EXCELSIOR. Gemengd. liurgerl. stand. BBanricixbci-ichten. Advertentiën. PelrolBitapai'ii 30-50 1» 1°. Een Woonhuis, Yerköoping Olme- en Populieie Olme boomen, 7 zware Populieren, A H 11, Levering direct aan par ticulieren. 01 ïOJgl !)ai)lM.,n Puike Kookerwten, bruine en witte Boonen in voorraad. langzamerhand bij en kon weldra zijne werkzaamheden weder voortzetten. Dezelfde jongen te St. Kruis die zich vorige week schuldig maakte aan diefstal, heeft thans weer een ander zaakje uitgehaald. Bij den fietshande laar v. Baal te Scherpbier huurde hij 1.1. Woensdag een fiets om die denzelf den dag nog terug te brengen. Hij ver gat echter zijn belofte en door de poli tie word hij daaraan herinnerd. Nu gaf hij voor de fiets bij iemand in Oostburg te hebben geplaatst om haar den vol genden dag af te halen, wat ook weer door zijn geheugen was gegaan. Spoedig was 't zaakje in orde. Te Fairmont in West-Virginië (A- merika) zijn 4 a 500 mijnarbeiders door een ontploffing van mijngas omgeko men. Een ernstige brand brak Donder dagavond te Eindhoven uit. Bij het aan steken van het gaslicht in de groote ma nufacturenzaak der naamlooze vennoot schap L. de Jongh „in de gaper", vatte de St. Nicolaasuitstalling in een der winkelkasten vlam. In minder dan geen tijd was de groote winkelzaak een vuur zee. Aan blusschen viel niet te den ken. De aangerukte brandweer was hier toe met de weinig waterleidingstralen, die tor harer beschikking stonden, niet bij machtezij kon zich er slechts toe bepalen do belendende woonhuizen nat te houden; die dan ook gespaard zijn 'gebleven. Een oogenblik dreigde er ern stig gevaar voor het aangrenzende woon huis van een der firmanten, den heer J. Elias. Deze familie had het huis direct bij het uitbreken van den brand veria ten, met het oog op het dreigende ge vaar. Er zijn bij dozen brand helaas ook persoonlijke ongelukken te betreuren. Een der brandweerlieden brak bij zijne bemoeiingen een heupbeen en werd naar het gasthuis overgebracht, een ander werd door een neervallend stuk puin ernstig aan het hoofd verwond. Vrijdagnacht heeft een brutale dief op niet minder dan zes plaatsen te Ve- nendaal trachten in te breken of inge broken. Na gewacht te hebben tot om éen uur de eene nachtwaker in de wacht was en de ander juist de ronden buiten het centrum deed, heeft hij eerst zijn slag willen slaan bij den bakker H. v. d. Veer in de Hoofdstraat, waar hij zich door het verbreken van hot onderste gedeelte der deurruit en door vervol gens het slot om te draaien, toegang tot den winkel heeft weten te verschaf fen. Op zijn gemak heeft hij toen de winkellade gevisiteerd en wat bitter koekjes verorberd, terwijl de knechts in de bakkerjj hun gewone werk verricht ten. De juffrouw had wel wat hooren rinkelen, doch dacht alleen aan het bre ken van een glas der lamp, zooals dat wel moer gebeurde. Vermoedelijk is hij daarna gegaan naar dei manufacturier C. van den Bosch aan denzelfden kant der straat, om aldaar het noordelijk gelegen raam open te schuiven, de geëtaleerde goederen met de etalage weg te duwen en eveneens koers te zetten naar de toonbanklade en dan door hetzelfde raam naar buiten te kruipen zonder eenige stoornis te brengen in 't gezin. Toch schijnt hij nog geen beste zaken gemaakt te heb ben, want eenige huizen verder bij den slager M. v. Hunnik getroostte hij zich de moeite om over de hooge poort te klimmen om te trachten door de zijdeur den winkel binnen te komen, wat hem wegens de deugdelijkheid van deur en sluiting niet gelukte, waarop hij weer oij zijn oude manier de voordeur onder handen nam. Door het gekraak en ge stommel werd echter do huisbaas wak ker doch dacht niet het minst aan in braak maar wel aan het klappen van deuren en vensters door den wind, wes halve hij kalm het gas opstak en alles eens goed ging voorzien, waardoor hij echter onbewust den dief verjoeg, die nu, de brutaliteit ten top, het uithang- ijzer van den gevel nam en daarmede aan de overzijde bij den schilder K. Heij weer de deur forceerde. Ongelukkig voor hem brak hier de ruit zoo onhandig, dat de bewoners opschrikten en al heel spoedig door het bovenraam kwamen kij ken, waardoor hij het raadzaam achtte het hazenpad te kiezen. Toch had hij er nog niet genoeg van zoo het schoen, want later verjoeg hem de winkelier D. H. Recter jr. op de Markt, weer nadat hij bij hem juist groote deurruit had vernield en men daarna nog ontdekte dat hij nog een poging had gewaagd in dt>n ijzerhandel van den heer P. J. Schoe- maker. Algemeen staat men verbaasd over het stoute stuk van dief of de dieven en men schrijft het alleen daaraan toe dat hij of zij zoo brutaal -bobben kun nen optreden, dat nog nimmer daar zoo iets is voorgekomen en de inwoners er derhalve in het minst niet op verdacht waren. De politie, zoowel Rijks- als gemeen te, waren vanzelf al vroeg in de weer, doch tot op hedee heeft het hun niet mogen gelukken maar eenig spoor te ontdekken. Te Folkestone is een vrachtboot „De Scheldestroom" in aanvaring ge weest met een Engelsch zeilschip, waar bij de Hollandsche boot strandde en door den hevigen schok 7 opvarenden der bemanning, die uit 20 koppen bestondi meest uit Amsterdam, het leven lieten. Hoogwatergetij Breskens. Aardenburg. Huw.-Yoltr. 16 Nov. Th. H. Quaetaert, 20 j., jm. en C. M. Roman, 19 j., jd. 17, J. J. Andriessen, 27 j jm. en M. M. Evers, 26 j jd. Geboorten. 3 November. Maria Louisa, d. van L. L. Yanloo en A. van Lers- berghe. 9, Louisa Sabina, d. van C. J. Dinnewet en S. Cammaert. 13, Adria- na Elisabeth, d. van P. J. Kouwe en S. C. Risseeuw. 16, Bertha Christine, d. van L. H. Cauwels en B. Th. Sallet. 21, Clement Anthonius, z. van F. B. Cauwels en O. M. Rabout. 21, Richard Joseph, z. van E. de Baere en E. M. Versijp. Overlijden. 4 Nov. Eelko Jan Haan, 40 j., echtg. van C. H. van der Borgh 3, Camiel Ceriel, 9 mnd., z. van J. F. Geijzels en I. M. Vlaeminck. 10, Ame lia Minne, 71 j., echtg. van K. F. Lam- po. 15, Henrij Jan Frederik, 23 d., z. van J. C. C. Henrij en E. J. Weisfeit 21, Louisa Sabina, 12 d., d. van C. J. Dinnewet en S. Cammaert. DAGE N. voorin, j nam. Woensdag 11 Doe. 5.08 5.32 Donderdag 12 5.56 6.20 Vrijdag 13 n 7.- 7.24 Rotterdam 9 Dec. Tarwe, per 100 K.G. Essex Rogge, H.L. Haver per 100 K.G. Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Bruine boonen p. Witte boonen Zoeuwsche Uien H. f 9.50 f 11.50 f 6.f0 f 7.50 f 0. f 9.25 f 9.50 f 9.00 f 11.- f 10. f 0.80 f 1-40 f 0.80 per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.40 a f 2.60 eigen-heimers f 2.50 bonte f 2.20 V eemarkt. Koeien en Ossen 33 tot 38 c., Kal veren 43 tot 50 c., Schapen 23 tot 26 c., Lammeren 27 tot 33 c., Varkens 23 tot 25 c., id. voor export 20 a 22 c., alles per 1I2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f48.00 Eng. 1 pd. St. f 11.92-5 af 12.10» N.-Am. 1 Dollar f2.448 a f 10.50 a f 12.50 a f 7.00 a f 7.90 a f 0.00 a f 9.60 a f 10.- a 110.00 a f 12.— a f 11.50 gr bruine kleine stroogele a f 2.70 a f 2.40 V Heden overleed na een lang durig, doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd en Grootvader, Pieter Bernardus Albregts, in den ouderdom van ruim 78 ja ren. 12 Uit alle?- naam Wed. P. B. ALBREGTS. Groede9 Dec. 1907. Heden overleed na langdu rige ongesteldheid onze waarde moeder, behuwd- en grootmoeder, JANNEKE DE HOND, Wed Jac. Haak, in den ouderdom van ruim 85 jaar. 13 Uit aller naam J. Z. DE BUISONJÉ. Breskens, den 10 Dec. 1907. Algemeene kennisgeving. De 1-Ieer en Mevrouw NEETESON Haartsex te IJzendijke betuigen hunnen hartelij ke»» dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlij den van hunnen Zwager. 6 Helder licht en Petroleum- besparmg. Door het gebruik van EXCELSIOR wordt de Petroleum gezuiverd en ver krijgt men prachtig licht. Hoofdagent voor Breskens J. LIJK, K. No 154. Agentuur in SIGAREN- De Notarissen H. G. Hammacher te Groede en P. Zijlstra te IJ-een- dijke, zijn voornemens om op Maandag 16 December 1907, des namiddags, te i ure, in het'. Stooip- bootsveerhuis bij J. van Male te Bres kens, ten verzóeké van den HeeV'Mr P. DIELEMAN, curator in- het faillissement van de Wed. JoiJACOBS, en andoren, krachtens regterlijk bevel en in éene enkele zitting, in het openbaar te ver knopen ERF en TUIN to Breskens, op het dorp, kadastrale Bsvtic D nr 1242, groot 3» aren 86'- cen tiaren »)o Een WOONHUIS met Er?- pachtsgrond aldaar, op den Zeedijk, kadastrale Sectie D 'nr 988, groot .99 centiaren Oo Een WOONHUIS met Erf- pachtsgrond aldaar, op den Zeedijk, kadastrale Sectie D nr 989, groot 1 are 4 centiaren. De beide laatste percetjen worden ook gecombineerd. Alles te aanvaarden 20 Januari 1908. Nadere inlichtingen te bekomen bij genoemde notarissen. ZEGT HET VOORT. van De Notaris W. C. de 'Smidtto Schoondijke zal op v. Donderdag 12 December 1907, des-namiddags half drie uur, op de hof stede, bewoond door den boer P Bou- wkns aan den. Marolltput onder Groede, in het openbaar verkoopen Voor den HoogWelGeb. Heer Jkr Mr W. H. SNOUCK IIURGRONJE te Mid delburg, 26 gave, xware metende van af 1.G5 M. tot 2.30 M. metende van 1.52 M. tot 2.0G M. Onbekende koopers moeten solide ;Nc- derlandsche borgen stollen. 31 Wij zenden na ontvangst van post wissel of onder rembours met verhoo ging der rembourskosten franco doorge heel Nederland monsterkistjes in prijzen van 1.20 1.40; 1.60; 1.80; 2.002.25 2.50 tot 25.00 per 100 stuks en garan deeren prima kwaliteit en verpakking. A. L. C. VAN LITH Co., Grossiers, Borneostraat 12, 20 AMSTERDAM. FRANS KLAAIJSEN, Haven, Breskens.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 3