Gemengd' aan inkomsten zou teweeg brengen van ƒ7.963,000, niet te doen gepaard gaan met een voorstel, strekkende om dat verlies, althans voor een deel te dek ken. De Minister deelt mede dat de inkom stenbelasting, welke volgens zijn plan nen zal treden in de plaats van de ver- mogings en bedrijfsbelasting, bestemd is ƒ21/, millioen meer op te brengen dan laatstgenoemde heffingen te zamen een voorstel tot wijziging van de suc cessiebelasting, bij aanneming waarvan deze flll2 millioen meer zal opbrengen, is weldra te gemoet te zien. In dezen stand van zaken kan er aldus be toogt de Minister geen sprake van zijn ook het equivalent voor de verla ging van den suikeraccijns te zoeken in verhooging van de inkomstenbelasting van het successierecht. De invoering hier te lande van een belasting in den geest van de „wehr- steuer" bestrijdt de Min. als afstuiten de op gewichtige bezwaren, terwyl hij weerspreekt de bewering, dat de ver hooging van den jenever (lees gedistil leerd) accijns voor verreweg het groot ste gedeelte zou drukken op de lagere kringen der bevolking. De verhooging van den accijns op het gedistilleerd volgens een gewijzigd wetsontwerp teruggebracht tot ƒ84 per H.L., is van dien aard, dat niet alleen de prijs per liter doch ook die van den borrel zal moeten verhoogd worden om den verkoop loonend te maken. De bezwaren, die tegen vroeger voor gestelde accijns-verhoogingen met enke le guldens bestonden, zullen zich dat ook niet of althans in mindere mate doen gelden, wanneer de accijns tot het nu vastgestelde bedrag wordt verhoogd, welke maatregel, naar 's Ministers over tuiging, eene vermindering van verbiuik zal bevorderen, allereerst bij hen, dm reeds enkel om flnancieele redenen be ter deden zich geheel van sterken drank te onthouden. De stelling dat de verlaging van den suikeraccijns voor de kleine burgerij geen of althans slechts in zeer be perkte mate verlichting van belas tingdruk zal brengen bestrijdt de Minis ter. Aan de Regeeringen van Duitschland Frankrijk en België is gevraagd of, toen aldaar de suikeraccijns verlaagd werd, ook equivalenten zijn gezocht en zoo ja, welke en zoo neen of de uitkomst Ten slotte zet. de Minister nog uiteen dat in Nederland dat bedrag van den accijns sinds jaren reeds zoo hoog is, dat het heimelijk vervaardigen van ge distilleerd loonend is te achten. Toch zijn slechts zeer enkele gevallen van fraude geconstateerd. ÓRESKENS, 27 December 1907. Sluis. De heer ds P. J. Steinz, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Stavonisse, heeft hot op hem uitgebrachte beroep naar die gemeente te Goes aangenomen. Er is al heel wat slof opgejaagd over de uitslag der stemming in welke gemeente van de afdeeling Oostburg het volgende jaar de algomeene verga dering en tentoonstelling der Zeeuwsche Landbouw-maatschappij zou worden ge houden. De beschuldigingen nopens belangrijke fraudes die daarbij zouden moeten zijn gepleegd, zijn schering en inslag. Eene zakelijke mededeëling over de resultaten der eerste en der herstem ming hebben we tot dusver nog niet zien vermeld, en het is daarom, dat we die eens nauwkeuriger wenschen te be schouwen. Men weet, dat de stemmingen, die hoofdelijk zijn gehouden, daar de ge wone vergaderzaal niét alle aanwezigen kon bevatten, bovendien hebben plaats gehad in hot benedenlokaal. Aan de eerste stemming hebben deel genomen 366 leden, waarvan 218 boven en 148 beneden. Van eerstgenoemden stemden er voor Breskens 2, Groede 93, Oostbnrg 89 en Schoondijke 34, en van de beneden-aanwezigen voor Breskens 10, Groede 29, Oostburg 71, Schoondijke 37 en Sluis 1, tc zamen uitmakende voor Breskens 12, Groede 122, Oostburg 160, Schoondijke 71 en Sluis 1. Geene volstrekte meerderheid verkre gen zijnde, werd eene herstemming ge houden over Oostburg en Groede. Inmiddels hadden zich 19 leden ver wilderd, zoodat in het geheel 347 stem men werden uitgebracht, te weten: 211 boven on 136 beneden, waarvan boven op Oostburg 97 en op Groede 114, en U noden 81 op Oostburg en B5 op Groe de. Groede .vus vooruitgegaan met 21 st. boven en met 26 beneden, alzoo met 47, Oostburg slechts met 18, en wel met 8 boven on 10 beneden, alwaar juist de fraude zoude moeten gepleegd zijn. bij die der laatste gaat ze daaraan voor af, om bij een niot-bereiben van een be paald voor oogen gesteld doel of neven bedoeling, een des te grootere terugslag te verwekken. Er zijn voor de stemming argumen ten gebezigd, die den toets der critiek bezwaarlijk konden doorstaan. Men heeft gesproken van rechten. Welke rechten dat zouden moeten zijn is niet omschreven, tonzij don langeren duur van het tijdstip waarop eene vo rige tentoonstelling is gehouden. Indien dit als een recht heeft kunnen gelden, nu, dan had Breskens niet om voor eigen parochie te preeken hot eerste recht, want het heeft nog nooit een tentoonstelling in zijn midden gehad. Feitelijk bestaat alleen het recht van den sterkste in stemmen aantal, en zoo dit recht uit de middeleeuwen dagtee- kenende, in onze hodendaagsche maat schappij geen plaats meer vindt, dat men dan, als het komt tot eene vernie tiging van de genomen beslissing, naar het ons voorkomt alleen door het Hoofdbestuur mogelijk van daaruit eene radicale oplossing aan de hand geeft door niet zekere hartstochten bot te laten vieren, maar een eenvoudige rooster recht aan de zaak te laten we dervaren. De Directeur van het post- en te legraafkantoor te Breskens, brengt ter kennis, dat het kantoor op 1 Januari as. zal geopend zijn als op werkdagen. Op Nieuwjaarsdag worden evenwel, geene postpakketten aangenomen en geen postwissel- en quitantiezaken be handeld. De heer A. Carsjons, candidaat tot den H. D. te Oirschot (N.-Br.) heeft het beroep (toezegging) naar de Ned. Herv. Gem. to IJzendijke aangenomen. Het ministerie heeft naar aanlei ding van de afstemming der begrooting van oorlog, aan H. M. de Koningin ont slag aangevraagd. Ongeveer ter hoogte van het Bad huis te Vlissingen is Dinsdag tengevol ge van dikken mist omhoog geloopen htt stoomschip „Vandyssel". Aanvan kelijk aangewende pogingen om het schip er af te brengen mochten niet ge lukken. Men is toen begonnen met de lading De eerste prijs werd behaald door den heer P. de Hullu met 65 pünten terwijl de verdere prijzen werden behaald in de varieerende punten tot 49. Na het einde der wedstrijd had door den Voorzitter onder een toepasselijk woord de uitdeeling der prijzen plaats in de Beurs. Woensdagavond werden te Heer len gevankelijk buinengebracgt zeven personen, van wie zes Duitschers, ver dacht van verschilieude 'diefstallen on- der de gemeenten Heerlen, Kerkrade en Simpelveld. De gemeentepolitie van Kerkrade, die hen op het spoor was gekomen, slaagde er in, bijgestaan door gemeentepolitie van Heerlen en marechaussees, de lieden te overvallen en te arresteeren. De gestolen voorwerpen, werd mee gevoerd naar Heerlen. Een nader on derzoek is ingesteld. De buitenlandsche bladen staan vol berichten over regen, overstrooming, storm en onweder. Bij Charleroi is de Sambre door de vele regens buiten haar oevers getreden en heeft in de stad zoo wel als iu de omgeving veel schade en ongerief veroorzaakt. In het Kanaal en op de Enge Normandische kust heeft het h spookt. Bij Sherness is een st< van de Engelsche marine om waarbij zeven matrozen zijn vei Nabij Margate werd een Noorscu oor logsschip opgemerkt, dat in nood ver keerde. Over Londen woedde een geduchte storm. In de Theemsvallei maakt men zich ernstig ongerust wegens den hoo- gen waterstand in de rivier, waardoor reeds de weg van Marlow naar Cook- ham overstroomd is, terwijl te Wargra- ve; Bourne End en andere plaatsen het water de huizen binnendringt. Te Maidershead is de toestand kritiek. De rivier rees daar 8 inches en het water stroomt door de straten. In de omgeving is veel vee verdron ken en men ziet de doode dieren, die door den snellen stroom worden meege voerd. Te Parijs heeft het veel gesneeuwd en gestormd, waardoor veel stoornis is gebracht in het telefoonverkeer.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2