dat het arme schep seltje onder de hevigste pijnen bezweek. De Berlijnsche politie is er thans in geslaagd de hand te leggen op 7 brandstichters. Het zijn jongens van 13 tot 20 jaar, die de huizen in brand staken met het doel om te stelen, wat hun in de ver warring, door den brand veroorzaakt, meermalen gelukte. Zij werden betrapt toen zij trachtten een huis aan de Sparrstrasse in brand te steken. Aan de oostelijke kade van den Nieuwen Havenmond te Nijmegen heeft Vrijdag een belangrijke instorting plaats gehad. Reeds geruimen tijd waren tal van sporen zichtbaar, dat deze kademuur niet opgewassen bleek tegen de zware stooten, welke de binnenkomende, vaak zwaar geladen schepen haar toebrach ten. De scheurtjes hebben zich verme nigvuldigd, ze zijn in aantal en om vang toegenomen, de ondergrond is in beroering gekomen en nu heeft nog on verwacht, de instorting plaats gehad en ligt de havenmond daar met een groot gat van eenige meters. En wanneer niet spoedig wordt gestut, is de kans groot althans voor zoover het leeken- oog den toestand vermag te overzien dat nog verdere afbrokkeling zal plaats hebben. Deze verzakking van den indertijd vermoedelijk te licht gebouwden haven muur zal met lapwerk wel niet kunnen worden hersteld. Hoewel di deskundi gen in dezen natuurlijk het juiste woord zullen moeten spreken, lijkt het, dat alleen een belangrijke afdoe:r e restau ratie tot een bevredigenden i estand zal kunnen leiden. Op den spoorweg bij de halte America (Limburg) heeft e> wegwer ker zekeren v. d. N. gevon n met ver brijzeld rechterbeen en arm De man, te America woonachtig, die toen men hem vond, nog leefde is tijd' ns het ver voer naar het gasthuis te Horst over leden. Men vermoedt, dat hij den vorigen avond door een der treinen is overre den. Men vestigt de aandajht op een bericht in een Duitsch weikblad, ver meldende, dat in Duitschla id door het gebruik van nootmuskaat zich bij twee personen ziekteverschijnselen hebben voorgedaan, die bij een van hen den dood tengevolge hadden. Dit klopt met een mededeeling in het reisjournaal van het schip „de Enckhuy- sen", in 1780, behelzend, dat een groot gedeelte der equipage ongesteld was ge worden door het eten van den bast van den z.g. wilden muskaatboom cp het eiland Swangi (Molukken). Het waren de ademhalingsorganen, die waren aan gedaan. In Nederl. Oost-Indió vindt men dien boom veel aangeplant op de erven en het is daar vrij algemeen bekend, dat het gebruik der vruchten hoesten ver oorzaakt. Thans worden die noten (aldus schrijft men) in den handel gebracht en vinden wegens den betrekkelijk lagen prijs gre tige afnemers, en het is opmerkelijk, dat sedert de influenza zich zoozeer heeft uitgebreid. Of tusschen het een en ander verband bestaat is niet uit te maken. De muskaatnoot der Banda-eilanden, als specerij bekend en gezocht, werd ook om zijn geneeskrachtige eigenschap pen vroeger door velen hoog geschat. Sommigen droegen zoo'n noot altijd in den zak als middel tegen jicht en rheu- matiek. Deze Banda-noten ondergaan door sorteering, rooken, kalken, enz. een proces, dat alle schadelijke invloeden wegneemt. De vraag is nu echter, hoe men zich vergewissen kan, dat men, deze onscha delijke tamme Bande-Muskaatnoten wil lende koopen, zich niet de schadelijke, wilde noten, welke van de tamme niet te onderscheiden zijn, in de handen laat stoppen. Men dringt er op aan, dat de handels lichamen te Rotterdam en Amsterdam in het belang der volksgezondheid maat regelen zullen treffen, welke er toe kun nen leiden, dat het schadelijke van het onschadelijke product te onderscheiden is. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 1 April. 1.13 1.37 Donderdag 2 1.46 2.10 Vrijdag 3 2.16 2.40 &£aii<lel*t>ericliten. Rotterdam 30 Maart. Tarwe, per 100 K.G. f 8.75 a f 9.25 Essex f 9.65 a f 10.40 Rogge, H.L. f 6.— af 6.40 Haver per 100 K.G. f 7.20 a f 7.60 Wintergerst f 8.75 a f 9.25 Zomer f 8 50 a f 8.90 Chevalier f 9.25 f 9.75 Blauwe erwten f 9.— t f 9.75 Bruine boonen p. H. f 11.50 a f12 25 Witte boonen f 8.00 a f 9.50 Zeeuwsche Uien f 0.65 gr bruine f 1.40 kleine f 0.60 stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.20 a f 2.40 eigen-heimers f af bonte f 2.60 a f 2.80 Veemarkt. Koeien en Ossen 30 tot 36 c., Kal veren 45 tot 52 c., Schapen 22 tot 26 c., Lammeren 28 tot 30 c., Varkens 22 tot 24 c., id. voor export 21 a 22 c., alles per '/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f48.00 Eng. 1 pd. St. f 11.925 a f12.105 N.-Am. 1 Dollar f 2.445 WtiQSifëS?*' Aan de leden wordt be- kend gemaakt dat met I April a.s. de Sociëteit „ONS GENOE GEN" wordt verplaatst naar het Hotel „Canon d'orbij Gez. VAN LEEUWE. 9 HET BESTUUR. Breskens31 Maart 1908. ïfiSSC*' 0Ddergeteekenden stel- len hun bjj GOVAERT, Kruisdijk, gratis ter dekking voor hunne drifgevers voor de schapen. J. B. GOVAERT. 9 C. BRAET. Groede. Notaris A. MIJS te Oostburg zal op Zaterdag 4 April 1908, 's nam. 6 uur, in de herberg van M. de Roo te Cadzandten verzoeke van P. MAREINS aldaar, publiek verkoopen met SCHUURTJE, BAKKEET, op 76 c. a. grond, a/d Molendijk te Cad zand, (volgens kadastr. erfpacht.) Aanvaarding 1 Mei 1908. Betaling 22 April 1908. VOORRADIG: 8 dagelijks te bekomen, bij J. A. POISSONNIER, Breskens. De Nolans W. C. de Smidt te Schoondijke, zal op Donderdag 2 April a.s., des namiddags half 3 ure, ten verzoi ke en ten huize van J. VAN KOUWEN- BERG te Sclmndijkenabij den Dam, publiek verkoopen 13 10000 zachte blokken, 2000 dro ge blokken, 2 Drielingwagens (voor 1000 en 2000 K.G.), een loopvarken enz. Wilt ge goedkoop, sterk en net SCHOENWERK koopen, komt dan bij ondergeteekende Groonilederen Heeron-Rijgbotines ƒ5.50, heeren-elastiekbotines uit een stuk 5.00 Verder verkrijgbaar alle andere soorten uitest i oncurreerende prijzen. jet dus uw voordeel i Minzaam aanbevelend J. 1. BRAKMAN—Voogdt, Molenstraat, GROEDE. eene ruime sorteering gebloemde en koeharen 22 ALLERLEI aan de meest concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend J. A. CARELS, Schilder, Breskexs. tot geldelijke uitkeering bij het verlies van VARKENS. Aan de leden wordt kennis gegeven dat de maandelijksche zitdagen van af April zullen gehouden worden des avonds van 5 tot 7 uur in plaats van 6 tot 8 uur, iu het gewone lokaal. 14 Namens het bestuur A. I. CORNELIS, Voorzitter. J. P. W. BESEMER, Secretaris. Breskens, Maart 1908. Met dank voor het reeds genoten vertrouwen, ben ik thans weder zoo vrij mij aan te hevelen voor de levering van verschillende soorten in zeer verschillende prijzen. Nog bericht ik hiermede de ontvangst van een zeer mooie collectie J Aanbevelend, Wed. VAN DE SANDE. 20 Boulevard, Breskens.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 3