Gemengd geven boekje, draagt het nummer 4949. Bij de in Zeeland gehouden voor- jaars-premiekeuringen zijn o. m. pre- miën en aanhoudingsbijdragen tregekend aan de navolgende paarden ƒ500 aan hengsten van 3—6 jaar „Tamboer", H. F. Aernaudts, Sluis, „Parfait", Em. F. Bonte, Sluis, „Consul", H. F. Aernaudts, Sluis, „Leon", A. Moggré, Schoonijdke en „Joris", A. Hoste, St. Kruis ƒ200 aan de 7 12 jaar oude heng sten „Cesar", Em. F. Bonte, Sluis, „O- ranje", C. Vermeulen, Watervliet, „Ger- faut", P. de Muijnck, St. Kruis. ƒ100 aan de in 1906 geboren mer- riën„Vos", H. F. Aernaudts, Sluis, „Nora" J. B. Becu-de Hullu, Groede, „Fleur", wed. A. Plasschaert, Sluis en „Rabbie", Ch. L. Wijffels, IJzendijke. Tot lid van den Gemeenteraad te Waterlandkerkje, vac.-Casteleijn, is bij enkele candidaatstelling gekozen de heer J. J. A. Risseeuw. Te Vlissingen is de stoomtram naar Middelburg ontspoord, waardoor veel ma- terieele schade werd aangericht, doch gelukkig geen persoonlijke oegelukken gebeurden. Omtrent deze ontsporing dient nog gemeld, dat het deraillemont veroor zaakt is door een kei, die op een der rails lag. De steen is door de politie in beslag genomen en van het gebeur de proces verbaal opgemaakt. Er wordt onderzoek gedaan of er boos opzet in het spel is. De Woensdagmiddag van Ter Neu zen naar Vlissingen vertrokken prov. stoomboot „Westerschelde" is in de ha ven te Ter Neuzen in aanvaring geko men met een sleepboot, die met een sleep op de haven kwam. De „Westerschelde" stoomde achter uit de haven uit en hoewel dadelijk met volle kracht vooruit werd gestoomd, kon men de aanvaring niet meer voorkomen. De „Westerschelde" liep eenige lichte averij op, doch kan toch in den geregel- den dienst blijven. Het achterschip werd eenigszins ingedeukt en het lofwerk ver nield. De sleepboot, de „Wamphou" van Dordt, kwam er goed af. Het schijnt dat beide booten elkander niet gezien hebben tengevolge van het lage water, waardoor het havenhoofd beiden aan el. kanders oog onttrok. Aardenburg, 2 Maart. Bij de heden gehouden aanbesteding van de vernieu wing van de bestrating in de kom der gemeente werd ingeschreven door de heeren P. van der Hooft, Terneuzen ƒ12643 A. van Male, Schoondijke 11750 dat dit teeken niet goeds voorspelde. Hij stond eenige tellens in diep nadenken tegenover den regent. Deze schreef dat nadenken toe aan eene geheel andere oorzaak en sprak op luchtigen toon Ik weet waarover gij denkt. Maar hoe heb ik het met u Ik hield u niet voor zoo onnoozel, dat gij het daarom laten zoudt, terwijl hij het teeken des kruises op borst en voorhoofd maakte. (Wordt Vervolgd) A. Polderman, Aardenburg (met voorwaarden) 11698 C. J. de Smit, Breskens, 11674 J. M. H. v. d. Sande, „11659 W. Woittiez, (met voorwaarden) 11650 M. Boone, Oostburg, 11638 J. P. Koole, Aardenburg, (mot voorwaarden) 11616 J. Wolfert, Hoek, „11500 J. de Jong, Middelburg, 11490 J. van Drongelen, Terneuzen „11450 J. Hooftman en Herrebout, id. 11390 Iz. Douw, Zienkzee, 11275 Groede. Tot pred. bij de Ev. Luth. Gem. allner is beroepen d. heer ds J. Bögeholtz, te Pekela. Groede, 2 Maart. Heden had ten ver zoeke van de wed. en kinderen van wij len Iz. Leenhouts alhier en ten over staan van notaris Hammacher de her veiling plaats van het hofsteedje in de ze gemeente ter grootte van 14 gem. 73 r. erf, tuin, bouw- en weiland, waar van kooper werd de beer De Putter te Hoek voor ƒ10055. Onder de gemeente Reusel (N.-B.) over de grens, heeft eene ontploffing plaats gehad in de daar staande dyna- mietfabriek. Het blepk dat het onge val plaats vond, in de afdeeling waar salpeter en zwavelzuur, hetwelk voor gebruik gediend heeft, opnieuw bereid en gescheiden wordt. De slag van de ontploffing klonk ver in den omtrek. De geheele betrokken afdeeling vloog in de lucht. Er waren gelukkig geen persoonlijke ongelukken te betreuren, daar op het oogenblik der ontploffing niemand inde bewuste afdeeling aanwezig was, en ie der gebouw door hooge wallen is omge ven en dus van de overige etablissemen- is geïsoleerd. De materieele schade is groot. - Vrijdagavond brak brand uit in het bovengedeelte van een blok door de bouwpolitie afgekeurde woningen in een gang aan de Rochterrottekade te Rot terdam. Over do geheele lengte stond het blok met de zolderverdieping eensklaps in brand. De brandweer, die dadelijk ter plaatse was, had mj.r dan drie uren werk orh den brand te blusschen. De eerste verdieping benevens de zolder brandden geheel uit. In het beneden gedeelte was een steen houwerij gevestigd en een gr.oentenpak- huis waaraan alleen waterschade is aan gericht. De firma De Klerk was voor 2000 verzekerd. In den nacht om half twee ontdekte een agent van politie dat de vlam sloeg uit het zolderraam van pand 17 aan den Katshoek en welk pand aan de achter zijde grensde aan het perceel aan de Rotte waar in den loop van den avond brand woedde. Vermoedelijk waren toen vonken binnen gewaaid op den gemeen- schappelijken zolder, zoodat daar op twee verschillende plaatsen tegelijk brand woedde. Deze brand werd echtor spoedig ge- bluscht De waterschade in dit twee verdie pingen hoogo pand is vrij aanzienlijk. De landbouwer K., te Raalte kreeg voor eenige dagen een splinter onder den nagel. Tengevolge daarvan ontstond bloedvergiftiging, waaraan de man is overleden. Een door 300 uit Amerika terug keerende Duitsche en Russische land verhuizers bezette en door 2 locomotie ven getrokken trein van den Great Cen tral Railway, die van Liverpool naar Grimsby reed, kwam Zaterdagmorgen nabij Woodhouse door een sneeuwstorm in botsing met een kolentrein. De beide locomotieven van den passa- gierstreiu vielen om en de daarachter rijdende bagagewagen en 2 ijassagier§- wagens werden geheel vernield. De conducteur, die in den bagagewa gen zat, was terstond dood. Een machinist en een stoker van den passagierstrein werden zwaar gewond. Van de landverhuizers bekwam ni 5 mand levensgevaarlijke kwetsuren. Een Duitscher die een hoofdwond had ge kregen, moest ter heelkundige behande ling te Woodhouse achterblijven. Do overige passagiers, van wie een aantal licht gewond was, konden met een nieuw aangerukte locomotief naar Grimsby doorreizen. Een vierjarig dochtertje van een veehouder te Spierdijk, is t.e water ge raakt en verdronken. De slager H. B., te Ferwerd, die na het slachten van een aan miltvuur geleden hebbende koe, bloedvergiftiging kreeg, is na een smartelijk lijden be zweken. Te Loon op Zand is een bejaard man door de duisternis misleid in een sloot geraakt en verdronken. Een diadeem met juweelen, ter waarde van ƒ35000, was ontstolen aan mevr. Montagu, die op Melton Hall na bij Londen woont. Kort na den diefstal ontving de dame een aangeteekenden brief uit Londen, waarin haar werd medegedeeld, dat zij haar kleinood tegen betaling van f 12000 kon terugkrijgen. De brief was, zooals vanzelf spreekt, niet onderteekond en de bestolene moe^t antwoorden met een advertentie in een der Londensche bladen onder motto X IJ Z. Mevrouw Montagu maakte de opmer king, dat de brief verzegeld was met rood lak, van dezelfde kwaliteit als zij op haar schrijftafel had liggen en dat bracht haar op een denkbeeld. Zij plaatste de advertentie, ten bewij ze, dat zij den koop aannam en nam vervolgens het roode lak van haar schrijf tafel weg om er paars lak voor in de plaats te leggen en zie, eenige dagen later ontving zij weer een aangeteeken den brief en deze was met paars lak verzegeld. De dief gaf hierin de noodige aanwij zingen, waar zij het gold te deponeeren had. Mevr. Montagu had nu het bewijs, dat de dief onder haar- dienstpersoneel moest schuilen. Zij ontbood een detective, die een nauwkeurig onderzoek instelde en er weldra in slaagde om den dief, een ka- mordienaar, te ontmaskeren. 1 In een woning aan de Van Osta- destraat te 's Gravenhage is een 5 ja rig meisje in een onbewaakt oogenblik in aanraking met de 'brandende kachel gekomen, waardoor de kleertjes in brand geraakton en het arme wicht zoodanige brandwonden heeft bekomen, dat zij naar het Ziekenhuis vervoerd, daar on der de smartelijkste pijnen is overle den. Op de spoorlijn van Miskolez naar Ofen-Pest wierp de koopman Ilnitzky zijn 5-jarig zoontja uit het portier, zoo dat het arme kind zwaar gewond op de rails bleef liggen. Volgens verklaring van de medereizigers was de man woe dend geworden, doordat het kind, dat hij verstopt had, juist te voorschijn kwam toen de conducteur de wagen binnentrad. Hij werd terstond gearresteerd. Vol gens zijn vrouw is Ilnitzky een ruwe dronkaard. Toen hij het kind uit het portier wierp, waren de andere reizigers in het gangpad, zoodat hij zich alleen met het kind in de conpé bevond. Slechts een vrouw, die op het platform van den wagen stond, zag de gruweldaad ple gen en trok terstond aan de noodrenn waardoor zij den trein tot staan bracht. Nadat zij de medereizigers en het trein personeel van het voorgevallene had in kennis gesteld, waarbij de ontaarde va der de grootste onverschilligheid aan den dag legde, ging men het arme kind zoeken, dat men in deerniswaardigen toestand op de rails vond liggen. Het linkerbeen was door den trein afgereden en aan den schedel vertoonde zich |een afgrijselijke verwonding. Aan liet eerstvolgende station werd het kind naar een hospitaal vervoerd en de onmensch aan de gendarmes overge leverd. Een opzienbarende diefstal is ge pleegd te Berlijn 'ten nadeele van de echtgenoote van generaal graaf Von Wartensleben, die de benedenverdieping van een huis aan de Hindersinstrasse bewoont. De graaf en de gravin waren om 11 uur uit den schouwburg terug gekeerd, waar de gravin een paarlsnoer ter waarde van 150.000 had gedragen. Zij had dit kostbare stuk in haar ka mer afgelegd en haar kamenier zou het' wegbergen, tegelijk met haar verdere toiletartikelen. Een half uur later was het paarlsnoer verdwenen en de kame nier zegt niet te weten waar het geble ven is. De politie heeft de kamer der kamenier doorzocht, maar het kostbare stuk niet gevonden. Zij is in hechte nis genomen op vermoeden, dat zij het snoer door het raam aan een medeplich tige, die buiten stond, gegeven heeft. Zij ontkent echter alle schuld en geeft voor zich niet te kunnen verklaren, hoe het snoer is weggeraakt. De barones Von Liebermann te Ber lijn vertrok kort geleden naar een sa natorium voor zenuwlijders te Lank- witz. Zij bezat een halssieraad van ro bijnen ter waarde van ƒ30.000, dat zij meenam, omdat zij het niet in haar huis durfde houden, terwijl zij te Lankwitz was." Dezer dagen nu was het kleinood spoorloos verdwenen. Een onderzoek dat werd ingesteld toonde aan, dat het door de waschvrouw van het sanatorium in het vuile goed gevonden was.

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 2