soliden AGENT, Gemengd Rechtzaken. Ad verten tien. ting uit het want is gevallen en ver. dronkeil. Nadat Zaterdagmorgen de reddings boot Koning Willem III geruimen tijd bij het wrak van den op de Rassen ge- stranden schoener had vertoefd, moest zij onverrichter zake naar Vlissingen te- rugkeeren, omdat de zee te hoog stond en het wrak niet te naderen was. Men had toen geen zekerheid of nog men- schen op het wrak waren, doch men vermoedde dat dit wel het geval was. Daarom werd besloten, dat, zoodra de wind wat ging liggen men opnieuw zou trachten hulp te biedei. Inmiddels was de Arnemuidensche visscher Schroevers het koene besluit om te trachten met zijn hoogaars, verder bemand met zijn vijf zoons, de schipbreukelingen, in dien zij nog aan boord waren te red den. Daarom zeilde hij Zaterdagmiddag de haven uit, doch het mocht hem toen evenmin gelukken, als een gevolg vdn de nog woeste zee, het wrak te nade ren. De reddingsboot is ook nog Zaterdag avond derwaarts vertrokken, doch de pogingen tot redding bleven tevergeefs. Des avonds laat, met hoog water, ging de dappere visscherman Schroevers zijn pogingen om hulp te biedon herhalen, doch den geheelen nacht zag hij goen kans om bij het wrak te komen. Hij gaf evenwel, trots schier hopeloo- ze pogingen, niet op om zoo mogelijk de in nood verkeerende schipbreukelingen uit hun levensgevaarlijke positie te ver. lossen, want intussehen was het zoo goed als zeker geworden, dat nog leven de schepelingen aan boord waren. Eindelijk, na den strijd tegen de woe. dende elementen maar steeds onver schrokken te hebben voortgezet, zagen de dappere visscherlui hun heldendaden beloond met er in te slagen, drie dei- opvarenden te redden. Toon was ech ter nog éen man aan boord en deze kon met het oog op eigen levensbehoud, niet door de visschers worden gered, doch moest natunrlijk alles in het werk ge steld worden om ook dezen schipbreu keling uit zijn hachelyke positie te ver lossen daarom werd nogmaals naar Vlis singen geseind om de reddingboot. Ee Koning Willem III is op dit be richt Zondagmorgen weder naar het wrak gegaan, en gelukkig, men kon dezen laat- sten schipbeukeling behouden in de boot brengen. Toen de blazerschuit van schipper Schroevers Zondagmorgen met drie der schipbreukelingen alhier aankwam, wer den dezen eerst door den dapperen red der mee naar zijn woning genomen en later door tusschenkomst van het En- gelsch Consulaat van droge kleeren enz. voorzien. De door de reddingsboot aan wal gebrachte schepeling werd eveneens, na eerst in een café wat op verhaal te zijn gekomen, van kleederen enz. voor zien. Alleen heeft de kok zijn graf in de golven gevonden. Het past zeker wel hulde te brengen aan schipper Schroevers en zijn zoons, die waardige evenknieën zijn gebleken van de Speriings. I Sedert Woensdag werd in het Ge- reform. Weeshuis aan de Goudschestraat te Rotterdam vermist een 17-jarig meis je, Mai garetha genaamd, die kennis 'had aan den 18-jarigen schippersknecht D. v. IJ. Dit jonge mensch was oven eens sedert Woensdag niet moer gezien, zoodat men alr.,s vermoedde, dat het minnend paartje er samen van door was. De weesvader had dadelijk aangifte gedaan op hut politiebureau en de poli- t.e had het signalement der beide ver. misten overal heengezonden. Zoo was het ook in Den Haag gekomen en daar deelde Zaterdag een logementhoudster mede, dat bij haar in huis 2 schippers- jongens waren, waarvan de een spre kend op het signalement van D. v. IJ. en de andere.-., ja, „hij" had kort haai, aan „zijn" lichaamsbouw zou men eer een vrouw dan een man veronde-stellen- De politie ging een kijkje nemen en ver zocht beiden schippe sjonge is mee te gaan naar het bureau. Daar werd de jongste van de twee door een vrouw aan den lijve onderzocht en jawel, de „schippersjongen was een meiske, dat nu ook maar bekende de voortvluchtige Margaretha 'te zijn, die van haar jongen zooveel hield, dat, als ze hem niet heb. ben mocht, ze zich zou gaan v. rdoen. En van IJ. toonde zich zooveel liefde waardig, want zei hij, als zij naar bete re gewesten ging, dan ging hij mee. De commissaris van politie, hierdoor be. vreesd geworden, dat de jongelui nog meer dwaze dingen zouden doer, gaf aan 3 rechercheurs order om het paar tje naar Rotterdam te geleiden, nadat Margaretha meer overeenkomstig haar sekse was gekleed. Met hun vijven kwamen zij dus Zaterdagavond om half tien aldaar aan. Yan IJ. droeg het jongenspak, waar in zijn meisje was vermomd geweest, onder den arm. Op het Haagscheveer gekomen, sprongen beiden eensklaps te water, tot groote ontstentenis van do 3 Haagsche rechercheurs. Gelukkig waren er nog eenige schip pers op de daar liggende schepen, zij sprongen in hun booten en met groote moeite redden zij de wanhopig verlief den, om hen aan de Delftschevaart op den wal te zetten, waar de rechercheurs hen weer in ontvangst namen en hen naar het politiebureau Galerij brachten. Van IJ. had, voor hij te water sprong het jongenspak van zijn meisje op den kant geworpen en nu wist men in de Galerij niet beter te doen, dan Mi rga- retha maar weer haar jongenskleeren te laten aantrekken, wat althans beter was dan de druipnatte vrouwenkleeren. Zoo keerde zij dus in het weeshuis terug. In de hervormde kerk te tDurger- dam is Woensdagavond tijdons oene godsdienstoefening plotseling eene he vige ontsteltenis en verwarring onder de toehoorders ontstaan. Men had namelijk een sissend geluid gehoord, hetwelk werd gevolgd door rookwolken, welke boven de vrouwen- plastsen opstegen. Het bleek, dat een oelluloid kam van een meisje door de nabijheid van de heete kachel ontbrand was. Een jonge dame, die naast haar zat, had de tegenwoordigheid van geest de brandende overblijfselen uit het kapsel te halen en van het hoofddeksel af te rukken, waardoor een ernstig ongeluk werd. De kam scheen te voren door een witten nevel omhuld. Zaterdagavond werden de bewo ners van Jacob Catsstraat te Rotterdam door het knallen van een revolverschot. Van alle kanten kwamen onmiddel lijk nieuwsgierigen toesnellen en door een dame en een jongen was waargeno men, dat ter hoogte van pand no 41 een aldaar passeerend jongmenseh, gaan de in de richting van de Zaagmolen straat, door een revolverschot was ge troffen in den hals. De dader, die een pot met rechte klep droeg vervolgde zijn weg, terwijl het jongmenseh tegen de straat sloeg en roei loos bleef liggen. Toen de ooggetuigen van den eersten schrik bekomen waren, begreep men al ras dat hier een moordaanslag in't spel was. Luidkeels werd om hulp geroe pen, waardoor heel wat omwonenden kwamen toesnellen. Het doodelijk ge troffen jongmensoh, dat geen teeken van leven meer gaf, werd opgenomen en niar het politieposthuis gebracht. Nu werden onmiddellijk maatregelen getroffen om de eerste hulp om de eer ste hulp te verlenen en de identiteit van het slachtoffer vast te stellen, De ge- neesheeren trachtten nog de luvensgees. ten op te wekken, doch alles was tever geefs. Door het moordend lpod was hij gevallen. De eerste vereischte was nu den naam vast te stellen en het mocht weldra gelukken te constateeren, dat het slachtoffer was de 20-jarige kantoorbe diende bij de firma Allan Co, Chr. Boerendoi.k, Als vermoedelijke dader werd gearres- eeerd uen zekere J. D. Haimans de Jongb, de stiefvader van het slachtoffer. Niet de minste ontroering toonde de man bij de confrontatie en ontkende alle schuld. Kantongerecht Oostburg. Heden Dinsdag zijn veroordeeld we gens overtreding der leerplichtwetD. L. Aardenburg f 2 of 2 d., A. B. en C. P. Biervliet, P. J. C. Oostburg, A. F. L. Zuidzande, allen f 1 of 1 d., J. d. R. Cadzand, J. B. Oost burg, H. d. L. Zuidzande, H. K. Cad zand, allen f0.50 of 1 d., J. F. d. P. Biervliet, f 3 of 3 d. dronkenschap en nachtgerucht: I. T. Oostburg, 2 X f2 of 2 X 2 d. dronkenschapP. d. M. en L. D. bei den Aardenburg, I. J. B. IJzendijke, al len f3 of 3 d., P. V. Sluis, J. d. W. Amsterdam, S. d. H., J. d. H., A. v. d. L., M. K., J. D., allen Schoondijke, C. L. V. Oostburg, P. J. R Breskens, P. J. C. Sluis, E. B. Groede, allen f2 of 2d., P. J. D. Breskens, berisping. voertuig zonder lichtJ. F. H., C. B., te Schoondijke, R. F. M. St Kruis, al len f 1 of 1 d., Z. C. B. Schoondijke, f 0.50 of 1 d. rijwiel-regl.J. L. v. R. Westcapelle (B.), M. M. G. S. Sluis, J. S. Steen- brugge, W. P. M. Breskens, J. B. d. H. 's Gravenhage, E. A. L. Sluis, allen f 1 of 1 d., Th. d. C. Aardenburg en J. d. R. Retranchement f0.50 of 1 d. plaatselijke verord.J. B. A. en A. J. L. Sluis, I. J. P. Retranchement, ieder f0.50 of 1 d. herberg-reglA. D. Biervliet, f5 of 3 d., J. B. te id. f I of 1 d., P. D. te id. 2 X fl of 2 X 1 d. en drankwetover treding f 15 of 15 d. drankwetovertredingM. J. d. C. Groe de en S. J. M. I„ 15 d. visscherij-wetC. of 1 d. jachtwet: P. B. St. M f3 of 2 X 3 d., J. J. R. 3 3 d., E. R. Moerbeke, 2 ma. u. h. geneesmiddelen afleveren zonder be voegdheid J. E. Breskens, f 1 of 1 d. ijkwetL. L. G. Oostburg, f0.50 ofl d., P. E. F. D. Biervliet, 2 maal f0.50 of 2 maal 1 d. prov. rogl.A. C. S. Breskens, 2 X f 15 of 2 X 5 d., A. C. S. te id. 3 maal f 15 of 3 maal 5 d., J. M. en Th. P. Biervliet, ieder f 1 of 1 d., Ch. L. L. Maldeghem, fl of 1 d. strooperij P. C. d. B. en J. d. H. Groede, ieder f5 of 5 d., J. B. IJzen dijke, berisping. veldpolitieM. C. W. Maldeghem, be risping. straatschenderij P. C. d. B., J. d. H., P. J. d. W. en J. H., allen te Groede, leder f5 of 3 d. nachtgeruchtL. B. Oostburg, f 5 of 3 d., J. d. V. Biervliet, f2 of 2 d. strafrechtP. L. d. B. en J. V. Sluis, E. d. B. Eede, J. F. D. Middelburg (B.) ieder f2 of 2 d., J. W. Biervliet, f 3 of 3 d. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 18 Dec. 11.53 12.17 Donderdag 19 12.35 12.59 Vrijdag 20 1.27 1.51 91 an (I clsbcriclitcn. Rotterdam 16 Dec. Tarwe, per 100 K.G. f 9.00 a f 10.00 Essex f 11.50 a f 12.50 Rogge, H.L. f 6.f0 a f 7.00 Haver per 100 K.G. f 7.25 a f 7.75 Wintergerst f 0. a f 0.00 Zomer f 0.— a f 0.— Chevalier,, f 9.50 h flO.— Blauwe erwten f 8.50 f 9.75 Bruine boonen p. H. f 10.75 a f 11.50 Witte boonen f 8.50 a f.11.— Zeeuwsche Uien f 0.80 gr bruine f 1.40 kleine f 0.80 stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.60 a f 2.80 eigen-heimers f 2.50 a f 2.70 bonte f 2.40 a f 2.60 V eemarkt. Koeien en Ossen 34 tot 40 c., Kal veren 43 tot 50 c., Schapen 22 tot 25 c., Lammeren 26 tot 31 c., Varkens 22 tot 25 c., id. voor export 20 a 21 c., alles per 1/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f48.00 Eng. 1 pd. St. f 11.92»af 12.105 N.-Am. 1 Dollar f 2.445 frfrftSg-*- Flinke Hollandsche Sui- kerfabriek, zelfstandig wer kend buiten alle Belgische of Holland sche Bonden zoekt te HOOFDPLAAT of OMSTREKEN, tegen flinke pro visie een voor den aankoop van BEETWORTE LEN, te leveren uitsluitend te Hoofd plaat. Brieven met leeftijd, beroep en refe renties onder Lett. L. D. H. aan het bureau van dit blad. 15

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 3