Binnenland. Gemengd, hem gedood hebben, wanneer op het hulpgeschreeuw van den aangevallene niet eenige bewakers waren toegesneld, die hem ontzetten. Hij verkeert in deerniswaardigen toestand. dRESKENS, 17 Januari 1908. Hoofdplaat. Bij de door het bestuur der vereeniging „Onderlinge samenwer king" gehouden aanbesteding van de levering van 129.000 K.G. superphos- phosphaat, werd ingeschreven door de heerenI. J. van der Have te Rotter dam voor ƒ2.62, Eversdijk te Kapelle voor ƒ2.608, P. J. van Ardenne te Dor drecht ƒ2.59, D. Scheele Azn., Terneu- zen ƒ2.58, O. H. Blondeel, Aardenburg ƒ2.56, P. J. Scheele, Terneuzen ƒ2.53 P. Hoste, St. Laureyns ƒ2.53, A. Hame- linck, Terneuzen y'2.5118/100, De Moor- Vlaeminck, Hulst ƒ2.415. ^terwijl door de Gebr. Groosman te IJzendijke werd ingeschreven voor een prijs die geheim gehouden wordt. Naar men uit Vlissingen meldt, is de Wester-Schelde tot beneden Bath vol zwaar drijfijs. Zeilschepen mogen zonder sleepboot niet meer varen. De gezondheidsdienst voor schepen bestemd naar Belgische havens, aan den Doel is gestaakt. Schepen voor Ant werpen, worden thans op de reede van Vlissingen door een dokter onderzocht. Zaterdagmiddag zijn door de rijks ambtenaren te Philippine vier paarden en even zooveel karren, waarop 110 big gen, wegens vermoedelijk frauduleuseD invoer uit België in beslag genomen. Wel had de eigenaar een in het Fransch geschreven bewijs, dat de var kens uit' IJzendijke afkomstig waren, doch de ambtenaren schenen daarin wei nig vertrouwen te stellen. Te Borssele zjjn bij een landbou wer binnen korten tijd eenige stieren gestorven, die tot ossen waren getrans formeerd door een operateur, die de kunstbewerking nog niet goed verstaat. Men schrijft den dood dej dieren toe aan gebrekkige deskundige behandeling. Als verdacht van uit België te zijn ingevoerd, legden Donderdagavond pelijk kapitaal ƒ843.83. Als bestuursleden werden herkozen de heeren F. F. Hamelinck, voorz., A. J. P. Ego, penningmeester en O. Spin- newijn, secretaris. Aan den voorz. werd een salaris van ƒ5, en aan de beide overige ƒ7.50 toe gekend. Het voorstel van het bestuur om het bodeloon te bepalen op ƒ10 werd ver worpen daarop werd het bepaald op 7 50. De contributie van 20 ct. per maand en per varken met 3 maanden vrijdom van betaling, werd gewijzigd en gebracht op 15 ct. zonder vrijdom. Het knippen der varkens werd be houden. De inleg voor nieuwe leden werd be paald op ƒ3.50 en de uitkeering op 40 ct. per K..G. Als bode werd benoemd J. J. Kotvis. In den nacht van Dinsdag cp Woensdag overviel een rooverbende op korten afstand van Taschhend een per sonen- en goederentrein. De roovers hadden te voren reeds de roode lantaarn uitgestoken. Toen daarop de trein met verminderde snelheid nader kwam, maak ten zij zich meester van de locomotief, lieten haar daarna tegen den trein in rijden, waardoor twee wagens werden vernield en wierpen daarop een bom on der den wagen, waarin zich de kassier bevond met de kas, bevattende ongeveer 10.000 Rbl. De treinwacht echter slaag de er in de roovers te verjagen, voor zij zich van het geld meester konden maken twee hunner, die gewond wa ren, werden door hunne makkers weg gedragen. Een vreeselijk ongeluk heeft Dins dagmiddag om 4 uur plaats gehad op het ijs van het groote meer in het Bosch van Boulogne, nabij Parijs. Een gedeelte van het meer heeft goed ijs en drar wordt druk schaatsen gereden een ander deel, waar het ijs onbetrouwbaar is, had men afgebakend, maar een on voorzichtige "jongen, die zich met glij den vermaakte, waagde zich juist op het gevaarlijke gedeelte. Een tijdlang ging het goed, toen zakte hij eensklaps ,,düQi' het, On zijn hulpgeroep kwam Daarna haalde men een 15-jarige jon gen op, wiens identiteit niet vastgesteld kan worden; het lijk is dus naar de Morgue vervoerd. Om 8 uur gaf de prefect van politie last, dat het zoeken moest gestaakt wor den, dat gedurende den nacht toch niet voortgezet kon worden, omdat er geen hoop bestond, om nog menschen te red den. Om 9 uur 's morgens is het her vat. Men vermoedt dat er 5 menschen om gekomen zijn. Woensdagnacht ongeveer kwart voor twee werd een uitslaanden brand ontdekt in de galanteriewinkel van den heer C. Frenkel aan den Goudschenweg te Rotterdam. De vlammen sloegen zoo snel om zich heen, dat in een oogwenk de toegang tot de buitendeur was afge sneden. Met behulp van ladders moesten zich de benedenbewoners langs den achter kant redden. Minder gemakkelijk ging het met die van boven, die wegens den dikken rook niet meer een uitweg langs de trappen konden vinden. Met behulp van een viertal agenten van politie ge lukte het een 82-jarige man en 8 kin deren te redden. De brand werd spoe dig gebluscht. De woning is geheel uitgebran'. De heer Frenkel was verzekerd. De brand is vermoedelijk ontstaan door het on achtzaam wegwerpen van een lucifer door een beschonken kooper. Terwijl Zaterdagavond de huisge- nooten van den heer O. aan de Acade miesingel te Breda bij gezelligen kout om de tafel waren geschaard, werden dezen door ontzetting aangegrepen, toen het 12-jarig dochtertje van mevrouw baronesse Van H., mede inwonend, met brandende kleeding uit de kamer rende. Het meisje, staande met den rug naai de kachel en prentjes in een illustratie beziende, had onbewust met haar klee ding de vulkachel genaderd, waardoor het schortje vlam vatte en de overige kleeding aantastte, mede doordien het kind door het huis rende. Door de echt- genoote van den heer O. werd het kind tot staan gebracht en trachtte deze door het kind tegen zich te drukken, de vlam men te smoren. Dit mislukte, ja, zelfs bekwam me- - Maandagavond te ongeveer halfze ven heeft op den hoek van Wemeldin- ge, 300 meter uit den wal van den Fran- schen top bij de Ooster-Schelde bij het kanaal, een ernstig ongeluk plaats ge had. Om een losgerukte boei op te vis- schen hadden drie mannen van Wemel- dinge, de gebroeders Schouwenaar en Verschure, zich voor de tweede maal omstreeks vier uur in een boot bege ven. Bij het ophalen van den ketting sloeg de sloep om, waarbij de 31-jarige, A. Schouwenaar verdronk. Zijn broeder en Verschure deden al het mogelijke om den ongelukkige te redden, doch slaagden daarin niet. Zij wisten zich op den boei te werken, en daaraan vastgeklemd, door geroep de aandacht te trekken vau personen aan den wal die hen daarop met een boot afhaalden. Woensdagmiddag heeft een moord aanslag plaats gehad op mr Yroesom de Haan te Amsterdam. Er had juist eene conferentie plaats tussshen dezen en den heer A. Beek man, in wiens faillisement, waarin mr. V. d. H. curator was, de homologatie van het akkoord door het Gerechtshof te Amsterdam was geweigerd, om mid delen te beramen op welke wijze de li quidatie van den boedel zou geschieden. Na eenige oogenblikken trad een zwa ger van gefailleerde, zekere I. Richter de kamer binnen, opgevende dat hem vergunning was gegeven het kantoor binnen te gaan. Mr. V. d. H. gaf de zen persoon, die zich reeds meermalen ongevraagd had meenen te moeten men gen in de zaken van zijn zwager, te kennen, dat zijne tegenwoordigheid niet werd vereischt, en verzocht hem dus het kantoor te verlaten. Achteruitgaande haalde genoemde Rich ter daarop plotseling een revolver te voorschijn, en loste een viertal schoten op mr. V. d. H. die hem troffen in de pols, de lendenen en de zitdeelen. De heer Beekman heeft toen de ge troffene op een canapé gelegd, ep is daarop weggegaan, waarschijnlijk met het doel om hulp te halen. Mr. V. d. H. had de tegenwoordigheid van geest onmiddellijk naar beneden te gaan, en zijn huisgenooten te verzoeken de hulp der politie in te roepen, met het gevolg, dat de naastbijzijnde politie- i asent dadelük ter plaatse was, en na

Breskensche Courant | 1908 | | pagina 2